Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Ez nem semmi... A telefont mindenképpen vinni fogják majd, mint a cukrot, pedig elég borsos áron adják őket, ahhoz képest, hogy referenciagépek.

[ Szerkesztve ]

(#2) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

6,2 col? Az derék. Mikortól fogjuk ezeket az alkatrészeket telefonokban viszontlátni, idén vagy csak 2015ben?

(#3) adamssss válasza BazsiBazsi (#2) üzenetére


adamssss
veterán

2015. Gondolom a CES-en mutatják be a lapkára épülő készülékeket.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) sixpak


sixpak
nagyúr

6,2 inch...nagyon tetszik.
Lesz mire cserélni a jelenlegit, ha eljön az ideje...és ha elterjednek a 6 inch-nél nagyobb telefonok.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#5) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nem vittek tulzasba a dizajnolast, de gondolom nem is nagyon volt celjuk ez.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) Izzé


Izzé
őstag

Szemből nézve olyan Nexusos lett a teló. Tetszik.
A tablet felbontása meg brutális! 436 ppi! :Y

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ezt most miért kellett? Most elkezdett csorogni a nyálam. :DDD

***

(#8) Paul119


Paul119
addikt

A telefon ara annyira nem is veszes ahoz kepest hogy mennyirol indul a tobbi gyarto csucs keszuleke

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) roli543


roli543
őstag

Jézus ereje hol tartunk.... Ez nagyon impozáns! Remélem a Ces-en jönnek majd a 810es telefonok :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#10) FATtila78


FATtila78
tag

huh, pár éve még egy Galaxy S2-ért öldösték egymást az emberek :D Fejlődik a technika!! Lehet megvárom a félbehajtható tabletet, ami úgy telefon !!

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#11) Hiperwolf


Hiperwolf
tag

"A tablet legtöbb paraméterében megegyezik a táblagéppel"

Ez igen. :C

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#12) Paul119 válasza Hiperwolf (#11) üzenetére


Paul119
addikt

pont ezt akartam irni :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#13) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Hűűűű....ez brutális. :Y

Nem utálnám, ha a Jézuska tenne egyet-egyet a fa alá csak úgy. :DD

B.Cs.

(#14) Mr President


Mr President
senior tag

2015ös készülékek brutálisnak ígérkeznek. 810, 4giga LPDDR4, QHD. Márcsak a 16 gigát kellene elfelejteni és 32ről indulni.
Egyébként lehet tudni hogy teljesítményben milyen arányban van egy K1-el, vagy a samu 64bites változatával?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#15) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

6.2 inch 3020 mAh-val? Tán nem fér el benne a nagyobb akksi? ;]

(#16) kbyte1024 válasza Izzé (#6) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nekem is a Nexus ugrott be:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#17) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Azt a k...va... Ezen biztos fut az engri börc! :K

Minden szavam magánvélemény!

(#18) Izzé válasza kbyte1024 (#16) üzenetére


Izzé
őstag

Hát elvégre referencia mobil! :DDD

(#19) AS


AS
félisten

Tablet külsőre borzalmas..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#20) maximilian4


maximilian4
addikt

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy rossz iranyba halad az okostelefon ipar. Brutális 64 bites erőgépek, 4 giga ram stb...a számítógépemben nincs ennyi ram. Én a snapi 800at meg a 3 giga ramot nem tudom egyszerűen kihasználni. Másik sajnálatos hír a kijelzők növekedésének tendenciája. Számomra elég szomorú, én pont most akarok 5,7-ről kisebbre váltani, mert zavar a mérete.

Maxi

(#21) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nem tudom ki hogy van vele, de ehhez a felbontáshoz, és belső erőhöz és tudáshoz a 3020-as akku nem túl erős, az "öregecske" Note 2- is erősebb akku van, pedig az kisebb felbontású, és kevesebbet is tud.

maximilian4 Nekem is 5,5"-nál van a határ, ezen felül már a méret túl nagy nekem, zsebben és kézben is.
Lassan már a tabletteket is zsebben hordani.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#22) sirkan13


sirkan13
aktív tag

Bizzunk benne hogy ez már nem laggol:-)

(#23) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ref.cuccokat ki gyártja?

