Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#631) vgyuri


vgyuri
őstag

Sziasztok,

Áram spórolás céljából az erősebb gépem mellé vettem egy P4 - 2.8 Ghz, 1 Gb ram-os gépet, erre keresek 32 bites linux-ot, böngészés, torrent, apache (php, sql), Lxde lenne használva rajta, lehetőleg rolling disztróval vagy legalább friss programokkal, ha lehet ne a disztó disztójának a disztrója legyen, mint pl. debian -> ubuntu -> mint.

Kipróbáltam a Sabayon Mate-et, lassúnak találtam, jelenleg LMDE-t használom, ez sem sokkal gyorsabb (pl. System Monitor 10% procit megeszik). Tetszik, hogy a Sabayon-nal ellentétben az LMDE MySql telepítéskor megkérdezte a nevet és jelszót, mókolás nélkül azonnal minden ment a localhost-ot.

Amit nem értek, hogy az LMDE Debian testing rolling distro és pl. Deluge 1.3.3-as használ, ami 2011.07.22-i verzió. Azóta eltelt 1.5 év, megjelent 4 verzió is rengeteg javítással, Debian-ba miért nem került bele egyik sem?

Ami számomra még furcsa: kb 300 féle disztribúció és 40.000 program van Linuxra. Minek ennyi? Lenne tized ennyi mindenből, akkor kevesebb programot több ember írna-javítana, kevesebb hibalehetőség és kevesebb idő kellene a tesztelésre is.

Jelenleg Fedora Lxde és Sabayon 11 x86 Xfce-t tervezem kipróbálni, Arch telepítője nem szimpatikus.

Nem bántani akarom ezzel a hozzászólással a Linux-ot, mert nagyon jó, csak elaprózza az erőforrásait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.