Hirdetés

2019. október 14., hétfő

Gyorskeresés

(#1) maszogep

maszogep
(újonc)

Nekem személy szerint a kiszállít, helyszínen tarkónlő tetszene ebben a témában, de én egyéniség vagyok.

(#2) Bubu79

Bubu79
(addikt)

Tedd meg légyszíves, hogy nem emelsz ki egyetlen autómárkát sem... Ha szétnézel az említett márka topikjában, vagy a kapcsolódó autós topikokban, kiderülhet, hogy akadnak normálisak is közöttük - rájuk ( ránk ) nézve sértő...

Köszi :)

P.s.: Egyetértek a linken olvasottakkal.

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#3) engusz válasza Bubu79 (#2) üzenetére

engusz
(veterán)

Azért abban van valami, hogy a tehetősebbek többet és merészebben szabálytalankodnak. Egyrészt aprópénzt a büntetés, másrészről védi őket a benga autó. (Ennek ellenére a balesetek nagy többsége a kisautósokkal történik. Érdekesh.)

Amúgy... a cikk jó, kell a szigorítás. De már megint csak a látványos szabálytalankodók lesznek fülön csípve. És a 80 éves, szemüveges, kalapos papikák alól is kihúznám valamivel a mi autónkat. Mert igenis veszélyesek ők is. Magukra, másokra, az unokára a hátsó ülésen.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) REAPER(666)

REAPER(666)
(csendes tag)

Szerintem a jogosítvány elvétel jobb lenne mondjuk úgy 10-20 évre. : )

<]BøøMHΞλĐShøt[>

(#5) KrenAtesz

KrenAtesz
(veterán)

Mondjuk azért nem teljesen örülök neki, mertha a kinn hagyott 50es táblánál ellépek 70el, akkor mivan? Vagy amikor nem állok meg az átkelőnél, mert belátható, akkor mivan? Tegyétek a szívetekre a kezetek, hányan álltok meg minden vasúti átkelőnél?

(#6) engusz válasza KrenAtesz (#5) üzenetére

engusz
(veterán)

Nálam néha összejön a piros lámpa is. A vasúti átkelőnél meg eleve nem tudsz koppra megállni, mert különben hátulról beléd jönnek. Nem számít rá senki, hogy állóra fékezel.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) CactuS válasza KrenAtesz (#5) üzenetére

CactuS
(Arcképgyáros)

Így van. Személy szerint én mindig körülnézek vasúti átjárónál, mielőtt ráhajtok, de nem vagyok hajlandó a "kiszállok és áttolom" technikát alkalmazni, csak azért, mert az van leírva. Másrészt, perze, tök jó, hogy lakott területen büntetnek, de ennek akkor örülnék, ha megvalósítanák a különböző zónákat a városokban, pl felénk anno az 1ik város 2 településből olvadt össze. Kettö "határában" most is, egy jópár kilóméteres üresz szakasz van, legközelebbi járda/ lakóház is van vagy 50 méterre az úttól, belátható, mégis 50nel kell szuttyogni rajta, nincsen 70es zóna.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#8) tildy válasza engusz (#6) üzenetére

tildy
(nagyúr)

Vasúti átkelőnél nem is kell emgállni, legalábbis a kresz nem rja. Körültekintően kell megközelteni, városban max 30al, azon kvűl pedig max 40el haladhatsz át rajta.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) feel good

feel good
(aktív tag)

Persze, sőt vegyük el a rohadt bűnöző jogosítványát azonnal, csak mert meg mert állni autópálya leállósávban, vagy a kinnfelejtett harmincas táblánál ötvenel száguldott!
Azért álljunk már meg.. :(

(#10) twollah

twollah
(nagyúr)

En azt is buntetnem ha valaki akinek nincs mozgasserult igazolvanya mozgassertult parkoloban parkol.
Ezt nalunk Magyarisztanban mar nemzeti sport szinten uzik.
Nem kepes a parasztja az ures parkoloban parkolni (ami kb. 10 meterre van a bejarattol), hanem az uzlet el all a mozgasserult helyre.
Biztos azert allt oda, mert az autoja eleje serult volt...

(#11) I_Am

I_Am
(veterán)

Engem csak az érdekel, hogy pölö mivel fogja a fakabát igazolni, hogy a piroson mentem át.

