Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) EQMontoya válasza I_Am (#97) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem ezzel van a gond, jogos, hogy jobbkéz. Csak nem az nem jogos, hogy előbb megb@sznak 30 rutinból vezetőt (majdnem 1 misi), rutinból vezetők miatt lesz 5 törött autó, majd visszateszik a táblát 3.000 forintért. ohyeah, ugye, milyen jól járt... valaki más. de nem mi.

Same rules apply!

(#102) Zewa válasza Winner_hun (#93) üzenetére


Zewa
senior tag

Vazzeg! :W :Y Inkább egy vezetési kúltúrát kéne fejleszteni nem?!
Attól nem lesz jobb az a közutón való közlekedés ha mindeki lassan megy. :(
Olyan útakon kéne mérni ahol nincsenek megfelelő útviszonyok. És ott keményen.
Azokat pl szeretem akik stabilan tartják a 100km/h orát. Főúton és faluban egyaránt. :Y

parci: A lexus az jó, bár nem hiszem hogy mondjuk egymással szembe 2,5kilóval életben maradnátok. :U

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#103) engusz válasza Parci (#95) üzenetére


engusz
veterán

Nem hiszem, hogy sok maradna belőletek: [link] És ez csak 50 km/h körüli sebesség. Ha jól rémlik 54.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#104) I_Am válasza Dare2Live (#96) üzenetére


I_Am
veterán

Belémkötsz? Most komolyan?

Tudod miért nem meloztam tegnap és ma? Mert Isaszegen kellett volna dolgoznom és az összkerekes autóval vasárnap életveszélyes volt. Szó szerint. EGy full összkerekes autó is úgy csúszott a tükörjégen, hogy féltem.

1. van a nevemen, mert anno mikor 14 éves voltam szüleim a nevemre vették meg. Aztán felnőttem és jött a törvény.
2. van a nevemen, mert anno nagyfater is a nevemre vette meg. 18 nm-es szoba, konyha.

Na most akkor kérdezem, mikor lesz saját lakásom? Ha meghalnak szüleim? Ne idegesíts fel a hülyeségeiddel, mert a falra mászok az ilyen kis kötözködős nemmondomki kicsodáktól. Irónia az tud jönni a szádból mi? Ahoz, hogy normálisan kérdezz ahoz már iq is kellene nem?

És látom Te pont azok közé tartozol akik nem vezetnek sokat. Tudod, kis kátyuk feletti elhaladáskor nagyobb sebességnél, van mikor surlódás és pillanatnyi tapadás nélkül megy a kerék. Nem üti úgy oda a sok kis kátyú a futóművet mint ha lassan mész rajta végig.
3-ik lakás minek? Mondjuk, hogy a jövendőbeli család elférjen valahol.

inkább moderáltam magam, mert nagyon elkapott a hév.

Most tényleg megyek, mert csak feleslegesn idegesítem magam és ugysem lesz eredménye. Vagy megszoksz, vagy megszösz. Lassan szökés lesz a vége, ha nem változik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#105) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Mindig mixerkocsival szerettem volna járni, abban biztonságban érezném magam, ennyit a magyarországi /nem magyar, mert az itt közlekedő külföldiek, felénk, olasz, román általában, sem jobbak/ közlekedési kultúráról.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#106) CactuS válasza I_Am (#104) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én ezért irtam ezt már az elején neki. Nyugalom, valakinél még ott van az a rózsaszín....

Látom volt self-control. Menjünk inkább barkochbázni?:D

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#107) Dare2Live válasza I_Am (#104) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Továbikban véletlen se probállak pl arrol meggyőzni, hogy a szabályokat azért hozzák, mert vmi logika van benne, hogy pl lakott területen nem illik 126+km/h val száguldozni elhiszem tudsz takarozni körmöd szakadtáig a "ha kátyus az út inkábbb átmegyek rajta 130cal" az nemérdekel mivan ha vki pont ottvan és a kátyuk miatt esetleg netudok megállni és elhiszem van még 1001 dolog ami szar és ami miatt te azt és úgy szarsz a TVekre ahogy azok vannak és lehiszem mindig megtudtad és a jövőbe is meg tudod indokolni azt amit és ahogy teszel.
Azért had ne gratuláláljak ehez.

