Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) BCR válasza nexplo (#353) üzenetére


BCR
kezdő

Lehet hogy hallottál róla, de az látszik, hogy nem értetted meg mi volt a mondanivalója.

(#402) BCR válasza sztikac (#400) üzenetére


BCR
kezdő

Mindig ez van, ha elfogynak az érvek - ugye nálad ez nagyon hamar bekövetkezett mivel eleve nulláról indultál -, akkor jön a trollozás meg a hasonlók.
Én is további szép napot kívánok neked ott a mátrix mélyén. ;)

(#403) bambano válasza BCR (#391) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

úgy látom, te fordítva ülsz a lovon. és ha véletlenül duplán is fordítva (két tengely körül is elfordulva), akkor ritka sz.r dologgal nézel szembe :P

sajnos nem tudom eldönteni, hogy önerőből vagy ilyen téves állásponton, vagy gazdasági érdekből. tőlem ennél komolyabb választ többet ne várj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#404) BCR válasza bambano (#403) üzenetére


BCR
kezdő

Ilyen legyen az ötösöm a lottón. Tehát akkor semmire sem tudsz/akarsz válaszolni azok közül amiket feltettem de azért én ülök fordítva. Ja, persze, hogyne.
Köszönjük, leülhetsz, egyes. ;)

(#405) bambano válasza BCR (#404) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerinted ki fog veled őszintén vitatkozni, mikor idejöttél a teljesen kicsavarodott, valósághoz képest teljesen elszállt téveszméiddel és mindenkit durván lehülyéztél, aki nem kajálta be a dolgaidat?

itt nem divat mások személyét kritizálni, itt véleményekről lehet szó. majd ha megérted, mi a különbség, szóba állhatunk, addig engem hagyjál lógva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#406) hobizoli válasza sztikac (#397) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tisztara, mint anno Hitler a Wunderwaffe hype-l
addig vartak azt is a SS es a Wehrmacht egysegek is, amig elobb vege lett a 2. VH-nak :DDD

oroszoknak meg kinaiaknak pofajuk van csak, nem fegyverzetuk

kb ez is ugy letezik max, mint a Armata tankjuk
van par demo darab belole felvonulni majus 9-n a Voros ter-n a diszszazadnak, aztan csokolom

:DDD

több drón kell ;P

(#407) hobizoli válasza BCR (#398) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja tudjuk es a KNDK egy demokartikus orszag tulajdonnkeppen, mert benne van a neveben is
csak ott beszolsz egyet Kim elvtarsra, akkor meg az unokad is a buntetotaborban fog megszuletni es meghalni is, te meg nyomtalanul eltunsz
CCCP vagy China detto

az altalad lefikkantott "demokraciaban" meg nem fog elvinni a fekete auto egy oran belul ezert, ha allamvezetore rosszul szolsz a kocsmaban 5-6 sorike utan

több drón kell ;P

(#408) bambano válasza hobizoli (#407) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"az altalad lefikkantott "demokraciaban" meg nem fog elvinni a fekete auto egy oran belul ezert": és neked mit tartott 5 órát a válaszadás? :P :DD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#409) hobizoli válasza bambano (#408) üzenetére


hobizoli
nagyúr

neztem a kezilabda meccseket meg a sportosszefoglalokat a TV-ben :DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#410) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

BCR lehet, hogy túl vehemensen adja elő magát, de attól függetlenül, ha valóban utána jártok egy pár dologban akár igaza is lehet. Ellenben ez a stílus elfogadhatatlan és vitaképtelen.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#411) bambano válasza Carlytoo (#410) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem járok utána semmilyen dologban. járni max. edzőcipőben vagyok hajlandó.
az oroszok itt dekkoltak 40 évig, fosztogattak meg terrorizálták a lakosságot. nem létezik se földi, se égi hatalom, ami elérné, hogy szeressem őket. ócska kamu propaganda duma meg pláne nem, különösen nem olyan azonosítóról, aminél felmerülhet a gyanú, hogy feltörték és ellopták.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#412) _cHAos_ válasza bambano (#411) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

+1

(Alig 30 éve, hogy elmentek. Sokaknak, mint nekem is mélyen gyökerező személyes oka van, hogy ne szeresse őket, két felmenőmet is malenkij roboton, munkatáborban végezték ki.)