Egyszer már megpróbálták velem eljátszani, hogy mikor a sárga végét elcsiptem ők rávágták, hogy piros volt és megpróbáltak megfejni. Az egy dolog, hogy mikor már felhúztam magam, akkor a sértegetésért is feljelenthettek volna, de ki fogja nekem a bíróságon elhinni két rendőrrel szemben, bizonyítékok hiányában persze, hogy akkor is nekem van igazam?

Egyre inkább azt érzem, hogy mindenki majd az én pénzemből akar ingyen élni.

Gusztustalan az egész ország és egyre inkább kezdem utálni, hogy ide születtem.
Tudom megtehetem, hogy kimegyek más országba és meg is fogom tenni.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#12) engusz válasza tildy (#8) üzenetére

engusz
(veterán)

Nem? Helyes. :)

(#13) KrenAtesz válasza engusz (#12) üzenetére

KrenAtesz
(veterán)

Akkor ez hogyvan? :U

Keményen megvágják a hatóságok azt, aki nem tartja be a vasúti átjárón való áthaladás szabályait. Ha valaki nem áll meg a vasúti átjáró előtt, az 100 ezer forintot kell leszurkolnia.

(#14) Parci válasza engusz (#6) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nálad néha összejön a piros lámpa is?
akkor fizetni fogsz. és szerintem ez totálisan normális.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#15) Winner_hun válasza KrenAtesz (#13) üzenetére

Winner_hun
(félisten)

Mindenféle jelzőberendezés nélküli átkelőhely?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16) Parci válasza I_Am (#11) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

elég hülye egy logika ez, már bocsánat. megbüntetik keményen, aki piroson megy át, ennyi történik mostantól (de amúgy ez sem lesz). ez egy pozitív változás, miért kell ettől külföldre menekülni? :F

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#17) lesaux

lesaux
(veterán)

Szerintem lófasz. Emlékszünk még a lamborghinis esetre, ugye? Majdnem 100 millióba került a két kocsi, plusz tízmilliós nagyságrendű volt a fogadás tétje. Tudom, hogy ez szélsőséges példa, de szerintem nem fix összegre kéne büntetni, hanem börtönnel vagy a jogosítvány, illetve az autó elkobzásával. Vagy ezek kombinációjával.
Ha valaki pl. a leállósávban előz, arra nincs mentség. Azt ne szaros 300.000-re büntessék.

utazómajom - http://facebook.com/utazomajom/

(#18) KrenAtesz válasza Winner_hun (#15) üzenetére

KrenAtesz
(veterán)

Az persze, hülye lennék elbasztatni magam, de vhogy nem egyértelműen írja..

(#19) EQMontoya válasza Parci (#14) üzenetére

EQMontoya
(veterán)

lőjjük le. és ha esetleg majd neadjIsten a gyerekedet kell sürgősen kórházba vinned, akkor 600.000ft. jó lesz, ugye?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#20) Parci válasza feel good (#9) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

igen, vegyük el, ha előzött a leállósávban, ez nem kérdés. életveszélyes a leállósávban idióta módjára elhúzni, mert az idióta mercise nem bír magával. és a böhöm autójával mások isszák meg az ő parasztkodásának a levét többnyire, ha karambol van.

(nem, nem bírok nem írni márkát, mert életemben nem láttam még toyota corollával, vagy bármilyen más kisautóval ezt a fajta hozzáállás. ezt csak nagy, drága, böhöm kocsik vezetőitől látni)

(#21) engusz válasza KrenAtesz (#13) üzenetére

engusz
(veterán)

Megvan. Rossz fénysorompó, piros lámpa, lecsukott sorompó vagy ha a sínpálya nem belátható, illetve hangzeljés esetén nem szabad áthaladni. Különben csak lassítanod kell. Asszem így kerek.

(#22) peterszky

peterszky
(őstag)

A hírnek én is örülök. A bmw-sek beskatulyázásának már nem annyira :) De lehet, hogy csak azért mert ismerek pár normálisat :DDD

What else you gonna do on a Saturday?

(#23) Parci válasza EQMontoya (#19) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nem kéne...

hányan baromkodnak ma a magyar utakon az általad említett okok miatt, és hányan hobbiból? naugyécske. másrészt olyankor max majd igazolja a doki a sürgős esetet, stb. induljunk már ki pozitívan a dolgokból.

miért, szerinted mit kéne? no bünti. mert amit írsz, arra kb ezt lehet mondani. naugye.