Jó beszélgetés volt, mennyél barcobázni, meg szökj meg. Részemröl énis befejeztem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#108) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A kátyús dologra: amelyik utcában lakok, már vagy 15 éve le van aszfaltozva, középen itt-ott előkerül egy kátyú, idővel foltozzák is. Tőlünk 150-200 méterre volt egyetlen egy ilyen gödör az út közepén, kb 20 cm széles volt, 40 cm hosszú és vagy 10 centi mély. Belehajtott valaki, az árokban kötött ki. Nem tudom mennyivel ment, de ha lassabban ment volna nem biztos, hogy az árokban köt ki. Lehet a kátyú méreteire rosszul emlékszek, a lényeg hogy az az egy volt és az miatt kötött ki a kocsival az árokban.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#109) Zewa válasza Dare2Live (#107) üzenetére


Zewa
senior tag

Lakot területen ahol élnek emberek is ott normális ember nem megy 120-szal.
De te I_Am szavait csak kiforgatod. :U
Csakismételni tudom magamat. Vezetési kúltúra kéne. Ott álok a zebránál és 10 autó elmegy mire 1 megáll. Német o.-ban az első suttyó 20éves gyerek is megáll.

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#110) EQMontoya válasza Winner_hun (#108) üzenetére


EQMontoya
veterán

és szerintem nem egyszerübb lett volna betömni a kátyút 10.000ft-ért, mint hogy a szerencsétlennek a baleset utáni dolgait finanszirozni. (nyilván kimegy a mentő, kimegy a rendőr helyszinelni, valahogyan az autót is el kell szállitani, stb). És itt látom a nagy gondot, hogy benyelik a rohadt nagy pénzeket, de, most őszintén, a birságokon kivül szerinted tesz itt bárki bármilyen intézkedést a balesetmegelőzésre? Például az útminőség javitása szerintem ilyen lenne. De nem, inkább büntetünk.

Same rules apply!

(#111) I_Am válasza Dare2Live (#107) üzenetére


I_Am
veterán

Hol irtam Te nagyon olvasott, hogy lakott területen belül megyek 130-al? Azt írtam, hogy elsőnek körül kellene nézni, hogy hol módosítsanak, megtenni a módosításokat, aztán rendszabályozni. És ha már rendszabályozás, akkor ne egyből a csillagos égig emeljünk, hanem próbáljunk meg elsőnek talán büntetni.

Értem, eddig nem érte meg a rendőröknek kint állni és trafizni. Unalmas és nem jövedelmező elfoglaltság volt. Most majd még a századosok is kint lesznek az utakon, mert megéri. Kérdem én miért igy és miért nem másképpen?

Kapise?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#112) Parci válasza engusz (#103) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem a 98-as van, abban jóval több a vas :DDD
de nyilván képletesen értettem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#113) Winner_hun válasza EQMontoya (#110) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem volt olyan régi az a kátyú, az újakat is viszonylag hamar betömik, de nem lehet folyamatosan ellenőrizni az utakat. Előttünk van csatornafedél, lebetonozva, kb 3 hónapja láttam hogy darabokban van a beton, a fele már nincs is a helyén. 2 nap múlva friss beton volt rajta, itt ezzel nem volt gond. Tudom, hogy sok helyen van baromi sok kátyú, értem is hogy mit írsz, ez egy ellenpélda volt:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#114) I_Am válasza Winner_hun (#113) üzenetére


I_Am
veterán

Érdekes, Gödről irsz, ahol sok helyen még beton sincs.

Tudom, napi szinten ott is megfordulok. :D

Na és ott aztán tényleg trükkösen mérnek a fakabátok. Duna utcáról nem írok egy szót sem. :D

Hány utcát soroljak fel, hány kátyúval, hogy bizonytsam, nem aszfaltoznak ugy ahogy Te leírtad? Valami főmufti lakik tuti az utcádban. :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#115) Winner_hun válasza I_Am (#114) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt nem is írtam, hogy baromi sok az aszfaltos út (bár tavaly sikerült rájönnöm hogy ahhoz képest ami volt, igen sok utat leaszfaltoztak)
Lehet hogy nem minden utat (sőt ellenpéldát is tudnék mondani) kátyútlanítanak olyan sebességgel, mint amelyikben lakok, de ez eléggé forgalmas ahhoz, hogy jó legyen (vannak többször kátyúzott szar szakaszai is, de legalább nem olyan gödrös)
Lehet csak lakossági bejelentés miatt hozták helyre a hibákat, nem tudom.

mod: mindig on-ba hagyom a hsz-t:((

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#116) engusz válasza Parci (#112) üzenetére


engusz
veterán

Jóvanna. Lexus powa! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#117) mati


mati
csendes tag

szerintem csak ezt lessük meg és gondolkozzunk...

