Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Duck663


Duck663
őstag

"A rendelet hatására a Google, az Intel, a Qualcomm, a Microsoft, a Broadcom, a Xilinx, az Infineon, a Micron és a Western Digital is minimálisra mérsékli a Huawei-jel fenntartott üzleti kapcsolatokat."

Arra azért kíváncsi leszek, hogy ezek a vállalatok, a bevételkiesést mennyire fogják megérezni?! Azért egy Huawei méretű vállalat megrendelése nem pár 1000db-os tételt jelent.

(#15) schawo: Ez az én fejemben is megfordult, egyenes út ez valami sokkal csúnyábbhoz?!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#52) Geller72 válasza Duck663 (#51) üzenetére


Geller72
veterán

Gondolom, a rendelet nem egyoldalú, azaz mielőtt ezt a döntést meghozták, ezekkel a cégekkel egyeztettek a kormány részéről. A legtöbb "tétel" nem is tárgyi jellegű, hanem licencdíj.

(#53) Geller72 válasza Duck663 (#51) üzenetére


Geller72
veterán

(#54) Pug válasza hobizoli (#33) üzenetére


Pug
veterán

Segítek, ritkaföldfémek, volt belőle para pár éve...
Nyugodtan keress rá...

(#55) hobizoli válasza Pug (#54) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen
es?
:U

több drón kell ;P

(#56) jozefgucci1 válasza Pug (#54) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Jelenleg is para van belőle csak nem kapott még akkora nyilvánosságot .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#57) Pug válasza hobizoli (#55) üzenetére


Pug
veterán

Mondjuk, hogy azon banyak nagy resze konkretan nem harmadik orszagban talalhato, hanem Kinaban? :U

(#58) Geller72 válasza hobizoli (#55) üzenetére


Geller72
veterán

Helyileg ez nálunk úgy zajlott, hogy amikor anno bejöttek a kínai boltok, elkezdték az olcsó árujukkal kiszorítani és tönkretenni a helyi boltosokat. Már egy helyi ruha-cipőbolt sincs, ellenben van vagy 15 kínai és mára drágábban adja, mint egy helyi adná. De már csak tőle tudod (helyben) megvenni. Akinek nincs 1000 forintja buszra, hogy 1500-ért vegyen valamit odébb, az megveszi itt. Most ezt képzeld el a ritkaföldfémmel. Ugyanis Kína mondjuk úgy, hogy szép csendben felvásárolta, felvásárolja az összes olyan bányát,lelőhelyet, ahol ezt nagy volumenben ki lehet termelni. Onnantól meg ugye..

(#59) Z10N


Z10N
veterán

A korábbi partnerek döntései majdnem a teljes termékportfóliót érintik, kiemelve az okostelefonokat és tableteket, de megemlíthetők még a mobil PC-k, valamint a hálózati eszközök is.

Megemlitheto?! Az egyik legnagyobb halozati infrastruktura szallito ceg a vilagon. Ez a dontes az egesz IT iparra kihatassal lesz a jovore. Ha ennyire foglalkoznak a biztonsaggal akkor a meglevo eszkozoket is cserelni kell ami szinten egesz IT agazatokat jelent. Ez pedig tobb 10 milliard dollar lesz.

Ráadásul tudni kell, hogy a Huawei számít a világ legnagyobb mobil távközlési berendezéseket biztosító gyártójának, és évente 10 milliárd dollárnál is többet költenek alkatrészbeszerzésre az USA vállalatainál. Ez például helyből kiesik a fenti cégeknek, de ha a Huawei nem képes a kritikus komponenseket beszerezni, akkor a többire sincs szükség, hiszen nem tudják legyártani a termékeket. Ez világszinten nagyjából 70 milliárd dolláros forgalomkiesés, vagyis az USA intézkedése gyakorlatilag az egész IT ipart érinti.

Azok is nagyon kellemetlen helyzetbe kerülnek, akik a Huawei technológiáira alapozták a infokommunikációs szektor fejlesztését. A szükséges hardverek beszerezhetősége jelenleg minimum kérdéses, vagyis más vállalatok megoldásai után kell nézni. Ez többek között Magyarországot is érinti, hiszen a kínai vállalat az egyik kiemelt stratégiai partnere a kormánynak.

Ezzel a ket bekezdessel kellett volna kezdeni...

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#60) Geller72 válasza Pug (#57) üzenetére


Geller72
veterán

Nagy részük olyan országban van, ahol Kína mostanra megszilárdította a hatalmát és amely országokat eddig a nagyhatalmak le sem xartak. Afrika pl. Lassan kilóra megveszi.

