Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) KAMELOT válasza Alexios (#2) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálunk 2 év garancia van automatikussan mindenre. A notihoz +1 év garancia meg 10 000ft-ért hozzávásárolható. PB meg nagyon jó minőségű notikat gyárt.
Ez elég gáz ,hogy MO-on csak 1 év gari van rá.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#52) x_o_n válasza KAMELOT (#51) üzenetére


x_o_n
veterán

lehet venni hozzá +1 évet én is igy vettem.
ez attól függ hol veszed de pont voltam madarasban és ott vettek +1 év garikiterjesztéssel pb notit.

(#53) hoffman_ válasza Hatvan9 (#48) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem ne vegyük egy kalap alá a melegedést, és a minőséget, már nem azért. Minőség az én szememben jó illesztéseket, masszív házat, szép megmunkálást jelent, illetve ha a széria melegszik, akkor a notebook bírja a melegedést hosszútávon. Ez a minőség. A melegedés az sz*r ügy, de konstrukciós/elrendezési/tervezési hiba, nem minőségi.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#54) Kornel


Kornel
veterán

Én megnéztem ezt a notit is vásárlás előtt. MM-ban lehet nyomkodni, fogdosni stb.
Mivel kb. egy évvel le voltam maradva noti téren, végignéztem a jelenleg kapható típusokat. Ami meglepő volt, hogy az e-machines jobb lett minőségre, a többi márkánál nagy változást nem tapasztaltam. Packard Bell gépeket ezelőtt se nagyon nézegettem, de most ez a TK81-es nagyon megtetszett a specifikáció alapján!

De!
Kinyitva, a touch pad körül megnyomkodva az egész befele hajlott, de nem kicsit, meg is ijedtem, hogy eltörik az egész. Utána fedelet lehajtva, a tetejét megnyomva még a venti is nyekergett egy sort, annyira behajlott az egész.
Ezután, bár fájó szívvel, de lemondtam erről a típusról.

Asus K53TA lett helyette. Procija gyengébb, de kevesebbet eszik, kevésbé melegszik, jobb az anyaghasználata, és 2 év gari van rá. Ja és 116K volt csak :C

(#55) Alexios válasza hoffman_ (#53) üzenetére


Alexios
veterán

Igazából nekem magával a ház anyagával van bajom, bennem nem a masszív, hanem inkább az olcsó hatást keltette, ettől még persze lehet masszív, de szerintem nem feltétlenül minőségi. Tavaly szeptemberben én is vettem egy PB gépet, igaz nem ez az árkategória volt, de az tényleg minőségi volt, szóval nem a PB-t akarok szidni.

(#56) Chaser


Chaser
titán

" Ennek oka, hogy mikor én is laptop ajánlást kértem itt a megfelelő topikban, akkor erről a gépről kérdezve, csak negatív választ kaptam, mert csak 1 év garanciát adnak rá. Holott ez sem a márkát, sem jelen tesztünk alanyát nem minősítheti. Ez egy fontos szempont egy gép vásárlásakor, de tudomásul kell vennünk, hogy attól, hogy ez egy jó gép, az Acer üzletpolitikája miatt, részben ilyen módon próbálják a házon belüli konkurenciát rendezni."
Én is köztük voltam és továbbra is azt mondanám ne vedd meg. Nem a benne levő hw-ről van szó vagy a szerelésről. ez a kszni 1:1-ben acer, nekem is volt. Más a felület és más logo virít rajta, kb ennyi a külső különbség. Viszont írtó mód kötsögségnek tartom acer részéről hogy PB-hez nem lehet garkiterjesztést venni, valamikor tavaly év végén még alapból 2 év gar járt rájuk, emachine-ra 1. És továbbra is azt mondom lehet/érdemes venni PB gépet kéz alól, ha jó áron van, de ilyen összeget bevállalni 1 évvel "just ownk risk" kategória. Még elit gépnél is előfordul hogy elpukkan az alaplap aztán lehet is kukázni a gépet. az a gyártók fő bevételi forrása sztem, az egyéb kiegészítők mellett. Kívánom használd sokáig és ne azok számát gyarapítsd akik "beleléptek" :R

szerk: x_o_n: Az valszeg házon belüli gar volt.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) V.Stryker válasza Chaser (#56) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem vagy te egy kicsit pesszimista? :U :DDD Még jó, hogy nem a sexről írtam, mert biztos lebeszélnél, hogy max csak akkor k.féljek, ha már tuti akarok gyereket, mert hát a durex sem ad garanciát szakadás ellen. :DDD