Foxconn?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Paul119 válasza sirkan13 (#22) üzenetére


Paul119
addikt

3 eve meg lehetett lagrol beszelni azota mar regen nincsen :)
Duliee: tobb mint valoszinu

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#25) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Azért egy ilyen telefonról, vagy tábláról már nagyon hiányzik a micro HDMI port (lehet, hogy van rajta, nem tudom), mert ezt kikötve egy 20-22 colos monitorra szinte már számítógép helyett is használható, akár komolyabb dolgokra is, pl egy Office suite 8 appal már simán lehet rajta komolyabb office doksikat is csinálni, egy bluetoots-os egérrel és billentyűzettel. Az erő lazán megvan hozzá... Az emberek 95%-ának pc helyett is elég lenne egy ilyen otthonra.

Minden szavam magánvélemény!

(#26) papi77 válasza sirkan13 (#22) üzenetére


papi77
addikt

Pedig biztos lehetsz benne,hogy lesznek gyártók, akik el fogják szúrni!

Az első: NOKIA 1611

(#27) Fr0z3n válasza FATtila78 (#10) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Téged még nem bannoltak? :DDD

(#28) #03372544 válasza tothmaxy182 (#25) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nem szokás már külön HDMi portot rátenni ugyanis az USB-n keresztül küldi ki a képet egy megfelelő (filléres) átalakítóval. MHL a neve.

(#29) callmeakos válasza Graphics (#23) üzenetére


callmeakos
veterán

Ezt akartam én is kérdezni. Mert nem gondolom hogy a Qualcomm hirtelen felcsapott telefongyártóként is :D

All→M8

(#30) ClioRS


ClioRS
őstag

Csodaszép az a tablet :)

(#31) arminlok válasza maximilian4 (#20) üzenetére


arminlok
senior tag

5, 7 :D:D Hát ja az még jó hogy zavar. Ezek nem nevezhetök telefonnak engem a 4,7 is zavar néha kb a z3c mérete az ideális. Az még telefonnak nevezhetö kézbeillö kényelmes méret.

(#32) tjb007 válasza -Valinas- (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

A fejlesztői platform a helyes(ebb) megnevezés.
Ezek nem konszumer terméket, a hozzáférhetőségük is korlátozott, szóval a „vinni fogják majd, mint a cukrot” állítás/feltételezés nem igazán állja meg a helyét (főleg, hogy az előzőek után sem kapkodtak).
Májusig a Bsquare volt a MDP-k disztribútora. A megállapodás megszűnésével visszaküldtek egy rakás MDP-t, amik között egy rakás Snapdragon 800-as volt, de még 7x27-es dev.board is. Ennyire kapkodtak utánuk.

(#2) BazsiBazsi

2015 első fele. Ha minden jól megy februárban/márciusban már piacra is fognak kerülni az első modellek.

(#19) AS

Nem konszumer termék. Ebből fakadóan századrangú, hogy hogyan is néz ki.

(#23) Duliee

Nem a Foxconn.

(#25) tothmaxy182

A telefonon és a tableten is van Micro HDMI port.

(#33) BulletBill27 válasza tjb007 (#32) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Ha megnézzük a Nexus vonal is úgy indult, hogy referencia készülékek, aztán mégis sokan veszik. Nyilván az ár is fontos volt.

(#34) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Tessék máris elavult az S801-es telóm ;]

(#35) maximilian4 válasza tjb007 (#32) üzenetére


maximilian4
addikt

"A telefonon és a tableten is van Micro HDMI port."

Ezt erősen kétlem. Ezt a megoldást nem használják már. Fentebb már leírta a fórumtárs hogy mi a megoldás.

Maxi

(#36) dreamdancer válasza tjb007 (#32) üzenetére


dreamdancer
őstag

Kérdés, hogy ezek a "referenciagépek" kinek szólnak? Mert az app-fejlesztúk me, egy konkrát SoC-ra fejlesztenek, hanem OS-re, ez meg nem Nexus, ki tudja, mikor és hogyan kapja meg a frissítéseket.

Nem a lényeg a fontos.

(#37) pzstm válasza sixpak (#4) üzenetére


pzstm
titán

csodás világ jön, mikor az 5"-os telefonom kompakt kis készüléknek fog számítani, és a 4,7" lesz a totál mini :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38) tjb007 válasza BulletBill27 (#33) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Nexusokat bárki megvásárolhatja már a One óta, ezeket meg nem.

(#35) maximilian4

Ha már nekem hiszed el, akinek mindkettő megfordult a kezében, akkor talán ez majd elég meggyőző lesz: [link] & [link]

(#36) dreamdancer

Elsősorban a készülékgyártóknak, közülük is inkább a kicsiknek, másodsorban pedig az alkalmazásfejlesztő cégeknek.