[ Szerkesztve ]

(#413) Carlytoo válasza bambano (#411) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Lemaradt a vessző. Igen. Ha már itt tartunk, akkor a nagy USA milyen jótékony dolgot csinált eddig? Államok gazdasági kilátástalanságba süllyesztése? A Közel-Kelet teljes instabilizálása? Te tudod mi a véleménye egy átlag amerikainak a magyarokról?

Te voltál kint az államokban? - Én voltam. A szállásadóimon kívül semmiféle empátiát nem vettem észre az utcán sétáló embereken.

Voltál már kint Kínában? - Én voltam. Mindenki barátságos és kedves volt velem.

Ha ez alapján indulunk ki, akkor az én szemléletem szerint USA gonosz, Kína nem. Viszont én sem ebből indulok ki, mert elég sok ellenpéldával tudnának érvelni ellenem. Neked viszont ennyi elég.

Az oroszokat én sem szeretem. Őket direkt hagytam ki a képletből. Nagyképű, vodkaivó, kötekedős gyökér a többségük. Pedig azt mondták, hogy Szentpétervár még a legkultúráltabb helyek közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#414) zsolt501 válasza Carlytoo (#413) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt nem CSAK neked írom, mert ahogy látom többen is ebbe a csapdába estek.

Imádom mikor beskatulyáznak embereket, és azt állítják hogy az milyen fasza, vagy milyen bunkó, nos ez az általánosítást el kellene már felejteni, mert mindenhol vannak normálisak és hülyék is.
Nem minden Orosz hülye, mert ott született, és nem minden kínai bigott kommunista, minden népcsoportnak van jó és rossz oldala, szóval szerintem nagyon nem kellene általánosítani ennyire.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#415) Carlytoo válasza zsolt501 (#414) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ne keverjen meg a dolog. Én nem általánosítok. Tudom kicsit annak hat, de akkor sem. Vannak tapasztalataim, amikre kénytelen vagyok támaszkodni. Vannak népcsoportokra jellemző viselkedési formák. Az általánosítás, ha azt mondom, hogy egyetlen japán bőrének a színe sem fekete? Szerintem csak tapasztalási úton szerzett személyes meglátás. Volt alkalmam oroszokkal beszélgetni és egy légkörben lenni velük. Természetesen vannak köztük is jó fejek, de a többségükről elmondható, hogy agresszívebb, tolakodóbb viselkedési formát mutatnak. Ez sok mindennel magyarázható. A szerbek többségéről is elmondható, hogy kegyetlenek. Itt is vannak kivételek, de a többségük ezt a tendenciát mutatja. A magyarok pedig kritikusok. Nagyon is.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#416) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Ez tényleg egyre keményebb.

Ha továbbra sem ijesztgetnek, akkor gondban lesz a Huawei. Talán Trump mondata adhat okot megnyugvása kissé. "USA és Kína közötti kereskedelmi megállapodásnak a Huawei is részese lehet."

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#417) bambano válasza Carlytoo (#413) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"a nagy USA milyen jótékony dolgot csinált eddig": hányszor kell még elmondani, hogy nincs összefüggés az államok megítélése között? az oroszok nem lesznek attól jók, hogy az usa is csinál disznóságokat.

ettől független dolog, hogy különbséget lehet tenni ha valakinek rossz véleménye van valamiről, meg ha elvakult véleménye van ugyanarról.

a közelkeletet nem kellett destabilizálni, az instabil az amcsik nélkül is. főleg, hogy az oroszok is kavarják arrafelé, meg nagyjából az összes nagyhatalom.

Te például voltál az oroszoknál? mert én igen. egyáltalán nem olyanok voltak, mint amit te leírtál.

"Te tudod mi a véleménye egy átlag amerikainak a magyarokról?": igen, tudom. fogalma sincs arról, hogy létezünk, hol van az ország, stb. nulla. semmit nem tud rólunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#418) Carlytoo válasza bambano (#417) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

"a közelkeletet nem kellett destabilizálni, az instabil az amcsik nélkül is."
Voltak eddig is kisebb-nagyobb összetűzések, de közel sem akkora, mint amit az usa gerjesztett. Kellett ugyebár az olaj :U

"Te például voltál az oroszoknál? mert én igen. egyáltalán nem olyanok voltak, mint amit te leírtál."
Szentpéterváron voltam egy hetet. Neked nagyobb szerencséd volt, mint nekem, viszont ha olvastad a hozzászólásomat, akkor ott világosan kiderül, hogy ez az én személyes tapasztalatom. Semmi objektivitást nem vittem bele. Az egyik legrosszabb külföldi élményem volt.

