Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) macskea válasza kelly416 (#50) üzenetére


macskea
őstag

Azért remélem még léteznek majd rajtunk kívül emberek, akik a hétvégéjüket NEM a számítógépük előtt töltik majd. Vagy az "ilyen" is rétegigény lesz... :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#52) kelly416 válasza macskea (#51) üzenetére


kelly416
veterán

Oh, bárcsak lenne egy hétvégém, amit ott tölthetnék... bár amit most csinálok, az nem igazán igényli eme okos eszközök használatát. Lehet, hogy tényleg rétegigény lesz, mint a friss levegő is.

(#53) vicze válasza tjb007 (#44) üzenetére


vicze
félisten

Mert az olvasók 99%-ka nem tudja mi az a Mobile Developer Platform (MDP). ;)
Na de mindegy had visongjanak. :)

Az jó hír hogy ilyen gyorsan kint van, csak CES-re vártam volna, de akkor CES/MWC-re már kész termékek kerülhetnek ezek szerint.
Az MDP-ket meg remélem mielőbb Anandtech tesztasztalára kerülnek. :) (Az CPU órajelekre kíváncsi lennék...)

(#54) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

UHD 10"-on?

Shut up, and take my money!

5"-on nagyon tetszik a FHD, akkor ez pont jó lenne ... őőőő .... bármire :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#55) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Mi az, hogy egy kamerát Full HD videó rögzítésére "optimalizálnak"? :(

Tudom, hogy trendi szó, de talán helyén kéne kezelni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#56) kelly416 válasza Oppenheimer (#55) üzenetére


kelly416
veterán

Nem akarok védeni senkit, de a Sony is ugyanezt csinálta pl. a z1c-vel. Jó az, tudja a 20MPix-et, de tulajdonképpen 8MPix-re van optimalizálva, ott vannak a beállítási lehetőségek, ott nyílik meg a HDR és még sok apróság csak ott érhető el. Ilyen az automata mód is.
Simán lehet itt valami hasonlóról szó. Tudja a 4k-t, de FHD-ra van tervezve, ott csinál megfelelően részletgazdag felvételt, ott lehet babrálni a beállításokat... ki tudja.

(#57) zsolt501 válasza ollie (#41) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem hinném, hogy kevesebbet enne, mint a Note2 SoC, mivel azt a felbontást ki kell hajtani. :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#58) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ez mekkora overkill már....4K tablet 10 inchen lol. Akkora méretre még a Full HD is bőven jó. Én valószínűleg 2K felbontású telefont/tabletet is csak akkor veszek majd, ha már nem lehet mást kapni...amúgy meg a 4K kamerákkal felvett videókon kívül milyen tartalom van egyáltalán, amihez 4K felbontás kell?
Még 4K filmek sincsenek...

(#59) vicze válasza kelly416 (#56) üzenetére


vicze
félisten

Nem semmi, hogy a hozzáköltött szófoszlányokból, milyen maszlagot költötök hozzá. :S

Front: 4 MP AF(1080p at 120 fps)
Ezt tudja pont semmi többet, ez az előlapi kamera. Aemmi több nincs leírva, az "optimalizálás" a cikkíró kitalációja.

(#60) kelly416 válasza vicze (#59) üzenetére


kelly416
veterán

Nem olvastam el a cikket még egyszer, csak Oppenheimer felvetésére válaszoltam, és nem költemény amit írtam, igenis valóságalapja van. :DDD Mármint a Sony-s rész a valós.

(#61) Ali G.


Ali G.
senior tag

Úristen, nah most jöjjön valaki azzal, hogy semmire sem való a 4K , meg nincs értelme, jövőre már minden 4K-s lesz, 4 gb ram -ra meg mondok még egy Úristent :D

(#62) Tomi_Ohl válasza Baggins86 (#34) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Én S800-zal mit szóljak?... :(
Wait... Nem Mi3-mad van? Az csak S800!