[ Szerkesztve ]

(#39) maximilian4 válasza tjb007 (#38) üzenetére


maximilian4
addikt

Azért írtam, mert nem igazán jellemző a mai telefonokra. Utoljára a moto razr-ömön volt micro hdmi csatlakoztató. De így már elhiszem.

Maxi

(#40) fornettisuti


fornettisuti
veterán

tabletnel nem sporoltak a kavaval...

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#41) ollie válasza zsolt501 (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Viszont könnyen lehet, hogy a 810 kevesebbet fogyaszt, mint a Note2-s SoC.

(#39) maximilian4: gondolom nem véletlen van odaírva a Szakértő a neve alá.

[ Szerkesztve ]

***

(#42) BulletBill27 válasza ollie (#41) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Az mindegy, attól még belelehet rakni egy nagyobb akkut, ezzel nem ártanak senkinek.

(#43) maximilian4 válasza ollie (#41) üzenetére


maximilian4
addikt

Gondolom te még nem láttál "szakértőt" tévedni...
Mint leírtam, azért nem gondoltam valószínűnek, mert nem jellemző a mai telefonokra a microhdmi csatlakozó. De hazudtolj meg ha tévedek vagy sorolj fel fejből minimum 3 mai csúcstelót amin van...

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#44) tjb007 válasza ollie (#41) üzenetére


tjb007
nagyúr

Attól, hogy az szerepel a nevem alatt még írhatok én is hülyeséget. :)

(#43) maximilian4

Az a probléma, hogy az itt lévők 99%-a egy Nexushoz hasonlítja, közben homlokegyenest más célt szolgál.

[ Szerkesztve ]

(#45) #03372544


#03372544
törölt tag

Srácok ennél tökmindegy mekkora a káva és milyen az akksi.
Burkolat is csak azért van rajta hogy legyen valami.
Ez nem hétköznapi használatra szánt készülék hanem fejlesztői platform, ez az idők nagy részében rá lesz dugva egy gépre hogy tudjanak rajta alkalmazásokat, illesztőprogramokat, firmware, stb. tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#46) maximilian4 válasza tjb007 (#44) üzenetére


maximilian4
addikt

Hát igen ez egy nagybetűs referencia telefon, méghozzá a qualcomm mutatja meg mit tud. Gondolhattam volna hogy apait anyat belepakol, a microhdmi is jó húzás, mert megkönnyíti a használatot a hardcore júzerek számára. Egyébként azért is jó ez a csatlakozó mert legalább a micro usb aljzat szabadon marad és ki tudják használni.

Maxi

(#47) babkukta válasza zsolt501 (#21) üzenetére


babkukta
senior tag

szvsz annyira nem kell aggódni. Kapásból az S810 nem eszik annyit, + ha megnézed, a Note4ben is az S805-QHD páros remek üzemidőt nyújt. Az S810et még ennyire se fogja izzasztani a QHD, így sztem nem lesz probléma az üzemidő. Abszolút nem lesz rosszabb, mint az S805-QHD páros, sőt!

Üdvözlettel, Tibi

(#48) kelly416


kelly416
veterán

Nagyon szép teljesítmény, örülünk a technika fejlődésének, de mekkora is ez a tab? 7-től 14 colos kijelzőig bármi lehet, legalábbis eddig kb. ekkora tabok kerültek piacra. Amúgy gyanús, hogy 10'', de a cikkben nem láttam. Vagy vak vagyok. Melóban előferdül ez is. :D

(#49) macskea válasza tothmaxy182 (#25) üzenetére


macskea
őstag

Igen, és remélem hamarosan elérjük ezt a tolofonos-dokkolós korszakot. Ha a megfelelő "asztali" teljesítményt össze tudják majd egyeztetni egy megfelelő mobil üzemidővel, egészen biztosan el fogok mozdulni ebbe az irányba.

Viszont ez a kijelzőméret már nem mobil, a cikk helyesen két tabletről kellett volna hogy szóljon. :P

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#50) kelly416 válasza macskea (#49) üzenetére


kelly416
veterán

Ha elérjük a telefonos-dokkolós rendszer realizálódását, akkor hidd el, még jobban csökkenni fog az üzemidő. "Úgyis a dokkolóban tartod majd a telefonodat a melóban is, otthon is, minek bele akkora akku?" Sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.