Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) bitpork válasza Francia91 (#1199) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mindenkinek eljön az életében a pillanat, amikor a kényelmet jobban értékeli mint a fásztendfúriusz életérzést. Ezzel párhuzamosan fel is nő ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#1202) Kiskokó válasza Francia91 (#1199) üzenetére


Kiskokó
veterán

Mentél a kocsimmal mikor nem figyeltem :O ? :DDD

Bitpork : Hagyad majd rájön, honnan is tudná ;]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1203) Francia91 válasza bitpork (#1201) üzenetére


Francia91
veterán

Kivéve, ha az a pillanat mégsem jön el... ;]
Jajj de sokan mondták nekem, hogy az MZ-t is "meg fogod unni, kevés lesz", aztán ott tartok vele, hogy idén még 1x Erdély-túra egy hétre, jövőre pedig Zschopau-ba kifelé :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1204) Tsebacsi válasza Francia91 (#1203) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vannak akik a kényelmet szeretik, mások önmaguk sanyargatását/szivatását ;]
#ótómatátanépnek :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1205) focvis válasza Francia91 (#1199) üzenetére


focvis
veterán

W124-ből - ha szép - az otomatát is vállalnám, csak ott legyen hozzá köbcenti 😃

(#1206) Francia91 válasza focvis (#1205) üzenetére


Francia91
veterán

3.0D sor hat Turbo szerintem már megfelelő lenne... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1207) kelly416 válasza bitpork (#1182) üzenetére


kelly416
veterán

Persze. Meg egy olyan futót is hozzá, amit meg is pakolhatok... jelenleg egy sima futót sem tudok venni, mi több, éppen azon vagyok, hogy egy ágdarálóra összegyűjtsem a pénzt, mert kell a cefrekészítéshez (is). Kicsit odébb van még, hogy Tuareget vagy bármit vegyek. Inkább fordulok kettőt a Mazdával. :(

Nem értelek Titeket. Én elmúltam 33 is, vezettem már automatát, egyszer léptem rá a fékre keményen, utána végig ballal fékeztem (megfelelő mértékben és távon, nem kormányharapósan, tehát pillanat alatt átálltam agyban), de akkor sem vennék automatát, és ez a véleményem szerintem még egy olyan 50-60 évig nem változik. Én imádok váltani. Nekem ne egy gép tudja, mikor kell vissza rakni, vagy mikor hol akarom tartani a fordulatot, mert éppen ugrásra készülök vagy bármi, én érezni akarom a váltást, kontrollálni, és ennyi. Ettől még nem akarlak rákényszeríteni Titeket a kézire, nem tudom miért csesztetitek a népet, hogy automatát mindenkinek. Szabad választási lehetőséget mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#1208) MunezXBK válasza kelly416 (#1207) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én 40 leszek és ugyanígy gondolom. :R

(#1209) -v- válasza focvis (#1198) üzenetére


-v-
addikt

Ovon aluli lenne! :DDD

(#1210) FoBCRaistlin válasza tomcsi23 (#1186) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Inkább előbb mint utód :D :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#1211) kk831228 válasza kelly416 (#1207) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem sincs bajom a kézivel, addig amíg nem vagyok városba +dugóba stb... Azt mondom egy olyan stílusú auto legyen kézi váltós de mit élveztek egy 100-150 lovas autón amihez elengedhetetlen a kézi váltó...?? :F Egy nagy limuzin legyen gyors, kényelmes, hangatalan, stabil... Egy WRX STI legyen kézi váltós én is azt mondom... De ha megnézitek egy új sportautó is mindegyik szinte kormányról kapcsolható, ami közelebb van az automatához... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1212) Kiskokó válasza kelly416 (#1207) üzenetére


Kiskokó
veterán

Rég rossz hogy ballal fékezel... nem is értem honnan jött..

Amúgy csak viccelődnek itt a népek (bár megjegyzem énis automata párti vagyok) de ahogy káká83... is írja... autója válogatja.. szerintem egy olyan kaliberű Audi mint az enyém egyenes GÁZ ha kézi váltóval van..
Vagy ha megnézed bármilyen luxus vagy luxus sport autót mind Automata vagy legalább is robotkuplungos.

