Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) hcl válasza Lacces (#100) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemsokára már Ubival is jó lesz, ha kijön rá végre az a kernel, amiben normálisan műxik az energiagazdálkodás :D Már nagyon ideje lenne...

@rt06 : Mi bajod az első (vagy a második inkább) bekezdéssel? Sztereotípiák márpedig vannak. :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#103) Rhino666 válasza <stdio.h> (#91) üzenetére


Rhino666
őstag

A 98-nál biztos, de az meg 15 éve volt. :P

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#104) kutga


kutga
nagyúr

Korábban a netbookomon volt Ubuntu Linux, de annyira megszoktam a wint hogy egyszerűen nem tudtam megszokni a használatát pedig biztos sok mindenben jobb.

Asszem akkor döntöttem el hogy visszatérek a winre amikor a vodás 3G modemet kerek egy hétbe telt beállítani, nem kevés fórumot végignyálazva, jó pár javaslatot kipróbálva, amik közül egyik se ment. :(

A másik ami érdekel, hogy én a gépemet otthon és alkalomadtán munkára is használom, most úgy van beállítva hogy pl a céges levelezésem, a hálózati meghajtóimat, mindent látok otthonról (vagy bárhonnan máshonnan) is. Vajon a Linuxszal együtt tudnának működni ezek a rendszerek? MS Exchange, MS Outlook

Let the Zone take me if I am.

(#105) rt06 válasza hcl (#102) üzenetére


rt06
veterán

elnezest, pontatlan voltam, a harmadik bekezdes (a dolt betust nem szamoltam, az inkabb megjegyzes, a masodikat meg valamiert atugrottam), onnan is az alabbi ket (de foleg az elso) mondat volt az, ami igazan kiverte a biztositekot:

"Röviden: átlagos, otthoni felhasználásra mindenkinek, aki nem akar töredezettség-mentesítéssel, víruskergetéssel, driverekkel bajlódni. Az asztali disztribúciókban már alap telepítéskor minden megtalálható, amire általában szükségünk lehet."

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#106) >-48-< válasza rt06 (#99) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Ez ám a stílus... :(

Jó nagy tévhit, hogy Linuxot csak IT szakemberek használnak. Minden előképzettség nélkül álltam át Vistáról Ubuntura anno (pöccre minden ment, a win7-en drivert kellett kutatnom még a tapipadomhoz is) . Utánaolvas az ember picit és minden világos ami egy átlag felhasználónak kell. Pl ezért is jók az ilyen ismeretterjesztő cikkek, hogy ne vegye el a power userek buzgárkodása a kedvét a mezei netezgetős/filmezgetős felhasználóknak. :R

Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy akinek bonyolult a LiveCd-ről telepítés, az előbb utóbb a Windowsát is szét fogja ba**arintani...

#!

(#107) velizare válasza hcl (#55) üzenetére


velizare
nagyúr

kedvencem a windóz leállítása távolról, azt ugyanis a M$ saját RDP kliense nem tudja - marad a shutdown /m \\gépnév -s

aha. ctrl+alt+end.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#108) Benőke válasza Lacces (#100) üzenetére


Benőke
őstag

"Win7 mellett szól a jó akkumulátor idő, laptopok esetében. (gyártó támogatása programokkal stb. Aki sokat utazik ennek ez fontos lehet)"

A Dell -em azóta használható amióta ezeket a szuper jó gyártói cuccokat levakartam. Már driver ügyileg is meglehetősen gyatrán állnak a dolgokhoz és akkor NAGYON finoman fogalmaztam. Gyári progik nélkül kb dupla annyi az üzemidő. Linuxal sem rosszabb érzésre. Stopperrel lehet ki lehet mérni a különbséget. Viszont az a W7 érezhetően akadósabb mint a Linux.

Wifinél a Driver a nem mindegy.

(#109) pryan


pryan
csendes tag

Az a baj a hogy a linux nem windows, a windows meg nem linux. :) Én több disztrót is kipróbáltam és annak ellenére, hogy mindenki odavan az Ubuntuért nekem az tetszett a legkevésbé, viszont az openSUSE nagyon megtetszett. Régi 900MHz-s gépemen tökéletesen futott mint web és sql szerver (szigorúan parancssoros módban). Ráadásként a routeremen is linux igazgatja az adatforgalmat, viszont hogy linuxot mint fő desktop futtassak azt elképzelhetetlennek tartom.
Bár a legtöbb windowsos programnak tényleg van megfelelője linuxon, a linux alapból eredően másfajta logikát kíván mint a windows. Nekem az okozza a frusztrációt a legtöbb esetben, hogy a desktop bár hasonlít (legalábbis próbál) a windowsra a windowsos analógiák nem érvényesek és több mint 15 éves windowsos beidegződéseket nehéz egyik pillanatról a másikra elhagyni. Szóval én arra jutottam, hogy a linux speciális feladatokra rendkívül hatékony azonban mindennapi használatra nehézkes és ehhez tartom magam.