(#61) GeryFlash válasza bambano (#44) üzenetére


GeryFlash
veterán

??? Szerintem félreértesz, arra világítok rá hogy akkor említsd meg az összes többi céget akikben most nem szabad bízni mert bojkottálták a Huaweit, csak mert nem csak a Google az egyetlen. Gondolom azt akarod mondani hogy most en bloc az összes amerikai cégben megrendül a bizalom.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#62) Egon válasza Pug (#54) üzenetére


Egon
nagyúr

Ritkaföldfémek vannak máshol is, csak nem bányásszák őket, mert nagyon környezetszennyező a folyamat (a kínaiak meg lesz*rják a környezetvédelmet).

A geológiai felmérések szerint a világ ritkaföldfém-tartalékának 37-48 százaléka van Kínában (ez gyakorlatilag egyetlen hatalmas lelőhelyet takar a mongol határ közelében), de jelentős kitermelhető készletek vannak még Dél-Afrikában, Indiában, Kaliforniában, Ausztráliában, Grönlandon és Brazíliában is.
[link]

Úgyhogy nincs arról szó, hogy ne lehetne megoldani a kérdést - "csak" ki kell fejleszteni egy némileg környezet-barátabb megoldást. És itt van még ez is:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#63) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Ezt ki nyeli be? De komolyan? Információbiztonsági intézkedések az USA részéről? Dehogyis. Porrá akarják zúzni a kínai gazdaság hajtókerekeit és most elkezdték a Huawei-jel és társaival. Kína amúgy is nagy bajban van. Brutális módon el vannak adósodva és a nyugati kultúra akarja a sebzett sárkány szívébe döfni a kését.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#64) gabor7th válasza Z10N (#59) üzenetére


gabor7th
addikt

" Ez világszinten nagyjából 70 milliárd dolláros forgalomkiesés, vagyis az USA intézkedése gyakorlatilag az egész IT ipart érinti."

Ezek a cégek már a 1000 milliárdos nagyságrendet elérték.

Csak azért mert a Google jobboldaliakat bannolt a Youtube-n több mint 70 milliárd dollárt vesztett értékéből.

Szóval ők lehet máskét tekintenek ezekre a számokra és most pont olyan szakaszban vannak amikor belemennek, hogy sok pénzt veszítsenek hosszútávú célokért.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#65) GeryFlash válasza MaUser (#41) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1 :K :K :K

Érdekes az index a mai cikkénél már lényegesen változtatott az eddigi perspektíván miszerint Trump egy agresszív kismalac és feleslegesen izmozik szegény Kínával.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#66) Exwiller2 válasza adamssss (#5) üzenetére


Exwiller2
kezdő

Az már vagy tíz éve elkezdődött

(#67) bambano válasza GeryFlash (#61) üzenetére


bambano
titán

próbáljunk meg különbséget tenni a bizalom megrendülése és az adatbiztonsági incidens kifejezések között.

az átlagfelhasználó nem tárol levelezést, doksikat az intelnél, a broadcomnál, stb. a guglinál viszont igen. és ha a gugli egy tollvonással nemzetbiztonsági kockázatnak állít be egy országot, akkor aki onnan igénybe vette a szolgáltatást és nincs mentése, az durván oboázott egyet.

ha az intel beintene Magyarországnak, azt a problémát könnyebb lenne kezelni, mintha a gugli intene be. ismétlem, átlag usernek.

"Gondolom azt akarod mondani hogy most en bloc az összes amerikai cégben megrendül a bizalom.": ne találgass, hogy mit akarok mondani, mikor leírtam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68) hobizoli válasza Pug (#57) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD

azert ketten eldonthetnetek mar, hogy hol van az a ritkafoldfem banya
egyik szerint afrikaban, masik szerint mainland china...vagy mindketto

es mi van ha ott van?
koolajat meg foldgazt is vett a nyugat a varsoi szerzodes orszagaitol (is)
na?
a BP is vette koolajat Libiabol Khadafi-tol
mikozben a mediaban meg egymasra ugattak a vezetoik

:DDD

több drón kell ;P

(#69) fogtunder válasza gabor7th (#11) üzenetére


fogtunder
nagyúr

lemaradtam arról a pontról, amikor a drága miniszterelnökünk mobilszolgáltatóvá vált. az, hogy ki építi az 5G hálózatot, az operátorok szuverén döntése, Vitya csak kiáll pacsizni pár kínaival, hogy legyen mit rakni a PR cikkekbe, esetleg különböző kedvezményeket ad nekik, amivel mondjuk olcsóbb tud lenni a beszállított cucc. elég csúnya lenne, ha a magyar állam megmondaná multinacionális cégek helyi leányvállalatainak, hogy a saját pénzükön kivel fejlesszenek.

