Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv,

A hibákat, észrevételeket kérem privátban jelezni. És elnézést a képek "otthonos" mivoltáért. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2) Alexios


Alexios
veterán

Lehet kövezni de én is az egy éves garancia miatt nem vettem(illetve egy éve pb laposom volt, nem kéne még 1x, de ez most itt mindegy). De ez csak a magyarországi forgalmazó miatt van szerintem, hogy nem lehet bővíteni, mert nyugatabbra bizony a PB gépekhez is lehet garanciakiterjesztést venni.

(#3) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Az egy év gari tényleg elég sánta sajnos, de a gép az pazar. Szerintem ár/érték bajok, nem semmi belseje van, meg kell hagyni. Jó fogás volt, használd egészséggel :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4) V.Stryker válasza Alexios (#2) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor nesze neked. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5) Hunork


Hunork
veterán

Szia!

Nagyon hangulatos írás, kiváló bemutató. :K
Annyira, hogy most szégyellem magam, ahogyan a Lenovo -n írom ezt a hsz-t... :)
Engem sikerült meggyőznöd erről a termékről és a gyártóról is, melyről való igaz, és sem tudtam sokat.
Gratula! :C

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#6) sketchifun


sketchifun
senior tag

Nagyon köszönöm én is a cikket. Valószínüleg karácsonyig beruházok egy ilyenre.

Tényleg nagyon megbízhatónak tűnik, a gari cikk is csak bíztat.
Voltam már MediaMarkt-ban.

Egy Acer, egy Asus, egy Lenovo, és egy PB volt egymás mellé kiállítva.
Mondanom sem kell, hogy a PB messze a legelegánsabb volt, ráadásul masszivitásra is bőven elpicsázta a többieket. Brutál jó zsanár, ami nem túl szoros, mégis röhögve tartja a kijelzőn a gépet.

Ajánlom mindenkinek, én is ezt fogom venni!

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#7) No-kia


No-kia
őstag

gép tényleg tetszetős, nekem is csak az 1 év gari szúrt szemet :(

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8) alcsa válasza hoffman_ (#3) üzenetére


alcsa
senior tag

Ez a felszereltség bizony nem semmi ilyen ár mellett.

Jó cikk, használd egészséggel a gépet!

Garanciához hozzászólva, az én Acer laptopom 1 éves garanciája már le van járva lassan 2 éve, s eddig nincs semmi baja. Azok akik garancia után választanak gépet, okosan teszik, de ne ez legyen a legfőbb kritérium gépválasztásakor, szerintem.

(#9) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszi mindenkinek. Örülök, hogy tetszik. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10) baluka26


baluka26
veterán

Jó cikk.

Az egyik képen háttérben Perlenbacher?:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11) No-kia válasza alcsa (#8) üzenetére


No-kia
őstag

nem ez a legfőbb, de jobb félni mint megijedni, nekem is a dellem, i3-as 5650 olyan egetrengetően nem gyengébb mint ez, ugyanenynibe került, igaza vinyó 320-as és a ram 2gb volt, de 3 év garit megérte nekem :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#12) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Én is ezen a gépen gondolkodtam, de le lettem beszélve róla hogy kaksi, de most ismét gondolkodom :D

Leírnád a pontos típusát annak amiről írtad a tesztet FAIL ill. az SSD-ét?

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#13) ErosenZold válasza ErosenZold (#12) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Ja és te hol vetted ezt ennyiért?

Én csak 152.000 körül találok :(

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#14) simonzé


simonzé
addikt

Jó írás, élmény volt olvasni.
Azt viszont nem értem, hogy minek vesz 4 magos, erős VGA-s gépet az, aki nem játszik rajta... Felesleges pénzkidobás.

I don't fit in. I fit out.

(#15) Alexios válasza ErosenZold (#13) üzenetére


Alexios
veterán

Media marktban volt múlt héten 140ért

simonzé: dolgozni pl.

[ Szerkesztve ]

(#16) V.Stryker válasza ErosenZold (#12) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Saturnba vettem, 139900-ért. Intel SSD-ről van szó, még régi szériásról. De azért így is ketyeg rendesen. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17) x_o_n válasza Alexios (#2) üzenetére


x_o_n
veterán

már bocsi de itthon is lehet,pár hete vettem egy pb netbookot és +1 év gari kiterjesztéssel.

(#18) Alexios válasza x_o_n (#17) üzenetére


Alexios
veterán

az jó, én 2 hónapja hívtam fel őket kb ez ügyben, mert akartam a PB notimra venni, azt mondták, hogy mo-n erre nincs lehetőség.