(#110) DanielK


DanielK
addikt

Nem olvastam végi, de a "felületek" részt olvastam. A többi disztrót nagyjából ismerem. Jó cikk, amennyit olvastam. :DDD (most dlgozom, de este tovább olvasom.)

A kérdésem az lenne, hogy egy Asus 904HD netbookra (Intel Celeron M 353 proci 900MHz-es, 2GB DDR2 ram, 60GB HDD, van micro SD olvasó is) milyen disztrót javasolsz? Nem én fogom használni a netbookot, így egy olyan kéne, aki eddig wines volt.
Ja és még egy lényeges dolog. Ha veszek egy 8-16 GB microSD-t, akkor esetleg arra telepítve is lehetne használni egy linuxot rajta? Így megmaradna WinXP is rajta.

Netezésre és szövegszerkesztésre lenne használva

Köszi!

(#111) Benőke válasza kutga (#104) üzenetére


Benőke
őstag

"Asszem akkor döntöttem el hogy visszatérek a winre amikor a vodás 3G modemet kerek egy hétbe telt beállítani, nem kevés fórumot végignyálazva, jó pár javaslatot kipróbálva, amik közül egyik se ment. :("

Ez a szolgáltatók sara, mert meddig tartana a USB stikre feltolni valami leírást vagy drivert. Mondjuk nekem megy elsőre és nincs vele gond, de vannak olyan 3G modemek amikkel szenvedni kell. :U

Otthon gépeden látod a céges levelezést és a hálót? Gondolom VPN.
Exchange kliense csak a fizetős Suse -nek van.
Egyébként web mailt ha bekapcsolják akkor azt böngészőben eléred, ill ha engedélyezve van a pop3/imap akkor valami mail kliensen keresztül. Ha se webmail se pop3/imap akkor csak és kizárólag outlook.

[ Szerkesztve ]

(#112) velizare válasza Benőke (#111) üzenetére


velizare
nagyúr

engem, mint egyszeri usert, nem érdekel, kinek a sara.
ha nem tudom arra használni, amire akarom, miért szopassam vele magam?
ebből a szempontból is az M$ eléggé elkényezteti az embereket.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#113) kutga válasza Benőke (#111) üzenetére


kutga
nagyúr

Végül sikerült konfigurálni a 3G modemet úgy emlékszem, de akkor meg eladtam a netbookot. :)

Igen VPN, webes elérés van a levelezésre de sajna használhatatlan, annyira fapados Outlookhoz képest. Meg a Word, Excelt sem tudom helyettesíteni, az Openoffice és Libreoffice sajna nem ugyanaz.

Netezésre, magán levelezésre, torrentre viszont szívesen használnám, de csak a win mellett.

Let the Zone take me if I am.

(#114) CPT.Pirk válasza kutga (#113) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olvastam a kérdésedet a másik topciban, én most a Chakra Projectet ajánlanám, szerintem még egy Ubuntunál is kézenfekvőbb az ismerkedni vágyók számára. Valamint KDE, szal öröm és boldogság, nem pedig hezitálás a Gonme2,3 és Unity között. ;]

[link] A telepítője rögtön Live módban indul (az oldalon lévő wines progival kiteheted pendrivera nagyon könnyen), így ki tudod próbálni minden részét a gépre telepítés nélkül is. Ha megtetszik és felteszed, akkor javaslom rögtön lepakcsolni a "nepomuk asztal, asztali kereső" cuccot, de ez minden KDE-s disztrónál igaz.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#115) HENE válasza velizare (#112) üzenetére


HENE
aktív tag

Nem az M$, hanem a hardver gyártók, akik elkészítik a drivert.
A műkaják is finomak, mégsem egészségesek.

De a lehetőség adott, választhatsz mást. Mindenki használjon azt ami neki a legjobb.

