Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ludla


ludla
őstag

Gratula a cikkhez, hasznos lehet az épp most linux-al ismerkedőknek :C
Én a magyar fejlesztésű blackPanther OS is megemlítettem volna, egy nagyon jól összerakott rendszer, én Suse-ról tértem át, és meg vagyok elégedve vele :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Jó kis cikk.
Nekem csak a telefonomon van Linux alapú rendszer, arra megteszi. :)

A címére viszont: kösz, nem ;]

(#3) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jó kis cikk lett, grat. ;)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4) Rimuru


Rimuru
veterán

Tényleg jó cikk lett :K

(#2) dying_star: Leírnád hogy miért nem próbálod ki?

Vigyázat, csalok!

(#5) FoxiestFox válasza Rimuru (#4) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem lenne értelme, jól elvagyok a W7-tel.
Ha lenne valami netbookom, amit filmre-zenére használok, akkor lehet kipróbálnám.
Vagy linux, vagy a jó öreg xp.

(#6) Speeedfire válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha lenne valami netbookom
Akkuidő miatt, biztos nem lenne jó váltás, bár az új kernel állítólag kevésbé eszi majd az akkut. Amúgy jogos, amit írsz a w7, annyira jó, hogy desktopra felesleges a linux.
Én is inkább szervernek használom.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tetszik a cikk stílusa és tartalma. :K

Archnál (és / vagy KDE-nél) beírhatod a Chaka Projectet, náluk nem is érhető el másik asztalkörnyezet a csomagkezelőben, mert teljesen KDE központúak, de pont ezért jelenleg már a stabil 4.8.x-es KDE-nél tartanak.
Nagyon jó lehetőség annak is, aki csak kipróbálná a KDE-t, mert a letöltött ISO azonnal Live módban indul, telepíteni is csak a Live rendszer betöltése után lehet. (pikk pakk elindul, nem erre akartam utalni)

*nepomuk: szerencsére rögtön kikapcsolható az indexelés KDE-ben egy jobb gombot nyomva az indexelő kis ikonján alul a "tálcán", ha meg már egy ideje indexelt, kikapcsolás után csak simán töröljük ki a /home/ alatt a ha jól emlékszem .nepomuk nevű mappában a legnagyobb méretű fájlt. 10G-s root partíciómnál ciki volt, mikor 2Gb fölé ment ez a fájl a Debianomon. Egyszer csak elfogyott a hely. ;]

Ubuntunál nem tartom jónak ezt az erőltetett kiadási ütemtervet. Nagyjából minden más disztrót akkor adnak ki, ha már bugmentes. Nem kell messze menni, mikor kiadták az első Unitys kiadást, az tömény bug volt, te is írtad, én is tapasztaltam. Persze LTS verziók ilyen szempontból jobbak, rosszmájú megjegyzés szerint az LTS közti verziók tulajdonképpen nyilvános bétateszt verziók. :)
Btw, kezdőknek szokták ajánlani, de manapság inkább bármelyik "desktop" Linuxot, mint Ubuntut...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) raziel01


raziel01
veterán

Szvsz egy hulladék az egész Linux. Csak szenvedés mikor valamiért a suliban el kell indítani programozás miatt.
Androidot viszont szeretem.
Cikk nagyon szuper attól függetlenül, hogy én utálom a Linuxot. :R
Lehet kiskoromban pingvinnel ijesztgettek, nem tudom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) Namelesske


Namelesske
addikt

Hátránya, hogy zárolja a partíciót amire települ, így nem érjük el azon a fájljainkat: pl. C: meghajtóra telepítve a Wubi indítása után nem férünk hozzá a C: meghajtón tárolt fájljainkhoz, dokumentumainkhoz sem.

Ez hülyeség.

Azt hiszem a host mappában van vagy médiában csatolva maga C: vagy D: amire telepítetted. Én így játszottam ki az NTFS Config bugját hogy arra tettem amit automatikusan mountolni akartam.

How do I access the Windows drives?

