Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) moleculez válasza #20749568 (#39) üzenetére


moleculez
veterán

Az X pont pont ugyanakkora házban van.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#52) Bass


Bass
addikt

Azok a kávák hmm 🤮 Ez kell a népnek 🤣

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#53) #95561216 válasza QwErTy42 (#28) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez nem teljesen igaz, zsebben hordasnal az egesz meret szamit, de egykezes hasznalatnal a kepernyo merete. Adsz a szarnak egy pofont, ha ebbe a hazba raksz 5.5-et, raadasul valami elbaszott keparannyal. Annakk mar lenne ertelme, hogy nem a kpernyot novelik meg, hanem a hazat zsugoritjak a kijelzo kore. Avagy egy se meret kava nelkul :D

(#54) JoseGee


JoseGee
tag

Mondjuk a Samsungnak sikerült a méret kérdést megugrani. Az S10e pontosan akkkor mint az iPhone 7-em volt, csak picit több rajta a kijelző.

Ami késik, az nem jön időben

(#56) Silenzio válasza blagolf (#32) üzenetére


Silenzio
addikt

Az ilyen buta kommentekkel magadat égeted. Egyrészt az a dizájn is évente fejlődött, másrészt jó sokan vannak, akiknek a faltól falig kijelző taszító. Én is ilyen vagyok, mert minden telefon ugyanúgy néz ki azóta.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#57) Bass válasza Silenzio (#56) üzenetére


Bass
addikt

Miért lenne bugyuta,tök igaza van. De aki fan azzal tényleg mindent meg lehet etetni. Aki ennyit kiad egy ilyen készülékért az a bugyuta 🤣 Egyébként kávás telefon is lehet szép és modern de azért ez brutál vastag. Egyszerüen design terén az apple igénytelen. Nokia 7plus,ott is van káva nem full kijelző viszont szuperül néz ki. Úgyhogy ez csillagos egyes 👌

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#58) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Szerintem ez a telefon szép lesz, ahogy mondjuk az iPhone 7 is az volt. És valóban, középkategóriában a fém-üveg készülékek jellegre nagyrészt mai is ilyenek. A kávákon meg tényleg faraghatnának, ha full nem is elvárható az árazás miatt, de nyilván a legköltséghatékonyabb megoldást választotta az Apple. Tényleg elegánsabb volna jobb kijelzőraránnyal 2020-ban.
Viszont azzal némileg vitatkoznék, hogy csak a ház mérete számít, a kijelző-e nem. Ugyanis pl. hogy a kijelző tetejét egy kézzel átéri-e az ember, független pl. a felső kávától. Ergo ugyanekkora telefonban a full kijelző nehezebb kezelhető egy kézzel.

(#59) scyllarus válasza MarkCsiha461 (#18) üzenetére


scyllarus
veterán

Vagy elriasztja egy életre, mint engem az SE :D
De legalább olcsó lenne a tanulópénz.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#60) Silenzio válasza Bass (#57) üzenetére


Silenzio
addikt

A szépség jó esetben praktikummal társul. Egy Nokia 7 Plusnak pont olyanok az arányai, hogy nem olyan jó kézbe venni, mint egy iPhone 8-at például. Úgyhogy nem, nem értek egyet. Vastag? Erről nem tudok, de az i8 7.3 mm vastag, annál vékonyabb nem sok van.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#61) Noukoum válasza Silenzio (#60) üzenetére


Noukoum
veterán

A káva vastag, nem a telefon.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#62) Sgr_A válasza Noukoum (#61) üzenetére


Sgr_A
addikt

a káva nem vastag hanem széles vagy magas ;)

(#63) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Lehet itt fikkantani a vastag kávát, de ha nem lesz túl drága, akkor tuti tarolni fog. Alig van normális (?) méretű készülék.

(#64) atike válasza <Adamsky> (#63) üzenetére


atike
nagyúr

De ha kicsi a kijelző és nagy a káva akkor semmivel sem lesz kisebb, mint egy nagyobb kijelzős de káva nélküli mobil................

(#65) QwErTy42 válasza atike (#64) üzenetére


QwErTy42
addikt

+1

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#66) hangyász2 válasza atike (#64) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Az iPhone 7 138 mm volt. Ma már ez nagyon kicsi kávákkal is. 142 az S10e.

[ Szerkesztve ]

(#67) Noukoum válasza Sgr_A (#62) üzenetére


Noukoum
veterán

Az oldalt széles a káva hülyén hangzik

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#68) footy


footy
addikt

Nem ertem a sok karogast, akinek eddig Iphone SE volt annak tok logikus valtas lesz az Iphone 9(ceges policyk). Ugyanaz a haz mint az iphone8nak? Legalabb passzolnak tokok.

