Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomazin


tomazin
veterán

Koszonom, jo volt olvasni.

(#2) potyautas válasza tomazin (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ez volt a cél :)

(#3) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Elég lehangoló a hazai vasút helyzete. Utoljára 89 körül vonatoztunk (ment az egész iskola, külön szerelvénbyel), fehérvári kitérővel. Mikor begurultunk a fehérvári állomásra, azt hittem, hogy valami méh telep szemétdomb keverékbe érkeztünk. Kicsit később (három éve :D ) ismét vonatoztam. Gyors volt, csendes és tiszta. Az ajtókra ki volt írva, hogy mosolyogj, mert a te érdekedben kameráznak. Igaz, ez a Kendal és Windermere közti kis rövid szakaszon volt. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) potyautas válasza Tutu7030 (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A vonatokkal elégedett vagyok. Az utastájékoztatásra se lehet panaszom. Az már az én bambaságom, hogy nem kérdeztem. A kisebb állomások (na meg a hatvani) állapota valóban lehangoló, de emlékszem, hogy a mezőkövesdi állomás felújítása is legalább 10 évig tartott még az átkosban. Akkor, amikor még tömegek utaztak vasúton. Most, ennek a néhány embernek....?

(#5) Tutu7030 válasza potyautas (#4) üzenetére


Tutu7030
veterán

Igazad van. Sajnos ott lett elbaltázva a dolog, hogy a máv és a volán járatait nem hangolták össze megfelelően. Ugyanis a vasúti megállók a legritkább esetben vannak a városon/falvakon belül (a balaton környékét nem vegyük ide, hiszen az be van építve körben). Manapság már nem gyalogolnak ki az emberek 1-1,5km-t, hogy vonatra szálljanak, hiszen településen belül ott a buszmegálló.
Emlékszem rá, mikor dédszüleim még pusztán laktak (nem az alföldi, hanem a dunántúli gazdasági pusztán). Csak földút mind a két szomszédos faluba (2-4 km, de a közelebbihez még a duna holtágon is át kellett kelni). A távolabbi faluba meg traktor+bódés pótkocsi volt a tömegközlekedés. Azért télen meg esőben nem valami vidám dolog volt. :) Ma meg már a google műholdképen is csak az találja meg a volt pusztát, aki tudja, hogy hol kell kb keresni. Pedig volt ott egy földút, amit az öregek vasútnak hívtak, mert állítólag a grófság idején sínek voltak lefektetve (ha jól emlékszem, ló vontatású vasútról meséltek).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6) potyautas válasza Tutu7030 (#5) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Hangulatos történetet lehetne írni arra a pusztára. Eszembe juttattad, hogy pici gyerekkoromban tanyán éltem. Ezelőtt 57-62 évvel. Sok emlékem nem maradt róla, de talán előbányászom.

(#7) Tutu7030 válasza potyautas (#6) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én is már szinte csak hallomásból ismertem, kb 4 éves lehettem amikor dédapám meghalt, dédanyám meg beköltözött a lányához a városba.

De egy vicces történet eszembe jutott (még a születésem előtt történt). Nagybátyám látógatóba jött a húgához (anyámhoz) az alföldről, és mivel érdekelte a pecázás (dédapám nagy pecás volt), lement a közeli holtágra lógatni. Telt-múlt az idő, mikor anyámnak eszébe jutott, hogy mi van, ha a Lajos angolnát fog véletlenül (akkoriban sok volt azon a részen), mert ő még hallani sem hallott az angolnáról. Dédapámmal elindultak utána, de fél úton már rohant szembe a Lajos és kiabálta, hogy; "Kígyót fogtam, kígyót fogtam!"
Mondanom sem kell, hogy mire dédapám leért a partra, az angolna hogy összecsomózta a zsinórokat. :D :DDD :DDD :DDD :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8) Tutu7030 válasza potyautas (#6) üzenetére


Tutu7030
veterán

Boldog új évet, és tartson még ki sokáig a tinta a tolladban! :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9) potyautas válasza Tutu7030 (#8) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Köszönöm, és én is kívánom Neked. Remélem sokáig kommenteled még az írásaimat, s adsz akarva/akaratlanul ötleteket. :)

" - Hát ez a kislegény? - kérdezte a traktoros, miközben barackot nyomott a fejemre a hatalmas kezével - Hogy hívnak kisöreg?
- Nem mondom meg - szorítottam össze a számat, nehogy véletlenül egy hang is kijöjjön rajta."

