Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Jó témaválasztás. :R Imádom a kitkocsis témát, majd szeretnék építeni én is egy hangyászt, remélhetőleg a 3D-s nyomtatók elterjedésével én is összehozhatok egy hasonlót.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

Megnézve a blogját komoly gondok vannak a kivitelezéssel, látszik nem gondolta át- bizonyos dolgokhoz nem ért.

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szilardsaggal nem lesznek gondok? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Remek, nekem első dolgom lesz nyomtatni magamnak egy ultrabook-ot. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#5) #06658560 válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

5km/h-hoz nem, mert belső merevítést alkalmaz pl. az ajtókban. Ha jól látom fából, vagyis nem kizárólagos 3D nyomtatás a cucc. Pláne, hogy első itteni olvasatban az jött le, minden alkatrészét 3D nyomtatni akarja, csapágyperselyeket, hajtórudakat, dugattyúkat is.

(#6) Mr.Csizmás válasza #06658560 (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor mar siman disztargynak lenne jobb, a'la makettek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) Willhunting válasza #06658560 (#5) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Ahogy olvastam csak a karosszériát nyomtatja amit egy donor autóra épít rá.

(#8) #06658560 válasza Willhunting (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Igen, a blogjából kiderül, az itteni beharangból nem.

(#9) Fr3eWar válasza #06658560 (#5) üzenetére


Fr3eWar
őstag

250 lóerős motorral nem hiszem 5km/h-val akar "gurulni" :)

(#10) #06658560 válasza Fr3eWar (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az akarás és a megvalósítás kissé távol eshetnek egymástól. Jelen esetben semmi merevítés, semmi váz, csak a külső formát gyártja le, úgy meg nem lesz nagyobb sebességnél stabil a szerkezet- eleve az anyag sem bírja, plusz illesztések nélkül ragasztgatja a kisebb kockákat egymáshoz, ergo túl véres a torka a kivitelezésnek. Ezzel is kezdtem a kommentjeimet.

(#11) siti


siti
senior tag

ez az egész akkor jó, ha szépen meg tudja rajzolni, íveket meg mindent (honnan szedte? kisautós makettről?), kinyomtatja ősmintának, arról sablon, utána meg már lehet telibe műanyag/karbon/stb az egész karosszéria. így nem kell kölcsön kérnie egy eredetit és arról levenni a sablont.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#12) #06658560 válasza siti (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak épp azzal a megoldással borzalmasan pontatlan lesz. eleve a gyors-prototípusgyártás nem túl pontos, másrészt a kis modellek is eléggé rossz alapok méretpontosság szempontjából. harmadrészt itt nincs sablon, csak CAD modell, nem is precíz CAD szoftverrel. Sablon meg végképp nincs.

(#13) DriderG válasza siti (#11) üzenetére


DriderG
tag

Turbosquid-ről vette a modellt, itt írja le: http://www.replicadb4.com/page/Design
Nekem is az volt az első dolog ami feltűnt, hogy miután a cross section támasztékokat kiszedte (egyébként nem fér be sem ő sem a motor, váltó stb.), mi fogja tartani az egészet? Mondjuk, ahogy nézem nem olyan erős szerkezet az eredeti sem, a motortérnél kell erősítenie, illetve keresztben a műszerfalnál és a hátsó ülések mögött: http://astonmotorsport.com/images/100_0833.jpg

[ Szerkesztve ]

(#14) DriderG válasza #06658560 (#12) üzenetére


DriderG
tag

Szerintem egyszerű blueprint alapján készült a max-os modell: http://www.the-blueprints.com/blueprints/cars/astonmartin/17476/view/aston_martin_db4_%281961%29/

(#15) #06658560 válasza DriderG (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van azért ott erősítés.

(#16) Bogyó bá' válasza pusszycat (#4) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha ráérsz, nyomtathatnál nekem egy 3D nyomtatót! :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17) pusszycat válasza Bogyó bá' (#16) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem problémó. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#18) MASSlag válasza DriderG (#13) üzenetére


MASSlag
tag

Hát, ez nagyon nagyon messze van bármilyen CAD modelltől. Még nem is NURBS modellről van szó, ezért, még, ha step vagy parasolid fájból viszi is át pontosságot veszít a polygonizálással, stl esetén a háromszögeléssel (a háló sem tűnik túl finomnak, nézd meg a lámpa környezetét).
A TurboSmooth csak ront az illeszkedésen.

Ha pedig valóban blueprint alapján készült, akkor bizony előfordulhatnak akár centiméteres eltérések is. :Y

A karosszériából sokszor szándákosan maradtak ki merevítések, mert a csavarodásával segítette a felfüggesztést (tipikus:Shelby Cobra).
Polimereknél ez nyilván nem megengedett, mert egy időután, bármilyen terheléstöbbletre maradó alakváltozást szenvednek.

