Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bublee


bublee
csendes tag

Am, mint borász te mit mondasz egy Tokaji 5 puttonyos borra aminek decije 1000 ft? A minap egy étteremben ezt ittunk, és én elsőnek borsosnak találtam az árát! Nem szeretem csak a krémlikőröket és semmi más alkoholt ez a kis borocska ia a téársaság kedvéért ment le!! Szerinted az ára reális volt?:D

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#2) tkazmer válasza bublee (#1) üzenetére


tkazmer
addikt

nem vagyok borász, de szerintem akár reális is lehet; legalábbis van itthon pincében egy 6 puttonyos, neten megnézve attól a pincészettől az az évjárat 50e körül mozog (vagy legalábbis mozgott akkor, amikor néztem, fél-1 éve)
és csak egy üveg, tehát mondjuk 1 literrel számolva (nem tudom mekkora és lusta vagyok lemenni:) ) 5e forint/deci

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) Egorov


Egorov
aktív tag

Nekem egy 1997-es Tokaji félédes kóser furmintom van, a szomszéd bácsitól kaptam (nyugodjon békében). Azt mondta, csak különleges alkalomra :) Majd ha megházasodok, akkor a legénybúcsún előveszem.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4) Parci válasza bublee (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem vagyok borász, csak szeretem a bort :)
a kérdésre:
- étteremben legalább másfélszeres, de inkább dupla, pofátlan helyen háromszoros áron szoktak bort árulni.
- az aszú 0,5 literes palackban van

tehát durván egy 2500 ft-os piaci értékű aszút ittatok (5e ft-os áron, mert étterem). az túl "olcsó" ahhoz, hogy bármi komoly legyen, főleg egy ötputtonyosnak. mivel tokaji aszút gyártani biznisz manapság, nyilván valami olyasmi aszút ittatok, mint a régi "egri bikavér" volt.

kóstoljatok meg egyszer egy "árvay és tsa" vagy "oremus" aszút, egész más lesz. persze, azok aztán igazán drágák... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Parci válasza tkazmer (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

10e ft / deci lesz az... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) tkazmer válasza Parci (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

na ezt tisztázandó lementem a pincébe, most, 0:11kor, de nem találtam meg a 6 puttonyosat, igaz nem akartam zajt csapni, nem néztem végig a teljes polcot:) csak egy 1991-es 5 puttonyost és egy 1950-es 4 puttonyost sikerült fellelnem, fél literes üvegben, gondolom akkor ilyen lesz a 6 puttonyos is..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) Parci válasza tkazmer (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hú, akkor vannak nálad komoly dolgok. grats! :)

(arra figyeljen mindenki, aki ilyen "elrakós", h mindig jó minőségűt rakjon el eleve... mert egy pancsolt, vacak aszúból 40 év múlva sem lesz csodabor.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) paramedic válasza Parci (#7) üzenetére


paramedic
aktív tag

"egy pancsolt, vacak aszúból 40 év múlva sem lesz csodabor"

csoda, ha még egyáltalán bor lesz...

(#9) as_Rock válasza tkazmer (#6) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha a klasszikus aszúk közül valóak, akkor csak eszmei értékük van, ízüktől jobb, ha nem vársz semmit :( hacsak valami nem kereskedelmi tételek voltak, amit külön a pártvezéreknek csináltak annó :K

Ha nincs valakinek 8-10 netalántán 20ezre egy ütős 5 vagy 6 puttonyosra érdemes pl. Oremus Édes Szamorodnival vagy egy Degenfeld Édes Szamorodnival kezdeni a jobb tokajiakkal való ismerkedést.

Van egyébként egy BorosPoH!ár topic is ;)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#10) Egorov


Egorov
aktív tag

Én nem értek semennyire a borokhoz, ezért megkérdem: jobb lenne akkor már meginni ezt a 1997 es bort? :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#11) dabadab válasza Egorov (#10) üzenetére


dabadab
titán

En se nagyon, de lehet, hogy mar jobb, ha nem iszod meg.

DRM is theft

(#12) Egorov válasza dabadab (#11) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szavaidból azt veszem ki, hogy az egészségem bánhatja :) No de azért szerintem megkóstolom, lehet jobban járok vele, mint a Spar-os Budget vodkával :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#13) dabadab válasza Egorov (#12) üzenetére


dabadab
titán

Az egeszseged nem feltetlenul (marmint azt leszamitva, hogy a bor alapbol tizedresz idegmeregbol van :) ), viszont addig, amig nem bontod ki, gondolhatod azt, hogy vmi uberkiralyra nemesedett borod van - amire minden bizonnyal van esely, de en laikuskent azt gondolnam, hogy egy feledes furmintot par even belul meg kell inni.