"igen, tudom. fogalma sincs arról, hogy létezünk, hol van az ország, stb. nulla. semmit nem tud rólunk."
Ezt én nem így tapasztaltam. Elég sokan tudnak rólunk valamit.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#419) dabadab válasza Carlytoo (#413) üzenetére


dabadab
titán

"Ha már itt tartunk, akkor a nagy USA milyen jótékony dolgot csinált eddig?"

Hasonlítsd össze az NSZK-t az NDK-val, Észak-Koreát Dél-Koreával.

"Voltál már kint Kínában? - Én voltam. Mindenki barátságos és kedves volt velem."

Ja, akkor minden rendben van :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#420) Tapsi válasza Carlytoo (#418) üzenetére


Tapsi
addikt

Voltak eddig is kisebb-nagyobb összetűzések...

Hja, csupán csak pár ezer éve tart ott a harc.

(#421) Carlytoo válasza dabadab (#419) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Miért is kellene összehasonlítanom? Tudtommal NSZK, NDK már nem létezik. Észak-Korea meg egy igazi elmebaj. Nem azt mondtam, hogy a kínai kormányzat mindent jól csinál. Ráadásul én sem vagyok pártolója a kommunizmusnak, de azért ez közel sem olyan kemény szocializmus, mint a szovjet érában. Én itt kifejezetten a kínai emberek hozzáállását a többi emberhez akartam szemléltetni. Nekem konkrétan itt egyesek teljesen elfogult "amerika imádatával" van problémám. Az én véleményem az, hogy mindegyik hatalom mellett és ellen is lehet érveket felhozni, de néhányotok teljesen süket a másik oldalt meghallgatni. Illetve miért is ne lenne rendben? Az én személyes érdekemet sértette Kína? Kína engem meglopott? Nem. Az USA sem. Egyszerű állampolgárként nincs érdekem egyik felet sem védeni, csupán azt látom a fórumon, hogy bizonyos elemek radikális fognak egy álláspontot. Érdeketek fűződik hozzá? Természetesen itt BCR-t is értem.

Tapsi: Mindenhol voltak háborúk. Akkor sem lehet elmenni amellett, hogy az usa nagyban hozzájárult ezeknek a harcoknak a fennmaradásához. Legalábbis semmiképpen nem csökkentette. Csak azt tudnám, hogy a vezető hatalmak (USA, Oroszország, és most már lassan Kína is) honnan veszik a bátorságot, hogy belepofázzanak mindenbe az országhatáraikon kívül.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#422) Tapsi válasza Carlytoo (#421) üzenetére


Tapsi
addikt

...honnan veszik a bátorságot, hogy belepofázzanak mindenbe az országhatáraikon kívül.

Talán onnan, hogy a világ igazságtalan, és akinek katonai potenciálja van, az ennek megfelelően érvényesíti is az akaratát az érdekeinek megfelelően.

(#423) Carlytoo válasza Tapsi (#422) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Sajnos.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#424) #73495296 válasza Carlytoo (#421) üzenetére


#73495296
törölt tag

Speciel amikor a II. világháború kitört akkor az USA épp homokba dugta a fejét azon az alapon, hogy Amerika az ameriaké, és nem érdekli az európaiak dolga. Amióta meg USA hegemónia van, a legvéresebb háborúk a ruandai polgárhaború és az "afrikai világháború" volt, ezek kirobbanásához semmi köze az USA-nak, az USA-hoz köthető háborúk meg két nagyságrenddel kevesebb áldozattal jártak.

Ami pedig a belepofázást illeti, azért voltak olyan haborúk, lásd pl. délszláv háborúk, ahol jó, hogy beavaztkoztak a nagyhatalmak, illetve olyanok is, ahol jó lett volna. Meg persze olyan is, ahol balul sült el.

Szerk.
Egyébként hogy hol volt durvább a kommunista diktatúra, az attól is függ, hogy gazdasági vagy politikai-társadalmi szempontból nézzük. A késői kelet-európai szocializmus már nem volt politikai-társadalmi szempontból olyan diktatórikus, mint ma Kína, ellenben gazdasági szempontból ma Kína sokkal szabadabb, nyitottabb, mint az akkori szockó államok.