Tiszteletben tartom az álláspontod és köszi a véleményt. Én másképp állok a dolgokhoz. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#58) Chaser válasza V.Stryker (#57) üzenetére


Chaser
titán

Éppen hogy optimista vagyok pont annyira amennyire reális:) Tömegtermelés korát éljük, egy elit gép se olyan mint régen, hát még egy konzumer tömegcucc. Mérlegelni kell(ene) pár dolgot, de nem részletezem. Nekem eddig bejött, sokaknak nem. Ált-ban tőlük kerül ki hogy mekkora sz@r ez meg az a gyártó és terjesztik mindenhol. Volt PB amit kifejezeten ajánlottunk, 100k-ért p6200-es 320-as vinyóval, 3GB rammal, akkor még 2 év garanciával. Amikor más gyártótól hasonló hw-es gép nemigen volt 110k alatt 1 év garral sem. A te gépedet nem véletlenül nem ajánlotta senki aki már látott pár gépet közelről és messziről. Nem egy tag volt innen is akit lenyűgözött az erősebb hw a kevesebb gar ellenére és x idő után megkeresett privátban hogy igazam volt. Persze olyan is van aki kifogta és örül a gépének azóta is. Utóbbiban legyen részed neked is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59) hoffman_ válasza Chaser (#56) üzenetére


hoffman_
nagyúr

"elpukkan az alaplap"

És szerinted ezt csak a garisok tudják megjavítani? :) Ismerek olyan noti szervizest, aki konrétan a szarból épít várat, ha olyanja van, akkor lomtalanításból kukázott szemétből rak össze laptopokat. Egy alaplapcsere nem a világ. A lap beszerzése jelen esetben a bonyolultabb lépés, de közel sem lehetetlen.

mod:

Tehát ebből azt akartam kihozni, hogy a garancia lejárta után sincs vége a világnak. Kétségtelen, hogy én is hajtok a hosszú garanciára, a most vásárolndó tápom direktbe így kerestem, hogy 5 év gari legyen rá(FSP). Mindazonáltal az előző FSP tápom meghalt 3 év gari után persze, és egy PH kollega megjavította potom 3k-ért. Egy évet bírt, megint elszállt (kicsit szar az áram a házban... :DDD ), és már volt szervízben, annyi a baj, hogy a hiányzó elektronika nem volt a nagykerekben, ezért nincs még megjavítva. Szóval szuper dolog a hosszú garancia, keressük is, de nem feltétlen kell emiatt lemondani valamiről szerintem :) Főleg ha 130k egy laptop. Nagyon sok pénz, persze, de én ezzel együtt is úgy gondolom, hogy belefér. Egy 3-400 kilós gépnél már aszondom én is, hogy hoci ide a 3 év garit minimum.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#60) Hatvan9 válasza hoffman_ (#53) üzenetére


Hatvan9
senior tag

"Szerintem ne vegyük egy kalap alá a melegedést, és a minőséget"

Még jó hogy csak szerinted. :)

Minőség - "A minőség a filozófiában a dolgok lényegét jellemző tulajdonságok összessége, köznapi értelemben pedig az igény vagy a cél kielégítésének mértéke."

Gondold át még 1x: Szerinted egy jól összerakott de túlmelegedős, problémás gép minőségi!?