?-?

(#118) tkazmer válasza mati (#117) üzenetére


tkazmer
addikt

legközelebb vegyen jobb autót :P

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#119) Zewa válasza mati (#117) üzenetére


Zewa
senior tag

Gondolkodjunk! Oké, de min?! Azón hogy van egy hatalmas barom aki belement a kamionba?
Aki hülye haljon meg!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#120) CactuS válasza mati (#117) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

1. Akinek ész nélkül hajt azzal mit lehet tenni. (210 volt az órán?)
2. Előfordulhat olyan eset is, ahol pl beláthatatlan kanyarban robban le a kamion, nincsen kivilágítva te meg alászaladsz...

Egyébként a video alatt irják,hogy a sofőr egy öregember volt, aki szívrohamot kapott vezetés közben,és azért rohant bele a kamionba, mellesleg a német autópályán, ahol nincsen sebességlimit.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#121) Parci válasza mati (#117) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondom, nekem nem kell mondani, kifejezetten defenzíven vezetek. nem száguldok be egy kanyarba a városban, amit nem látok be. őrjöng is mögöttem sokszor a baromállatja, de mókás, ahogy egy ekkora autónál már nem mer első körben baromkodni. látom, ahogy hezitál, ahogy türelmetlen, de nem meri... aztán persze valahol elmegy mellettem 100-zal, üveghangon, lángoló motorral (hölgy tulajdonostól, csak hétvégéken használtan, megkímélten...). és közben végig azon gondolkodom, hogy ez tényleg ilyen hülye, hogy azt gondolja, hogy nem tudnám legyorsulni, ha rálépnék a gázra. és ha le tudnám, akkor vajon miért nem teszem...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#122) george11


george11
senior tag

Hát ez így ebben a formában szerintem eléggé átgondolatlan. :(
Miért lakott területen lehet a legnagyobb gyorshajtást elkövetni? :F Pont ott kéne a legjobban büntetni.
A másik a vasúti átjáró...
Értem én, hogy sok volt a baleset, mielőtt nem vezették be ezt az(agyrém) 40/30-as korlátozást, de arról még sehol sem olvastam, hogy ezáltal csökkent-e a balesetek száma. (szerintem csak a bevétele nőtt a yardoknak).
Itt Kecskeméten a Ceglédi úton van vasúti átjáró(rendes fénysorompó) természetesen előtte 30-as tábla. Namost, ha ezt mindenki betartja (vagy akár csak 1 autós is), akkor a fél nagykörúton dugó lesz, mert az átjárótó kb. 300 méterre van az egyik legforgalmasabb csomóponttól Kecskeméten, és NINCS alternatív útvonal.
ha valaki megpróbál 30-al menni az átjáró felé, akkor:
a.) mindenki sorra előzi (ezt én nem díjazom, inkább szívok mögötte)
b.) ledudálják az útról
c.) a nagykörúton a Budaikapuig fog állni a sor

Tudom ez csak kiragadott példa, de azért áljjon már meg a menet. Majd minden héten olvasni róla, hogy valakit/valamit elkaszált a vonat. Ha barom vagyok, é nem figyelek, akkor mindegy, hogy 30-al vagy 50-el megyek, mert ígyisúgyis áthajtok rajta a félsorompó+fénysorompó ellenére is.

[ Szerkesztve ]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#123) I_Am válasza CactuS (#120) üzenetére


I_Am
veterán

És ha jól látom leállósávban is van a kocsi meg a kamion.

Az óra ekkora ütközésnél már nem feltétlen ragad oda a sebességre, de valsózínűsíthető, hogy az ürge nem direkt ment annyival a leállósávban és nem előzni akart.

szerk: látom valaki tud németül is. :)

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#124) philoxenia válasza george11 (#122) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor most, ha jön a vonat a Ceglédi utat keresztező vasúti pályán, akkor akinek nincs szerencséje pont elékerül? Mert ahogy leírtad ez lenne a vége. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#125) CactuS válasza Parci (#121) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Így van, attól, hogy valamire képes vagy (illetve az autód), nem kell feltétlenül használni is. Pl: lehet egy autóban 1000Wos hangrendszer is,nem kell azt úgy "járatni",hogy a szomszéd rendszámtáblája is leszakadjon.