The Windows partition where you installed Wubi is available as /host within Ubuntu (Places > Computer > File System > Host) All the other partitions will be available under Places > Removable Media

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10) ViZion válasza CPT.Pirk (#7) üzenetére


ViZion
félisten

:R
A legdurvább, h a Dolphin-nál feature-ként említik a nepomuk integrrációt, pedig az egy bug :D
Ubuntu kiadásban igazad van, sztem évente egyet, de jót kellene, alaposan tesztelve és közelítve a Canonical és a felhasználók elképzelését. Linux Mint az Unity előtt egy jó Ubuntu alapú változat volt, mára konkurencia lett belőle...

Speedfire: W7 valóban nagyon jó, de vannak bosszantó hülyeségei (no flame, minden OS-ben van), ami miatt alapból nálam Fedora indul. Munkára, játékra: W7 kell, nem is vitás. Netezés, filmnézés, virtuális gép, stb. Fedora alatt. Nincs vírus, se registry, a törölt programok viszik a sz@rjaikat magukkal, nem telik be az SSD :D

raziel01: ehh, GUI-hoz vagy szoktatva, vagy vmi más oka van?

Namelesske: alapból /media lenne de /host-ba csatolja, most néztem, javítom... :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) CPT.Pirk válasza raziel01 (#8) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na ezt részletezhetnéd, legalább azzal, hogy milyen disztrót használtatok és mi volt a baj. "Linux" -ból jelenleg van vagy 400 féle.

Mi C kódokat forgattunk terminálban meg CodeBlocksban suliban, egyrészt Suse, másrészt Debian alatt. Jelentősen egyszerűbb és gyorsabb volt, mint Windowson dolgozni.

ViZion: Ubuntu alapú Mintet használtam még a régi felülettel, az jó is volt, de egy frissítés után meghalt, aztán többet nem került elő. Van ugyan Debian alapú Mint, de magam részéről most a Chakra a favorit, meg a KDE.

Arról az integrációról nem tudok sokat, igazából még sosem használtam semmit a nepomukból.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) raziel01 válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


raziel01
veterán

Ubuntu van a sulis gépeken és én személy szerint szenvedésnek érzem az egészet. Operációsrendszerek órán kell programozni bash-ban meg majd C-ben. De a Linux kezelőfelülete sem tetszik.
Windows-hoz vagyok szokva, C++, C# meg webprogramozás dolgok.
Windows ingyenes is nekünk diákként.

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, és köszi az említéseket :)
A cikk nagyon jó, átfogó bemutatónak tökéletes.

Amúgy én nem hiányoltam oldschool Linuxot, max. emlegettem... :D
De azóta már kiélveztem a dolgot, Pentium 1-re Slackware, meg Debian feldobásával :D
Az is megérne egy cikket... ...meg is fog :)

@Raziel01 : Az el****tt tantervért nem az operációs rendszer a felelős.
A Windóz meg ingyenes neked, mint diáknak, mert az állam kifizette... (Más kérdés, hogy gyak. a szüleid fizették, mert adóznak.) De otthonra már nem az.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Vegadog


Vegadog
tag

Grat. a cikkhez, nagyon jól összeszedted a lényeget! :R

Az adatlapodon látom, hogy AMD VGA-d van, egy kérdés: nincs szívás az ATI driverrel linux alatt?

[ Szerkesztve ]

(#15) Namelesske válasza raziel01 (#12) üzenetére


Namelesske
addikt

Szeritem nincs igazad.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#16) CPT.Pirk válasza raziel01 (#12) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Windowssal úgy vagyok lassan a hülyeségei miatt, hogy már ingyen sem kéne, csak a "játékok" miatt tartom...

Az Ubuntu kezelőfelülete (van belőle 3 is, gondolom Unityvel találkoztál, ebben az esetben megértelek) meg egy dolog, a Windowshoz szokott embereknek sokkal jobban kézreál egy KDE felületű Linux.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) vicze


vicze
félisten

Mire és kinek jó a linux?
Röviden: átlagos, otthoni felhasználásra mindenkinek, aki nem akar töredezettség-mentesítéssel, víruskergetéssel, driverekkel bajlódni.