[ Szerkesztve ]

(#61) Chaser válasza hoffman_ (#59) üzenetére


Chaser
titán

Persze vannak itt akik azzal foglalkoznak. Meg persze van olyan lap amire rá se néznek. Meg persze nyilván nem jótékonyságból csinálják. Sok minden függvénye mi javítható és mi nem és mennyiért. Az biztos ha valaki teljesen laikus nem lesz olcsó. Nem laikus meg nem kérdezősködik túlzottan hogy mit vegyen, mert kisakkozza magának.
Csak próbáltam elmondani ez a modell ennyiért 1 év garral mért nem volt ajánlott.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) hoffman_ válasza Hatvan9 (#60) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem nem lehet más a véleményem, mint neked? Bírom ezeket a wikipédiás linkeket. Valaki beírt valamit, amit úgy gondolt, hogy szerinte úgy van. Foghatnám magam, és beleírhatnám korrekciónak a véleményem, és nem lennénk beljebb. Szerintem az, hogy 2-3 fokkal melegebb mint a többi laptop, és 6 fokkal egy játék alatt, rohadtul nem mérvadó, nekem legalábbis nem számít. A videókártyám jelenleg játék alatt 50 fokig megy fel, mert hűtést cseréltem rajta, előtte 3 évog 80-100 fok között játszottam, volt hogy 5-6-7 órát egybe, és nem ment tönkre. Ha jól van összerakva, akkor én bizony letojom, hogy picit melegebb, mint egy konkurens gép :)

Chaser:

Annyiban igazad van, hogy nem laikus fejjel gondoltam bele. Másrészt mondjuk már én is beleuntam abba, hogy rohganálni/keresgélni kelljen, csak mert anno spóroltam. Lehet, hogy emiatt nem venné kegy év garis laptopot. De az is lehet, hogy még mindig nem érdekelne :) A HP renew notikkal például pont ez a bajom, azok ráadásul javítottak. Ott is egy év a gari, mégis milló+1 helyen ajálnják. Miért jobb az? Mert HP? Erre én nem adok, prémium márka ma már nincs, csak prémium szegmens.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#63) csibor


csibor
őstag

Mióta 1 év? Januárban még 2 évvel adták az Auchan-ban a P340-es verziót.

(#64) Hatvan9 válasza Chaser (#58) üzenetére


Hatvan9
senior tag

+1

(#59) hoffman_ :
1 éve tárolgatok egy Xi2428 -ast ami egy 20K -s alaplap és 30K -s vga csere után 1x csak nem indult.. azóta darabokban van.(Innen HA -ról voltak az alkatrészek)

(#62):
Most a magyar szavak értemét kérdőjelezed meg. :)
+10 fokkal melegebb környezetben k.vára számít az a 6 fok mert ott már nem 6 fok lesz az a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#65) Kornel válasza hoffman_ (#59) üzenetére


Kornel
veterán

Én egy ilyet használok már 4. laptopomnál, eddig szerencsére nem volt gond a túlfeszültséggel :)

(#66) hoffman_ válasza Kornel (#65) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Túlfeszvédőm nekem is van, az semmit se tud kezdeni azzal, ha nem "tiszta" szinuszt kap a tápegység, hanem egy, még az átlagán is sokkal zajosabb, ingadozó jelet. Ide villanyszerelő kéne, vagy szünetmentes. Egy nekem is használható szintű szünetmentes használtan ugyan, de javítva, garanciával 25-30 ezer, újonnan 50. Akkor inkább 5 évente veszek egy tápot. És persze hívok egy villanyszerelőt :D

#67:

Ez így persze korrekt :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#67) Chaser válasza hoffman_ (#62) üzenetére


Chaser
titán

A hp renew sok esetben 3 év gart ad, géptől függ. A másik meg korántsem biztos hogy javított, lehet csak kifutó gép vagy bemutató. Nem minden esetben éri meg. De van amikor kifejezetten. Jah és gar azokra vehető. HP-ból is sok van amit nem ajánlunk/ajánlok. Soha nem csak magát a gyártót nézem hanem az adott gépe adott árral és feltételekkel.

csibor: Az acer hivatalos közleménye szerint a 2010 okt. v nov. után gyártott PB gépek 1 év garisak. A te géped még abból a szériából volt. 1ébként azok mellé a gépek mellé egy normális garjegyet nem osztottak tecskóban, tudom én is vettem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) hoffman_ válasza Hatvan9 (#64) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ne ferdíts :D A szavak értelmét nem kérőjelezem meg. Ez egy jelző volt, többféle képpen is meg lehet magyarázni, bizonyos esetben/mértéking szubjektív is.

