Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egy pontonhíd építésnél én is ott voltam. Opál 71 volt a hadgyakorlat fedőneve, ebből könnyen kitalálható, hogy mikor. Törzsbuszom volt az egyik mozgó iroda, telefonközpont.
Ahogy mondtad, jöttek a nagy dögök a pontonokkal, becsusszantották őket a vízbe. A rocsók rácsatlakoztak, és már vitték is a többihez illeszteni. Pontosan kellett, hogy a pontonon lévő katona a helyére tudja dugni a rögzítő rudat, nekem meg a szitakötők jutottak eszembe, hiszen a rocsók szinte lebegtek egy helyben.
A poén az, hogy közös hadgyakorlat volt a szovjet elvtársakkal. A mieink már végeztek, és unatkozva várták a híd szovjet felének csatlakozását. Ugye más volt a magyar virtus, és a szovjet kiskatona kiszolgáltatottsága, akit (szó szerint) vertek a oficérek.
Az egészet Cinege Lajos vezérezredes, akkori hadügyminiszter periszkópján néztem végig. Megtehettem, ez az egész csak főpróba volt a másnapi "éles" művelet előtt, így a vezérezredes elvtárs még nem volt jelen.

Rozsdástalpúak is voltak. Ezt csak az éles műveletnél vettem észre, de akkor szó szerint beleremegtem. Olyan jól el voltak rejtve, hogy amikor beröffentették a motort, és kimásztak a földbe ásott, álcázott gödrökből, mintha a semmiből kerültek volna elő, hogy átmenjenek a frissen épített pontonhídon. Mit mondjak, volt hangjuk.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) petipetya válasza Vakegérke (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

71-ben?
#pókerarc

"Olyan jól el voltak rejtve, hogy amikor beröffentették a motort, és kimásztak a földbe ásott, álcázott gödrökből, mintha a semmiből kerültek volna elő. Mit mondjak, volt hangjuk." - gyönyörű jelenet lehetett, szinte látom magam előtt az egészet és hallom a dübörgést. :C Gyermekkorom egyik kedvenc filmjében van hasonló jelenet: A halál 50 órája. Kiadják a végső parancsot, az órát elindítják, feldübörögnek a német tankok és elindulnak!

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#3) Vakegérke válasza petipetya (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen.

'70 június 15-től '72 július 12-ig voltam katyiszta.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) petipetya válasza Vakegérke (#3) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mi az a katyiszta? Olyan, mintha a katyvasz és tiszta szavakból lett volna összerakva.

"nincs rá lezsóidő"

(#5) Vakegérke válasza petipetya (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az akkori szlengben katona. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) petipetya válasza petipetya (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

Meg is van, imádom! YouTube

"nincs rá lezsóidő"

(#7) Vakegérke válasza petipetya (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Élőben sokkal félelmetesebb a dolog, jobban érvényesülnek a hanghatások.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) potyautas válasza petipetya (#6) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem tudom pontosan hányszor láttam ezt a filmet, de 8-nál biztos több alkalommal. Legutóbb már el is kapcsoltam. Úgy saccolom, 1970-ben először. Később már gyanús volt, hogy amit a filmen látok, az a tank nem lehet 70 tonna, hát nincs is, mert ezek amerikai M47-esek. Királytigrist nem tudtak beszerezni a filmhez, főleg nem ekkora mennyiségben.

"Élőben sokkal félelmetesebb a dolog, jobban érvényesülnek a hanghatások." Biztosan így van. Majd később elmesélem, hogy egy lövész katona képes lett volna elgázoltatni magát, úgy leblokkolt, amikor felé kezdtünk tolatni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.