(#19) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A kedvemért megnéznél valamit? Furmark + prime95 egyszerre futtatva. Közben Core temp és cpu-z. Kérdés: X perc után beadja e az unalmast és belassul e a cpu egy alacsony MHz-n. Azért kérdezem mert a leírt hőfokjaid játék alatt eléggé közel vannak ahhoz, hogy egy huzamosabb ennél is nagyobb terhelés alatt cpu throttlinra kényszerítsék cpu-t.
Tetszetős gép....... Olcsó is nagyon, hmmm! :R

(#20) x_o_n


x_o_n
veterán

köszi a tesztet,meglepödtem kicsit..
a hangszoró megoldást azt gondoltam volna csak a netbooknál lövik el..ott ugyanis ugyanez a system:)
a teszt megerösitett abban hogy notiban is egy pb-t fogok vásárolni az asszony meg megkapja majd ezt a netbookot:)
amugy nem rosszak az új pb cuccok régebben a bill viszont elég merev volt,most már korrektek nekem az nem tetszett 4 évvel ezelött egy modellen.

(#21) x_o_n válasza Alexios (#18) üzenetére


x_o_n
veterán

az igen....nem lehet hogy csak ott lehet és akkor amikor megveszed?

(#22) simonzé válasza Alexios (#15) üzenetére


simonzé
addikt

Félreértesz: Én nem vagyok játékos, és sokkal racionálisabban választottam gépet. Még videószerkesztéshez is jó a kétmagos, a komoly VGA előnye pedig kizárólag játéknál jön ki, még HD videózásnál sem. AMD vonalon ilyen gépet 110-ért lehet venni Win7-tel.

I don't fit in. I fit out.

(#23) x_o_n válasza simonzé (#22) üzenetére


x_o_n
veterán

4 magot és sok ramot azért nem csak játékoknál lehet kihasználni...nekem sok dolognál érezhető az i5 röl i3 ra váltás... föleg időben...

(#24) Alexios válasza x_o_n (#21) üzenetére


Alexios
veterán

Nem, acernél is garanciaidőn belül lehet bővíteni, meg minden gyártónál tulajdonképpen, de most megnéztem a pb magyar oldalát és ott se említenek semmit a garanciabővítésről.

(#25) sketchifun


sketchifun
senior tag

Egyébként nem annyira para, egész egyszerűen kötsz rá biztosítást, ami a véletlen leejtés és egyéb dolgokért is fizet.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#26) V.Stryker válasza sketchifun (#25) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez egy okos gondolat. :) :C Kíváncsi lennék, hogy mennyi egy ilyen biztosítás. :U

simonzé : értem én a bajod, de ennek két oka van. Az egyik, hogy eleve ez mindig gyengébbet pártoló vagyok, így hiába tudom, hogy az Intel mobil processzorai jobbak, de a gyengébbet támogatva elven AMD-t veszek, így hozzájárulva valamicskét, hogy túl nagy monopóliuma legyen az Intelnek. :)
A másik, hogy egy netbookról váltottam és k.rva ideg voltam a lanyha teljesítmény miatt, így nem volt kérdés, hogy plusz fél óra aksi időt beáldozok a teljesítményért.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Jó cikk, grat. :K

Viszont egy kis dolog nem helytálló:

"Egyedüli fényes fekete felületet a kijelző körül kapjuk, de az gyűjti is az ujjlenyomatot. Még jó hogy sokat nem nyúlkálunk oda."

Akkor hogyan nyitom ki? Mert minden kinyitáskor oda kell nyúlni.

Amiket írtál az alapján szerintem jobban jártál volna egy Asus K53TA -val
Mert van USB 3.0, mert van a webcam visszajelző led, mert 2év garanciát kapsz, meg Asus.

Viszonyításképp a K53 hardvere 3DMarkba ezt hozza:

Jó csalok mert a proci 2,9 GHz -n megy ;]
Viszont ezt a gépet nincs aki ne húzná főleg hogy gyárifesz alatt is megy gyárinál sokkal nagyobb órajelen pl.: 2,6GHz-n.Meg szerintem ha már nyílt a lehetőség erre akkor ezzel együtt kell értékelni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#28) blueMerle válasza V.Stryker (#26) üzenetére


blueMerle
veterán

Az egyik, hogy eleve ez mindig gyengébbet pártoló vagyok, így hiába tudom, hogy az Intel mobil processzorai jobbak, de a gyengébbet támogatva elven AMD-t veszek, így hozzájárulva valamicskét, hogy túl nagy monopóliuma legyen az Intelnek.