De nézd. Gagyi/nem ajánlott gépekről beszélünk, és minőségi problémákról. Ismerek céget, ahol sok-sok év óta az agyonfikázott Acer notebookokból áll a paletta, az olcsóbb szegmensből. Soha, egyikkel se volt még baj. Az egyik itthoni laptop Fuji-Siemens, amit anno szénné oltottak, hogy egy hulladék, nem szabad pénzt feccölni bele. 5+ éve működik, pedig használva volt derekasan, most kezdett szarakodni, kell bele egy új vinyó. A másik Fuji laptop itthon szintén 5 éves, ezalatt az évek alatt napi szinten ment 10-20 órákat, be volt vágva a kocsiban minden nélkül az első ülés mögé, és nagyon durva élete volt. Meghalt a vinyója, ki lett cserélve, 8 ezer forintos költség, semmi baja a mai napig.

Ezeket azért írtam le, hogy lásd, láttam én elég szarnak kikiálltott eszközt megcáfolni a hírnevét, és olyan mennyiségben, hogy ez már nem a véletlen műve. Majd ha belefutok legalább ennyi negatív példába, akkor nyilván át fogom gondolni a dolgot :)

mod:

Természetesen nem akarlak rábírni, hogy vedd meg ezt a PB notit, de ne rémisszük agyon azokat, akik mégis így tesznek :) (btw írtad, hogy ár/érték arányban azért jók a PB notik, ahogy ez is - de kérdem én, az "értékbe" nem tartozik bele a minőség is? :P )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#69) Chaser válasza hoffman_ (#68) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is volt fu-si gépem amit agyonverni se lehetett:D Ezért mondom általánosítani nem szabad, adott típust kell mindig nézni. Aki nagy mellel kijelenti ez meg az a gyártó sz@r az el is mondja mennyire ért a dologhoz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) hoffman_ válasza Chaser (#69) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ámen :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#71) benoce válasza Chaser (#67) üzenetére


benoce
tag

Valóban így van, ettől az évtől sajnos a PB már csak egy év jótállással vásárolható meg. A döntést inkább nem kommentálom, elég volt látni a döbbent arcokat, mikor még volt a tavalyi modellekből - és azon 2 év szerepelt még, az új Sandy Bridge verziókon pedig 1 év.
Az anyacég hozta ezt a döntést. Volt telefonálgatás miatta elég (plusz anyázás is).

Kis hazánkban 1 év jótállás van előírva (emlékeim szerint), az teljesítve.

[ Szerkesztve ]

(#72) benoce


benoce
tag

PB garancia kiterjesztés tudtommal hivatalos nincs M.országon forgalomban, és kelet-európai országok közül a lengyelek kapták ezt a megtiszteltetést. Max. 3 évre lehet kitolni a jótállást.
A vicces az, hogy az ugyan így kinéző és az Acer csoporthoz tartozó Gateway notikhoz, pld. lehet akár 5 év kiterjesztést is vásárolni, a világ boldogabbik részén.

(#73) blackydan


blackydan
senior tag

Szuper írás lett, valahogy régebben hidegen hagytak a pb notik, sajnos sosem találtam rendes belső és külső párosítással megáldott modellt... épp jókor jött a cikk legalább kicsit fel lett nyitva a szemem ;)

(#74) KAMELOT válasza x_o_n (#52) üzenetére


KAMELOT
titán

ja de így csak 1+1 éved van nálunk meg 2+1 év....3 év gari éppen ideális mindenre

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75) csabiks


csabiks
senior tag

Gyah, azok a hőmérséklet adatok nagyon szuperek. Nekem alapjáraton 60-70 fokos a proci (i7).

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#76) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Már csak az a kérdés, hogy hol lehet ezt megvenni 140-ért, mert iponon 150.. :)

(#77) Alexios válasza szkorhetz (#76) üzenetére


Alexios
veterán

Mediamarkt, saturn.