Volt egy haverom nagyon gyorsulás mániás stb stb.. nagyon szidta az automatát (pedig volt nekik is kézi mellet automata) aztán megkapta az automata kocsit.. 2 hét kellet neki hogy azt mondja "baszki kurva jó ez az automata"
Igaz azt nem mondja hogy nem ülne vissza többé kézibe, de teljesen megszerette.

Az hogy vezetsz vagy kipróbálsz egy automatát 1-2 körre vagy 1-2 napra az semmi..
Én állítom hogy nincs olyan ember aki ha huzamosabb idő után ne szeretné meg az automatát (ami nem azt jelenti hogy a kézit elfelejtené persze)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1213) atos19881101 válasza Kiskokó (#1212) üzenetére


atos19881101
senior tag

Én állítom hogy nincs olyan ember aki ha huzamosabb idő után ne szeretné meg az automatát

Én se szerettem. Most már ha manuális kell vezetnem, akkor olyan érzés fog el, mintha valami régi autóba ülnék be. :DDD
Könnyen hozzá lehet szokni.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#1214) Kiskokó válasza atos19881101 (#1213) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ja most nézem kissé sántít a megfogalmazásom de látom azért átment. csak közbe dolgozok :D

Látod látod :) Szóval ez igyvan... szerintem nem létezik ember aki huzamosabb használat után nem mondaná, hogy "na igen.. azért fasza ez az automata váltó"

Nekem Anyum is ilyen volt.. óóó automata .. fújj nehogy már olyan legyen a váltó, ő szereti kihuzatni igy meg ugy... nos kb 10-12 éve használ automatát de szerintem már nem is tudna menni kézivel :D

Igaz az én jogsim is 10 éves lett most csináltattam újat, kb 9 éve vezetek automatát.. hát mit ne mondjak néha erősen koncentrálnom kell ha kézivel megyek :D főleg ha valami kis benzines fos :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1215) kelly416 válasza kk831228 (#1211) üzenetére


kelly416
veterán

és a többieknek is:

Értsétek már meg, tökre telibe tojom, kinek mi a hitvallása. Azt nem vágom, minek erőltetitek (szeretnétek ráeröltetni) másra a véleményeteket? Felőlem használjon mindenki olyant amilyent akar, csak a népek "megerőszakolása" ellen emeltem hangot. Direkt oda is írtam, a fő, hogy mindenkinek lehetősége legyen eldönteni, mi a jó Neki. Ezzel zártam, nem véletlen.

Kiskokó:
Amputáltassam a bal lábam? Minek? Mert a halálos iramban is a nagykirály úgy vezetett, hogy a bal csak félre volt dobva? Két lábam van, két pedál, munkamegosztás. Vagy csak én csinálok olyant, hogy rákészülök 1-1 esetre, vagy gáz vagy fék? Mindegy, ebbe ne menjünk bele. Nem fogom senki kedvéért fent/lent/stb. fogni a kormányt, egy lábbal vezetni az automatát, de ez az én bajom.

(#1216) kk831228 válasza kelly416 (#1215) üzenetére


kk831228
addikt

Dehogy akarom én senkire ráerőltetni, nekem tökmindegy... :) Meg ha nem tudja az előéletét nem is ajánlom... Azt nem értem, miert akar mindenki ballal fékezni mindig mikor kézi váltónál is jobbal fékez mindenki...?? :F ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1217) atos19881101 válasza kelly416 (#1215) üzenetére


atos19881101
senior tag

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#1218) -v- válasza Kiskokó (#1212) üzenetére


-v-
addikt

Az automata szar. A dízel is szar.
A fék meg a buziknak való. Köszönöm a figyelmet ;]

(#1219) Mágus2 válasza -v- (#1218) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Felviszlek itt a kedvenc szerpentinemre, aztán lefelé meglátjuk mennyire vagy meleg. :DDD

Persze nem muszáj fékezni, de az ülés kárpit tisztítás nem olcsó. A vér és egyéb testnedvek elég nehezen jönnek ki. :C

[ Szerkesztve ]