Hát ezt most akkor én nem értem. :F Én pártolom a szegény gyerekeket és inkább nekik adom az adóm 2 százalékát mint egy milliomos klubnak ugye, ez evidens. Node hogy csak azért vegyek gyengébb elektronikai cuccot, mert azt pártolom? Ilyenről még nem hallottam :))

Te, Én legalább őszintén bevallom hogy nem vagyok eleresztve túlzottan,és ezért vásároltam AMD-s procival notebookot :D :P

A teszt mindenezektől függetlenül jó lett, a noti teljesítménye is bizony nagyon jó, de én inkább vettem egy picit gyengébb belsővel szerelt HP-t hasonló áron, de full alumínium burkolattal és belső magnézium vázszerkezet-merevítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#29) x_o_n válasza Alexios (#24) üzenetére


x_o_n
veterán

pedig látod van.ha nem kérdezik meg én sem tudtam volna róla.
mikor vettem kérdezték kérem e a plusz 1 vagy 2 év garancia kiterjesztést.

(#30) V.Stryker válasza Hatvan9 (#27) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Előzőleg két Asus notim volt. Ilyen érvekkel vettem őket én is annó. És 5 év után meg úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy Asus-t többet nem veszek.

Ami felnyitáskor keletkezik ujjlenyomat, az nem vészes, mert nem túrod be az ujjad. :)

blueMerle - nem gyengébb. Egyszerűen a különbség az akkunál jön ki valamennyire és bizonyos - eleve adott cpu-ra optimalizált - programoknál. Mivel én ilyet nem használok, így jó az AMD is. A pénz annyira nem volt kérdés, mert hasonló árban volt az i3 is. Illetve 140k-nál már nem tök mindegy az a plusz minusz 10k? :) Szóval össze vissza fecsegek, pedig még nem is ittam, de az az igazság, hogy inkább hosszú évek alatt kialakult érzelmi dolgok befolyásolják, hogy AMD-t veszek, mintsem technikai észérvek. :) Huhh, de hülyén hangzik ez most. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31) blueMerle válasza V.Stryker (#30) üzenetére


blueMerle
veterán

Én sem vennék Asust. Volt prémium és alsókategóriás is, egyikkel sem jártam szerencsével :D

(#32) Alexios válasza x_o_n (#29) üzenetére


Alexios
veterán

Holnap felhívom őket megint, kíváncsi leszek. De nem is látom árgépen se meg sehol a külön garanciakiterjesztést.

(#33) x_o_n válasza Alexios (#32) üzenetére


x_o_n
veterán

mindenesetre érdekes az egész,pár éve vettem grundig tv-t egy áruházban,sehol máshol csak ott ajánlották fel plusz 5000 ft a +1 év garanciakiterjesztést....

(#34) x_o_n válasza V.Stryker (#30) üzenetére


x_o_n
veterán

igen ebben van valami asus-al én is ráfaragtam...ráadásul mikor egy ilyen helyen dolgoztam 1 hónap alatt 3-márka volt amiböl (ebben az asus is szerepelt sajnos) viszonylag sokat visszahoztak cserélni...2 márka volt egyedül amiböl ugyanannyit vettek az emberek de egy darab sem jött vissza...

(#35) Hatvan9 válasza V.Stryker (#30) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Volt pár Asusom és PB -m.Jelenleg Asus és Acer van elhiheted az Asus oda-vissza körözi a PB-t minőségben.
Igen volt pár félre sikerült Asus korábban, de akkoriban a PB milyen is volt? ;] :)

PB szoftvertámogatásról ne is beszéljünk. :N

[ Szerkesztve ]

(#36) Alexios válasza x_o_n (#34) üzenetére


Alexios
veterán

Mondjuk pont ezért jó a hosszú garancia :DDD Különösebben nem zavar ha elromlik, de szó nélkül megcsinálják. Amúgy ezelőtt egy 200k-ért vett PB notim volt, és mikor a garanciaidő végénél magától!! eltört a műanyag borítás a szellőzőnyílás felett, na akkor valahogy elment a kedvem tőle. Amúgy semmi bajom a márkával, de ez után nem mertem már 1 éves garanciával venni.