(#78) west


west
őstag

A világért sem bántanám ezt a gépet, viszont ami tény, hogy egyszerűen több modellel volt dolgunk a szervizben. Ami eddig minden esetben jellemző, az elszabadult vagy kitört csavarfészkek. Ennek egyenes következménye: Az alsó burkolat szétesésének következtében bekövetkezett fizikai hardver hibák.E-miatt kerültek munkapadra.

[ Szerkesztve ]

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#79) Hatvan9 válasza hoffman_ (#68) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Cikkírótól elnézést, de ez már nagyon kikívánkozott. :D

"írtad, hogy ár/érték arányban azért jók a PB notik"

Ár/teljesítmény arányt írtam, az érték nem ugyanaz, abban pont nem jó ez a gép.

"Ne ferdíts :D"

Na ki is ferdített? :D

Csak észrevehetnéd hogy hardveren kívül ez a gép minden másba nem nagyon remekel.Pl.:Akuidő, hűtés, hangminőség, gari, szoftvertámogatás stb..
Ezzel szemben az Asus mindbe remekel és a hardver hajszál híján ugyanaz, sőt újabb és tuningolható.Fentebb linkelt 3DMark képet meglested?

Akkor nézzük csak:

Aksi: PB a leggyengébb és jóval lemaradt a többinél mind a 3 módon.Maxon terhelve az Asus pont 2x annyi ideig bírja.

Hagminőség: "A leggyengébben az első hangszórós Lenovo és a minden bizonnyal előző generációs Acer csipogókkal operáló Packard Bell szólt."

Hűtés: Erről már linkeltem feljebb, itt sem remekel.

Gari: Mint tudjuk 1év és bővítési lehetőség nincs.

Tehát, mitől is minőségi ez a gép?
Mert én úgy látom hogy szerinted a hiperszuper DX11 vga és 4 magos proci miatt.
Ez lenne a lényeg egy minőségi gépnél???

Tények szerint ez pont az a kategória ahol olcsón erős hardvert aztán a minőség meg csókolom...

(#80) V.Stryker válasza Hatvan9 (#79) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem igazán értem minek vered itt a vasat, már rég kihűlt. Értettük elsőre is, hogy te bele vagy betegedve, hogy a PB szar és az Asus a király. Gondolom most gyűjtetsz tetoválásra, ami természetesen Asus logó lesz valami sexi helyre. :(((
Elmondtam én is, de te sem érted meg. Két Asus-om volt az elmúlt években és PB-nél szarabb, holott egy kategória volt vele. Az általad istenített model anyaghasználatban jobb, de akkor sem vettem volna, ha 10k-val olcsóbb lenne, de még drágább is.

Amiket írsz, azok csak egy része igaz. Eleve a hanggal semmi gond nincs. Sőt, az Asusnál jobb a hangereje, ami notinál nem hátrány. A hűtése mérföldekkel jobb, mint az Asus-é. Eleve nem melegszik és a ventit egyáltalán nem hallani.
Az akkuról írtam, hogy igen az kb fél órával gyengébb a többinél, de ez nem PB hiba, hanem konfiguráció függő. Ezzel a procival-vgaval az asus is ennyit bírna.

Gari, 1 év. Na, ezen aztán lehet lovagolni. Ez van. De ez a gépet nem minősíti, ez a gyártót minősíti.

Ha azért izzasztod itt magad, hogy megmagyarázd miért istenkirály az Asus és miért szar a PB, akkor rossz helyen pazarlod az energiád. :)

Másrészt idén februárban vett asus notimmal végigsz.ptam 7 hónapot, mert egy retkes, igénytelenül összetákolt fos, kritikán aluli teljesítménnyel, összerakással, billentyűzettel, stb. Mégsem írok neked róla ódákat sem itt sem az Asus topikban, mert lesz@rom.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#81) V.Stryker válasza Hatvan9 (#79) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sz@r a szoftvertámogatása a PB-nek? :DDD Ne röhögtess. Eleve van hozzá Win 7. A K53-hoz mi is van? Egy rakat értelmetlen progi, amivel állíthatod a kijelzőt, ha ezt vagy azt akarsz csinálni, stb. Marha nagy értelme van.