(#69) <Adamsky> válasza atike (#64) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én ezt most így - a képek, ill. a rendelkezésre álló információk alapján - kisebbnek gondolom a P10-emnél, ami ma már egy nano telefon.

(#70) #95561216 válasza atike (#64) üzenetére


#95561216
törölt tag

Viszont a hülyelykujjaddal a kijelzőt nyomkodod egykezes használatnál, nem a kávát....................................................pontpont

(#71) Silenzio válasza Noukoum (#67) üzenetére


Silenzio
addikt

Pedig mindig is így mondták. Széles káva, nem vastag.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#72) atike válasza #95561216 (#70) üzenetére


atike
nagyúr

...igen? Mit szeretnél mondani? :F

(#73) #95561216 válasza atike (#72) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hogy adott méretű telefonból a nagyobb kijelzőméretnek nem csak előnyei vannak.

(#74) atike válasza #95561216 (#73) üzenetére


atike
nagyúr

Amit írtál az hátrány? Ez nem jött át... :)

(#75) Silenzio válasza atike (#74) üzenetére


Silenzio
addikt

Az ujjlenyomatolvasónál hátrány, mivel eddig minden kijelzőbe integrált megoldás a kurvaszartól az elfogadhatóig mozgott, jót egy se láttam, pedig már 5 ilyen megoldású telefonom volt.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#76) moleculez


moleculez
veterán

Aki szerint az Applenek nincs arca kiadni az i9-t i8 házban, az ne feledje, hogy 2019-ben újra kiadták az ipod touchot, még csak nem is friss hardverrel, hanem A10-zel (2019-ben...)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#77) Silenzio válasza moleculez (#76) üzenetére


Silenzio
addikt

És ez miért is baj?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#78) joey04 válasza footy (#68) üzenetére


joey04
titán

csak divatból fikáznak, át kell pörgetni rajtuk.

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#79) QwErTy42 válasza joey04 (#78) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ti meg elhivatottságból, küldetéstudattól vezérelve véditek minden megkérdőjelezhető lépését?
Vagy hogy is van ez? :U

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#80) atike


atike
nagyúr

Ha valakinek tetszik - akkor rajongó. Ha nem, akkor hater... Azért van a kettő között nem kevés ember szerintem... :)

(#81) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Én nagyon örülnék neki. Pont tegnap mondta feleségem, hogy csere érett lesz lassan a 3 éves SE neki.

(#82) footy válasza QwErTy42 (#79) üzenetére


footy
addikt

Nekem ceges Iphone SE van es remelem bele fog ferni a az uj valtozat a ceges budgetbe, egesz egyszeruen mert elegedett vagyok vele. Mar 4x probaltam atallni androidra, mert olcsobb, de nem jott be. Ennyi.
Ezert viszont nem allok le fikazni minden android telefont ami megjelenik.

(#83) QwErTy42 válasza footy (#82) üzenetére


QwErTy42
addikt

A fikázás nem itt kezdődik. Szomorú hogy sokaknak ennyire alacsony az ingerküszöbe.
Én használok SE-t és 8-at is. Szóval szerintem meg lehet a véleményem mindkettőről.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#84) moleculez válasza Silenzio (#77) üzenetére


moleculez
veterán

Bajnak nem baj, akinek nem tetszik ne vegye meg, ezt csak arra reflektálva írtam, hogy azzal a designnal csak nem jön ki idén. Pedig de. Simán.
És friss (min A12 hardverrel) nem is lenne vele semmi baj.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#85) bnorci71 válasza szaszyka (#48) üzenetére


bnorci71
addikt

miért nyírná ki?
kisebb kijelző kisebb méret lenne mint az XR és sokan az SE tulajok közül a méretet is nézik persze az árát kicsit lenyomja majd
XS már kivezetésen van egyébként

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#86) Khelben válasza JoseGee (#54) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem akkora. Pont annyival nagyobb, hogy kézbe fogva az i7 kényelmes szélességű, az S10e meg már széles, legalábbis nekem. I8-ról váltottam S10e-re, de amint kijön a 9, váltok vissza. Mondjuk nem csak a méret miatt, hanem az android hülyeségei miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#87) Noukoum válasza footy (#68) üzenetére


Noukoum
veterán

Így van környezetkímélés! Legalább ellehet adni a 6éves raktáron maradt tokokat méregdrágán! :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#88) Noukoum válasza Silenzio (#71) üzenetére


Noukoum
veterán

Attól még szerintem hülyén hangzik :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#89) hitchins


hitchins
őstag

Remelem ez a kep nem valos. 2020ban ekkora kava kicsit eros.
Szerintem ez ma mar az “occso” kategoriaban is ciki

