Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Viszlát


Viszlát
addikt

Úgy tűnik, manapság már csak jelzővel képesek az emberek illetni az ellenkező véleményt... ezt persze nem büntetik.

A rendőrökhöz meg annyit, hogy nagyon örülök a pozitív tapasztalatoknak, de sajnos nem tejfel az egész világ.Nem akarom nagyon összerondítani a rózsaszín képet, ezért egy 100%-ig saját élményt osztok csak meg: OB döntő, szerencsétlen mozdulat, összetört orr és állkapocs, az egész fejéből ömlött a vér, én vittem kórházba (a kivezényelt mentősök autója nem indult be). Tépek át a városon, rendőr megállít, gyorsan hajtok, plusz öcsém nincs bekötve. Mondom neki, hogy mi a helyzet, nagyon sajnálom és jó kisfiú leszek örök életemre, de most tényleg nagyon mennénk, mert nagy a baj. Miért nem hívtunk mentőt... aztán szépen megírta a kis cetlijét 25ezerről, öcsémet hátraültette (akinek minden mozdulat óriási fájdalommal járt), és nagy kegyesen elengedett.

Egy szó mint száz, a tapasztalatok sokfélék, jómagam nem szeretnék ilyen helyzetben a rendőr jóindualától függeni, de kinek-kinek jó belátása szerint ugyebár, csak próbáljuk meg baromságozás meg marhaságozás nélkül elfogadni, hogy másképp is lehetnek a dolgok, mint ahogy mi azt elképzeltük. Köszöntem.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#202) Parci válasza Viszlát (#201) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó (illetve nem jó, de) 3:1

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#203) Cathfaern válasza maszogep (#183) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A lóerő korlát azért problémás tud lenni, mivel elég sok kocsi van már 100LE felett. Pl. nekem nincs saját kocsim, de jogsim van (1 éve), s az otthoni 100akárhány lóerős néha én vezetem, ha valamiért apám nem ér rá, s el kell menni bevásárolni vagy hasonlók. S azért szerintem ez messze nem egyedi eset.

(#204) maszogep válasza Viszlát (#201) üzenetére


maszogep
újonc

Sok múlik ám a hozzáálláson is... Pl. ha kiszállsz az autóból, és köszönsz a rendőrnek, amikor megállít stb. Te, az eddigi hozzászólásaid arroganciája alapján egy amolyan kihaénnem-gyerek vagy, akihez természetesen úgy fog hozzáállni a rendőr is. Ha bajban vagy, még jobban megszívat.
Ez persze nem azt jelenti, hogy nyelni és hajlongani kell, még mielőtt félreértesz. De egy adott helyezetet elő lehet adni normálisan vagy úgy, hogy azzal felbaszod a rendőr agyát és persze, hogy aládtesz, mert azt is megteheti.

A hitetlenkedésedhez meg annyit, hogy csak a zuglói kapitányságon, csak két év alatt kb. húsz ilyen útcsinálós szülésről hallottam a rendőröktől. Ez az alap náluk, hogy ilyenkor segítenek, tehát a te esetedben igencsak hibádzott valami.

(#205) Egon


Egon
nagyúr

Kivételesen Don Vittorio-val értek egyet, hozzátéve, hogy nagyon kilóg a lóláb:csak a pénzre mennek, nem a baleseti gócpontokat védenék (sunyin elbújva, olyan helyeken büntetnek általában, ahol nem alakul ki közlekedési veszélyhelyzet azáltal, hogy - mondjuk - 40 helyett 60-nal mennek az autósok). Tipikus példa: a balesetek hágy %-a történik autópályákon? Ehhez képest a trafipaxok mekkora arányban vannak jelen? Na ugye.
Mondjuk én bízom benne, hogy a szolgálati igazolványom megvéd a büntetéstől... ;] Gyorshajtani szoktam nem is ritkán, de (pl.) a Dózsa Gy. út elején (a Kerepesiről lekanyarodva), a stadion mellett, szinte mindenki 70-nel megy (mérnek is időnként), és ha lenne egy kib. felüljáró a gyalogosoknak (vagy esetleg megszüntetnék a piacot; undorító milyen szeméthalom van ott rendszeresen), semmiféle veszélyhelyzetet nem is okozna. Egyébként igyekszem annyival menni, hogy adott esetben meg bírjak állni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#206) maszogep válasza Cathfaern (#203) üzenetére