I_Am@ Én nem, csak alatta mindig elolvasom a kommenteket, legalább az első oldalon :D

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#126) mati válasza Zewa (#119) üzenetére


mati
csendes tag

nem ezen az eseten konkrétan, de egyrészt van olyan helyzet ahol kurvára mind1 mibe ülsz/ültél, más részt engem mindig megfontoltságra intenek az ilyen képek, legyen ez akár két mezei auto ütközése is... ez egy olyan ami utána mindentöl fügetlenül azért el kellene gondolkodni hogy igen magának generálta a helyzetett a faszi, de biztos ha nem is ennyire radikálisan de mi magunk is generáltunk már olyan helyzetet biztosan amibol baj is lehetett volna...

ez csak olyan easy mindennek felet jelzés akkart lenni:)

?-?

(#127) george11 válasza philoxenia (#124) üzenetére


george11
senior tag

Nem. Ha fénysorompó pirosra vált, akkor megáll a nép, és megvárja, míg elmegy a vonat.
Ezen viszont nem változtat a sebességkorlát, max jókat lehet anyázni, ha valaki betartja a 30-at :(

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#128) engusz válasza george11 (#127) üzenetére


engusz
veterán

Érdekes dolgok történnek a vasúti átjáróknál. A legtöbbnél megfigyeltem, hogy vagy 10-zel vagy 60-nal. Ha 10-zel mész, kíméled a futóművet, lyukról-buckára gurulsz, majd átérsz. 60-70-nel (tehát lassítás nélkül), ha átmész, alig érzel valamit. A kettő között viszont iszonyat ráznak, dobálják az autót, stb. Nem is kérdés, hogy a többség melyik módszert választja...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#129) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Azért a biciklisek is javulnak már. :))

Innen

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#130) george11 válasza engusz (#128) üzenetére


george11
senior tag

Nem az áthaladáson van a probléma, hanem azon, hogy az átjáró előtt már vagy 100-150 méterre 30-al lehet menni :F Ennek semmi, de semmi értelme sincs az égadta világon, kivéve a bírságolást. :(((

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#131) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Gazdag nyugatiaknál is magas a bírság, én nem is tartom bajnak, hogy most már itthon is az lesz. Sosem értettem, miért áthágni a saját biztonságunkat is célzó szabályokat ennyire, mint amennyire...

(#132) Pompi válasza lesaux (#70) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A gyakoribb igazoltatások akkor sem megoldás erre a dologra szerintem. Kevés az esélye, hogy pont azt pont azt kapják ki akit kell. A megoldás szerintem egy a trafipaxozáshoz hasonló módszer lehetne. Adott helyen lekamerázzák a rendszámot, adatbázisból ellenőrzik, hogy van-e fizetve kötelező, ha gond van akkor száz méterrel később kiszednek a sorból aztán helló.

Feel Good Inc.

(#133) Kevo válasza Parci (#27) üzenetére


Kevo
tag

Féktávolságon belül vagy? :U Én forgalmi vizsgán úgy átdöngettem a piroson, mint a huzat...a vizsgabiztos rákérdezett, hogy hát ez most mi volt? :F Mondom annyira rongyolt mögöttem a busz, hogy nem mertem megkockáztatni a megállást, nehogy belém durranjon, hisz nagyon rám volt tapadva...2 másodperc néma csönd, mire megszólalt: Helyes döntés...na, pl így lehet átmenni a piroson...(jó, ez mondjuk részinbt szándékos) de ezt most magyarázd el egy olyan rendőrnek, akinek lételeme a kötözködés :(

(#134) Tüzi válasza Parci (#16) üzenetére

A probléma ott kezdődik, amikor a suttyó "mostjöttemaziskolából" rendőr megkaszál egy hvai fizetésemre, holott nem csináltam semmit, legfeljebb elnéztem valamit.
Aki közlekedik, néha hibázik. Emberek vagyunk, nem gépek (egyelőre), és mindig is hibázni fogunk. pl: Éppen a táblákat nézem, hogy merre menjek, szemem sarkából látom, hogy megy a kocsisor előre, benézem a pirost (közlekedésre nem veszélyes, mert nem egyéni akció) és hopp, ugrott egy havi fizetésem. Ha 3kilóra kaszálnak meg, akkor három havi. Mert a frissiskolás rendőr azt mondta.