(#90) Silenzio válasza QwErTy42 (#79) üzenetére


Silenzio
addikt

10 okostelefonom volt az elmúlt egy évben, azt kerestem, ami egy gimbalra téve jó kiegészítője a kameráimnak. Most azért van i11-em, mert rájöttem, egyelőre még mindig csak az iPhone elég megbízható videóban, köszönhetően annak, hogy iOS (és nem fos, megbízhatatlan, ezerféle limitációval megvert Camera2 API-implementáció) és hogy megkapta az Apple prores codecjét. Más labdába sem rúg, akár HW, akár Samsung, akár bármi más, mert örökké frame droppolni fog vagy kompatibilitási problémákba ütközöl, vagy le lesz tiltva a kamerád 3rd party appban (Xiaomi, Oneplus, Samsung).

Nekem ennyi az indokom, számomra csúnya, ormótlan, nehéz telefon az i11, és az iOS-t sem csípem, de maradok, mert ez teszi a dolgát, a droid meg kezelhető, vágható mozgóképre még mindig alkalmatlan. Ld. minden második Mobilarenás teszt: "Youtube-ra feltöltés előtt nem tapasztaltunk frame dropot." Hát persze, de mivel szar a codec, feltöltés után már lesz, kivéve, ha nem exportálod ki képkockánként néhány tízezer png-be a kurva videód, és nem csinálsz belőle újra képkockánként mozgóképet egy vágóprogramban. Azt meg csinálja, akinek nyóc anyja van.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#91) lolal válasza Silenzio (#90) üzenetére


lolal
senior tag

Kolléga, szerinted az itteni hozzászólok közül hányan vágnak videót telefonon, illetve a kölyök vasárnapi biciklizésén kívül, mi az amit levideóznak :D ? 1000ből ha 1ilyen ember akad itt. Szerintem nem ez számottevő. Tartalomfogyasztásra viszont picike ez a telefon és az emberek 90% erre használja.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#92) Nekton válasza lolal (#91) üzenetére


Nekton
aktív tag

Ezzel most most szeretnél mondani? :U

(#93) Norbi. válasza lolal (#91) üzenetére


Norbi.
őstag

"Tartalomfogyasztásra viszont picike ez a telefon és az emberek 90% erre használja."

Ez így erős tulzás, rengeteg ember max messengert/vibert használ, kamerát, meg megnézi a buszmenetrendet. Ahhoz nem kell nagyobb méret.

10 perce is pont adtam el új i8-at, mert a vásárlónak ez méret volt tökéletes. Meg akarta várni, hogy lesz e 9(?) de SOS lett a vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#94) Khelben válasza lolal (#91) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én például csinálok utazós videókat telefonnal. Vagyis csináltam, amíg iphone8-am volt és fogok csinálni, amint 9-esem lesz. Addig meg marad a gopro, mert az S10e nem működik normálisan se a DJI eszközökkel, se a Filmic Pro-val.

(#95) moleculez válasza Silenzio (#90) üzenetére


moleculez
veterán

Mostanában ülök majd fel a mobil videós vonatra, de kis utánajárás után pont erre jutottam :K igaz én amúgy is iOS user vagyok, meg szeretem a rendszert szerintem marad is az XSmax.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#97) janeszgol válasza Norbi. (#93) üzenetére


janeszgol
félisten

De jó. Eladtál neki egy kávát némi kijelzővel...
Amúgy csak viccelek. Viszont amit most írok, abban nem lesz humor. Többeknek még mindig az a klasszikus kinézet az iPhone. Nem azért veszi, mert kicsi (mivel megveszik a Plus verziót is), hanem azért, mert annyira megszokta azt a kinézetet, hogy neki az az iPhone. A többi meg utánzat. (Nrm viccelek!)
Őszinte leszek: vastag káva vagy nem vastag káva, az i8 kinézettel a mai napig vevő lennék bármire. Egy i8 formájú Xr-re vagy 11-re (hardveresen ezek) pedig pláne. Csak hát abba nem fér bele a 3 ezres akku...

(#98) #95561216 válasza janeszgol (#97) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nálam az SE-vel van vége a telefonoknak. Ok, kijelzőt megnövelhetnék ugyan abban a házban 4.2-re, de ennyi, miattam kiadhatják két évente ugyan ezt a dizájnt frissített cpuval, rammal, aktuális aksitechnológiával, és fizetnék mint a katonatiszt.

(#99) mackoman válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


mackoman
tag

179.990,ez az arany közép út .149.990 lenne a reális.

