Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) V.Stryker válasza Hatvan9 (#99) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ahogy én is megteszem, neked is oda kéne tenni a "szerintem" szót...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#102) Mtt


Mtt
tag

Több mint egy éve használok ugyan ilyen házba bújtatott, hardveresen kicsit gyengébb gépet. Ami problémám támadt vele ez idő alatt (az akksicserén kívül) hogy a billentyűzete tisztíthatósági szempontból nagyon rossz. Ha egy-két hajszál becsípődik egy-egy gomb alá azt onnan szinte lehetetlen kiszedni... :U

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#103) hettaki válasza Mtt (#102) üzenetére


hettaki
tag

Az újabb Acer és testvérmodelljeink billentyűzetei sajnos ilyen szempontból ilyenek. Az én Acerem is ilyen. Na ezen még lehetne javítaniuk. De erre panaszkodnak a legtöbben, a külföldi sajtóban is.

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#104) opeter87


opeter87
senior tag

Jó írás grat!

Az egy év gari :F
Saját sztori. Dell laptopomban kb. 1,5-2 évesen ment tönkre az alaplap így egyik-napról a másikra :W (akkor ott nagyon jól jött a 3 év gari) azóta nekem ez egy fő szempont.

Egyébként jó gép, de én ebben az árkategóriában pl. Asus-t vennék.

(#105) Kornel válasza opeter87 (#104) üzenetére


Kornel
veterán

125ért Asus K53 aztán 20-ért bele egy A8-3500M :)

(#106) opeter87 válasza Kornel (#105) üzenetére


opeter87
senior tag

kisza25 kollega pont a napokban írt arról a gépről és én is azt venném inkább.
Igaz 1,5 éve egy Asus-t is használok (K50ID) és kijelenthetem, hogy egy igen jó gép.

(#107) sketchifun válasza Kornel (#105) üzenetére


sketchifun
senior tag

És már buktad is a teljes garanciádat.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#108) KillHates válasza sketchifun (#107) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van occóé' garmatricám ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#109) Kornel válasza KillHates (#108) üzenetére


Kornel
veterán

Az kéne már csak hozzá :)

(#110) Mtt válasza hettaki (#103) üzenetére


Mtt
tag

Előbb utóbb csak rájönnek. :)

Amúgy - mellettük legyen szólva - a ház többi hibáját javították. Máshová kerültek a monitor oldalain a gumi ütközők, mert a régi borításoknál a bal (ventilátoros) oldalon elhelyezkedők ragasztása hajlamos volt kiolvadni, illetve a hangszórókat burkoló felület az előző szériáknál valami textil, ami nagyon koszolódik, ez most műanyag.

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#111) Rammod


Rammod
csendes tag

Kellemes teszt, a hőleadásra viszont kíváncsibb lennék, valamint már írták előttem a furmark tesztet is. Az SSD-s bootidő viszont nagyon kellemes, annak ellenére, hogy a 24 mp nyilván nem volt elég a teljes betöltéshez ;)

A sznobizmushoz némi adalék:
Anno (lassan 4 éve) vettem egy Packard Bellt:

Easynote MB88 Limited Edition

Köszöni szépen jól van azóta is, ugyan az eredeti seagate vinyó kikopott alóla (bad sector hegyek, de működik) 1.5 év alatt, a helyére berakott samsung azóta is teszi a dolgát hibátlanul. 1 év garanciával adták már akkor is, igaz a dobozban megtaláltam a gyári 2 éves garijegyet is.

Még az eredeti vista van rajta (jelenleg szülők használják, nekik tökéletes) de már gondolkodtam egy win7-en.
Felhívnám a figyelmet a specifikációkra amik a mai napig nem alapvetőek: HDMI, Express Card, eSATA (!) valamint DVI csati és 1.3-as webcam. Dedikált 512MB a Geforce 8600-nak aminél szerencsére megúsztam az 1 év után tönkremenő szériát. 2.1-es "hangszórók" vannak benne amik egész tűrhetően szólnak.
Van benne egy érdekes dolog amit soha nem próbáltam ki, van rajta egy infra port, amit a megfelelő távirányítóval használva pl. a mediacenter is vezérelhető.
A procija manapság már nem egy vadállat, de régebbi játékokkal simán lehet játszani is rajta a mai napig.