Ez így ebben a formában nem igaz, mert azért elég sok HW van, amivel gond lehet driver szinten, laptop esetében meg nagyon meg lehet szívni. Na megy egy Ubuntu frissítés se egy életbiztosítás. :)

Amúgy az otthoni 0 használatra ugyan olyan jó Win7 és pl. Ubuntu is, csak az egyik ingyen van. :)

Aki meg bevállalós Arch alap telepítésből épít magának egy fasza rendszert. :)

(#19) janos1988


janos1988
addikt

Formailag nem jobban nézne ki, hogy előbb a kis leírás és azután a kép?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#20) ricsi99


ricsi99
addikt

Mint aktiv win user, igy sok mindent nem értek a linuxbol ,de csili-vilinek tünik :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#21) hcl válasza vicze (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, nekem kevesebb bajom volt driverekkel, mint windóz alatt.
És ha valmit megcsinálsz, akkor az működik, amíg világ a világ.

Hogy a frissítés nem életbiztosítás, azt miből gondolod?

Othtoni 0 használat, az igen, de munkahelyen meg a Windóz produkál olyan dolgokat, hogy a falat kaparom. Sajnos ugyanis nekem kell ezeket megoldani.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) GrandeP


GrandeP
őstag

Ez most kábé, mondom kábé, olyan volt mintha azt írtad volna, h próbáld ki az @n@lt! ;]

Parancssorból drivert kicsomagolni majd ugyanitt felerőltetni pláne atinál... mennyei érzés egy mezei usernak...

Évente 1-2 alkalommal mindig ráveszem magam, de borzalmas, ahhoz képest h elvileg ez a felhasználó barátibb, minden dologhoz parancssorban kell matatni olyat szavakkal, amiket meg sem tudsz jegyezni....

Nem indult flémnek, de végül az lett és rájöttem h mégiscsak flémnek indult... :DDD

ui: ettől függetlenül nagyon jó és részletes, szerteágazó írás.... lehet h lassan megint rászánom magam, hátha idén jött valami jobb is, mint a puppy linux, mint személyes kedvencem. :DDD

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#23) fkosa válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


fkosa
tag

Nem teljesen ide vág, de örömmel láttam, hogy valaki programozik is linux alatt.
Nem akar valaki egy cikket írni a linux alatti fejlesztésről?
Próbálkoztam vele, de egyik fejlesztőt sem tudtam normálisan beállítani (próbálkoztam Codeblocks-sal, Qt-vel, stb).
Eddig VB-t használtam, ami eléggé ellustított, azután elég bonyolultnak tűnnek a nyílt forráskódú IDE-k (most SharpDevelop-ot használok, de az sajnos nincs linux alá :O)

(#24) CPT.Pirk válasza GrandeP (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mai disztrók már alapból fel tudják tenni az AMD Catalyst-jét kompletten (Ati már rég nincs ;) ) telepítéskor, vagy később te is felteheted csomagkezelőből egyéb disztrókon, de abszolút nem bonyolult terminálból sem, mondjuk ez a megoldás szerencsére elég ritkán kell.

fkosa: mi csak kapirgáltuk a szemétdombot, heti 1 órában volt pár félévig progi, jóformán semmi értelme ilyen kivitelben, többnyire nem is tanultunk semmit...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) ViZion


ViZion
félisten

CPT.Pirk: Chakra nekem biztosan kimarad (pedig az Arch alapok miatt biztos gyors), egyszerűen a KDE-t nem kedvelem, pedig Dolphin miatt próbáltam párat, meg csodálom a KDE-s asztalokat, de olyan ez nekem, mint a zsiráf: szép-szép, de otthonra nem ké'ne :D

Raziel01: ha már az Unity van, akkor elhiszem, h szidjátok: szokni kell, lassú gépen problémás, stb. Van más alternatíva szerencsére - bár suliban nem lenne szerencsés tucatnyi disztrót telepíteni, így gondolom az lett, amit a rendszergazda ismer, vagy jónak látott.

vicze1: írtam, h desktopról van szó. Laptop win-el is szívás néha, még driver CD-vel a kézben is... annyi féle beszállító hordja össze.