maszogep
újonc

Jogos, hogy problémás, nem pont a száz lóerőnek kell lennie a határnak, ez csak hasraütés volt. Arra a részére gondoltam, amikor Jani bá, a budai multimilliomos fiacskája leteszi a jogsit 18 évesen, és másnap kapp a segge alá egy 250 lóerős állatot. Utána meg Jani bá sír, hogy a kisfiacskája, neadjisten, bedrogozva kettétépette magát a villanyoszloppal, mert olyan 210km/h-val ment neki.
Itt kéne valamit tenni, mármint Jani bá kiröhögésén és a Darwin-díj kiosztásán kívül.

(#207) rii válasza Retro11 (#199) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Ha nem tetszik akkor meg lázul a nép.Az Isten adta nép"..pfff .... "

és ez baj ... ?
nem értem ...

az én adómból vannak fizetve ...
értem vannak

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#208) maszogep válasza rii (#207) üzenetére


maszogep
újonc

Nem a lázulás nem lenne baj. De itt nincs olyan. Itt csak anonim hőbörgés van, kockakődobálás, mások kocsijának a felgyújtása, utána meg bátran elszaladás és mindent letagadás...

(#209) Viszlát válasza maszogep (#204) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez vicces. Indítasz egy baromsággal, aztán én vagyok a kihaénnem gyerek, mert szóvá teszem :)

A hozzáállásról meg annyit, hogy rohadtul be voltam tojva, hogy mi lesz a testvéremmel, így aztán egyáltalán eszembe sem jutott pampogni a rendőrrel, amit még alaphelyzetben sem teszek.

Én nem hitetlenkedtem, hanem veled ellentétben hajlandó vagyok kultúrált módon tudomásul venni, hogy másoknak lehetnek más tapasztalatai. Ennyi, talán megpróbálhatnád te is.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#210) rii válasza maszogep (#208) üzenetére


rii
nagyúr

miért??? mit kellene csinálni????

neaggyisten megkérdezem így is:

mit _lehet_ csinálni?

jön egy rendőr, baszogat, te meg vagy olyan tökös, vagy van olyan pozíciód, akkor kivágatod?

és ?
mit érsz el vele, hgy egy mucsai tahó kis surmó parasztot kivágatsz, mikor a rendőrségen lesznek pont ilyenek, veszik felé ezt a mentaliátst, hozzáállást, mikor ott tanulják meg, hogy hoy lehet a kocsisokat saját zsebük hasznára megbüntetni?

"mindenki rendőrnek születik, csak van aki továbbtanul"

az a baj, hogy alacsony az elvárás belépéskor, nincs motiváció, hogy korrektek legyenek

szerintem

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#211) Retro11 válasza rii (#207) üzenetére


Retro11
senior tag

rii : elfelejtettem odaírni azt hittem ki lehet venni szavaimból (Irónia)

Tehát a politikus szemszögéből írtam, mert ha nekünk nem tetszenek a változások, s zigorítások, a "reformok", még mi vagyunk a hibásak.

Bocsi, hogy nem érthetően fogalmaztam!

Azért a 208#ban is van valami!

Ja és rii!Tanusíthatom nemolyan alacsony az az elvárás!Sem fizikai sem szellemi tekintetben.Szvsz elég szépen szűrnek.Mostmár....

[ Szerkesztve ]

(#212) s3nki


s3nki
csendes tag

Ezzel a közlekedési morál, meg piros lámpa dologgal kapcsolatban leírok két dolgot.

A tavalyi volt az első idényem motorral, de egyet hamar megtanultam. Ha narancs már a lámpa belenézek a tükörbe, és ha jön mögöttem autó átmegyek inkább a gyengén piroson is. Persze motorral. Az első hetemen hajszálon múlt, hogy nem tolták át motorostól a piroson. Szóval ennyit arról, hogy megállnak-e az autósok.
Van másik történetem is. Van a cégemnek egy Puntója. Egyszer a Bocskai úton a 12-es busz rakott arrébb néhány métert autóval együtt. Mondanom sem kell, én zöldben mentem át keresztben a Fadrusz utcából. A buszos, miután az utasok nyomására bevallotta, hogy neki piros volt (egy darabig tagadott) azt mondta, hogy ő eddig itt mindig átfért. Erről ennyit. Szerencsére csak a fejét ütötte be kicsit a sógorom, aki mellettem ült.