Remélem nem akarja kinyírni magát ezzel a járművel. :(((

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#19) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Félve kérdem, nem fognak megjelenni a jogvédők, hisz jogosulatlan másolatkészítésről van szó.
Vagy itt még nem tartunk?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#20) DriderG válasza MASSlag (#18) üzenetére


DriderG
tag

Szerintem egy viszonylag alacsony poligonszámú modell NURMS-el meghúzva. A Turbosquid-en általában hasonló poligonmodellek szoktak lenni. A TurboSmooth nem biztos, hogy ront az illeszkedésen, ha jól van megcsinálva, itt sem látok centis eltérést. Persze CAD-ben csak felületmodellezés van, de ott is lehet pontatlanul dolgozni. Blueprint helyett milyen alternatívát ismersz? Nem hiszem, hogy kinyírja magát, mivel tuti rak alá egy vázat, amit a donor Skyline-ra hegeszt fel.

(#21) DriderG válasza Teréz Atya (#19) üzenetére


DriderG
tag

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2009/10/28/rendorok_csaptak_le_a_ferrari_masolatra/
Én erre az esetre emlékszem, amikor replikát zúzattak be emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#22) MASSlag válasza DriderG (#20) üzenetére


MASSlag
tag

Valahogy nem bízom abban a karosszériában.
Persze, ha nem lesz teherviselő elem, akkor még rendben is lehet. Mert, ha menetközben lehullik valami kritikus róla (pláne 200 fölött), annak lehet nem lenne jó vége.

A blueprintel készült modellek általában azért szoktak pontatlanok lenni, mert nem reprodulciós célokra szánják őket. Gondolom sokat dolgozott még rajta, hogy nyomtathetó legyen.

Az anyag sem lehet túl bika amivel ez a printer dolgozhat. Inkább csinálná valami értelmes kompozitból.

Nekem olyan fából vaskarika jellege van.

De tisztelem a kitartását :R

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#23) hunbi


hunbi
tag

Ugye az megvan nektek is, hogy itt egy formát épít az illető amire utána negatívot készít és utána ebbe üvegszál erősítésű műanyagból fogja készíteni a kasznit?
Lehet jobban járt volnaha egy kicsit többet foglalkozik a nyomtató résszel és kevesebbet a tényleges melóval. Mi szab mérethatárt ennek a nyomtatásnak?

(#24) rollair


rollair
csendes tag

Nekem a 3D nyomtatással az ár a legnagyobb problémám. Most nagy a felhajtás körülötte, de így igazából szerintem nem túl rentábilis ötlet ez a kocsi (sem). :N

(#25) #06658560 válasza hunbi (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az ugye azért megvan a blogjáról, hogy nem, telibe nyomtatja az A-felületeket.

#24 rollair: annyira már nem drága, német katalógusboltból már vehetsz magadnak otthonra is:Pearl

[ Szerkesztve ]

(#26) Teréz Atya válasza DriderG (#21) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Elolvastam a linkelt hírt de nem akarom elhinni.

Ennyi erővel akárkinek a kisöccse/huga kezéből kitekerhetné a sün a kínai kisautót és összetaposhatná.

Vagy csinálok egy 3d modellt Mayaban, oszt jön a sün és bezúzatja a HDD-m?

a témához:

Szerintem egy megfelelő csővázkasztnival csodákra lehetne képes. Hisz az A csoportos rallyautók is abból vannak, csak béna családiautó formájúra tekerik őket mert ezzel reklámozzák a gyárat. :D

Viszont nagy kérdés, hogy milyen know-how-t tud összekalapozni. Mert pl. egy akármilyen alvázat önmagában annyira megerősíthet, hogy elbírja a feltétet, de kérdés mi történik a legkisebb balesetnél.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#27) parampa


parampa
aktív tag

Aston Martin-t mi ? ...

No akkor Béláim az Úrban, nyomtassunk ! :D

[ Szerkesztve ]

(#28) hunbi válasza #06658560 (#25) üzenetére


hunbi
tag

Ha az annyira nem drága kijelentéshez lehet jól menne ez az oldal is. http://printrbot.com/shop/printrbot-simple/

(#29) attilav2


attilav2
őstag

Már el is képzelem ahogy torrentről mindenki letölti a kedvenc autóját és kinyomtatja :DDD
Csődbemennek az autókereskedők? :DD

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#30) lorincmate válasza attilav2 (#29) üzenetére


lorincmate
tag

:DDD jah letorrentezek egy széket mert eltört az egyik lába

F4 modul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.