(#68) hobizoli: lithium: Kína, kobalt: Afrika

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#70) Exwiller2 válasza gabor7th (#22) üzenetére


Exwiller2
kezdő

És mennyi amerikai állampapír van Kína kezében, amivel zsarolhatja őket?

(#71) Zeratul válasza gabor7th (#11) üzenetére


Zeratul
addikt

Nem tartozunk hűséggel a jenkiknek és legfőképpen nem vagyunk csatlósai, de ez igaz az EUCCCPre vagy Kínára is.

[ Szerkesztve ]

(#72) shteer


shteer
titán

Mi lesz most a Huawei felhasználókkal?

..szerintem jónak tűnik

(#73) Exwiller2 válasza hobizoli (#33) üzenetére


Exwiller2
kezdő

Ehhez azért az oroszok is hozzászólnának. Oda se tudnának menni az amcsik a hajóikkal, mert véletlenül leállna minden elektromosság rajtuk, miután elszáll felettük egy orosz gép, mint ahogy ez már megtörtént asszem a fekete tengeren nemrég, de lehet hogy tévedek

(#74) bambano válasza fogtunder (#69) üzenetére


bambano
titán

"az, hogy ki építi az 5G hálózatot, az operátorok szuverén döntése": természetesen nem az.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) Vtwo válasza Zeratul (#71) üzenetére


Vtwo
senior tag

Aha,és melyik párhuzamos valóságban?
Merthogy Eu tagok vagyunk és Kína valagát ezerrel nyalják narancsosék.

(#76) Exwiller2 válasza tntmax (#35) üzenetére


Exwiller2
kezdő

Nem ő pattog, ugye tudod? Mindent előír neki az AIPAC

(#77) Egon válasza bambano (#74) üzenetére


Egon
nagyúr

Kicsit mellékszál, de kíváncsi lennék, kinek ismerősek pl. a topicból "Tetra, EDR, LTE-450" szavak. ;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78) yerico válasza Exwiller2 (#70) üzenetére


yerico
senior tag

"És mennyi amerikai állampapír van Kína kezében, amivel zsarolhatja őket?".

Csak annyi, hogy az éves kamataiból simán fenntartható a komplett kínai hadsereg, és fejleszthető is. Emlékeim szerint az összeg sok ezer milliárd dollár, és csak a kamatai 60 milliárdot tesznek ki évente.
De igazából nem itt lesznek megfogva az usákok, hanem ott, hogy a világ nyersanyagkészletének nagy része kínai kézben van. Márpedig anélkül lehet akármilyen fejlett Qualcomm processzort tervezni, ha a nyersanyag és a gyártás kínai kézben van, akik meg éppen morcosak, és durcásan nemet mondanak mindenre. Ájfón is meg fogja érezni, ha elbukja a kínai és az indiai piacot, mert India is teljesen kiszolgáltatta mostanában magát Kínának. Az sem véletlen, hogy az amerikai cégek inkább nem jelentik, hogy kínaiak feltörik a hálózataikat, és lelopják az összes adatukat, mert félnek, hogy ha panaszkodnak, akkor oda a kínai piac, akkor pedig csődbe mennek.
Szóval ez elsőre egy hatalmas öngól volt Donald kacsa részéről, második olvasatra pedig akár ki is nyírhatja az USA gazdaságát, amit épp védeni akar.

(#79) rankesz válasza shteer (#72) üzenetére


rankesz
veterán

Jutányos áron átveszek p30pro-t, mate20 pro-t, elmegyek akár húszezerig :DD is...

[ Szerkesztve ]

(#80) dabadab válasza 3.Aragorn (#29) üzenetére


dabadab
titán

"az USA legnagyobb hitelezője Kína"

Valójában az USA költségvetésének eladósodását leginkább belföldiek finanszírozzák.

DRM is theft

(#81) csaba951 válasza hobizoli (#68) üzenetére


csaba951
veterán

A jelenleg működő bányák döntő része Kínában van.

Viszont jelentős lelőhelyek vannak a nyugatiak számára elérhető helyeken is, csak jelenleg főleg gazdasági, kisebb részben környezetvédelmi okok miatt nincs rajtuk kitermelés. Ennek a beindítása viszont jelentős idő (3-5 év). Ebben az időben szívás lenne az elektronikát gyártó cégeknek, az alapvető nyersanyagok korlátozott mértékű hozzáférése miatt. De a lényeg az, hogy megoldható, csak pénz és idő kérdése.