GrandeP: lehet netről letöltött csomagot telepíteni... terminálból is akár, de miért nem próbáltál rákattintani, és amikor megkérdezi, h telepítenéd-e, akkor rányomni, hogy igen? :)
..esetleg beírni a yast / yumextender / synaptic -ba, hogy catalyst??? :) Ennél még windowsban sem egyszerűbb, és ott is okozott már meglepit ATI driver - linuxon is vacakol néha, Ubuntu leállítást megnövelte vagy egy percre anno.

janos1988: módosítok :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) dabadab válasza GrandeP (#22) üzenetére


dabadab
titán

"Parancssorból drivert kicsomagolni majd ugyanitt felerőltetni pláne atinál... mennyei érzés egy mezei usernak..."

Ha ATI drivert parancssorból raksz fel, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz, kb mint a klasszikus viccben:

- Képzeld, kipróbáltam a WC kefét!
- És milyen?
- Hát, a papír jobb volt...

;]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) hcl válasza dabadab (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez se olvasta a cikket - miszerint a terminál már nem feltétlen kerül elő.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) GrandeP


GrandeP
őstag

:DDD :R

Rég volt, talán igaz sem volt.... nem tudom már milyen kártyával, de az volt a lényeg, h muszáj volt "kézzel" csinálni, volt róla leírás a neten, szó se róla, csak hát elment vele az idő...

ViZion

..esetleg beírni a yast / yumextender / synaptic

:))

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#29) Kansas válasza Vegadog (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Ha AMD/ATI kártyád van, és nem szükségszerűen mániád a teljesen open disztró, én a magam részéről a PCLinuxOS-t javaslom - az én konfigom minden eleme(igen, a legutóbbi kiadásnál már az X-Fi is) már LiveCD-ről is műxik alatta, sokkal kevesebbet szívtam vele hardver kapcsán, mint bármi mással.
Open source mániásoknak szálka lehet a szemében, hogy sok closed source/proprietary dolgot feltesz - igaz, ezek javarészt driverek és kodekek, mert a dolgoknak, ugye, működni kell...

A cikkhez gratulálok, megint meghozta a kedvem egy kis Linux kiránduláshoz... :C

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) alcsa


alcsa
senior tag

Annyi linuxos cikk jelent meg mostanában itt, hogy már 2. hónapja boldog Ubuntu felhasználó vagyok, és nem bántam meg a váltást.

Jó lett ez a cikk is, akárcsak a többi, köszönöm.

(#31) fkosa válasza hcl (#27) üzenetére


fkosa
tag

A terminált azért még ne temessük el.
Ha valami megy automatikusan, telepítéskor (jótanács: telepítéskor érdemes internetre kapcsolni a gépet), akkor valóban egyszerű.
Ha fent van a progi amit keresünk a repo-n, az is egyszerű.
De ha nem... Akkor jön a guglizás meg az anyázás (felváltva)...meg a parancs-sor.

Sajnos a driver-ekkel továbbra is sok gond van. Amíg nem terjed el eléggé a linux, a hardware-gyártók nem fognak sor erőforrást pazarolni a linux driverekre (persze sok lelkes önkéntes van, aki hackel drivert, nekik köszönet, de közel sincs mindenre megoldás)

Még egy érdekes "próbálkozás" kimaradt a linux distro-k felsorolása jözben:
sokan próbálkoznak "beágyazott" linuxxal (laptop és alaplap gyártók). Ezek fő jellemzője a gyors indulás (minimalista rendszerek, melyek akár egy alaplap bios-a mellett elférnek) és a merevség (szinte semmit sem lehet telepíteni rájuk, még drivert sem.