Két és fél éves korában szétszereltem, gondoltam kifújom a port belőle, de semmi kosz nem volt belül, nem volt rá szükség.
A ventije azóta sem csapágyas, nem csörög, nem zajos, teszi a dolgát. A burkolatot kínozva, hajlítgatva nem recseg, nem ropog, és nagyon nem is deformálódik, pedig full műanyag, igaz ez a megvételkor más árkategóriába tartozott, 200e fölött volt.

Ebből következően amikor öcsém jött tavasszal, hogy milyen laptopot vegyen, egy Asus és egy PB volt a választék, akkor a tapasztalatom alapján a PB-t ajánlottam (a jelenlegi asus alaplapom már garanciában cserélt, mert az első, fél év után elfelejtette érzékelni a procimat, de mivel jó minőségű hangkártyát raktak rá, maradtam ennél a típusnál és azóta nincs vele gond).
Mind hardverben mind árban majdnem ugyanazok voltak.
140 ezer ft volt: Easynote TM85

Árához képest merevebb mint a 200-250 ezres dell laptopok, ugyan csatlakozók és szolgáltatások tekintetében elmarad a lassan 4 éves laptopom mögött, de ez sem tűnik rossz vételnek eddig.
Aztán majd az idő eldönti :)

[ Szerkesztve ]

(#112) Ramod válasza Rammod (#111) üzenetére


Ramod
csendes tag

LOL, sikerült belépnem az elveszettnek hitt regisztrációmmal :D

(#113) skul0


skul0
aktív tag

Grat a cikkhez, szép kis összefoglaló!
Lassan egy hete én is egy ilyen Packard Bell tulaja vagyok, csak más konfiguráció. (i3 2,4GHz, 4GB RAM, GT540m). Meg kell hogy erősítsem a cikk szerzőjének szavait a külső minőségével kapcsolatban, ugyanis igaza van. Ebben az árkategóriában (én 125-ért vettem) ez az anyaghasználat több mint kielégítő, az én várakozásaimat abszolút felülmúlta.
A negatívumokkal is azonos véleményem van, valóban kicsit hangosak a billentyűk, és a jobb oldali usb csatlakozók is kerülhettek volna feljebb.
Egyébként ha valaki egy aránylag olcsó de mégis jó lapost szeretne, annak én is (eddig legalábbis) merem ajánlani.

(#114) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Örülök, hogy sárdobálás mellett pozitív tapasztalatokkal is bővül a topik. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#115) AxBattler


AxBattler
félisten

Mostanság vennék notit, általános használatra, 120k körül, és bementem egy media marktba - csak hogy megtapogassak pár gépet.
Próbálgattam, fordítgattam, nyomkodtam - és hát azt kell mondjam nincs különbség a 120k-s Acer, és a 190k-s Samsung/Toshiba/akármi között. Mindkettőnek ugyanannyira hajlik a billentyűzete, ugyanannyira horpad a burkolat, és anyagminőségben sincs akkora ugrás a két kategória között...
Szvsz...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#116) hettaki válasza AxBattler (#115) üzenetére


hettaki
tag

Ezzel egyet tudok érteni, a 120 K-s kategóriában, 190-esben viszont már ott vannak a probook-ok, meg az olcsóbb edge-ek. Azért azok masszívabbak ezeknél. Igaz jóval gyengébb a hardverük is.

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#117) AxBattler válasza hettaki (#116) üzenetére


AxBattler
félisten

HP nem volt kirakva, arról nem tudok nyilatkozni.
Egyébként (mástól is kérdezem) 120k körül mi az, ami elfogadható minőségre? (Nem kell nagy teljesítmény, átlagos használatra lenne.)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#118) hettaki válasza AxBattler (#117) üzenetére


hettaki
tag

Arra szerintem is szinte bármelyik megfelel a mostani mezőnyből, akkor már csak a garancia hossza, meg az ilyen kisebb különbégek dönthetnek. Ami fontos lehet.

szvsz

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#119) Alexios válasza AxBattler (#117) üzenetére


Alexios
veterán

fujitsu lifebook a530, az elég korrekt gép, fém borítás, matt kijelző, 3 év garancia ami 5 évre bővíthető, stb.

(#120) AxBattler válasza Alexios (#119) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, megnézem!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#121) hmb


hmb
aktív tag

nem tudja valaki,hogy a 6650-es amd vidkari az mxm modulos benne?