Visszatérve az akkuidőhöz, ez nem minőség kérdése. Az K53-ba 5200mAH-es akku van, a PB-t meg 4400mAh-es akkuval szerelik. Kb ennyi a különbség is. Nem tudom ez miért minőség kérdése. Vagy nálad az a minőségibb autó, amelyiknek a legnagyobb tankja van? Akkor az IFA a te autód. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#82) Zeratul válasza Hatvan9 (#79) üzenetére


Zeratul
addikt

A 3Dmark eredményedhez tedd azt is hozzá hogy a hibrid crossfire eredménye, önmagában a 6480 és az APU is kevés, márpedig nagyon sok DX9 alkalmazás van még ami nem tud hibrid crossfire-t.

(#83) KillHates


KillHates
nagyúr

"mikor én is laptop ajánlást kértem itt a megfelelő topikban, akkor erről a gépről kérdezve, csak negatív választ kaptam"

Mert sznob majmokkal van tele az egész PH fórum. Lassan 20 éve szerelek (márkafüggetlen szervizben) notebookokat és a PackardBell notikról elmondhatom, hogy elég jók; a középmezőny felett vannak az eladási rátájukhoz viszonyítva. Az árukhoz mérten, meg ki merem jelenteni, hogy kiváló a meghibásodási statisztikájuk.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#84) KillHates


KillHates
nagyúr

Most olvastam végig a kommenteket; micsoda sárdobálás megy! Gratulálok a bandának! :C

A videón az atlétatrikós beállás mindent visz :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#85) Chaser válasza KillHates (#83) üzenetére


Chaser
titán

Fentebb meg írta egy másik szervizes hogy pont ezzel a modellel sűrűn találkoznak. Ki kell fogni kategória, mint mindennél. Sztem átsiklottál afelett hogy igazából senki nem a gép minőségét kritizálta, hanem az 1 éves gar időt. 2 már mindenütt alap, 3 éves gépeket se nagyítóval kell keresni.
1ébként amit én vettem pixelhibás volt mint utólag kiderült, nem ez a modell. Nagy nehezen visszavették mikor felemeltem a hangomat:D Persze a panel gyártó sara, de elég sok gépet láttam akkoriban ami szintén ugyanolyan piros pixelhibával virított kb ugyanott. Visszaadnák a 2 év gart kifejezetten ajánlott kategóriás gép lenne a PB megint. Ott az emachine, arra adjanak 1 évet, vagy gatewayre, de abból még nem sokat láttam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) hettaki


hettaki
tag

Köszönöm a cikket. Jó volt végigolvasni.

(#85) Chaser :

A Gateway-en annyira nem kell csodálkozni hogy nem találkoztál vele, mert utoljára Magyarországon sz@r&-húgy& árulták a visszamaradt Acer TM 6593g-et, meg Acer TM 6293g-et Gateway márkanév alatt, gyakorlatilag odavágtág nettó 130 - 150 000 Ft-os áron az emberhez, egy igencsak masszív és gyors Small Business gépet, amely sorozat utódja jelenleg is az Acer csúcsát képezi, minőségben.

[ Szerkesztve ]

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#87) benoce válasza hettaki (#86) üzenetére


benoce
tag

Gateway mint olyan anno a Tescoba volt pozicionálva, volt egy központi megállapodásuk a angliai központtal, olyan 2007 magasságában Egy darabig ott volt megvásárolható, majd az egészet kiárulták.
Azóta szigorúan a nyugat-európai piacon vannak jelen

(#88) hettaki válasza benoce (#87) üzenetére


hettaki
tag

Na igen, de pont a Notebookstore árulta ki ezt a készletet Magyarországon tavaly. Gateway NO20, Gateway NO50 néven. Halom számra hozták be a régi csúcsmodelleket, rendesen alulárazva..
Igaz már híre hamva sincs, de aki megvette jól járt vele:

[link]

Mondjuk az sem véletlen, hogy a Notebookstore nyomta ki, sokat foglalkoznak Renew, refurbished termékekkel.