A probléma ott folytatódik, hogy amíg engem motorozás közben a sok fasz (pesti) szó szerint letol az útról (záróvonalon átlépve), széndékossan rámhúzza a kormányt amikor előzöm (miközben őfelsége bennt rohad a sorban, én meg tudok motorral haladni, de mondok szebbet) kékvillogós előtt/mellett nekiáll előzni, megfordulni (!), és nem engedi, hogy megelőzzed (!!!) addig engem ne bűntessenek meg ennyire, mert hol marad a méltányosság, amit elvárhatok/elvárhatnék a rendőrtől, mint állampolgártárstól, és mint "Szolgálunk és Védünk" embertől.

Sőt, továbbmegyek. Pár hete majdnem elvágott engem a zebrán egy rendőr, mert házi versenyt játszanak nálunk a főúton, és én balga nem gondoltam volna, hogy legalább 130-140el jön. Ezelőtt pedig, ha (ugyanott) beforduló autós nem néz tükörbe, úgy oldalbakapja az ugyancsak házi versenyt játszó rendőr-autó, hogy tuti meghalt volna a soffőrje a szuzukinak.

Szóval, amíg degeneráltak vannak a rendőrségnél (is) addig engem ne bűntessenek meg a havi fizetésemre, mert benéztem a pirost, vagy valami hasonszőrű hibát vétettem.

Szóval normális szabályozás kellene, mert ez így szar. Nem kicsit. Hovatovább, méltánytalan is.

Természetesen az "énvagyokafaszagyerek" típusú emberektől pedig azonnal elvenni a jogosítványt, és legalább 10 évre jegelni a közlekedés iránti vágyát, pl eltiltással.
Ezzel az a baj, hogy másnap visszaül, és ott folytatja, ahol abbahagyta...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#135) dragonfx


dragonfx
veterán

Én I_am-mel értek egyet ő normálisna látja a dolgot :R
"hogy ha csalok akkor talán marad is valami, mert tisztességesen ebben az országban nem lehet sokra vinni."---itt az igazság.

Parci>>bocs hozzád még sosem címeztem posztot, de most megteszem, aki ls400-assal jár az ne mondjon semmit...magyra viszonylatban átlag felett élsz, mit zavar téged ha akiknak jobban törtetni sietni kell azok jobban nyomják mint te?.... :U

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#136) Parci válasza dragonfx (#135) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy mi van?! :(((

1. senkinek sem kellene életveszélyesen előzgetnie, szabályokat leszarnia, ököljog szerint élnie, stb. nem hiszem, hogy ez autómérettől függene.

2. spec pont a tehetős, nagyautós baromállatok csinálják az 1-es pontban leírtakat.

3. pontosan mit is mondtál most nekem? mert próbálom nem kihallani azt, hogy "akinek ekkora autója van, az menjen a picsába"... de nem megy.

4. a kocsimat - bár semmi közöd hozzá (!), főleg ilyen hozzáállással, de - 10 évesen vettem, 210e futott km-rel, és olcsóbb volt, mint egy új full fapados Corolla.

még hogy miért zavar az, amit az országban a kopasz vállalkozók művelnek... hát, nem is értem, miért zavar. de visszaülök a pár éve 130e ft-ért vett, 23 éves Nissan Micrába (abba szabad?), és akkor elmondom ugyanezt, és majd jobban igazam lesz.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#137) Tüzi válasza Parci (#136) üzenetére

1-2vel egyetértek
4 szerintem az új 400asra gondolt :)
utána sem lesz jobban igazad, csak másféleképpen fog hatni :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#138) Crystalheart válasza Parci (#136) üzenetére


Crystalheart
senior tag

:DDD:DDD:DDD
"a kocsimat [...] 10 évesen vettem"

Jó korán kezdted :P:P:P
(Bocs, szakállas, nem hagyhattam ki :D)

(#139) Crystalheart válasza Tüzi (#134) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ahogy látom, a legnagyobb indulatokat itt a piros lámpán való áthajtás 100K-s bírsága váltja ki. Ezt én is hülyeségnek tartom. Gondoljatok bele, ugyanilyen szabályok vonatkoznak a vasúti átjárókra is, és néha a lámpa a vasúttól 5 méterre van... (pl. ha ferdén kerezstez) Simán rajta lehet az autómég a sínen, mikor piros már a lámpa. És sok ilyen helyre trafipaxot tesznek, fényképeznek egy ilyet, ott van rendszám, annyi. De szerintem még a sima lámpán is át lehet így hajtani, hogy pirosra vált, mikor már nem látjuk vagy nem tudunk megállni (elég hülye helyekre is tudják rakni őket...)