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#122) KillHates válasza hmb (#121) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem az.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#123) Chaser válasza Alexios (#119) üzenetére


Chaser
titán

Műanyag lesz az tudtommal, a probooknak van alu borítása. Attól függetlenül korrekt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#124) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Felkeltetted bennem a vágyat :) Mármint a gép iránt :D
Mondjuk az érdekes, hogy haverom kb. két éve vett egy PB gépet a photohall-ban és ő tudott kiterjesztett garanciát venni hozzá. Na mindegy, azt hiszem veszek egy ilyet, mert már régen is feltűnt az ár-érték arány jósága. Egy év gari meg nekem elég,mindent egy évre nézek :)
Szóval köszi a tesztet. :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#125) Chaser válasza hitvanyalak (#124) üzenetére


Chaser
titán

Csak egy mobil gépben 50-100k az alaplap ha megpusztul, már persze ha 1általán tudsz hozzá szerezni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126) hitvanyalak válasza Chaser (#125) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Komolyan mondtam, hogy egy évre nézem, ha addig megpusztul akkor garancia, ha nem akkor minden további nap ajándék :)

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#127) Chaser válasza hitvanyalak (#126) üzenetére


Chaser
titán

Ez is egy hozzáállás. De mondjuk részemről ilyen értéknél legyen 20-40k-val több és 3 év garancia. Ha 3 év után megpusztul minden további nap ajándék:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128) hitvanyalak válasza Chaser (#127) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Az a baj, hogy igazad van.... mondanál priviben akkor 150-170-ig olyat amin azért tudok játszani is valamennyire? köszi

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#129) Chaser válasza hitvanyalak (#128) üzenetére


Chaser
titán

:D notebook topik...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#130) Hawerr válasza Chaser (#129) üzenetére


Hawerr
tag

Vanvkinek ilyen eladó? :DD

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#131) hmb


hmb
aktív tag

hogyan tudok vga drivert frissiteni? ez az első noti életemben hiába mentem fel amd oldalára és szedtem le a drivert telepitéskor nincs ilyen driver a gépben hibával kilép...

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#132) loopem


loopem
csendes tag

Jó írás. Grat. :C

(#133) peti634


peti634
csendes tag

Üdv.
Szerintem egy nagyon jó laposról van szó, nekem is ilyenem van, bár igen az Asus-t nem ismerem, szerintem aki egy ilyet vesz nem bánja meg. Lehet hogy jobb az Asus, lehet nem, szerintem a gyári hibás dolgok (Asus) vele jár, és bárhol előfordulhat, az egy dolog hogy egy adott típusnál, vagy márkánál többször. MM-ba én is végignéztem a gépeket, és ez tűnt a legjobb választásnak, igen vannak minőség problémái:
- 1 hangszóró, megvan a másik helye is, de nincs benne
- jobb oldalt 2 usb, pont az egérnél
- nekem az se tetszett hogy nincs Num-Caps-Scroll lock led rajta
- a kijelző körüli műanyag tényleg nagyon szedi az ujjlenyomatot
És még a melegedés is elég fura szokott lenni (vagyis sok), bár akkor tényleg nagyobb játékokkal játszok. Az anyaggal szerintem nincs túl sok gond ilyen árban.
De szerintem ezektől az apróbb problémáktól eltekintve nagyon jó gép. Bár nekem főképp játékra kell, és pl. a MM-ban nem nagyon láttam 200eFt alatti gépbe 4 magot, ez a gép így igen is megéri. Csoporttársam 200eFT-os Dell gépével azonosan bírta a játékokat (kicsit az övé jobban). Szerintem aki játékra használná tényleg jó választás, vagy az Asus.
Az egy év gari viszont kicsit gáz, de tényleg biztosítást is lehet rá kötni.

(#134) cspitu


cspitu
csendes tag

Sziasztok!

Én 1,5 hónapja használom a gépezetet és megvagyok elégedve vele!
Persze a megszokott notebookom után van egy-két dolog (kialakítás) amivel meg kell barátkoznom, de nem lesz vele gond kis dolgokon nem kell fennakadni! :)

Nálam a gépnek a megvásárlásakor nem a design volt az elsődleges hanem a tudása és az elég komoly ebben az árkategóriában.
Nem egy kimondott gamer notebook de simán lehet vele játszani!!!
Az 1 év garin nekem is megakadt a szemem, de "aludtam" rá egyet és tovább tudtam lépni ezen a dolgon!:)

A noti hűtésével megvagyok elégedve egy stabil 45-52 fok (netezés és szövegszerkesztés közben), persze akármilyen jó a gépnek a hűtése egy notebook hűtő elfér alá ha játszik vele az ember!!!