(#24) engusz válasza Parci (#14) üzenetére

engusz
(veterán)

Össze.
És fizetni. Ha szándékos volt, ha nem.

(#25) Parci válasza peterszky (#22) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

bővítettem egyéb német autómárkákra... ;]

(#26) KrenAtesz válasza engusz (#21) üzenetére

KrenAtesz
(veterán)

Így már egész elfogadható :) Köszi :R :)

(#27) Parci válasza engusz (#24) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

hogy lehet egy piros lámpán nem szándékosan átmenni?

(#28) feel good válasza Parci (#20) üzenetére

feel good
(aktív tag)

Én nem leállósávban előzést írtam. :) Abban az esetben indokolt lenne egy nagyobb bírság, de a jogsielvételhez szerintem az is kevés.
Egyébként ahhoz, hogy pont ott legyen a rendőr, amikor 5 másodpercre előz, nagy szerencse kell.
Nemrég dupla záróvonalon át szembejövő lekanyarodósávban megelőzött egy új Volvo, a rendőr kifordult mögé, villogó fel, megállította, erre fél órával később ugyanaz a Volvo megint megelőzött három faluval odébb!!
Na erre mit lehet mondani?

Ennek a nagy rendszabályozásnak az lesz a vége, hogy megint a kisembert fogják abuzálni.

(#29) CactuS válasza Parci (#16) üzenetére

CactuS
(Arcképgyáros)

Egyetértek I_Amel. Én sem vagyok optimista.
Nem hiszem, hogy a szabályok szigorítása pozitiv változás. Pozitiv változás az a halálos balesetek csökkenése, vagy adócsökkenés, a büntetések szigorítása az valami mást jelent számomra. (Nem azért, mert visszaeső gyorshajtó vagyok: Eddig 1x kaptam 2 pontot, mert 77el elkaptak egy 1.0es szuzukival hajnali 2kor egy faluból kifelé jövet a tábla előtt kb 100 méterrel (szintén korrekt dolog, de hagyjuk, ez most nem téma))
Nem hiszem, hogy ettől kevesebben fognak diszkóból hazafelé részegen vezetni, vagy felelőtlenül előzni.
Nem hiszem, hogy a szigorú büntetés önmagában elérne bármit is - kivéve, ahogy I_Am is írta, esetleg valakik könnyebben fognak megélni az emberekből -.
Nem hiszem, hogy a barom-állatok ettől kevésbé fognak hajtani. Maximum jobban fogják utálni a rendőröket.
Az éremnek két oldala van: Ha ők ennyire szigorúan veszik a szabályokat, akkor miért nem büntetik meg azokat, akik hetekre ott felejtik az útjavítás táblákat?

(Szintén saját élmény, hogy anno Fadd-Tolna útvonalon kint lévő 30as (!) tábla csak akkor tünt el, amikor valamelyik ráérős arrajáró leszerelte a rúdról és elvitte, holott előtte már kb 6 hete kész volt a remek javítás)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#30) philoxenia válasza Parci (#20) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Kisautó-Corolla ??? :F

(#31) philoxenia válasza Parci (#20) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Rosszalkodott a RIOS kétszer ment. :D

[ Szerkesztve ]

(#32) peterszky válasza Parci (#25) üzenetére

peterszky
(őstag)

:R

What else you gonna do on a Saturday?

(#33) engusz válasza Parci (#27) üzenetére

engusz
(veterán)

Annak igen sok módja van.

Lehetnek rosszak a látási viszonyok, pl. szembe süt a nap, te pedig a haladó kocsisorban vagy. Előtted is mennek, utánad is. Lehet olyan lámpa is, ami 2 éve 20 másodpercenként vált, és legközelebb már csak 10, te pedig már nem tudsz megállni biztonsággal (vagy nem is akarsz, mert rutinból tudod/látod, hogy van időd).

Biztosan lehet még pár eset, amikor nem jelenthető ki, hogy szándékosan mentél át. Mondjuk a tény attól még tény, és ha peched van, akkor fizetni kell. Nincs mese.