[ Szerkesztve ]

(#37) blueMerle válasza V.Stryker (#30) üzenetére


blueMerle
veterán

Én még mindig nem értelek :D Én érzelmileg asszonykámhoz, a családomhoz, a kutyámhoz kötődöm de egy céghez vagy egy termékhez semmiképp nem (sőt még autóhoz sem tudok). Node különbözőek vagyunk, ha mindenki egyformán gondolkodna akkor elég unalmas lenne az élet :))

Mindenesetre az én igényeimnek is megfelel az AMD-s kínálat, többek között is ezért vettem, persze ha több pénzem lett volna akkor az Intelt választom (de fontos volt az alu burkolat, ami az ár jelentős részét kitette). :)

Hatvan9:

Jelenleg Asus és Acer van elhiheted az Asus oda-vissza körözi a PB-t minőségben.

Really? Egy fél M Ft-os Asushoz mit szólsz? Ha azt mondom a 3. volt a boltban ami egyáltalán ELINDULT!!! (a többi gyárilag bios hibás volt) :D Hát sry de erre nem mondanám hogy minőség. Nem beszélve a kommersz szériáról, a szeméttelepre való K50AB-król (nekem is kijutott 1 év alatt 2 darab és 4x szervizlátogatás)

[ Szerkesztve ]

(#38) Kolondrum válasza V.Stryker (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

Aceréknél 24k és 3 év garral együtt.

(#39) V.Stryker válasza blueMerle (#37) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

téves

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40) Hatvan9 válasza blueMerle (#37) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Nem azt mondom hogy az Asus a legjobb mert nem is, sőt inkább csak egy erős közepesnek mondanám de minden gyártónak vannak baklövései ahogy Asusnak is.Legjobb gyártók szerintem: Dell, Lenovo és ezeknek is vannak pl. a mostani inspiron széria.Szerencsére nem volt K50AB -m viszont van ismerősöm akinek az van de mégsem hallatom semmi rosszat tőle.Eddigi PB tapasztalatom jó ár/teljesítmény de minőségben a legalja. :(

(#41) norbi19884


norbi19884
tag

Szerencséd van a szerelő nyílásokkal nekem ugyan ilyen van emachines-ből legalábbis kasztni tekintetéből és semmi nyílás nincs rajta, lehet be kéne szereznem egy ilyennek az alját :D

(#42) naszvalo


naszvalo
tag

szia.köszi az írást.jól sikerült.

(#43) HKaresz válasza V.Stryker (#4) üzenetére


HKaresz
csendes tag

:C

(#44) V.Stryker válasza Hatvan9 (#40) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Talán érdemes lenne kipróbáld a PB-t mostanság is. Én idén már vettem 140k-ért Asus-t is és most ezt a PB-t ugyanannyiért. Az Asus szerintem alábbvaló e kettőt tekintve, mint a PB. A PB összerakása eleve nagyságrendekkel jobb, mint az Asus-é. Az anyaga mindkettőnek tetszett, de a PB masszívabbnak hat.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45) Hatvan9 válasza V.Stryker (#44) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Nem tudom konkrétan melyik típusról beszélsz viszont a K53 -al tuti jobban jártál volna mint ezzel. ;)
Jó azért ez sem rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Alexios válasza Hatvan9 (#45) üzenetére


Alexios
veterán

Azért nem feltétlen. A procija igen is erősebb, nem is kevéssel(nem csak játékoknál jön jól a 4 szál), illetve eredeti win7 is járt hozzá.

(#47) FRENK1988


FRENK1988
veterán

"És hát a világ pénzéért sem hagynám ki a Windows élmény indexét, amelyet, mint isteni igét szívnak sokan magukba. Hát használjátok egészséggel:" :DDD
Hát a te 6650M-ed lenyomja az én 5870-m fél ponttal:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#48) Hatvan9 válasza Alexios (#46) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Akkor Te miért nem ilyet vettél? ;]

Jó ár/teljesítmény arányt elismertem én is fentebb, de hiába ha a gép minősége gyenge. :(

(#49) hoffman_:
Akkor miért melegszik ennyire PH tesztben?
Mellesleg szoftveres támogatásba is évezredekkel jobb az Asus.

[ Szerkesztve ]

(#49) hoffman_ válasza Hatvan9 (#48) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De ha egyszer lett írva, többek által is, hogy nincs baj a minőségével...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50) Alexios válasza Hatvan9 (#48) üzenetére


Alexios
veterán

Mert keveseltem az 1 év garanciát. Ha 2 év lenne rá valszeg olyat vettem volna

hoffman_: hááát azért.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.