Még írok hozzá néhány oldalt......

(#10) Eastman válasza Tutu7030 (#7) üzenetére


Eastman
őstag

:D

Perfekt!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11) Tutu7030 válasza potyautas (#9) üzenetére


Tutu7030
veterán

Na igen, a traktor még az én gyerekkoromban is a falusi gyerekek ferrarija volt. :D
A RÁBA-Steiger meg a csúcs. :D Egyszer ülhettem egyben, duplán is emlékezetes marad.
Az óvodában is rohantunk a kapuhoz, ha meghallottuk a rába vagy a T-150 K hangját. Erre gyerekként utazhattam vele. Persze a traktoros direkt szólt, hogy vigyázzunk, csukja az ajtót! Még mondtam is, hogy csukhatja. Jófajta elzet ajtózár volt gyárilag az ajtókon, szerencsémre már igen rossz volt az ajtó illesztése, mert én a figyelmeztetés ellenére az ajtó oszlopban kapaszkodtam. A traktoros meg becsapta az ajtót. :Y szem nem maradt szárazon, de csak azért sem sírtam, nehogy már a végén ne utazhassak a legjobb traktoron! :D Szerencsém volt, mert csak éppen bepirosodott egy kicsit a négy ujjam, nem estek le, nem törtek el. :D

Gyerekfejjel nagy misztikum volt még a DT-75 lánctalpas, hiszen az már majdnem tank, mert lánctalpon jár! :D
Tizenpár évesen anyai nagyszülőknél nyaraltunk az alföldön egy tanyán. Nem messze a tanyától erdők voltak, az egyik erdőrészben végeztek a tar vágással, már csak a tuskókat szedték. És milyen géppel? Nem, nem dt-vel, hanem még az attól is nagyobb (én T100-nak ismertem akkor, de most csak T130-ról találtam képet, és kép alapján pont ilyen volt) Na, azon is utazhattunk. De akkor már megtört a varázs, kívülről szemlélve még valami csoda volt az a nagy vas, de belülről már mindenhol olajfolyás, ha sikerült beröffenteni a benzines indítómotort, az nem biztos, hogy el tudta indítani a nagy dízelmotort. Utána már annyira nem is érdekeltek a traktorok.

Bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett, csak a traktorról/traktorosról jutott eszembe. :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#12) Eastman válasza Tutu7030 (#11) üzenetére


Eastman
őstag

A RÁBA-Steigert felénk is nagy legenda övezte. Sajnos én még nem ültem rajta.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13) potyautas válasza Tutu7030 (#11) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A most kezdődő történetben Hoffer traktorról van szó. 1959-et írtunk akkor. Később a szomszédom nagybátyjához jártunk ki a határba, amikor szántott a DT45-el. A nagyobb lánctalpast "esszézasnak" nevezték. (S-100) A régebbiek fülkéjén még meredek volt a "szélvédő"

(#14) Tutu7030 válasza potyautas (#13) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az a hofferes kép saját lövés? Ópusztaszeren az emlékparkban volt belőlük kiállítva pár darab (nem csak hoffer, hanem más korabeli gyártmány is, körmös és gumis kivitelben is).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#15) potyautas válasza Tutu7030 (#14) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem, nem saját kép. Túrtam. Találkozókon készíthetnék, de nem járok. Viszont azon a tanyán, ahol gyerekkoromban nyaraltam néhányszor, vannak traktorok kiállítva...igaz, csak a szabadban. Egyszer a bátyámmal megnéztük. Ő még a traktoros nevére is emlékezett, aki annak idején a Zetor Szuper 50-est vezethette. Nagyjából havonta járok el a tanya közelében. Egyszer be is megyek majd fényképezővel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.