Ali G. tabletre OK a 4K, nekem az 5 colos FullHD-mnak így is nagyobb a ppi-je.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#63) #03372544 válasza Tomi_Ohl (#62) üzenetére


#03372544
törölt tag

Én s4pro-val mit szóljak?
Talán azt, hogy még mindig elvisz bármit FHD-ben :)

(#64) Maegoss válasza Mr President (#14) üzenetére


Maegoss
tag

Engem is érdekelne, hogy az Nvidia Tegra K1 vagy a Snapdragon 810 erősebb? Vajon az Adreno 430 bivalyabb a Tegra K1-ben levő GPU-nál?

(#65) Ali G. válasza Tomi_Ohl (#62) üzenetére


Ali G.
senior tag

tabletre mindenképpen okés a 4K , de tuti itt nem fognak megállni, az egyre növekvő képernyőméret miatt úgyis meglesz a 4K telefonban is, 4 GB RAM-el körülvéve :D

(#66) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Nagyon tetszik a telefon...lehet eltudnám képzelni g2 utódjaként. :)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#67) kelly416 válasza Tomi_Ohl (#62) üzenetére


kelly416
veterán

Lehet, én vagyok a tudatlan, de miért is több vagy kevesebb bármelyik ppi?
4K=4*FHD, 10"=4*5" Vagy tévedek? Lehet, nem volt rövid a mai nap és még nincs vége. :P

(#68) tjb007 válasza kelly416 (#67) üzenetére


tjb007
nagyúr

4K UHD @ 10.1" → 436 ppi
FHD @ 5" → 440 ppi

(#69) vicze válasza Maegoss (#64) üzenetére


vicze
félisten

Pusztán logika lapján a következő a felállás. Spekulálok szóval nem biztos, hogy fedi a valóságot.

GPU:
Tegra K1 (Denver)
S810
Exyos 5433

CPU:
S810
Tegra K1 (Denver)
Exyos 5433

Samsung szinte biztos hogy kihoz a Exynos 7-ből egy másik variánst magasabb órajelekkel.
Illetve azt vegyétek figyelembe, hogy S810 és Exynos 7 azonos felépítésűek CPU szinten és mind a kettő 20nm-es, így itt csak az órajel dönt. Tegra K1 viszont 28nm-es és nem tartalmaz modem-et így emiatt és a hőtermelés miatt mobilban szinte biztos hogy kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#70) kelly416 válasza tjb007 (#68) üzenetére


kelly416
veterán

Lehet, hogy Te többet tudsz, mint én, én még mindig nem láttam sehol a tablet kijelzőjének tényleges méretét, de ezek szerint 10 colra számolva nem is tévedtem nagyot.

(#71) vicze válasza kelly416 (#70) üzenetére


vicze
félisten

Mert nem veszed a fáradtságot hogy kettőt kattints... :U

(#72) Izzé válasza kelly416 (#70) üzenetére


Izzé
őstag

Pedig vót má! [link]

szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#73) MrPetya19 válasza #03372544 (#28) üzenetére


MrPetya19
addikt

Egyébként a qualcomm nem támogatja az mhl-t, hanem ők is a slim portot részesítik előnyben.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#74) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

pedig gondolom ezeken az óriási tepsiken elférne egy micro-HDMI vagy egy micro-DP (ez elvileg még fejlesztés alatt).

Vagy ha már mindenképp USB-s megoldást akarnak, akkor az MHL vagy a SP mellé rakhatnának még egy USB-t, hogy ne adj isten, külső forrásból is lehessen lejátszani bármit...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#75) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Te jó ég 6,2 hüvelykes :Y Hová tartunk, és tényleg van erre a méretre igény :F

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#76) tjb007 válasza MrPetya19 (#73) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]

Szóval ki mit nem támogat ? :U :)

(#77) #03372544 válasza MrPetya19 (#73) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nekem xperia z van amiben qualcomm snapdragon s4pro van, támogatja az mhl, így szoktam matv-t nézni a tévén.

(#78) Balathruin válasza #03372544 (#63) üzenetére


Balathruin
veterán

És én a NovaThor U8500-zal? Megy rajta a SA (GTA), csak nem ultra feletti beállításokkal. :)

(#79) Fitzgerald válasza Balathruin (#78) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Meg 800x480-ban.