(#116) Benőke válasza velizare (#112) üzenetére


Benőke
őstag

Ehhez az MS nek semmi köze. A Gyártó aki drivert csinál vagy nem...

Egyébként egyetértek... Alap lenne...

(#117) Szoszibá válasza raziel01 (#12) üzenetére


Szoszibá
tag

Nem tán GAMF-os vagy Kulibalival, oprendszereken??

(#118) kutga válasza CPT.Pirk (#114) üzenetére


kutga
nagyúr

Elkezdtem leszedni a minimal edition telepítőt, megnézem mit tud. Mekkora pendrive kell ezeknek?

Let the Zone take me if I am.

(#119) >-48-< válasza DanielK (#110) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Itt a proci adja a szűk keresztmetszetet. A porbléma az, hogy ha egy disztró minimál igényű, akkor azt sokszor a csillivilli kényelmi funkciók elhagyásával fogyasztják le.

Ezt a kettőt érdemes lehet kipróbálni, bár egyik sem Win:
antiX

LittleSusie

#!

(#120) CPT.Pirk válasza kutga (#118) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak amekkora az iso. Tehát egy 2G-s penre felfér a full edition.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#121) DanielK válasza >-48-< (#119) üzenetére


DanielK
addikt

Igen, ezzel tisztában voltam, hogy a proci elég kevés. A winXp sem egy csillivilli darab. :DDD
A lényeg, hogy az azon tapasztalható időnkénti lassulást eltüntessem.
Esetleg a microsdre való telepítésről tudsz valami? :B

A susie tetszetős, bár régi... Nincs valami ami frissebb? Esetleg Lubuntu nem lenne jó rá?

[ Szerkesztve ]

(#122) Benőke válasza kutga (#113) üzenetére


Benőke
őstag

Az Ms magához láncolja az embereket. Nem véletlenül az Office árazása, ha megszoktad fizess.

Hát az outlook annyira jó mindenre hogy igazából semmire sem jó. A csavarhúzó és a kés esete. Késsel is lehet csavarozni csak szenvedős. Az outlook egy kés amit csavarozásra használnak. Használom, de minden egyes verzióval több a szenvedés mint az előzővel. fapados a webes? Nekem mondjuk pont az tetszik, hogy nem kell telepíteni feltétlenül ezt a hatalmas szenvedős lassú állatot. Meg kivárni még elindul és egyéb szenvedés. Egyébként valóban kevesebbet tud a webes...

Word? Excel? Az új open formátum azért jó mert már megint csak az MS tudja normálisan kezelni, elméletileg. Egyébként a 2007 és a 2010 Office nem 100% kompatibilis egymással. Erre már ráfutottam párszor. Valóban vannak olyan docx és xlsx -ek amiket nem vagy szenvedősen nyit meg a Libre Office. Eleve régi doc vagy xls formában kell elkészíteni. Van egy két formázás ami így nem elérhető, de nekem még nem hiányoztak. Egyre többen felejtik el az új formátumot, mert így át lehet térni más Szöveg és táblázat kezelőre.
Sokszor csinálom azt hogy megcsinálom Libre Office -ban a szöveget majd Word -ben megnyitom, kicsit még igazgatom és elmentem új formátumban , mert egyszerűen fényévekkel gyorsabban lehet dolgozni benne már csak a hagyományos menü miatt is. Még most sem áll kézre így 4 év után sem az új csoda Office menü, mindig megy a vadászat az ikonokra.

Pont ugyan azt pont ugyan úgy pedig nem tudhatja ahhoz lenne egy két szava az MS nek is a bíróságon. Valahol olvastam hogy vagy szívatja magát az ember és ezért még fizet is, vagy hajlandó egy kicsit tanulni változtatni a megszokásain. Cserébe se szívnia se fizetnie nem kell. Cégnél mondjuk más a helyzet mert ott elő van írva hogy ezt használod és kész...

(#123) #13260800


#13260800
törölt tag

Aktív használója vagyok félig meddig. Igazából két rétegnek ajánlom az egyik a tök hülyék akik csak böngésznek és azt se tudják mi van a PC-ben (de nekik is csak fenntartásokkal). A másik réteg a kockák akik meg a kispárnájuk alá is PC-t raknak.

Ők tudják használni. Amúgy értelmes felhasználásra teljesen alkalmatlan. Mondom ezt úgy, hogy itthon több Linuxos kütyüm is van és a notimon Lubuntu a nagy PC-men másodlagos OS-nek pedig Ubuntu van.