(#1220) Francia91 válasza -v- (#1218) üzenetére


Francia91
veterán

:C

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1221) -v- válasza Mágus2 (#1219) üzenetére


-v-
addikt

:C annyit reklámozod, csak meg kéne előbb utóbb nézni azt az utat ott felétek ;]

(#1222) kelly416 válasza kk831228 (#1216) üzenetére


kelly416
veterán

Nem konkrétan Te, de itt annyit ajnározzátok az automatát, mintha nem Istentől való dolgot akarnátok eladni egy papnak. Aki akarja, kipróbálja, akinek bejön, használja. Aki kényelmes, el akar terülni és csak gurulni ki a vak világból, annak biztos jobb ajánlat, de én a családi kombival is úgy szoktam sokszor közlekedni, hogy néha én szólok magamra, ne hajtsam szét a gépet. :DDD Nekem ehhez kell a kézi, úgy érzem jól magam. Ha két kézzel fognám a kormányt, rosszul lennék.

Nem tudom, ki akar ballal fékezni és ki nem. Én ballal kuplungot nyomok, jobbal fékezek és gyorsítok, de ez összesen három pedál. Ha csak két pedált kell nyomni és két lábam van, minek túráztassam az egyiket és kíméljem feleslegesen a másikat, ha tudok ballal fékezni? Így is előfordul néha, hogy ballal nyomom mindhárom pedált, amikor unatkozom és szórakoztatom magam. ;]

(#1223) EQMontoya válasza kelly416 (#1222) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vigasztaljon a tudat, manuálisnál még van is értelme egyszerre nyomni a gázt és a féket. :)

Same rules apply!

(#1224) tomcsi23 válasza -v- (#1218) üzenetére


tomcsi23
veterán

V-egyél már valamit, teljesen kifordulsz magadból. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1225) kk831228 válasza EQMontoya (#1223) üzenetére


kk831228
addikt

Jaja... :K [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1226) EQMontoya válasza kk831228 (#1225) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem csak fordítva megy, sarok a féken, lábujjal meg gázfröccs.

Same rules apply!

(#1227) kelly416 válasza EQMontoya (#1223) üzenetére


kelly416
veterán

Igen, régen sokat gyakoroltam, amikor kis benzines ( '77 Fiesta 1.1) géppel télen gurultam és nem volt szivató... :D Azóta szerencsére nem sokat kellett, pályázni sosem volt pénzem, mindig csak szerettem volna.

(#1228) EQMontoya válasza kelly416 (#1227) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem csak pályán jó az, körforgalomba befelé, különösen, ha nem 50-ről lassítok (mert 50-ről nem nagyon kell lasítani :D), akkor így szoktam visszapakolni és motorfékkel lassítani.

Same rules apply!

(#1229) kelly416 válasza EQMontoya (#1228) üzenetére


kelly416
veterán

Sajnos a nagy kasztni meg az öreg gumik miatt már 40nél is meg-meg csúszik egy szűkebb körforgalomban, főleg vizes úton, úgyhogy ezt meghagyom majd egy kisebb önsúlyú gépnek.
Régebb kedvenc szórakozásom volt, hogy 40-50nél nyomtam egy satut, eltekertem a kormányt egy fordulatot (persze kereszteződésben), és leszálltam a fékről. Úgy vette az öreg Passat a jobbos-balos derékszögeket, hogy hátul mindhárom utas egy helyre ült, a külső íves ajtó mellé. ;] Már, ha nem voltak bekötve, de akkoriban hátul még nem igazán kötötte be magát senki. 2000 körül volt ez.

(#1230) kk831228 válasza kelly416 (#1227) üzenetére


kk831228
addikt

"Sosem volt pénzem... " Nyugi, ezzel nem vagy egyedül... :D ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1231) focvis válasza -v- (#1218) üzenetére


focvis
veterán

:D

Azért csak hallgass Tomcsira, vegyél már valamit.