[ Szerkesztve ]

(#425) redgreg válasza Carlytoo (#421) üzenetére


redgreg
tag

Mármint miért lett volna a szovjet éra durvább? Sztálin talán, de az is inkább egyenértékű

(#426) bambano válasza #73495296 (#424) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ahhoz képest, hogy az afrikai tavasz meg a migránscsődület en-bloc elmaradt volna, ha a cia nem kavarja, elég kevés pozitívumot lehet felsorolni az usa mellett... nagyjából az első öböl háború volt az, ahol indokolatlanul, de jogilag és erkölcsileg tisztán beavatkoztak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#427) Carlytoo válasza #73495296 (#424) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Az talán. Konkrétumokat lehet, hogy nem is ismerünk. Leginkább a belgákhoz kötném. Az akkori Ruanda területén élő hutuk és tuszik 1 nyelvet beszéltek és egy törzshöz tartoztak régen. Csak egy belga területi/gyarmati felosztás révén külön törzzsé váltak.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#428) Alchemist válasza bambano (#411) üzenetére


Alchemist
addikt

az oroszok itt dekkoltak 40 évig

Gyakran hivatkoznak erre, ugyanakkor elfelejtik, hogy mi invitáltuk őket.
Egészen a Don-kanyarig vittük a meghívót, hogy biztosan megkapják.
:(

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#429) #73495296 válasza Alchemist (#428) üzenetére


#73495296
törölt tag

Egyrészt jópár nép ugyanazt kapta jutalmul (pl csehek, lengyelek), amit mi büntetésül. Másrészt 1945-ben még sokan bíztak a demokratikus Magyar Köztársaságban, de az oroszoknak más elképzeléseik voltak. Végül a szovjetek Rákosin keresztül azokat is kicsinálták (kommunistákat, szocdemeket, kisgazdákat, liberálisokat), akik a 2. világháborúban ellenállók voltak, és legkevésbé sem okolhatod őket a Don-kanyarért.

(#430) bambano válasza Alchemist (#428) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem mi invitáltuk be őket. az oroszok házibérence invitálta be őket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#431) hobizoli válasza Carlytoo (#413) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert en megsem latom sehol a embertomegeket hogy kinaba vagy putyinisztanba akarnanak emigralni, mert ott akarjak leelni eletuk hatralevo reszet
ezzel szemben nezd meg mennyi emberke el ezekbol az orszagokbol szarmazokent az USA-ban
kulon kinai meg orosz negyed van mar a nagy varosokban evtizedek ota
es qrvara nem kepzelik a majdani jovojuknek a szulofoldjuket vagy a szuleik szulofoldjet, ha ok maguk mar eleve ott is szulettek

itt EU-ban a torokok is max hazalatogatnak nemetbol, oszt joido
de ott sem latsz echte nemetet, akinek Ankara meg Izmir lenne almai netovabbja a kovetkezo 30-40evre

több drón kell ;P

(#432) Carlytoo válasza hobizoli (#431) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Senki nem írta, hogy Kína, Törökország, vagy Oroszország vonzó lenne az átlag embernek. Itt csak politikai töltetű kérdésekről diskurálunk nem demográfiai jellegűekről. Az általam említett országok nem jóléti társadalmak. Persze, hogy a legtöbb ember nem szeretne ott élni.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#433) BCR válasza bambano (#405) üzenetére


BCR
kezdő

Akkor még annál is sokkal nagyobb a baj mint ami eddig látszott veled kapcsolatban. Az már korábban kiderült, hogy a nettó hazudozás az szerves része a létezésednek de ez most minden kétséget kizáróan megerősödött ugyanis nem csak hogy azokat nem hülyéztem le akik "nem kajálták be a dolgaimat" hanem az ég egy adta világon senkit sem. Attól ugyanis, hogy valaki hozzád hasonló módon totális hülyeségeket állít annak nem kizárólag az lehet a magyarázata, hogy az illető hülye. Egy másik lehetőség, hogy az olvasás, helyes szövegértelmezés is meghaladja a képességeidet. Mondjuk abban igazad lehet, hogy ezek a tulajdonságok pl. hülyéknél elég gyakran kéz a kézben járnak. :DDD
Az is nagyon vicces, hogy idejöttél a valóság gyökeres ellentétét felvonultató elképesztő téveszméiddel és amikor ezt valaki rád bizonyítja vagy rákérdez, hogy támaszd már alá valamivel az orbitális ostobaságaidat, akkor érdemi válasz helyett előadod ezt a szánalmas hisztériát meg durcizást. Ameddig nem érted meg mi ezzel a probléma sok ilyen élmény vár még rád. ;)