(#100) fuze


fuze
őstag

Érdekes. Ha a kijelző alatt lesz az ujjlenyomat olvasó akkor biztos nem lesz gomb sem alul. Na de akkor káva sem lesz. Max felül. Baromi várós ez a telefon.

adms.hu | UI Designer

(#101) Noukoum válasza fuze (#100) üzenetére


Noukoum
veterán

Iphone 8 házban lesz, nem lesz kijelző alatti olvasó.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#102) Sgr_A válasza Noukoum (#101) üzenetére


Sgr_A
addikt

a kijelző alatti káván lesz az olvasó mint az i8-on
az is a kijelző alatt van ;]

(#103) moleculez válasza fuze (#100) üzenetére


moleculez
veterán

Kétlem, hogy pont az iPhone 9 miatt próbálják ki a képernyő alatti olvasót. Szerintem ez biztonsági játék lesz, minnél olcsóbban legyártani.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#104) Stabi83 válasza fuze (#100) üzenetére


Stabi83
senior tag

Félre érted szerintem. Nem úgy kijelző alatti mint ahogy a mostani droidos telefonokon van, hanem úgy ahogy az iPhone 6-8 nál.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#105) joey04 válasza QwErTy42 (#79) üzenetére


joey04
titán

én ugyan nem. de a sikeres cégeket divat szidni. ez tény.

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#106) atike válasza joey04 (#105) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Azért szidják az almát, mert az sikeres...? :F

Ilyen összefüggést még nem láttam.

(#107) joey04 válasza atike (#106) üzenetére


joey04
titán

Persze. De nem az almán van a hangsúly. Mindent fikáznak ami sikeres. Nem csak tech cégeket. Az ember ilyen.

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#108) jenei1994


jenei1994
addikt

Xs,xr is lehet màr kapni 200 alatt. 160 lenne még elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#109) Stabi83 válasza joey04 (#107) üzenetére


Stabi83
senior tag

Akkor te is ezért szidsz mindent ami nem Apple?

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#110) Silenzio válasza lolal (#91) üzenetére


Silenzio
addikt

A kommentem célja az volt, hogy rávilágítsak, nem vagyok Apple-fan, és hogy rámutassak, hogy az átlag usernél több tapasztalatom van a telefonok terén. Amikor a T-nek dolgoztam, még több volt, gyakorlatilag mindent kipróbálhattam.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#111) Noukoum válasza Stabi83 (#109) üzenetére


Noukoum
veterán

Ő is ember.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#112) joey04 válasza Stabi83 (#109) üzenetére


joey04
titán

Nem szidok mindent ami nem Apple.

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#113) Stabi83 válasza joey04 (#112) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ne vedd személyeskedésnek mert nem annak szánom de nem apple topikokban szinte csak lehúzó kommenteket látni tőled, míg apple híreknél szinte mindenkit leoltasz aki máshogy vélekedik.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#114) fuze válasza Stabi83 (#104) üzenetére


fuze
őstag

Bakker tényleg. Totál félreértettem. :DDD

adms.hu | UI Designer

(#115) joey04 válasza Stabi83 (#113) üzenetére


joey04
titán

Nem veszem annak. Nekem az iOS jobban bevált, de folyamatosan próbálgatok droidos cuccokat is. A kövi telefon is tuti droid lesz. Csak mindig visszaváltok, mert az jön be jobban. A Note 10 remek készülék, ahogy pl a mi 9t pro is. Mindegyik topikja (meg sok más telefoné) kedvencek közé van mentve. De egyelőre mindegyik topikban olyanokat olvasok, hogy nem váltanék. Kivárok.

Huawei jöhetett eddig szóba. de a mostani helyzetben kizárt.

[ Szerkesztve ]

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#116) bnorci71


bnorci71
addikt

https://www.telefonguru.hu/hir/van,_ahol_mar_elorendelheto_az_iphone_9_2020-02-07

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#117) #76289792


#76289792
törölt tag

Vicces, ha valaki azt gondolja hogy egy új Iphone-nak 200ezer alatt lesz a nyitóára. Viszont nálam piros pont az Apple-nek amiért kiszórják a raktárakból a több éves szemetet.
Amúgy miért hiszi azt valaki, hogy csak a kijelző miatt növekednek a méretek? Jobb aksit, jobb kamerát, jobb technologiákat egy ilyen házba.. :F

(#118) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

FaceID-val és X külsejével jöhetett volna. Akkor még érdeklt is volna. De ez így nálam felejtős, pedig a 16GB-os SE már nagyon cserére érik (kicsi tárhely miatt). Szóval megvárom a 12-est és ha lemegy eléggé a 11 Pro ára akkor talán azt veszem majd meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.