(#1232) Reaper válasza Kiskokó (#1214) üzenetére


Reaper
őstag

Én utáltam az automatát, 3 évig volt a kocsiban, de nem vagyunk egyformák :)

(#1233) -v- válasza focvis (#1231) üzenetére


-v-
addikt

Ja, lassan kitalalom mi legyen .. :D

(#1234) Mágus2 válasza -v- (#1233) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Bimmer kell, csak miből?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1235) -v- válasza Mágus2 (#1234) üzenetére


-v-
addikt

Roviden :D

(#1236) tomcsi23 válasza -v- (#1233) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nehogy valami dízel automata legyen a végen ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1237) -v- válasza tomcsi23 (#1236) üzenetére


-v-
addikt

X5 M50d

[ Szerkesztve ]

(#1238) tomcsi23 válasza -v- (#1237) üzenetére


tomcsi23
veterán

:DDD :C

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1239) Kiskokó válasza -v- (#1218) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát te egy igazi hülye vagy :D geci 2 percig nevettem... mágus kontrázott!! :D

Kelly : nyugi ne spanold magad :) Nem vagyunk házaló ügynökök ne félj :D

Grimm : Ha a Kaparóról beszélsz azt automatát még inkább ne hívjuk annak ha lehet :DDD :U

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1240) tomcsi23 válasza Kiskokó (#1239) üzenetére


tomcsi23
veterán

Csodálkozom amúgy, hogy mindenféle sérülés nélkül megúsztad a talit. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1241) bitpork válasza Kiskokó (#1239) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Magad nevében beszélj, mert automatát mindenkinek! ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#1242) Kiskokó válasza tomcsi23 (#1240) üzenetére


Kiskokó
veterán

Mire gondolsz ? Nem értem a feltételezést :B :U :B

bitpork : Ne! Ne csináld... Kelly kicsinál basszkii! Még a végén Hulká változik ;] :))

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1243) tomcsi23 válasza Kiskokó (#1242) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem feltételezés, de nem a kocsira gondoltam.
Kár, hogy nem korábban értél ki. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1244) Kiskokó válasza tomcsi23 (#1243) üzenetére


Kiskokó
veterán

Sejtettem hogy nem a kocsira gondoltál, azért sem értem...
Mit ártottam neked te véén kecsege ? ;]

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1245) bitpork válasza tomcsi23 (#1243) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az ohajtas ugy is hangozhatna h Te miert nem maradtal tovabb :P

De tenyleg, asszonykanak otthon kecskeszor labbelije van? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#1246) tresh válasza bitpork (#1245) üzenetére


tresh
addikt

;] ;] ;] ;]

(#1247) kk831228 válasza Reaper (#1232) üzenetére


kk831228
addikt

Igaz új autó, de odaba... [link] :Y :K

Ebbe talán van tartalék... ;] Nem is diesel, nem automata, mi kell még... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1248) kelly416 válasza Kiskokó (#1239) üzenetére


kelly416
veterán

Én nem. Kihagyom, köszi.

Sajnos a melóhelyem olyan, hogy itt - ha akarja ha nem - a paraszt rá van erőltetve, hogy a csordához húzzon. (szakszervezet) Most jött ki a lehetőség a cég vezetésétől a jegyvizsgálók irányába, hogy egyénileg aláírhassák a munkaszerződésük módosítását, mert a szakszervezet nem ment bele a kollektív módosításba. Ennek okát nem látom, de mindegy. Szóval a jegyvágók alá kellett volna írjanak egy olyant, hogy +40 percre vezényelhetők az eddigi feltételekhez képest (ami ugye nem azt jelenti, hogy mindig 16:40-et dolgoznának, csak lehetőség van rá), cserébe megnövelik az alapbérüket valami 13%-kal. És volt olyan, aki azt mondta, "tudom, hogy jól járnék vele, de nem írom alá, mert a szakszervezet azt mondta".

Most már érted, miért szúrja az oldalamat a birkagyár, meg az a hozzáállás, hogy mindenkire erőltessük rá a saját akaratunkat?

(#1249) kelly416 válasza kk831228 (#1247) üzenetére


kelly416
veterán

31 misi :P
Ja? Meg az éves fenntartási költség. Ha ezt megkapom, állom az üzemanyagomat magamnak. :K

[ Szerkesztve ]

(#1250) kk831228 válasza kelly416 (#1248) üzenetére


kk831228
addikt

Vasútnál vagyok én is, úgy vegyél csak automatát gyorsan... ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.