(#32) gabe_


gabe_
őstag

Jó cikk, kedvem lett kipróbálni egy pár disztribúciót. Köszönjük! :R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#33) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Tok jo lenne a linux, hasznalom is felesegem osoreg laposan, mert ott a lubuntu hasznalhato sebessegu, az xp a viruskergeto miatt viszon lassan indul es meg lassabban fut. Egy valami riasztott el, de az nagyon. Ha gond van, vagy egyszeruen csak kellene valami extra cucc az alap rendszeren kivul (akar csomagkezelobol letoltve) az egyszeri kezdo user mar el van veszve. Probaltam guglizni, probaltam segitseget kerni, de kabe 0,1 eredmennyel, mert a google talalat kinai, meg kell hozza tanulni a fel rendszert, vagy napokat olvasni, a forumon meg rendes segitseget bajosan kapni, aminek nem tudom az okat. Konyorogni kell minden infomorzsaert, mert nem erik mi ebben a nem ertheto. Persze, meg is tanulhatnam, az lenne a legjobb, de ha a winen 10 perc gugli, linuxon meg 3 nap, akkor annak tableflip a vege.

Ez nem flame a reszemrol, csak egyszeruen azt akarom kifejezni, hogy ez igy nem lesz szelesen elterjedt rendszer, ha a teljesen amatorok nem kapnak egysejtu szintre lebutitott step by step megoldast alap dolgokra.

(#34) ViZion válasza GrandeP (#28) üzenetére


ViZion
félisten

...ó. :U
Igen, ezek a csomagkezelő programok. Ott van az appok között. Amúgy ezt szeretem: nem mappákból nyíló almappák linkjei közül kell kibuzgányolni a program indító ikonját.
Odamész 'oszt ott van :D

Amúgy régen kaland volt tényleg - most viszont olyan progik vannak, amikkel tényleg vicc a telepítés/eltávolítás.

fkosa: terminál jó is, kell is -indítóban tartom én is. Ubuntu alapú disztrónál minden van neten, kis túlzással azt lehetne mondani, ha egy progi saját, launchpad vagy wiki oldalán nincs *.deb, akkor azt ki lehet hagyni :) .rpm már ritkább, de szinte minden van.
Amit kerestem, ha nincs akkor ált. nem fejlesztik már, és nem működik új kernelekkel.

A Linpus-nál említettem, h a desktop kell, ott van QuickOS, de azt így nem lehet kipróbálni, így kimarad.

gabe_: ...pendrive vagy CD nincs? ;] ...amivel kipróbálnád, a leírtak szerint :K

DeFranco: Ubuntu topik, Lubuntuval is ott kérdezz, illetve az ubuntu.hu fórumon regelj, kérdezz. A helyi topik lakói segítenek biztosan, hcl és Kendek ott élnek :D ;]
alacsonyabb felhasználói tábor természetesen kevesebb találatot is jelent gugliban, érdemes angolul keresni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35) gabe_ válasza ViZion (#34) üzenetére


gabe_
őstag

Milyen cd vagy pendrive? :F

Sovány szakácsban sose bízz!

(#36) fairi


fairi
addikt

Egyszer próbálkoztam Linuxszal pontosabban Ubuntával, mivel egy kis partición fent volt és a windows meghalt. Amíg csak netezésre és filmnézésre kellett és mást nem akartam jó volt. Utána egy HDD ellenőrző programot akartam kipróbálni, nincs-e hibás partició rajta. Ám az istenért se tudtam a letöltött lixusos progit feltenni,amit kinéztem. Kb kiderítettem , a terminálba kell beírni vmi parancssort, persze terminal hova bujtatták Ubuntába nem jöttem rá.( linuxosok nem voltam segítőkészek) Végül volt vmi beépített program HDD ellenőrzésre, igaz semmit nem talált. Ubuntával való szenvedést megunva inkább vettem egy új HDD, arra Windows telepít, és a hibás HDD leellenőrizve volt két bad sector. Most már tartalékrendszerként sincs fent a linux, később vettem laptop (azon is win fut). Ha vmi zűr van a Winnel, akkor azon végzek mindent.
SOHA többé linux...