(#34) philoxenia

philoxenia
(MODERÁTOR)

Ha a törvény előtti egyenlőség a szokásos lesz...... Nem fog a helyzet javulni. :(
Amúgy nem a büntetés nagysága a visszatartó erő köztudomásúlag, hanem az elkerülhetetlensége, az viszont a rendőrség jelenlétének hiánya miatt kérdéses marad továbbra is. Vagy ebből a pénzből vesznek majd fel új rendőröket?

(#35) Dare2Live válasza CactuS (#29) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

Én pedig úgy gondolom, hogyha végre nemlesz 1001 kibuvó. pl a "nem én vezettema kocsit családomra meg nem vagyok köteles terhelő v tenni...." és már 8* küldik ki a 300.000FTs cseket az még a legtahobb réteget is elgondolkoztathatja, a kevésbé tahobb meg már korábban elkezdte sejteni....

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#36) engusz válasza feel good (#28) üzenetére

engusz
(veterán)

Ha bizonyítékként fel tudják használni a kihelyezett kamerák képét, és kivehető a rendszám, akkor könnyedén megbukik az ember. Ezáltal nagyon sok szabálytalanságot ki lehet szűrni a pályákon. Mivel egyre több kamera lesz, már csak jogszbály kell, hogy használhassák azok képeit.

Gyorshajtást, kivilágítatlan járművet, indokolatlanul lassan haladót le lehetne terelni a következő lehajtónál és számonkérni. Ahogy az őszülésemhez hozzájáruló - rendszerint - kisautósokat, akik 80-nál hirtelen elkezdik előzni az előttük haladó kamiont, de úgy, hogy későn indexelnek (mondjuk már át is lógtak a felezőn), és abba sávba térnek át, amelyikben 130-cal egy szempillantás alatt megérkezel rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#37) EQMontoya válasza Parci (#23) üzenetére

EQMontoya
(veterán)

nem, nem ezt irom. Csak divatbajött egy nagy magyar szokás, amit itt is előtörni látok, és szerintem nagyon rossz szokás: a látszatmegoldás. Ismét az lesz, hogy Gipsz Jakab még átment a piroson, mert épp beváltott, és 60ról nem blokkolt bele, lőjjük le, valaki Pesten megy 70el a forgalommal, lőjjük le. Holott nem ezek általában a súlyos balesetet okozó szabálytalanságok. A notórikus száguldozókat nyilván ki kell szürni, nem is ezzel van a gond.

De mibe szoktak belehalni? beláthatatlan helyen előzés... jah, hogy az ellen már gondolkodni is kellene, hogy tenni tudjunk? áhh, olyat nem csinálunk, magyarisztán. Büntessük a gyorshajtót. Igy a beláthatatlan kanyarban 105 helyett 90el fognak nekem jönni szemből. sokkal jobb lett, legalább be fognak tudni azonositani. hurrá. Pl soha senki nem emelt még szót az idióta helyen történő parkolás ellen. márpedig, életveszély. főútvonalon beparkol a baromja kanyar belső ivére. ki kell kerülnöd, mert különben ottragadsz, de látni pont miatta nem látsz... kimész, aztán ha mázlid volt, nem jönnek.

Csak emlitettem egy-két dolgot... a vasuti kereszteződéses része egy vicc, előre látom, ahogy a magyar közeg ott fog állni a nem használt iparvágánynál, és birságol halálra.

A baromállat tuningladás meg ugyanúgy fog előzni ködben-hóban-beláthatatlan helyen, mint eddig. Ismét I_am-el kell egyetértsek.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#38) ftc válasza Dare2Live (#35) üzenetére

ftc
(nagyúr)

nem én vezettema kocsit családomra meg nem vagyok köteles terhelő....

Ezt a törvényi kibúvót sose értettem...felénk ez úgyvan megoldva, hgy Te kocsid fizess ha nem Te voltál vele s kölcsönadtad hajtsd be akinek kölcsönadtad...

(#39) Winner_hun válasza EQMontoya (#37) üzenetére

Winner_hun
(félisten)

Csak divatbajött egy nagy magyar szokás, amit itt is előtörni látok, és szerintem nagyon rossz szokás: a látszatmegoldás

De mibe szoktak belehalni? beláthatatlan helyen előzés... jah, hogy az ellen már gondolkodni is kellene, hogy tenni tudjunk? áhh, olyat nem csinálunk, magyarisztán.