(#434) BCR válasza hobizoli (#407) üzenetére


BCR
kezdő

Megtörtént a csoda, végre egyszer valamit eltaláltál. Igen, valóban ott már réges-régen nem fárasztják magukat fekete autókkal meg elvitellel meg ilyenekkel, egyszerűen ott mészárolnak le ahol éppen vagy ha az útjukban állsz.

(#435) BCR válasza Carlytoo (#410) üzenetére


BCR
kezdő

Ááá dehogyis, kizárt hogy igaza lehessen bármiben is. De utána járni meg amúgy is szigorúan tilos, mert még ne adj isten kiderülhet, hogy esetleg mégis igaz amit állít és akkor mihez kezdjünk? A megfelelő stílus itt meg az, hogy folyamatosan önteni kell befelé a valóság homlokegyenes ellentétét jelentő hazugságokat és ha valaki akár csak rákérdez ezekre hogy hogy is van ez akkor válasz helyett el kell kezdeni hisztériázni. Ez a tuti "vitaképes" stílus. :DDD

(#436) hobizoli válasza BCR (#435) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a te valosagod a hazugsagod :C :DDD

több drón kell ;P

(#437) BCR válasza bambano (#411) üzenetére


BCR
kezdő

Az eddigi hozzászólásokból Te azt kapisgáltad ki magadnak, hogy neked meg kellene szeretni bárkiket is? Jézus!
Gondolom akkor a te fejedben a 40 évig itt szolgálatot teljesítő katonák pont ugyanazok aki pl. Paks 2-t fogják építeni. :DDD
Ja, és amúgy szerinted a kínai katonák is itt voltak 40 évig és azok is "fosztogattak" meg "terrorizáltak" most meg Huawei néven akarják ezt folytatni tovább vagy velük kapcsolatban más hazugságot fogsz kitalálni?

(#438) Carlytoo válasza BCR (#437) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nálunk az oroszok. Irakban/ Afganisztánban az amerikai katonák meg persze az oroszok. Nálunk még a törökök, a franciák (Napóleoni háborúk), az osztrákok is elég érdekes dolgokat műveltek. Ha már itt tartunk, akkor a románok és a szerbek is jók voltak. Aztán a végére megemlíteném a magyar katonák a II. Háború. alatti tevékenységeit a délszláv / ukrajnai és Belorusz területeken. A megszállás alatt tartott országok lakosai sosem szerették a megszállókat, ha csak valamelyikükben Stockholm-szindróma nem alakult ki.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#439) BCR válasza Carlytoo (#413) üzenetére


BCR
kezdő

Ne butáskodj, hogy hogy milyen jótékony dolgot csinált eddig, ez lehet egyáltalán kérdés? Hát pl. terjesztette a "demokráciát" szerte a bolygón! Igaz hogy kizárólag halál, pusztulás és elképzelhetetlen mértékű szenvedés lett az eredménye mindenhol ahová csak betette a lábát dehát a "demokrácia" csak megér ennyit nem? Hát létezhet egyáltalán annál szebb és felemelőbb dolog mint amikor teljesen demokratikusan bombáznak szét pl. egy esküvői menetet vagy egy "demokráciára" éhes kicsikkel teli óvodát? Naugye.
Mondjuk az egy kicsit érdekes, hogy gyanúsan sokszor olyan országokba viszik el fegyverekkel és terrorral a "demokráciát" ahol jelentős kőolajtartalékok vagy más kirabolható természeti erőforrások vannak amiket hogy hogy nem a "demokratizálás" után szinte mindig a csodálatos "demokrácia" cégei termelnek ki. Ugye milyen bámulatos ez az önzetlen "demokrácia"? :P
De azért van kivétel is, érdekes módon Szaúd-Arábiába az istennek sem akarják elvinni a "demokráciát" pedig ha valahol ott aztán lenne helye. Valamiért ott egyáltalán nem zavarja őket hogy maga a választás fogalma is ismeretlen arrafelé meg hogy hetente vannak nyilvános megcsonkítások és kivégzések (akik természetesen szinte mindig az elnyomott vallási kisebbségből kerülnek ki). Lehet úgy gondolják, hogy ott nyilván nagyon "demokratikusan" vágják le az utcán azoknak az emberek kezét meg fejét akik még soha életükben sem szavazhattak semmire sem. ;) Sőt nem csak hogy nem problémák ezek az amúgy kb. a pokolba illő állapotok, hanem ráadásul fantasztikusan nagy a szerelem is 2 ország között. Számolatlan milliárdokért adják el nekik a fegyvereket amikkel a szaúdiak a jelenleg létező messze legbrutálisabb népirtást hajtják végre Jemenben.
Ezeken kívül még hónapokig lehetne folyamatosan sorolni a csodálatos "demokrácia" többi hasonló "jótékony" húzásait úgyhogy kérlek ne kételkedj bennük. ;)