Winnel nekem ritkán van bajom és azok többsége is hardver eredetű volt. persze előfordult az, hogy meghalt a win és nem jöttem rá miért (XP volt,este kikapcs, reggel be és végtelen ideig tartó betöltés). Win7-et már kínoztam párszor, alaplapcsere más gyártóra, más chipset és normál módban betöltött, régi drivert le, új fel és tökéletes, no reinstall.

(#37) mdraco


mdraco
őstag

Jó cikk! Mit ajánlotok E-350 procis laptopra?

(#38) rankesz válasza fairi (#36) üzenetére


rankesz
veterán

Ubunta...

Te is nagyon belemélyedhettél a dolgokba... :DDD

(#39) ViZion válasza mdraco (#37) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Linux Mint, Ubuntu: mindkettő nagyon jó, sok program, egyszerű kezelés.
Ha lassúnak találod, vagy "Winesebb" asztal kell, akkor Lubuntu. Ha ismerős a linux valamennyire, akkor lehet más, a cikkben felsoroltak közül, vagy amit CptPirk ajánlott, ha KDE tetszik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) CPT.Pirk válasza fairi (#36) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Millió 1 kérdéssel zaklattam az Ubuntusokat itt a fórumban, de még mindig segítettek...

Pl. HDSentinel futtatása két parancs, egyikkel futtathatóvá teszed, másikkal meg futtatod a letöltött állományt. Egy ilyen piti dolog miatt kialakított "SOHA többé" véleményből elég végletes embernek tűnsz. Ne mond nekem, hogy Windowson minden rögtön megy. :P

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) zolem


zolem
aktív tag

Én Canon fan vagyok és vettem egy scannert de nem jó a linuxhoz . Pedig már többször nekiálltam a linuxra váltásnak ,megtaláltam a megszokott progikat is belaktam a gépet , "alig lehetett észrevenni" ,hogy más oprendszer majd jött a szkennelés .... :W .....windows bekapcs scan ok linux kuka :(

にんじん

(#42) buherton válasza DeFranco (#33) üzenetére


buherton
őstag

Teljesen egyetértek veled. Egyáltalán nem utasítom el az Ubuntut, de az elméletet nagyon meg kellene tanulni hozzá, hogy az oprendszer megfelelő használatához meg legyen a tudásom. Ez sajnos Linux sajátosság, de remélem lesznek törekvések mindkét oldalról, hogy megfelelő oktatási háttér legyen illetve magát a rendszert is egyszerűsítsék.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43) whited


whited
addikt

ha backtrack és hasonló disztribúciókról szeretnék informálódni az warez, csak mert elvileg ez arra is jó hogy a támadásokat kivédjük, nemde? :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#44) mdraco válasza ViZion (#39) üzenetére


mdraco
őstag

Lubuntut kipróbáltam, nagyon megtetszett, gyors, egyszerű és letisztult. Csak arra gondoltam hogy az apu miatt kompatibilis lesz-e.

(#45) ViZion válasza zolem (#41) üzenetére


ViZion
félisten

Ez is kicsit felemás dolog, lehet a Linuxot okolni... ööö miért is? Mert a gyártó nem készít drivert? Mert a közösség nem készít drivert? Nekem van Canon nyomtatóm, pont ehhez nincs driver, az újabbakhoz van - és W7 driver sincs, illetve van, de nálam nem működik vele. Szal. a Canon-t kellene kukázni -bár amúgy a termékei árban, tudásban szimpatikusak. Linuxnál a HP ami leginkább problémamentes. Van lehetőség linuxon is windows drivereket használni, de azt nem tudom, h nyomtatónál, scannernél is működik-e, vagy csak wifi-re van.