Szervereken történő felhasználásra szigorúan grafikus felület nélkül egyszerűen imádni való, de ez gondolom nem érinti az átlag usert erre viszont nagyon is azt mondom próbáljátok ki.

(#124) HENE válasza kutga (#104) üzenetére


HENE
aktív tag

Nálunk pl. novelles hálózati környezet van (desktop win alapon). Itt meg az Outlook nem ér semmit. Használhatjuk a Groupwise-t. (ami egy kalap szar) Ami jó lenne az Evolution, csak az meg nem megy win-en. Akkor most mi újság?

Neked MS kell acéged miatt, de a cégednek is biztosan az kell? (még az sem kizárt, hogy igen, de szerintem nem biztos)

(#125) kutga válasza Benőke (#122) üzenetére


kutga
nagyúr

Na igen, ebben egyetértünk. Ha a cégnél nem lennék az MS-hez kötve könnyebben átállnék a Linuxra. De így kénytelen vagyok bizonyos win programokat használni.

Office-ból 2003-at használok, bár lehetne 2007 is, de inkább azt mondtam a rendszergazdának hagyja fent a régit, az új nekem sem áll kézre, és az új formátumot se használom, és a partnerek sem sokan, szerencsére.

Sajnos egyben azt is meg kell jegyeznem hogy nincs arra időm hogy egy Linux rendszert alapjaiban megismerjek, így nekem a Linux csak az alap funkciókra marad.

De le a kalappal azok előtt akik pl segítenek ha elakadok. Most pl a korábban linkelt disztrót fogom kipróbálni egy pendrive-ról. :)

HENE Azt nem tudom melyik a jobb, de itt ez van, szóval nekem is ezt kell használnom. :)

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#126) body007


body007
addikt

Még nem olvastam végig de az első képen (ahol a sok tux van), miért van 2 fedora-s pingvin? :D Azért mert az a legjobb distro? ;) :P

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#127) hcl válasza rt06 (#105) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem semmi baj nincs azzal az állítással.

@cain69 : Mondjuk igazi windóz user mentalitással nem néztem utána sohasem. De amúgy ha kötekedni akarnék, akkor azt mondanám, RDP nélkül is csak parancssorból lehet :D

A MS meg hol kényeztet? Azzal, hogy elterjedt, és a gyártók arra írnak drivert? Olyat, amilyet. Ami meg be van építve, az vagy jó, vagy nem. Vagy alapból nincs. Semmivel sem más dolog, mint ha Linuxra nincs driver, csak azt szoktad meg.

Mutogatni való hater díszpinty

(#128) DanielK válasza HENE (#124) üzenetére


DanielK
addikt

Tessék! Evolution Windowsra! :K
Ha újabbat szeretnél, akkor itt alul találsz egy 3.0.2-eset.

(#129) HENE válasza DanielK (#128) üzenetére


HENE
aktív tag

Az első el se indult telepítés után. A másodikat megnézem. :R

(#130) DanielK válasza HENE (#129) üzenetére


DanielK
addikt

Win7-64bit, simán elindult telepítés után, bár a beállításokon nem mentem végig. :B

(#131) Benőke válasza DanielK (#130) üzenetére


Benőke
őstag

Rossz hírem van. Nem mindig. :((
Még az előre telepített sem feltétlenül!!!

(#132) rep3at


rep3at
őstag

Gratulálok a részletes cikkhez, kicsit meg is jött a kedvem :)

Forward thinking. كرر

(#133) fairi válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


fairi
addikt

Program letölt, telepít, megy. Probléma inkább unsintall-al szokott lenni!
next.next,next, ok és fent is van, program működik( sőt akár automatikusan el is indul). No parancssorok hülyeség, meg hasonló ökörség! persze serial beírása adhat egy plusz lépést.
Az bonyolíthat, ha "Futtatás rendszergazdaként" kell indítani, de ehhez se kell parancssor.
Windows mélyére szinte sose kell menni, cmd.exe, regeditet két kezemen megszámolom hányszor használtam.
Akkor van hülyéskedés a programmal, ha forrás warez, itt levő kellemetlenségek nem a programozó vagy a win hibája.
Ubuntánál meg egy egyszerű programnál (HDSentinal) nyúljak parancssorokhoz. Vmi vicc? Na ezért tartom vacaknak a linuxot. Ezért mondom soha többé. Ha száműzik Terminal használatát akkor változtatok végletes véleményen.