Vezetni nem tudok, szóval ha baromságot mondtam, szóljatok :D

A gyorshajtóknak viszont nem sokallom a bírság mértékét.

(#140) Ősember válasza engusz (#24) üzenetére


Ősember
őstag

mert a baleseteket szándékosan okozzák az emberek? :F nem ugy müködik a dolog, hogy te ugy gondoltad, hogy még átférsz rajta és át is mész a lámpán és akkor jol van. legyél figyelmesebb, oka van annak, hogy te átmentél. vagy át akartál eleve menni, vagy nem fgyeltél oda és azért mentél át. a második eset ugye a nem szándékos, na de ha nem a forgalomra és a forgalomirányitásra figyelsz akkor mire? lényegében balesetveszélyesen közlekedtél akármennyire sem ugy gondoltad.

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#141) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Még egy vélemény: [link]

Az a helyzet, hogy egy kicsit, vagy jobban mindenkinek igaza van. A tehetős nagyautósok tényleg azt hiszik, hogy nekik mindent lehet, az a baj, hogy nem csak ők....

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#142) Parci válasza Tüzi (#137) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(részletkérdés, de nincs új 400-as. 430-as volt 2001-től, 460-as talán tavalytól és 600-as most.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143) george11 válasza engusz (#128) üzenetére


george11
senior tag

Én maradok a 10-nél, mert, ha átrongyolnék egy ilyenen 70-el, akkor tuti mehetnék gumishoz, és felnijavítóhoz :D

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#144) george11


george11
senior tag

Egy kis adalék [link] van benne igazság :K

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#145) Tüzi válasza Parci (#142) üzenetére

A Lexusról mindenkinek a Luxus jut az eszébe :U
Nagy autó = drága. Ez a képlet. Pedig nem is :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#146) engusz válasza Ősember (#140) üzenetére


engusz
veterán

Te majd satuzol, és hátulról beléd jönnek. A lelkiismereted tiszta lesz, de az autód meg a szervízben. Ha nem, akkor szerencséd volt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#147) engusz válasza george11 (#143) üzenetére


engusz
veterán

Márciustól szigor lesz, szóval mindenki 10-zel fog egy darabig átdöcögni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#148) Ősember válasza engusz (#146) üzenetére


Ősember
őstag

igen. ez a legkönnyebb. ráfogni a másikra. belegondoltál abba, hogy ha nem mész gyorsan és egy fél percet mindig elöre gondolkodsz akkor már nem is kell nagyot fékezni? :) nem azt mondom, hogy mindig mindenki tartsa be a szabályokat, de a sárga lámpa sem éppen fél másodperc szokott lenni, szoval ha éppen alatta vagy, akkor még átférsz, ha meg már korábban meglátod és nem száguldozol, akkor meg fogsz tudni állni.

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#149) Parci válasza engusz (#146) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sárga lámpánál nekem is mindig az első dolgom felpillantani a visszapillantóra...
de, bocsáss meg, de még életemben nem kellett áthajtanom a piroson a mögöttem levő miatt. olyan volt, hogy "sötétsárga" volt, amikor alatta voltam, és mögöttem még 4 autó átfért.

szori, de a piros lámpán áthajtás talán a létező legnagyobb vétség szerintem. egy dolog, hogy én amikor zöldet kapok egy kereszteződésnél, csak körülnézek balra-jobbra, mert mások még átférnek a pirosukon. de nem mindenki teszi ezt meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#150) engusz válasza Ősember (#148) üzenetére


engusz
veterán

Mondom, én megállok, mert 100k-ért vannak fent gumik, van ABS és ESP is. De a mögöttem jövő már nem biztos. Arra számít, hogy átmegyek, ezért nem biztos, hogy meg fog állni. Vannak tiszta szituációk, ahol jól látható a lámpa és/vagy nem haladsz a kocsisorral együtt.

Nem tudom mennyit és merrefelé jársz, de nem mindegyik lámpa rendelkezik ugyanolyan beállításokkal. Felénk (XVI. kerület) pl. van olyan lámpa, ahol a sárga szinte csak jelentéktelen ideig, úgy 2 mp-ig sárga, majd hirtelen pirosra vált. Bent a városban - előre gondolva a balesetek elkerülésére - nem csak hosszan sárgák a lámpák, de pirosra váltás után, a keresztben haladóké nem vált azonnal zöldre.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.