(#440) BCR válasza Carlytoo (#421) üzenetére


BCR
kezdő

"Csak azt tudnám, hogy a vezető hatalmak (USA, Oroszország, és most már lassan Kína is) honnan veszik a bátorságot, hogy belepofázzanak mindenbe az országhatáraikon kívül."

A csodálatos "demokráciánál" ezt mindenkinek ágyból kiugrasztva még fél kómában is kapásból tudnia kellene. Onnan veszi, hogy kikiáltották magukat - pontosabban szólva a nemzetállamot zombiként megbénító parazitája ami mára rákos burjánzásként szinte már fel is zabálta a gazdaállatot - kiválasztottnak, különlegesnek, kivételesnek és nélkülözhetetlennek akikhez képest mindenki más csak alacsonyabb rendű büdös rabszolga lehet, így aztán a büdös rabszolgáknak még a földig is kell borulni és hálát is kell rebegni azért, ha az önjelölt felsőbbrendű csoda belepofázik a dolgaikba mondjuk egy jó kis "demokratizálással" vagy az erőforrásaiknak a kirablásával.
Oroszország meg Kína estén konkrétan milyen az országhatáraikon kívüli belepofázásokra gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#441) Carlytoo válasza BCR (#440) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Afganisztán esetében én úgy gondolom, hogy eléggé megkérdőjelezhető volt az oroszok jelenléte.

"Tagadhatatlan, hogy Kína jelenléte Afrikában bár nem újszerű, az ázsiai ország az utóbbi időben rohamosan növeli befolyását a fekete kontinensen. A hidegháború idején Kína elsősorban ideológiai úton és a közös gyarmati múlt által próbált kapcsolatokat kiépíteni Afrikával, azonban ezt mára felváltották az üzleti érdekek és egy pragmatikus magatartás. A nagyszabású folyamatot azonban számos kritika éri, és sokan beszélnek új kolonizációról. Jelenleg Kína a kontinens legnagyobb kereskedelmi partnere, illetve nagyban támaszkodik az afrikai piacokra, a természeti erőforrások folyamatos áramlása pedig elengedhetetlen a hazai termelés fenntartása érdekében. Az afrikai erőforrások Kína általi behozatala változatos; kiterjed például az olajra, a vasércre, a fára és a rézre. Kína ipari termékeket exportál, fejleszti az infrastruktúrát, közvetlen külföldi befektetéseket és milliárd dolláros hiteleket bonyolít le, mindezt természetesen az erőforrásokhoz való széleskörű hozzáférésért cserébe. Csak 2014-ben a kereskedelem értéke meghaladta a 200 milliárd dollárt. Ráadásul a kínai külföldi segélyek több mint felét Afrika kapja. Ez gyors és látható eredményekkel jár, valamint a nyugati befektetőkkel szemben Kína nem követeli meg az emberi jogok tiszteletben tartását, ami számos afrikai ország szemében vonzóbb alternatívává teszi."

Itt Kína ment házhoz a nyersanyagért. Oroszországhoz köthető még Grúzia lerohanása. Szíriában is voltak háttérhatalmi megmozdulásaik.