#29 3.Aragorn
>főleg hogy az USA legnagyobb hitelezője Kína

USA állampapírokra gondolsz? Nem így van. Valójában sokkal, de sokkal kisebb van kínai kézben, mint gondolnád. ;)

[ Szerkesztve ]

(#82) Exwiller2 válasza Geller72 (#45) üzenetére


Exwiller2
kezdő

Gyárthat mindent, akár a levédettet is, csak utána nem tudja eladni olyan piacon, ahol a védettség fontos.

(#83) dabadab válasza hobizoli (#68) üzenetére


dabadab
titán

A működő ritkaföldfémbányák vannak Kínában, mert sokáig olyan dömpingáron öntötte azokat a piacra, hogy nem érte meg máshol bányát nyitni, ill. pl az USA-ban bezárták a bányákat.

De bányászni lehetne máshol is (többek között Afrikában is), csak momentán nem bányásszák.

DRM is theft

(#84) dabadab válasza Exwiller2 (#70) üzenetére


dabadab
titán

"És mennyi amerikai állampapír van Kína kezében, amivel zsarolhatja őket?"

Egészen pontosan hogyan képzeled el azt a zsarolást?

DRM is theft

(#85) Geller72 válasza yerico (#78) üzenetére


Geller72
veterán

""És mennyi amerikai állampapír van Kína kezében, amivel zsarolhatja őket?".

Csak annyi, hogy az éves kamataiból simán fenntartható a komplett kínai hadsereg, és fejleszthető is. Emlékeim szerint az összeg sok ezer milliárd dollár, és csak a kamatai 60 milliárdot tesznek ki évente."

-Nettó baromság.

Baromság V1,-"Emlékeim szerint az összeg sok ezer milliárd dollár"

Az amerikai pénzügyminisztérium honlapján szereplő adatok szerint Kína decemberben 1123,5 milliárd dollárnyi amerikai állami adósságpapírral rendelkezett

V2,(Miszerint Kína rendelkezik az összes államkötvények legnagyobb részével)
-A pénzügyminisztérium kimutatása szerint decemberben külföldi tulajdonban lévő összes amerikai államkötvény értéke 6265,2 milliárd dollár volt.

Helyesen ez úgy igaz, hogy a hitelező országok közül Kína rendelkezik a legnagyobb résszel. Ami nem mindegy.
Amúgy Japán a második, nem is sokkal lemaradva. Japán befektetései 1042,3 milliárd dollárra emelkedtek decemberben. Itt 50-60 milliárd dollár annyira "kevés", hogy 5-6 hónap alatt akár helyet is cserélhetne az első és a második helyezett is. Kevesen gondolnák, de pl. Írország a negyedik legnagyobb hitelező. :D.
(A harmadik Brazília).

[ Szerkesztve ]

(#86) dabadab válasza Zeratul (#71) üzenetére


dabadab
titán

"Nem tartozunk hűséggel a jenkiknek és legfőképpen nem vagyunk csatlósai"

A szövetségeseik vagyunk. Tudod, NATO.

"EUCCCP"

Lécci, ne told fullba.

DRM is theft

(#87) gaben22


gaben22
senior tag

Nem néztem utána, de mintha évek óta bannolva lenne a Google kereső Kínában (vele együtt akkor meg az összes aranytojást tojó tyúk, ads...), most talán valami cenzorált verzióval akarnak visszamenni. Ha így nézzük, akkor Google lehet csak az alkalomra várt :).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#88) Geller72 válasza Exwiller2 (#82) üzenetére


Geller72
veterán

..és ezzel gyakorlatilag zsákutca, mert Kínán kívül sem sok nagy olyan piac van, ahol el tudná adni. Elég, ha más piacokat is megfenyegetnek ezzel, azaz lásd Iránnal kapcsolatos Amerikai szankciókat. A hazai piac meg hamar telítődne ennyi gyártóval a saját területein, arról nem beszélve hogy egy ekkora gyártónak azonnali tökön szúrás, ha a piaca a saját országára korlátozódik. Volumenben azonnal a töredéke lesz az értékesítés, mint a korábbi globális értékesítés esetén.

(#89) Egon válasza yerico (#78) üzenetére


Egon
nagyúr

Csak annyi, hogy az éves kamataiból simán fenntartható a komplett kínai hadsereg, és fejleszthető is. Emlékeim szerint az összeg sok ezer milliárd dollár, és csak a kamatai 60 milliárdot tesznek ki évente.