(#80) Balathruin válasza Fitzgerald (#79) üzenetére


Balathruin
veterán

1 magos Mali 400-tól nem várok többet, 700MHz-re boostol 480 helyett. :DDD

(#81) MrPetya19 válasza tjb007 (#76) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mármint az mhl fizetős és külön chip is kell hozzá, bár ez nem biztos, míg a slim port ingyenes, és s4pro óta támogatják a jobb snapi procik. (A slim port szerintebb jobb, mint az mhl)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#82) Flind válasza #03372544 (#63) üzenetére


Flind
senior tag

És én sima S4-gyel? :D

(#83) tjb007 válasza MrPetya19 (#81) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez speciel igaz. Az MHL licencdíjas, a SlimPort után viszont egy forintot nem kell fizetni, ennek ellenére mégis előbbi az, ami elterjedtebb.

(#84) vicze válasza MrPetya19 (#81) üzenetére


vicze
félisten

Nem éppen ezt mondogattad... "qualcomm nem támogatja az mhl-t"
Támogatott mind a kettő, és a továbbiakban is támogatva van, S4Pro óta az MHL, és S600 óta mind a SlimPort is.
Az meg más kérdés hogy SW és HW oldalon melyiket engedélyezik, a MHL jelenleg elterjedtebb.

(#85) MrPetya19 válasza vicze (#84) üzenetére


MrPetya19
addikt

Bár annak is megvan az oka.
A tv-t is gyártó cégek általában mhl-t használnak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#86) kelly416 válasza vicze (#71) üzenetére


kelly416
veterán

:R Igazad van, én kérek elnézést. Legközelebb csak akkor írok a fórumba, ha már biztos vagyok benne, hogy a teljes internetet átböngésztem. ;]

(#87) Fitzgerald válasza Psychopeti (#75) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nálam az 5,5 az ideális méret. Az 5,7-es Note 3-4 már kicsit nagy, de talán még belefér. Viszont az 5,9-es Nexus 6, meg onnan felfelé....áhh...

(#88) aelod


aelod
veterán

Azta! Odarakta a Q. ezeket rendesen. Arról nem szól a hír, hogy minden droid megy majd rá. Bár én a tableten jobb szeretnék egy teljesértékű win8at látni mint droidot.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#89) Maegoss válasza vicze (#69) üzenetére


Maegoss
tag

Köszi a választ!

Érthető, hogy még csak spekulálni tudunk, mert a Snapdragon 810 még vaidúj (és a Tegra K1 sem régi).

(#90) norbert1998


norbert1998
veterán

hoolyshit! ez nagyon odabsz! kell egy nekem mindenképpen! ezen már crysis porot fognak tolni a népek, főleg, ha majd valamelyik kínai összekeveri egy simaHD képernyővel :Y

(#91) exedoc


exedoc
senior tag

Nofene. Örülünk neki. Bár nem mintha szükségem lenne ilyen csúcs hardverre, teljesen felesleges. Az én igényem kimerül a 4 mag 2,X GHz, 2GB RAM, 5"-nál, 3XXX mAh akkuval. Viszont amint felfut, és elterjed ez a technológia, talán olcsóbb lesz az iménti felsorolás, és még szélesebb körben terjedhet.

(#92) sixpak válasza Fitzgerald (#87) üzenetére


sixpak
nagyúr

Sok függ a ház kialakításától is. Én 5,9 inches telefont használok, de alig nagyobb mondjuk egy note 3-nál.

Mondjuk már kezdem kicsinek érezni, a cikk tárgyára szívesen váltanék.... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#93) MrPetya19 válasza sixpak (#92) üzenetére


MrPetya19
addikt

De ez a keret mérete végleges mértékű könnyebbséget hoz csak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#94) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

A note 3 amúgy is kezd már kicsi lenni :P de hol a toll? Na most vagy note 4 edge vagy 1 év várakozás a note 5re. Hihetetlen h vlmi mindig hiányzik :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.