Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Tutu7030 válasza potyautas (#9) üzenetére


Tutu7030
veterán

Na igen, a traktor még az én gyerekkoromban is a falusi gyerekek ferrarija volt. :D
A RÁBA-Steiger meg a csúcs. :D Egyszer ülhettem egyben, duplán is emlékezetes marad.
Az óvodában is rohantunk a kapuhoz, ha meghallottuk a rába vagy a T-150 K hangját. Erre gyerekként utazhattam vele. Persze a traktoros direkt szólt, hogy vigyázzunk, csukja az ajtót! Még mondtam is, hogy csukhatja. Jófajta elzet ajtózár volt gyárilag az ajtókon, szerencsémre már igen rossz volt az ajtó illesztése, mert én a figyelmeztetés ellenére az ajtó oszlopban kapaszkodtam. A traktoros meg becsapta az ajtót. :Y szem nem maradt szárazon, de csak azért sem sírtam, nehogy már a végén ne utazhassak a legjobb traktoron! :D Szerencsém volt, mert csak éppen bepirosodott egy kicsit a négy ujjam, nem estek le, nem törtek el. :D

Gyerekfejjel nagy misztikum volt még a DT-75 lánctalpas, hiszen az már majdnem tank, mert lánctalpon jár! :D
Tizenpár évesen anyai nagyszülőknél nyaraltunk az alföldön egy tanyán. Nem messze a tanyától erdők voltak, az egyik erdőrészben végeztek a tar vágással, már csak a tuskókat szedték. És milyen géppel? Nem, nem dt-vel, hanem még az attól is nagyobb (én T100-nak ismertem akkor, de most csak T130-ról találtam képet, és kép alapján pont ilyen volt) Na, azon is utazhattunk. De akkor már megtört a varázs, kívülről szemlélve még valami csoda volt az a nagy vas, de belülről már mindenhol olajfolyás, ha sikerült beröffenteni a benzines indítómotort, az nem biztos, hogy el tudta indítani a nagy dízelmotort. Utána már annyira nem is érdekeltek a traktorok.

Bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett, csak a traktorról/traktorosról jutott eszembe. :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.