Az idézetben talán jó is lehetne az egész, ha az utolsó mondatot kihagyjuk belőle.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#442) Alchemist válasza #73495296 (#429) üzenetére


Alchemist
addikt

Alapvetően a nagyhatalmi egyezkedés tolt bele minket a szovjet érdekszférába, de a Nyugat már korábban lemondott a régiónkról. Viszont Hitler mellett harcolóként ("ti is ránk támadtatok" - mondhatták a ruszkik) még minimális alkupozíciónk se nagyon maradt.
A lengyel-orosz/szovjet viszony régi konfrontáció, de ők legalább kelet-poroszországból kaptak némi kárpótlást.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#443) hobizoli válasza BCR (#440) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem
ezeknek az nem tetszik, hogy egy csak 250 eve sem letezo, naluk kisebb teruletu orszag beelozte oket mindenben IS
katonailag, technologiaban meg gazdasagilag is
aztan ezt a bekat eleg nehez lehet lenyelniuk, es probalnak egy szintet kepviselni, mintha akkora "erok" lennenek ok is, ha maskepp nem is, akkor legalabb a tavolrol beleugatasban mindenkepp
csak a tortenelem azt bizonyitja, hogy az USA rendszere a mukodokepes csak, a kinai meg az orosz az max erobol mukodik belfoldon is, kifele meg sehogy, hiaba is probaltak 40 evig itt is elterjeszteni

-----

"kirablasaval"
ez jo
mintha UAE-t is kirabolnak az olajukert
javarjal
annyi olajpenzt kapnak erte, hogy nem tudjak hova rakni es sivatagba epitettek belole sipalyat is
meg nezd meg Kuwait-t 1980-ban meg most, vagy sorolhatnank kb reggelig a peldakat
aztan nezzuik meg a szovjetszkaja rendszereket... kezdve pl a KNDK-val :DDD
oroszok amugy detto eladjak nyugatra kemenyvalutaert, ezen alapszik az egesz orosz GDP is ezen kivul kb a foldgazt tudjak eladni penzert, meg a vodkat
most akkor oket is kiraboljak?
de ami RUS felol jon foldgaz az EU fele sem mind orosz eredetu, van benne kazah meg kirgiz es azeri forrasu is boven
tudod azt szoktam kerrni a hozzad hasonlo ruszkibuziktol, hogy mondj a Gazprom-n kivul meg 10 orosz tulajdonu vilagceget, ami a vezeto tozsdeken is jelen bir lenni :DDD
ja tudom, errol is USA tehet, mert amugy mindenben is jobbak az oroszok, csak nem hagyjak oket kibontakozni a vilagpiacon... ooo, hat nyilvan
amugy kivi lennek bepottyanna a koolaj hordonketi ara 30USD-ra tartosan, akkor Putin haverod mennyi ido alatt csodolne be az orosz allammal, es szabadulna el az inflacio kezelhetetlen szinture
tudod ki lenne a moszkvai agitprop szerint azert is a hibas? az USA
ezt a dezinformalast es agitprop-t tanulta es muvelte Putin elvtid hivatasszeruen is anno KGB-skent
bar az oligarcha-k meg a part elit akkoris jol eldegelnenek vmi nyugati "demokratizalt" orszagban felaldozva magukat erre a hitvany sorsra a lakossag tobbi resze helyett, es az osszelopott penzukbol vett ingatlanban az osszelopott es ott befektetett penzeikbol elkaristolgatnanak csak vhogy, es kintrol ugatnanak haza a jovilagbol az otthon szarban maradtaknak, hogy ez is USA miatt vóóóttt, nem ok b.szcsiztak ezt sem... tipikus
a honaprol honapra elo lakossag meg melytorokra venne magat otthon kb, es az agyhalottabbja ott tuntetne akkoris a Voros teren bevodkazva az USA ellen
KNDK-ban is megkerdeztek az utca emberet, szerinte miert van gyakran aramszunet a varosokban? valasz: mert az USA tonkretette bombazassal az eromuveieket
miii???
balf.sz iraniak is megettek a radikalis Kohmenii hitterito szoveget, aztan porfeszekben el nagyreszuk 35-40 eve, hala neki
elotte meg nyugati eletszinvonal fele mentek az olajpenzekbol
most olajpenz nagyreszt a lakossagra sehol, csak az elit tomi a sajat zsebeit belole
kozben vetitik a vakert, hogy az USA miatt van ez a csorosag meg az 5000USD/fos GDP, ami a magyar fele sincs
aha, de
es csak azert hogy megtarthassak az orszagvezeto poziciojukat sz.patjak a nepet evtizedeken at, pedig igazabol qrva jol is elhetnenek, nezd meg a UEA-t pl a tersegben, vagy itt a kozelben Norvegia is milyen jol el van az eszaki tengerbol felhozott koolaj eladasabol - azokat is kiraboljak, ugye?
mert amig ezt a szoveget azok is megeszik ott, nekik addig mukodik ez az uralkodos tortenet
kozben meg ellopjak vele az eletuket