Miért, külfödisztánban talán tesznek ellene valamit? A felezősáv helyett betonkerítés van középen? Ha tesznek akkor ezt beszoptam, de ha nem, akkor meg mitt kell "nagyon sok mindent" magyar mentalitásnak nevezni, ha máshol sincs másképpen?

Büntessük a gyorshajtót. Igy a beláthatatlan kanyarban 105 helyett 90el fognak nekem jönni szemből.

Erősen beleköthető. Ha az előttelevő megy 80-nal, nem mindegy, hogy 90-nel vagy 105-tel előzik meg, mivel a gyorsabb előbb befejezi az előzést, kisebb a rizikófaktor. Lehet pont akkor menne csak beléd ha lassabban menne.

a vasuti kereszteződéses része egy vicc, előre látom, ahogy a magyar közeg ott fog állni a nem használt iparvágánynál, és birságol halálra.

Mert jobb dolguk aztán nincs. Ördögöt fested a falra. De ha ott állnak és behajtanak akkor mi van? Tegyék, te szabálytalankodtál, nehogy neked álljon feljebb.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40) Dare2Live válasza lesaux (#17) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

Erre a drákói szigorra akkor van/lesz szükség ha a Magyar a jelenlegi szigortás után se képes az alapvető dolgokat betartani.
Ez az első kör.

Mondjuk én egyetértek veled ha vki pl leállósávban előz vagy pl lakott területen belül 110+km/h felett megy azt nem büntetni kell hanem 2hét böri, ugrott a jogsi, meg 1misis bünti.
Többet "garantált" nemcsinálja.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#41) feel good válasza engusz (#36) üzenetére

feel good
(aktív tag)

Én a szabályozás mellett állok, ha úgy veszem majd észre, hogy a sok szabálytalankodó, tolakodó, letoló agresszív állat eltűnik az utakról.
A realitás valahol inkább az lesz, hogy módszeresen "kinn fogják felejteni" a 30-as táblákat a bokorban, és bírságolnak majd töretlenül.

(#42) I_Am válasza Parci (#16) üzenetére

I_Am
(veterán)

Azt emeltem ki pont.

De figyi, Te mennyit is vezetsz naponta? És hol vezetsz naponta? Nem néha napján, hanem minden nap. Mert én napi 100-150 kilométert teszek meg olyan utakon, ahol kint van 30-as tábla 10 km-es erdőben, egyenes, belátható útszakaszon. Még az útra is azt lehet (erős tűréssel mondani), hogy nem azért van kint a tábla. És mitől féljek most? Hogy ha felülbírálom a táblát, akkor fizetek mint a meszes, vagy, hogy ha 30-al megyek végig rajta, akkor cserélhetek futóművet aznap estére? Mert ha 70-80-al megyek rajta, akkor nem károsítja annyira a sok kis kátyú, mintha lassan gurulgatok rajta.
Sorolhatnám a végtelenségig az utakat, egész pestmegye északi régióját bejárom nap-mint-nap.

De most tényleg ne sértődj meg rám, olyannak aki reggel bemegy az irodába a városban, a dugóban, minek magyarázzam mi történik pesten kívül napközben? Nem érdekli, csak tapsol, hogy milyen jó lesz.

Kérdem én kinek?

Anno mikor Clinton nyilatkozott megmondta: Nem demokrácia van Magyarországon, hanem szólásszabadság!

Ennyi. Ha megkérdeznek egy nyugateurópai országban élőt, hogy szerinte az adójával hozzájárul-e valamihez, vagy elvesznek tőle, akkor aztm ondja hozzájárul. Ha itthon megkérdeznek bárkit, akkor azt válaszolja elvesznek tőle. Ebből kezd baromira elegem lenni, hogy most már egyre nyiltabban lopják ki a szemem is és azon kívül, hogy már egyre idegesebben ugatok a vakvilágba mást nem tehetek.

:W

(#43) engusz válasza feel good (#41) üzenetére

engusz
(veterán)

Bevett szokás, hiszen ez hozza a pénzt. Akár a közösbe, akár a zsebbe. Bízzunk benne, hogy az új rendszer a rendőrök oldaláról is szabályoz némiképp, ami megakadáyozza, hogy saját zsebre dolgoznnak. (Mégsem kérhet el 100k-t. Ennyi (vagy több) pénzzel nem sokan rohangálnak.)