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#89) GIJoe


GIJoe
addikt

Tetszik a ház amiben lapul a matt külseje miatt, viszont a zsanér borzasztó gyenge...

(#90) V.Stryker válasza KillHates (#83) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

:R :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#91) Geryncs


Geryncs
csendes tag

Jó cikk grat :)

Az első képen a Moto Defy bevillant ;) :P

(#92) Pete55555


Pete55555
addikt

Jó cikk, jó a gép is. Tényleg sokan nem szeretik a PB-t, de szerintem sincs gond vele, 1-2 ismerősömnek van, eddig nem panaszkodtak.
Általában engem se nagyon érdekel az élményindex, de 6.7-es érték szerintem elég korrekt egy ilyen árú géptől, még SSD-vel is.

...Szeretem leracsniztatni...

(#93) Hatvan9 válasza V.Stryker (#80) üzenetére


Hatvan9
senior tag

1.Ha olvastál fentebb láthatod hogy egyáltalán nem fényezem semelyik márkát csak egyszerűen ne mondja már nekem senki hogy ez egy minőségi gép.
2.A PB -be nem csak kisebb aksi van hanem 2x annyit is eszik ha te így vetted a gépet hogy ezt sem tudod róla, sajnállak.
3.Egy hordozható gépnél fő szempont lehet az aksi és a minőségbe beletartozik az üzemidő hossza és hozzá mellékelt aksi nagysága.(PB be sokkal nagyobbat kellet volna)
4.Csak hogy észrevedd nem fényezem az Asus- t:Ennek a K53 -asnak is vannak durva hibái, zsanérok minősége pocsék, kiszámíthatatlan milyen lesz x év múlva, bill gombjai kattognak és nyomáspontjuk irtó gagyi hatású, alapból óriási CPU limittel küzd a gép, nagyon gyenge a proci Win7 alatt is érzékelhető.Gépről ennyit, mostani alaplapjai sem a minőség foglyai mert nem különbözik semmitől az Asrocktól sőt utóbbi gyakran jobb.
5.Hidd el hidegen hagy minden gyártó..

(#82) Zeratul:
Hülyeséget ne mondj, 6650 nem tud menni az 6480g APU -val.
Ez annak az eredménye hogy az Asus 6650 nincs visszabutítva a referencia órajelekről.

TK-81:

K53:

[ Szerkesztve ]

(#94) Alexios válasza Zeratul (#82) üzenetére


Alexios
veterán

Őő, valamit keversz, a 6480 maga az apu vga-ja, azon kívül egy 6650 van.

[ Szerkesztve ]

(#95) Hatvan9 válasza hoffman_ (#68) üzenetére


Hatvan9
senior tag

(#96) Alexios válasza Hatvan9 (#95) üzenetére


Alexios
veterán

"picit" drágább is :DDD

(#97) Pete55555 válasza Hatvan9 (#95) üzenetére


Pete55555
addikt

Te nagyon el vagy tévedve. :((( 130k-s kategóriába gondolkozz. Itt is lehet minőségi-értsd jól összerakott, de nyilván műanyag házas laptopot kapni, meg olyat is, aminek 2 hónap után kilazul a zsanérja...
Valamiért nagyon fikázni akarod ezt a PB-t csak tudnám, hogy miért.

...Szeretem leracsniztatni...

(#98) Hatvan9 válasza Alexios (#96) üzenetére


Hatvan9
senior tag

picit :D
Igaz, viszont arra okkal mondhatjuk hogy "minőségi".

(#99) Hatvan9 válasza Pete55555 (#97) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Nem akarom fikázni, nem szeretem ha a hardver vakító hatással van mert az elavulandó és nem attól lesz jó egy gépezet.Csak zavar(t) hogy túlfényezik, ismerem a gépet, hardveresen jól felszerelt ezen kívül minden másba elmarad.

(#100) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Ár érték arányban nagyon megéri.
Amit hiányolok belőle, USB3 csati.

Dave666

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.