Az új szabályokról még néhány gondolat, aztán tényleg nem tépem a számat tovább.

Szerintem ebben a tetves országban nem lesz rend, amíg a cél nem más, mint a bevételek növelés.

A mostani új szabályozás egyszerűbb és jobb, mert:

1. Nem kell új eszközöket, kamerákat venni
2. Nem kell rendőrt felvenni
3. Azt lehet mondani a kampányban, hogy ők tettek valamit az ügy érdekében
4. Tutira nőni fognak a bevételek

Ezzel szemben vannak egyszerűbb megoldások is. Néhány napja az egyik rádióban hallgattam egy szakértőt. Érdekeseket mondot. Például azt, hogy jól kimutatható összefüggésvan a megengedett sebesség nagysága és a halálos kimenetelű balesetek száma között. Állítólag a sebesség határának 10 százalékos emelése 50 százalékkal emeli átlagban a lakott területen kívüli halálos balesetek számát (ennek egyszerű biológiai okai vannak). 10 százalékos csökkentés viszont (ugye a több halálos balesetből visszafelé számolva) 30 százalék szinte azonnali csökkenést okoz. Gondolom nem mindegy, hogy mennyiről mennyire változik, de a nálunk érvényben lévő 130-110-nél ez az arány van.

Szóval vannak alternatív megoldások, amik jóval egyszerűbben, és olcsóbban célra vezetnének, ráadásul nagysegrenddel javulnának a statisztikák. Ilyen érvekkel szemben a büntetési tételek növelése már nem nagyon állja meg helyét véleményem szerint. A várható következményekről már írtam.

Na, itt tényleg befejeztem a szájtépést. Továbbra is úgy érzem igazam van, még akkor is, ha valamennyi javulás várható a mostani szabályozástól is. Ezzel együtt tutira biztos vagyok benne, hogy ez nem a mi, hanem a kormányunk számára legjobb megoldás (bocs, inkább a politikusaink számára).

(#213) maszogep válasza Viszlát (#209) üzenetére


maszogep
újonc

Mi volt bármelyikben a kulturálatlan? Hűha...

Ha be voltál tojva, és nem pampogtál, és tényleg így volt, akkor kifogtad a gyökér rendőrt. Van ilyen, csak ritka, hogy bajban lévő embert szívatnának. Viszont akkor is rosszul általánosítasz, mert sem itt nem jött még info hasonló esetről, csak az ellenkezőjéről, és én se hallottam még. Persze igazad van, ez meg nem jelenti azt, hogy nincs ilyen; de az általánosítás irányát eléggé befolyásolja...

(#214) Badb0y válasza I_Am (#197) üzenetére


Badb0y
addikt

Már elindult. 292-ért tankoltam ma. Múlt héten még 28*-ért.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#215) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Ez a történet arról szól, hogy a rendőri állomány olyan, amilyen. Sokkal nagyobb munka lenne a rendőrséget rendbetenni, ezt azoknak kellene elvégezni, akik ezt a rendelet módosítást is meghozták. Addig, amíg egy rendőrt simán meg lehet kenni, vagy addig, amíg a rendőrnek az az általánosan elfogadott híre, hogy simán meg lehet kenni, addig tökteljesen mindegy, hogy 30 ezer forintos vagy 300 ezer forintos büntetést nem oszt ki a rendőr, mert csúszott a zsebbe. Csak kicsit több lesz a tarifa, ergo megint a csórók járnak rosszul és a rendőr meg a notórius szabályszegő jár jól.

Ez az új büntetési szabályozás az én eszem szerint úgy olvasandó, hogy cseszünk felvállalni a rendcsinálás valódi, értelmes megoldásait, mert az sok munkával jár, hozunk helyette látszatintézkedést, mert az látványos és dolgozni se kell vele.

Nem vagyok vérszomjas, de nem sírnék, ha azok, akik ezt a szabályváltozást hozták, egy bmw hátsó tengelye alól néznék a csöpögő koszt legközelebb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#216) bambano válasza rii (#181) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

FYI: azok a buszsávok, ahol komoly a forgalom, be vannak kamerázva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#217) EQMontoya


EQMontoya
veterán

:P

Bocs, nem hagyhattam ki :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.