Kína 2017-ben 228 Mrd dollárt költött katonai kiadásra.

De igazából nem itt lesznek megfogva az usákok, hanem ott, hogy a világ nyersanyagkészletének nagy része kínai kézben van.

Konkrétan milyen nyersanyag? Ritkaföldfémekről volt szó fentebb.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#90) csaba951 válasza yerico (#78) üzenetére


csaba951
veterán

>a világ nyersanyagkészletének nagy része kínai kézben van

Ha az adott terület a nemzetközileg is elismert Kína területén van, akkor ezzel valóban visszaélhetnek. Ha azon kívül van, akkor csak simán megjelenik a területen az USA hadserege, és máris tulajdonos váltás van. ;)

Egyébként Kína ott van megfogva, hogy a termékeiket a nyugat nemes egyszerűséggel egyik napról a másikra kitilthatja. Hiába jobb, olcsóbb egy kínai árú, ha nem lehet eladni a fejlett piacokon. Afrika, meg a szegény államok meg egyszerűen nem tudnak annyit fizetni, mint a fejlett államok. Meg a nyugatiak nem is engednék meg nekik, hogy megvegyék.

Szóval a gyártás elvihető máshova. Sok pénzbe és időbe kerül, de megoldható. Kína meg ott áll majd, és a termékeit csak belföldön tudja majd értékesíteni.

(#91) Egon


Egon
nagyúr

Vajon a Honor is érintett, mint almárka, vagy azt meghagyták kiskapunak?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#92) Geller72 válasza csaba951 (#90) üzenetére


Geller72
veterán

...arról nem beszélve, hogy ott áll majd 600 millió munkanélküli is..ami egy igen rövid idő után elég kényelmetlenné válik majd. (És csak idő kérdése, hogy mikor következik be..).

(#93) oxalisz


oxalisz
tag

A HUAWEI a távközlési hálózati eszközök legnagyobb gyártója, és mellesleg egyebek mellett telefonokat is gyárt. Erről a vezető pozícióról jutott eszembe, hogy a történelem során már egyszer - az akkor ismert világot - felfedezte, és gazdasági eszközökkel az uralma alá hajtotta. Európát nem, mert olyan elmaradott volt, hogy érdektelennek ítélték. Érdekes olvasmány: Gavin Menezies: Amikor Kína felfedezi a világot című könyve / Alexandra Kiadó. (Azok a térképek, amikkel pl. a portugálok elindultak felfedezni kínai térképek voltak, arab közvetítéssel kerültek hozzájuk.)
Most is valami ilyen bontakozik ki, pl. a miniszterelnök úr - másokkal együtt - nem régiben járt Kínában selyemút ügyben.
Ha ezt akarják az amerikaiak megtörni, akkor - félek - ez csak a nyitány. És azok a szerteágazó kérdések, amik itt is szóba kerültek, max. taraj a hullámon.
Mostanában az én mosolyom sem természetes, mert fél év alatt kb. 200000-t költöttem 2 huawei telefonra és 1 táblagépre, ami nekem sok pénz.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#94) Lanash válasza Egon (#77) üzenetére


Lanash
aktív tag

Mind a 3 építésében, éppítetésében részt vettem. De, hogy jön ez ide?

(#95) Alchemist válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


Alchemist
addikt

A helyzet egyik oka a kínai termékek (finoman szubvencionált) dömpingára, "csak" a másik a kínai információszerzés.
A Google nyíltan folytat információszerzést és pl. a GDPR-ral valamelyest lehet szunnyogtatni.
A Nagy Sárga Tesó viszont magasról tojik külsős szabályozási szándékokra.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#96) fogtunder válasza bambano (#74) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tényleg? hozom a kakaómat, aztán mehet az esti mese.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#97) Narxis


Narxis
nagyúr

Huawei-nek reszeltek hacsak nem teljesíti Trumpék követeléseit.

Thanos was right.

(#98) Polllen válasza Narxis (#97) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kérdés, hogy mikor és miben fognak megegyezni. Na persze nem a Huawei, hanem a kínai vezetés az usával.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#99) mzso


mzso
veterán

Szerintem nyugodtan totál embargót szabhatna Kína USA-ra és meglátnánk hogyan boldogulnának amikor önerőből már szinte semmit nem tudnak gyártani.

(#100) dabadab válasza mzso (#99) üzenetére


dabadab
titán

Az "szinte semmi" azért még mindig elég ahhoz, hogy az USA-é legyen a világ második legnagyobb ipara (első Kína, harmadik Japán) és egy ilyen embargó Kínának lényegesen jobban fájna.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.