Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#212) s3nki


s3nki
csendes tag

Ezzel a közlekedési morál, meg piros lámpa dologgal kapcsolatban leírok két dolgot.

A tavalyi volt az első idényem motorral, de egyet hamar megtanultam. Ha narancs már a lámpa belenézek a tükörbe, és ha jön mögöttem autó átmegyek inkább a gyengén piroson is. Persze motorral. Az első hetemen hajszálon múlt, hogy nem tolták át motorostól a piroson. Szóval ennyit arról, hogy megállnak-e az autósok.
Van másik történetem is. Van a cégemnek egy Puntója. Egyszer a Bocskai úton a 12-es busz rakott arrébb néhány métert autóval együtt. Mondanom sem kell, én zöldben mentem át keresztben a Fadrusz utcából. A buszos, miután az utasok nyomására bevallotta, hogy neki piros volt (egy darabig tagadott) azt mondta, hogy ő eddig itt mindig átfért. Erről ennyit. Szerencsére csak a fejét ütötte be kicsit a sógorom, aki mellettem ült.

Az új szabályokról még néhány gondolat, aztán tényleg nem tépem a számat tovább.

Szerintem ebben a tetves országban nem lesz rend, amíg a cél nem más, mint a bevételek növelés.

A mostani új szabályozás egyszerűbb és jobb, mert:

1. Nem kell új eszközöket, kamerákat venni
2. Nem kell rendőrt felvenni
3. Azt lehet mondani a kampányban, hogy ők tettek valamit az ügy érdekében
4. Tutira nőni fognak a bevételek

Ezzel szemben vannak egyszerűbb megoldások is. Néhány napja az egyik rádióban hallgattam egy szakértőt. Érdekeseket mondot. Például azt, hogy jól kimutatható összefüggésvan a megengedett sebesség nagysága és a halálos kimenetelű balesetek száma között. Állítólag a sebesség határának 10 százalékos emelése 50 százalékkal emeli átlagban a lakott területen kívüli halálos balesetek számát (ennek egyszerű biológiai okai vannak). 10 százalékos csökkentés viszont (ugye a több halálos balesetből visszafelé számolva) 30 százalék szinte azonnali csökkenést okoz. Gondolom nem mindegy, hogy mennyiről mennyire változik, de a nálunk érvényben lévő 130-110-nél ez az arány van.

Szóval vannak alternatív megoldások, amik jóval egyszerűbben, és olcsóbban célra vezetnének, ráadásul nagysegrenddel javulnának a statisztikák. Ilyen érvekkel szemben a büntetési tételek növelése már nem nagyon állja meg helyét véleményem szerint. A várható következményekről már írtam.

Na, itt tényleg befejeztem a szájtépést. Továbbra is úgy érzem igazam van, még akkor is, ha valamennyi javulás várható a mostani szabályozástól is. Ezzel együtt tutira biztos vagyok benne, hogy ez nem a mi, hanem a kormányunk számára legjobb megoldás (bocs, inkább a politikusaink számára).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.