Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) Bütyökk válasza gyenesmartin (#55) üzenetére


Bütyökk
csendes tag

Azért csak nézd meg az IRF1324 adatlapján a lábak keresztmetszet-méretét,meg fogsz lepődni.Bármilyen ügyesen forraszt az ember,a tokon belül még folytatódik a lábak keresztmetszete,és lehet vele ponthegeszteni.

(#62) Kernel válasza Bütyökk (#52) üzenetére


Kernel
nagyúr

A vezeték keresztmetszetek nem kritikusak,mivel impulzus üzemben nem a szabvány terhelhetőség az alapja a számításoknak.

Ez nem csak a terhelhetőségről szól, hanem az egész vezeték ellenállásának áramkorlátozó hatásáról. Az akkunak is van valamennyi belső ellenállása (állapotfüggő), illetve ilyenkor minden számít, ami a körben van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#63) Bütyökk válasza Kernel (#62) üzenetére


Bütyökk
csendes tag

Azért csak Te is nézd meg azt az adatlapot,összesen hány mm2-re jön ki a huzal keresztmetszet a beforrasztott lábaké.Nagyvonalúan számolhatsz a maximummal a gyártói leírás szerint,kíváncsi vagyok,mennyi jött ki :-) [kép]

Utána lehet számolgatni a további vezeték keresztmetszeteket.

[ Szerkesztve ]

(#64) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Ugyes vagy,emelem kalapom!

(#65) gyenesmartin válasza Bütyökk (#63) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Lehet, hogy elméletileg nem számítanak a vezeték keresztmetszetek, de a gyakorlatban nagyon is. Én örülnék a legjobban, ha vékonyabb vezetéket tudnék használni, de azzal már lehet erős kötést létrehozni. Tudom, mert kipróbáltam. A pozitív ágon 16mm2-est használok. 8-assal már nem lehetett hegeszteni. A negatívon pedig 13 mm2 (a képen még 5 van, de kipótoltam még 8-al). Nagyon is érezni.
A lábak ellenállása elenyésző a vezetékek ellenállásához képest. Mert a lábak az pár mm, míg a vezeték meg nálam legalábbis összesen 2 méter.

[ Szerkesztve ]

(#66) Bütyökk válasza gyenesmartin (#65) üzenetére


Bütyökk
csendes tag

A gyakorlatban az 5db fet össz source láb keresztmetszete 5mm2 alatt van.Ez az,amiről beszélek,nem másról.

(#67) gyenesmartin válasza Bütyökk (#66) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A MOSFET lábainál lévő ellenállás elhanyagolhatóan kis értékű a vezetékéhez képest. MOSFET ellenállása a lábakkal együtt 1,2mR, ezt el van osztva 5-el. A vezeték ellenállása ettől jóval több. A feszültség leginkább a vezetéken fog esni, nem pedig a félvezetőn. Keresztmetszet az a hosszal együtt számít csak.

[ Szerkesztve ]

(#68) #16939776 válasza Bütyökk (#66) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem a 70u-s réz és a TH forrasztás lényegesen nagyobb ellenállást képvisel, mint az 5db fet összesen, és ennél egy nagyság rendel még nagyobb lehet a 2M vezeték ellenállása. Amúgy ez egyszerű-en számolható a feszültségesésekből, ha nincs négy vezetékes mOhm meter.

A sok vezeték nagy induktivitása+nagy áram, ami lefutó élnél indukálhat némi feszt, lehet a veszélyesebb a fet-ekre.

Másik nagy R tényező a hegesztő kontaktus összeszaratásának az ereje.

[ Szerkesztve ]

(#69) hcl válasza gyenesmartin (#67) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

++++
Ezért működik egyáltalán :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#70) pengwin válasza lezso6 (#31) üzenetére


pengwin
addikt

(#30) Wasquez
Ha beszédes szintaktikájú nyelv kell programozást tanulni, akkor arra szerintem megfelelő a Python vagy a C#. Előbbi szerintem olvashatóbb kódot ad, utóbbinak megvan az az előnye, hogy C típusú, mint amikról eddig is szó volt.

Üdv, pengwin

(#71) Kernel válasza Bütyökk (#63) üzenetére


Kernel
nagyúr

Talán azt nem ártana tisztázni, hogy a hozzászólásodban miért szerepel a "keresztmetszet" szó kétszer is, míg a hossz és fajlagos ellenállás egyszer sem. Mert ez így elég érdekes.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#72) macskea válasza Bütyökk (#51) üzenetére


macskea
őstag

Hát pedig autóhifiben épp azért alkalmazzák, hogy kitolják az akksik határait. Nagy áram dinamikus leadása rövid idő alatt. Nekem ez eléggé ponthegesztés szagú. :S

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#73) Pubszon


Pubszon
veterán

Nagyon jó cikk és ötlet.
Én már csak egy videót kérnék! :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#74) #33253120 válasza Pubszon (#73) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha hamarabb szólsz....
Most ajándékoztam el egy 6 fejes Funai-t....
;]

(#75) Pubszon válasza #33253120 (#74) üzenetére


Pubszon
veterán

Kár, pedig nagyon vágytam rá.... :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#76) Béééla


Béééla
őstag

Annyi hozzászólásom lenne hogy nem a C nyelv módosított változatát használja az Arduino hanem csak iszonyat sok libet, de a projekt kifejezetten aranyos! A kivitelezés se rossz :)

Bélabá

(#77) lezso6 válasza Béééla (#76) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem használ olyan sok library-t, én túrtam már a kódokban. :D Viszont nagyon könnyű használni. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#78) Béééla válasza lezso6 (#77) üzenetére


Béééla
őstag

Hát ahhoz képest hogy az ember egymaga írhatná meg, igenis kilóra sok :D (főleg a kezdőknek)

Bélabá

(#79) lajozs


lajozs
aktív tag

A teljesítmény nyák tükörkép. Ezt kiprintelve lehet vasalni. Akkor lesz oldalhelyes. (A másikat nem néztem...)

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#80) Pubszon válasza Béééla (#76) üzenetére


Pubszon
veterán

Van sok library megkönnyíteni a dolgunkat, de megírhatod az egészet te magad is. :D
A C nyelv butított változata inkább a helyes.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.