(#44) Dare2Live válasza ftc (#38) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

2*fényképezték le kedves rokonomat egyszer városban 90+km/hval egyszer városon kívül 170km/h val. Mind2* erre hivatkozva nem lett az ügyböl semmi. Lefényképezhették volna 10*is avval se tudtak volna mit csinálni.

Aztán kb 1éve kisodródott lakott területen belül óriási szerencse, hogy a buszmegállóban pont akkor nem volt senki.

(#45) CactuS válasza Dare2Live (#35) üzenetére

CactuS
(Arcképgyáros)

Elolvastad, hogy én miket irtam? Mi köze annak az gyébként már megszűnt jogszabálynak az ittas meg a felelőtlen vezetéshez?

Az, hogyha egy idióta 130al jön belém és ezért nem 60.000 hanem 300.000re büntetik, attól én még nem fogom magam jobban érezni a síromban. Vagy tévedek?

Másrészt a szigorú szabályozás édeskevés ám, a régi szabályrendszerrel,de 2x annyi ellenőrznéssel többre mennének, mint a mostanival. Jah, hogy ez nekik kifizetődőbb, meg jobban hangzik, hogy mekkora reform volt? Gratula hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#46) I_Am válasza Dare2Live (#44) üzenetére

I_Am
(veterán)

Ez is hülyeség, mert ha azonosíthato a fényképen ki ült a volánnál, akkor hivatkozhat az atyaúristenre is őt büntetik meg. Tudom, rendőr barátom mondta, hogy nem egy ilyen eset volt már.

(#47) feel good válasza engusz (#43) üzenetére

feel good
(aktív tag)

Ezért fognak a 30 ezres tételre utazni. Bepróbálkoznak, hátha.

(#48) EQMontoya válasza Winner_hun (#39) üzenetére

EQMontoya
(veterán)

jajjistenem. csőtésztán átlátsz-e? - bocs, no offense, de ez már.. argh, inkább nem is mondok semmit.

Külföldisztánban van közlekedési kultúra. Itt is valami hasonlót kéne elérni. Pl a szerencsétlen tanuló lásson országutat, autópályát, mielőtt jogsit kap, ilyenek. (mert most nem igazán látja egyiket sem, max távolról). Olaszországban gondolom, jártál már. Ott aztán embert nem találsz, aki betartja a sebességkorlátozásokat. Mégis jóval kevesebb aránylag a baleset, mint itthon.

Ha az előttelevő megy 80-nal, nem mindegy, hogy 90-nel vagy 105-tel előzik meg, mivel a gyorsabb előbb befejezi az előzést, kisebb a rizikófaktor. Lehet pont akkor menne csak beléd ha lassabban menne. Tőled azért elvárnám, hogy menjen a szövegértés, ezzel engem támasztottál alá, mivel azt irtam le, hogy aki idióta helyen előz, az lassabban fogja tenni, de abban valóban igazad van, hogy a helyzet ettől még annyival sem lett jobb, mint gondoltam.

Mert jobb dolguk aztán nincs. Ördögöt fested a falra. De ha ott állnak és behajtanak akkor mi van? Tegyék, te szabálytalankodtál, nehogy neked álljon feljebb.

Első részére: nem kell festeni, magyarisztán. Amikor a falu utolsó épületétől kb 500 méterre van a lakott terület vége tábla, és ott mérnek, az ugyanilyen céllal megy. Gyakorlatilag nem lakott terület, nem is megy senki 50el.

Az meg már elvi kérdés, hogy tekinthető-e szabálytalanságnak egy olyan vasuti kereszteződésnél nem szétnézés, ahol tudom, hogy nem jár vonat.

Same rules apply!

(#49) engusz válasza feel good (#47) üzenetére

engusz
(veterán)

Ne legyen igazad! :)

(#50) lesaux

lesaux
(veterán)

Ja meg a másik, amit már többen írtatok. Fokozott rendőri jelenlét kéne. Hiába 300 rugó a büntetési tétel, ha a lebukás kockázata elhanyagolható. Sok százezer kilométert vezettem az elmúlt bő tíz évben, de egy kezemen meg tudom számolni, hányszor igazoltattak. Annak pedig, hogy legutóbb mikor állított meg rendőr, az idejét se tudom.

utazómajom - http://facebook.com/utazomajom/

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.