Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egy pontonhíd építésnél én is ott voltam. Opál 71 volt a hadgyakorlat fedőneve, ebből könnyen kitalálható, hogy mikor. Törzsbuszom volt az egyik mozgó iroda, telefonközpont.
Ahogy mondtad, jöttek a nagy dögök a pontonokkal, becsusszantották őket a vízbe. A rocsók rácsatlakoztak, és már vitték is a többihez illeszteni. Pontosan kellett, hogy a pontonon lévő katona a helyére tudja dugni a rögzítő rudat, nekem meg a szitakötők jutottak eszembe, hiszen a rocsók szinte lebegtek egy helyben.
A poén az, hogy közös hadgyakorlat volt a szovjet elvtársakkal. A mieink már végeztek, és unatkozva várták a híd szovjet felének csatlakozását. Ugye más volt a magyar virtus, és a szovjet kiskatona kiszolgáltatottsága, akit (szó szerint) vertek a oficérek.
Az egészet Cinege Lajos vezérezredes, akkori hadügyminiszter periszkópján néztem végig. Megtehettem, ez az egész csak főpróba volt a másnapi "éles" művelet előtt, így a vezérezredes elvtárs még nem volt jelen.

Rozsdástalpúak is voltak. Ezt csak az éles műveletnél vettem észre, de akkor szó szerint beleremegtem. Olyan jól el voltak rejtve, hogy amikor beröffentették a motort, és kimásztak a földbe ásott, álcázott gödrökből, mintha a semmiből kerültek volna elő, hogy átmenjenek a frissen épített pontonhídon. Mit mondjak, volt hangjuk.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.