DRM is theft

(#14) as_Rock válasza dabadab (#13) üzenetére


as_Rock
őstag

tizedresz idegmeregbol :Y

Ne keverjük az etil- és a metilalkoholt :N

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#15) Zolaash válasza Egorov (#12) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ha nincs vele szerencséd, maximum meggyorsítja a bélsár áramlását, illetve a gyomrod nem a megfelelő irányban ürül majd... ;)

Rip and tear

(#16) Egorov válasza Zolaash (#15) üzenetére


Egorov
aktív tag

Na csak nem fos.m össze magam :U De még azt hiszem várok vele. Anyukám most mondta, hogy ezt a bort a volt tulajdonosa a diploma átadó ünnepségemre tartogatta. Addig még van 2év (remélem csak 2 :B )

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#17) dabadab válasza as_Rock (#14) üzenetére


dabadab
titán

Nem keverem, mindketto idegmereg, az etil durvabb, mint a metil, ennyi.

DRM is theft

(#18) Parci válasza dabadab (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akarod mondani fordítva... ;]

(ez igazából nem vicces... metil-alkoholtól megvakulsz azonnal. a minőségi vörösbor 1-2 hetente 1-2 pohárral való fogyasztását pedig ide keverni demagóg, de inkább csak tudatlan dolog.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) dabadab válasza Parci (#18) üzenetére


dabadab
titán

Mindig osszekeverem oket, pedig anno gimnaziumban igyekeztek megtanitani nekem, hogy metetpropbuthexheptoktnondek.
Egyebkent eredetileg csak amolyan vicces megjegyzesnek szantam, az meg gondolom mindenkinek nyilvanvalo, hogy egy ebed utani pohar bortol nem fog elpusztulni - annak ellenere sem, hogy az alkohol tenyleg mereg.

DRM is theft

(#20) as_Rock válasza dabadab (#17) üzenetére


as_Rock
őstag

Már nem emlékszem hol olvastam:

"Tegnap vaktesztet csináltunk a haverokkal.
Megittunk 1-1 pohár metilalkoholt" :DDD

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#21) Parci válasza as_Rock (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

uhh... :F ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) raczger


raczger
őstag

Azt hiszem 2 éve karácsonyra nagybátyám hozott Tokajból bort, nem tudom hány puttonyos volt, de azt mondta olyat boltokban nem lehet kapni, és literje talán ott 10-20k kröül mozgott, már nem emlékszem pontosan (ahogy a puttonyszámra sem), csak az ízére, felemelő érzés volt megkóstolni (pár pohárnyi azért lecsusszant).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#23) as_Rock válasza raczger (#22) üzenetére


as_Rock
őstag

Erről az a story jut eszembe, amit egy borászatban melózó srác mesélt.
Vannak nem piaci tételeik amik nem jobbak, legfeljebb mások mint a szortiment középkategóriájába tartozók.
Amikor jönnek a mergás, bömösös kopasz intellektüelek :D egy komolyabb kóstolósorra, (néha még vacsorát is rendelnek) előadják a végén a "csak műértőknek adjuk ezt a nempiaci tételt, mert anyira jól sikerült, de kevés van belőle, csak néhány karton"dumát :DDD
Általában bejön ;)

Persze, hogy van-e valóságalapja... :U

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#24) bublee válasza Parci (#4) üzenetére


bublee
csendes tag

Ohhh köszönöm! :) Gondoltam is, hogy egy kis vidéki helyen nem igazán lehet reális! Anyumnak el is mondom holnap! Igazság szerint nem is nagyon iszok alkoholt, ez csak úgy az este része volt! :) Talán ez lehetett életem eddigi "legjobb bora"! Ha melózni fogok majd megkóstolok egy általad említett márkát is!! ;) De amúgy tök érdekes, hogy Neked/Nektek(hozzászólóknak) ez a hobbitok! :)

[ Szerkesztve ]

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#25) as_Rock válasza bublee (#24) üzenetére


as_Rock
őstag

Hobbitok? :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#26) bublee válasza as_Rock (#25) üzenetére


bublee
csendes tag

Akkor szabadidős tevékenység! :D

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.