mdraco: néhany havonta jelenik meg kernel, új vasakat szinte azonnal támogatja, (régi gépek teljesen más téma, oda nehéz megtalálni a legalkalmasabbat). RAM legyen, azt mind szereti, akkor hasít :) Keress rá, hogyan lehet compiz-t, szoftközpontot beüzemelni, próbáld ki a wifit, webcamerát.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) Lenry válasza zolem (#41) üzenetére


Lenry
félisten

és most a Linux hibája, hogy a Canon baszott drivert írni hozzá?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) ncc1701 válasza CPT.Pirk (#7) üzenetére


ncc1701
veterán

Gondolom meg is vetted a win7-et. :)

Én vagy tíz éve linuxolok desktopon, még régebben szerveren. Nincs szükségem másra, szerencsére.

(#48) ncc1701 válasza fairi (#36) üzenetére


ncc1701
veterán

Annyire bonyolult terminálba beírni, h:
smartctl --all /dev/sda

:D

(#49) lapa


lapa
veterán

ubuntu 10.04 és 2.6.32 phc kernel. ez persze a múlt, de a jelen és ahogy nézem számomra a jövő is.

ha 15 év aktív gépezés meg némi szakmai tapasztalat után én ezt találom a világ legcsodálatosabb rendszerének, akkor az tudhat valamit. hozzáteszem a nagy bögre bársonyos merlot előtt is így gondoltam, és már-már könnybe lábad a szemem hogy meg sincs említve (nem a merlot). pedig ez (2.6.32 általában) még fogyasztásban is agyonver mindent. meg minden másban is. legkevesebb kompromisszum ever, mint a (régebbi) thinkpadek.

nem biztos, hogy kéne ajánlgatni mindenkinek amúgy se. aki nem tudja miért akarja, az könnyen megtántorodik (még bársonyos merlot nélkül is). olyan ez, mint mikor a karate kidben a miyagi mester felpolíroztatta a csávóval a 80 kocsit. az a 80 kocsi a windows. azt meg kell csinálni, hogy az ember a végén rájöjjön mit miért (és miért nem) akar, és főleg miért nem tudta előbb, hogy azt azt és azért akarja. igen, elég jó a merlot.

hogy kell parancssor? hát köszi, igen, légyszíves. pláne, hogy ha koncepció szerint halad az ember és minden lényeges parancsot elpakol 1 azaz egyetlen fájlba. legközelebb copypaste, ami még a parancssor ezerszeres hatékonyságát is tovább növeli.egyetlen copypaste-tel majdnem minden lényeges program felrakása? szinte akármelyik művelet ugyanúgy? és ki akarja ezeket megjegyezni? arra vannak a terabájtok, hogy tárolják azt a 70kb tudást, amiből aztán csak másoigatja az ember a (z egyszer vért pisálva összeszenvedett) kódot. ami viszont onnantól kezdve kedvenc zokszigen szavajárással élve elég robosztus és kábé örökké működni fog.

ja, hozzáteszem még soha nem használtam-adminisztráltam bármilyen más disztribúciót. viszont könyörtelenül kivágnám, ha a gyengeség vagy a kompromisszum legkisebb jelét is mutatná. 10.10 így ment el balra, valami bug volt benne és kétszer bezárt a filekezelő. ott lett az upgradenek a vége.

[ Szerkesztve ]

(#50) CPT.Pirk válasza ncc1701 (#47) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyon későn kezdtem hozzád képest. Volt egy ITcafe cikk a beszélő Ubunturól (Ubuntu 8.04 + Orca képernyőolvasó), ez vitt rá, hogy kipróbáljam a "Linuxot". Aztán később szakítottam velük másik Linuxok irányába, végre manapság már van rendes Catalyst (ez nélkül nálam nem lenne használható a Linux, mert egyéb úton nem lehet scalinget állítani a TV-hez, amin a gép van), stb így már nem igazán akad gondom.

Mostanában fpga programozás, uart kommunikáció figyelése, ilyesmire használom a Linuxot. Pár nappal előrébb lennék, ha a Windows uart kezelője nem fogadta volna el a rossz kódot jónak mutatva. Omg...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.