de mondjuk Irannal szemben a Perzsa obol tulpartjan meg fude rossz is a UAE-ben eloknek jaaj, teeenyleg, biztos azert van ugy, mert oket nem raboljak ki
most akkor mitol elnek az jol/jobban? olajat elrabolja az USA es ok meg eladjak a sivatagi homokot?
nezz meg kepeket/videokat Teheran-rol a 60-s evek vegerol 70-s evek kozeperol
jol mondta a Trump rajuk is celozva, hogy egy pöcegödör ország az is
viszont a pofajuk akkora mindenhez is hozzaokoskodva vmit, mintha ok fingottak volna a passzatszelet a vilagba - kicsit forditva ulnek a lovon
egy haboruban meg netto 3 perc alatt lenne a kozepkorban az orszag az 196x-7x-s haditechnikajukkal, amit meg a sah vett meg oda anno, meg ami abbol meg mukodokepes mara, mielott el nem zavartak Kohmeini radikalis max 50-s IQ-a hivei meg a 51-s IQ-s vallasi vezetoik
tudod van harc, ahova az AK47 meg az imkadkozas mar qrva keves tud lenni, akkoris, ha minden lakosra amugy ketto db jut belole
Irak is azt hitte, hogy majd iszonyuan nagyon kemenyek lesznek majd a koalicios erok ellen a T72-kel meg a MIG21-kel, aztan pikk-pakk le lettek gyakva mar a kozel 30 evvel ezelotti buliban is a "kicsit" modernebb technikaval meg a harcedzettseggel
csak az USA hadicucca meg azota is fejlettebb lett csak, Irak meg Iran meg egymassal sem birt el a a foleg akkor is mar CCCP-s parittyakkal (még a FÉG is adott el oda AK63-sokat stikaban)
a legszebb az volt, amikor az iraki hadugyminiszter vagy ki bubanat meg nyilatkozgatott a nyugati ujsagiroknak annal kb a 15 evvel ezelotti csataban, amiben vegul elkaptak a Saddam-t is es fellogattak, hogy a USA hadserege nem fog ide betorni Bagdadba soha, aztan a hatterben mar ott jarkaltak a M1A2 Abrahms MBT-k kettesevel :DDD

qrva sokat kepzel sok orszag magarol, de az USA-hoz egyik sem er fel
legfokepp azoknak is van vmi nagyon beszolgatasi "baja" rendszeresen az USA-val
azok a 250eves letezesuk is alatt ki- és felépittek vmit, ami mukodik is, a tobbi meg szovegelni tud max...

több drón kell ;P

(#444) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Táváris Putin hozza a formáját...

:DDD

"...ebben ugyanis nem a kontraszelektív, káderekkel feltöltött, rettegésre, a felelősség másra hárítására építő klasszikus szovjet rendszer a hibás a balesetért (az emberi mulasztás és hülyeség mellett), hanem a CIA."

óóó, nyilván :DDD

ruszkinak azt se szabad elhinni, amit kérdez :U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#445) zsolt501 válasza hobizoli (#444) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szervilizmus működik még mindig, és működni is fog attól félek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#446) pilóta válasza hobizoli (#444) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az oroszok viszont meg tuják csinálni teljesen korhűre a filmjüket, mivel most is pont úgy néz ki minden... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#447) hobizoli válasza pilóta (#446) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Eredeti helyszineken forgatott, megkerdőjelezhetetlen tényszerűségű dokumentumfilm.
Minden más fikció és hazugság.

:DDD

több drón kell ;P

(#448) zsolt501 válasza pilóta (#446) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Amit írtál az alapján nem hinném hogy jártál a helyszínen, mert omladozó málló épületeket nem igazán nevezném úgy hogy pont úgy néz ki mint akkor, ráadásul a növényzet igencsak visszavette a területet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#449) hobizoli válasza zsolt501 (#448) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azt a CGI megoldja :P

több drón kell ;P

(#450) pilóta válasza zsolt501 (#448) üzenetére


pilóta
nagyúr

Öööö...: [link]

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.