Máskülönben pont azt mondtál mint te most, de kértem részletes levezetést, azt meg nem adták, csak tessék lássék, amit nem értettem (nem sikerült vele), mikor még részletesebbet kértem(alapokról, minden lépéssel), meguntak, leszartak.

(#134) DanielK válasza Benőke (#131) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem nem rossz hír, nekem nincs szükségem az evolutionra! :P Csak gondoltam megosztom, hogy találkoztam már ilyennel.

(#135) Benőke válasza fairi (#133) üzenetére


Benőke
őstag

Ubin nem szoktam a parancssorhoz nyúlni. Szerintem 100 évvel ezelőtt láttál Linuxot.

Egyébként csak halkan jegyzem meg hogy win alatt is van parancssor, sőt a profik nem is szenvednek az ablakokkal win alatt sem. Ez Linuxnál is így van...

Amit keversz az hogy lehetőség van egy halom mindenre Linux alatt parancssorból amire az egyszerű felhasználónak nincs szüksége. Ez nem azt jelenti hogy kell...

(#136) DanielK válasza Benőke (#135) üzenetére


DanielK
addikt

Párom Apukáját "átprogramoztam" már. 2 éve már Ubuntut használ. Amire neki kell, arra bőven jó. Raktam fel neki egy virtuális xp-t is, mert sajnos a cégükre vett nyomtatónak nincs normális drivere linux alatt és a színes nyomtatás nem úgy megy mindig, ahogy kellene. De azt max havon 1-2x használja.
És pl sosem nyúlt parancssorhoz, azt sem tudja, hogy mi az. :DDD

(#137) hcl válasza fairi (#133) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Akkor van hülyéskedés a programmal, ha forrás warez, itt levő kellemetlenségek nem a programozó vagy a win hibája."
LOOOOOOL, hát ez közelről sem így van :D

Különben sosem értettem, miért baj, ha gépelni kell.
A Wödörbe is gépelni kell, mégsem törik le senki keze.
A parancssor is csak egy eszköz. A földbe is többféle dologgal lehet lyukakat ásni...

Mutogatni való hater díszpinty

(#138) lapa


lapa
veterán

szóval a legfőbb érv a win mellett az office. amit én mondjuk feltelepítettem pont ugyanúgy, mint win-en. előtte volt egy apt-get install wine (ha úgy tetszik szoftverközpontban ráklikkeltem, hogy wine).

outlook tény, hogy nem ment, pedig nekem csak az kellett volna. de elvileg az evolution tud exchange-et. amúgy meg ahogy írták imap.

(#139) troller


troller
senior tag

"A legtöbb Windowsról ismert programnak van linuxos megfelelője, ez alól csak a játékok és a speciálisabb alkalmazások (pl. profi grafikai és videószerkesztő programok) jelentenek kivételt."
Két alap dolog ami miatt számítógépem van, innentől bukó az egész...

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#140) Benőke válasza DanielK (#136) üzenetére


Benőke
őstag

Fatert én is átállítottam. Elegem lett abból hogy állandóan hívogatott hogy most ezt írja ki a vírusirtó, most azt írja ki a tűzfal, most eltünt a képernyőről minden, most ... stb
Amióta Ubit használ nem nagyon hívogat emiatt. Koptatta már a 8.04 -et most a 10.04 -et nyűvi. Bár lehet a 12.04 nem fog tetszeni neki. Majd meglátjuk. Lehet fedora lesz helyette. Meg lehet nekem is. :D

(#141) Benőke válasza troller (#139) üzenetére


Benőke
őstag

Javítsuk ki a szöveget.
A megszokott programoknak nincs Linux -os verziójuk.
Egyébként léteznek Grafikai és videós programok, de ugye nem Linux az elsődleges platform, de még csak nem is a Windows... :DD

(#142) #56573440


#56573440
törölt tag

ezek jelentős részét végigpróbáltam, tényleg egységsugarú user állásomban otthon tökéletesen kielégítették volna az igényeimet, két gondom volt csak, az akkuidő, és a melegedés. win7 hez képest jelentősen melegebb volt a noti, és kb 30 perccel hamarabb könyörgött naftáért.
ha ezt meg tudnák oldani stabilra (gondolom hogy nem egyszerű) akkor nálam tuti befutó lenne. addig visszapattan a laposhoz adott win

(#143) CPT.Pirk válasza fairi (#133) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"Ubuntánál meg egy egyszerű programnál (HDSentinal) nyúljak parancssorokhoz. Vmi vicc? Na ezért tartom vacaknak a linuxot." - Kérlek ezt mond a HDSentinel programozóinak.