Szóval én is beállok a sorba és mindenkinek csak ajánlani tudom a PB TK 81-et, főleg azoknak akik játékra is akarják használni a leendő notebookjukat.

[ Szerkesztve ]

(#135) bigdee888


bigdee888
tag

Sziasztok!
A videókártya driver-ét én sem tudtam frissíteni azzal a pack-kal, amit az AMD oldaláról lehet letölteni, így más megoldás után kezdtem el kutakodni.
Hosszas szerencsétlenkedés után jutottam el odáig, hogy az AMD odalán nem a Notebook, hanem a Desktop verziót kell használni. Onnantól fel fogja frissíteni a kártya driver-ét. Nekem legalábbis megtette.
Remélem segítettem!

Üdv, Dávid.

(#136) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Látom a vga driverrel sokan szenvednek. Próbáljátok az amd oldaláról úgy letölteni a drivert, hogy ne a kisméretű, netes install fájlt töltsétek le, hanem a másik fülön elérhető, nagy méretű telepítőfájlt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#137) #32577792


#32577792
törölt tag

egyébként a media marktban 2 év gari volt, megnéztem a honlapot és ezt találtam:
[link]

(#138) szkita


szkita
tag

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/fn:termekek-osszehasonlitasa:samsung-np300e5z-s08hu-p79993351,asus-x54hr-so216d-p81931530,acer-aspire-5742g-384g75mn-p48035604,samsung-np300e5x-t01hu-p108602943,packard-bell-easynote-f4087-gn-475hg-p87376016/ Ezek kozul melyik ajanlott? Bocs de nincs nemzeti karakterem es a linket se tudom piros link moge rejteni

[ Szerkesztve ]

(#139) simonlaci55


simonlaci55
tag

Sziasztok, ennyi idő elteltével is működik hiba nélkül a lapos? vagy esetleg hibákról tudnátok irni?

Simon László

(#140) haVLix


haVLix
csendes tag

kb. 2 éve használok egy ilyen gépet, semmi bajom nem volt még vele. Elég rendesen nyúzom, mivel rendszeresen renderelek vele, bár van rendes munkállomásom is. Bővítettem 8gb-ra a RAM-ot.
A videó driver-t win8 alatt még nem tudtam telepíteni, persze nem is nagyon keresgéltem, de biztosan megoldható.
Amit nem szeretek benne:
- kicsit hangos a venti.
- a kijelző átlagos minőségű (grafikus vagyok, nekem ez kényes pont)
- gyenge a hangszórója (igen, direk nem többesszámban írtam :( )
Amit szeretek benne:
- kényelmes bill.
- bírja a nyúzást.
- kifejezetten jó ár/érték arány!

[ Szerkesztve ]

(#141) haVLix


haVLix
csendes tag

Jelentem a gép még mindig megvan és tökéletesen működik... nem gondoltam volna, hogy ennyit ki fog bírni, ráadásul még mindig kifejezetten szép állapotban van. Tavaly kapott egy SSD-t, jót tett neki. Windows 10-et is szépen fogadta :C

(#142) dkarcsy95 válasza haVLix (#141) üzenetére


dkarcsy95
tag

Nemrég szereztem be én is használtan ezt a típusú szörnyeteget. Gondolkoztam Win10-ben. Bármi észrevétel/hiba a gyári win7-hez képest teljesítményben? :o

What the hack?

(#143) kstcsk válasza haVLix (#141) üzenetére


kstcsk
tag

Zsanérja még nem tört ki? Meglepő.

(#144) dkarcsy95 válasza dkarcsy95 (#142) üzenetére


dkarcsy95
tag

Kipróbálva Win10 alatt,két külső monitorral. Meg se röccen a gép :D

What the hack?

(#145) haVLix válasza haVLix (#141) üzenetére


haVLix
csendes tag

Nyáron megdöglött szegény... alaplap hiba. Valakit érdekel esetleg alkatrésznek?

(#146) carr


carr
őstag

Sziasztok!

Ebbe tudja valaki milyen csatis pci van wifi-t tekintve? Van 2 ilyen TK81 asszem, egyik intel, máésik amd, és egy centrino n 1030 wifi+BT4.0 kártya. egyikben sem akar menni. driver az istennek nincs hozzá. Valaki tud segíteni? Asszem azt írja a win amikután felment a driver, hogy nem tudott elindulni az eszköz. mindkét gépben. win 7 x64.
:) bár 2018 nem most vót. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.