Amúgy igen, azért kell terminálhoz nyúlni, hogy ne hagyjon csak úgy programokat futtatni egérkattintásra, mint Windowson, itt először meg kell adni a jogot a futtatáshoz, utána meg futtathatod. Ez az egész rendszer talán furcsa elsőre, de nagyon alapvető a biztonság szempontjából. Hogy Windowson ez nem megoldott, az nem a Linux baja.

"Program letölt, telepít, megy. Probléma inkább unsintall-al szokott lenni!
next.next,next, ok és fent is van, program működik"
- ha nem figyelsz oda, azt is felrakja, amit nem akarsz...
Am. pont most szedtem le a VisualC++ kb. 20 féle verzióját és patcheit a gépről, mert kb. 1x kellettek valaminek a telepítéséhez. Kb. 3Giga felesz szemét volt, vegyesen x86 és x64-es installal. Btw. ha a programot eltávolítom, a rá települt patchek miért nem törlődnek? Na ez a Windows...

"Windows mélyére szinte sose kell menni, cmd.exe, regeditet két kezemen megszámolom hányszor használtam.
Akkor van hülyéskedés a programmal, ha forrás warez, itt levő kellemetlenségek nem a programozó vagy a win hibája."
- mondok gyakori dolgot: DLL regisztrálás (főleg XP-n gyakori). Elég sokszor volt már ilyenre szükségem. Van még csomó dolog, lehetne sorolni, egy dolog, hogy neked ritkán jöttek elő, másnak nem.

"Máskülönben pont azt mondtál mint te most, de kértem részletes levezetést, azt meg nem adták, csak tessék lássék, amit nem értettem (nem sikerült vele), mikor még részletesebbet kértem(alapokról, minden lépéssel), meguntak, leszartak." - Azért nem írtam le, mert jelenleg nem aktuális a probléma neked, valamint ez nem az a topic. De ennyi lett volna:

chmod a+x fájlnév
./fájlnév

Ezek után a terminálban kitolja az infókat a vinyóról. Egyébként azért parancssoros jelenleg, mert nem ez az elsődleges fejlesztési platformjuk, nem igen foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#144) rt06 válasza hcl (#127) üzenetére


rt06
veterán

ez mondjuk mokas azutan, hogy 2 napig tartott beallitanod egy felbontast es a hozza tartozo szinmelyseget

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#145) hcl válasza CPT.Pirk (#143) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na most volt egy ilyen melóhelyen.
Csillivilli, legális, commercial progi, XP-n megy, Win7-en nem. Semmi különös igénye nincs, simán csak nem kompatibilis...

Mutogatni való hater díszpinty

(#146) DanielK válasza CPT.Pirk (#143) üzenetére


DanielK
addikt

Megoldott windowson is már (UAC) csak alapból nem kér semmit, vagy könnyen kikapcsolható. Ergo minden elszabadul a windowson így is. :U

(#147) V.Stryker válasza DanielK (#146) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha normálisan használod és nem eszetlenül, bután, akkor a windows is tud egy igenis jó rendszer lenni. Pl nézd meg az enyémet. :D
De ahhoz ,hogy a linux is valahogy úgy menjen egy gépen, azért egy hétig kell basztatni, hogy mindent belőj és még akkor se lesz 100% optimális egy normál felhasználású, normál gépen. És itt jön az általános, hogy "azok a szemét hardvergyártók, azok aki nem adnak ki linuxos drivert és azért van ez. " Ami jogos. De kérdem én, hogy ilyen jó és fain a linux, akkor mégis miért nem érzik szükségesnek a gyártók,hogy nyissanak a linux felé? :U

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#148) DanielK válasza V.Stryker (#147) üzenetére


DanielK
addikt

Én Windowst használok. :P

(#149) V.Stryker válasza DanielK (#148) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nagyrészt nem is neked szólt. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#150) Vladi válasza vicze (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez így ebben a formában igaz.

Szerzőnek: Kösz a cikket, mindjárt olvasom a fedórás részt és jól belekötök. ;] najó nem. :)
De mi az, hogy csak vagy a 10.?? :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.