Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érdekes a fogyaztás különbsége... Vajon a kisebb vcore fesz miatt van vagy a chipset is ennyivel kevesebbet eszik?
Bár szerintem is-is.

És az is meredek hogy a "jobb" chipsetben a Vcore alacsonyabb értéke mellett is stabil a proci.

Amúgy gratula, jó lett ez :C

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) djbahool válasza hcl (#1) üzenetére


djbahool
senior tag

Köszi :R

Sztem a chipset csíkszélessége miatt főként, de valamennyit a Vcore is közre játszik biztosan.

A stibilitást pedig szerintem a 8 fázisnak köszönheti.
Ja és ami kimaradt, most jutott eszmbe:
Stabil alapórajelhez Vcore:
P5B-E: 1.15 V
P5Q: 1.00 V

[ Szerkesztve ]

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

kis javitanivalo: "95W*10h=950W=0,95kw=38 Ft" az ott mar Wh, es kWh Elejen meg szepen le is irtad. :(

(#4) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

A P5B-Evel azért kellett több feszt adnod, mert droppol a lap. Dropmod ;)
Azonos terhelt értékek mellett mérve jönne csak ki a különbség pontosan.

Amúgy mivel\hogy mérted a fogyasztást? Dugóból ennyit vesz fel a gép?

(#5) djbahool válasza #06658560 (#3) üzenetére


djbahool
senior tag

Köszi az észrevételt, javítottam.

Speed(R): igen, a droop-ra én is gondoltam. A fogyasztást multiméterrel néztem, dugóból ennyi áramot vesz fel a gép.

[ Szerkesztve ]

(#6) András83


András83
csendes tag

Remek kis írás... pont mostanában kerestem fogyaszással kapcsolatos teszteket, de nem nagyon találtam. Ez pont az amire kíváncsi voltam :) ...ráadásul még az EPU is benne van :)

Még a Gigabyte-nál DES-nek nevezett technológiára lennék kíváncsi. Arról valahol azt láttam, hogy jobb mint az EPU és hogy a Gigabyte lowend alaplapokba is be fogja rakni, ellenben az ASUS-al.
Mondjuk szerintem ezeknek inkább a lowend kategóriában van értelmük... nem hiszem hogy aki 60-ért vesz alaplapot azt nagyon érdekli az évi 2000 Ft megtakarírás a villanyszámlán :)

(#7) djbahool válasza András83 (#6) üzenetére


djbahool
senior tag

Hát, a P5Q is majdhogynem lowend a P45 kategóriában.
A DES tán annyival jobb, hogy OC módban is megy, míg az EPU nem.
Engem még majd ez E0 steppinges proci fog érdekelni P45 alaplapban, mivel ott már lesz C2 C3 és C4 idle mód is.

(#8) hcl válasza Speed® (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De a dropmod meg nem mindig jó :) Ha emlékszel még régebben volt egy cikk erről csak azt nem tudom ki írta.
Persze ízlés dolga :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) djbahool válasza hcl (#8) üzenetére


djbahool
senior tag

Hát igen, én is olvastam azt a cikket.
De végülis az LLC az nem ugyanaz teljesen mint a drop mod.

(#10) Speed® válasza hcl (#8) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem mindig jó, de ha tuning van, akkor elkél. Meg ha szutyok ASUS lapunk.
Havernál a P5KC Q6600al BIOS 1.55ről LOAD 1.32re droppolt 8x425ön már..
IDLE kapott szerencsétlen proci 1.4 körül (C1E&EIST tuningnál kilőve ugye).

djbahool
Egész jó..idle lehetne kevesebb is. Bár lehet komolyabb vidkarival nagyobb lenne a difi a két állapot közt. Amit ha játszani is szeretsz, nem ártana újítani :)

(#11) Viszlát


Viszlát
addikt

Esetleg még a címet érdemes lenne javítani... :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) djbahool válasza Viszlát (#11) üzenetére


djbahool
senior tag

Igen, épp most vettem észre, de azért köszi.

A játékról meg csak annyit Speed(R), hogy kb. 1 hete van meg a P5Q-m, de kb. ma jutottam el odáig, hogy tesztelgessem 1 kicsit.
Nekem arra a havi 4-5 óra játékra bőven elég ez a kari.

(#13) Speed® válasza djbahool (#12) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hát, végülis attól függ mivel játszol 4-5 órát..egy 3850es már bagó pénzért kapható.
Persze ha az igényeidnek elég az XT, akkor nincs értelme váltani valóban.
De ez esetben nem igazán látom értelmét a 3.6GHzen járatott C2D procinak :F
Mondjuk ha meló miatt vagy sokat konvertálgatsz\tömörítesz, akkor érthető.

(#14) djbahool válasza Speed® (#13) üzenetére


djbahool
senior tag

Utóbbi főleg (konvertálgatás és dvd rippelés), de ha időm engedi és elkap a hév, akkor befigyel 1 kis GRID, COD4 vagy NFS, amihez azért jó a C2D :K

További pont a fogyasztás volt az, ami miatt anno váltottam (kályha D805-ről C2D-ra)

[ Szerkesztve ]

(#15) Speed® válasza djbahool (#14) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A rippelés nagyrészt ODD\HDD függő, de konvertálásnál hasznos a Wolfi. Bár egy AVIVOs vidkari Xcoderrel csuklóból leveri :) A D805..hát igen, 3.5+GHzen igen éhes. De jó volt anno azért..nemigen volt vetélytársa hasonló áron.

(#16) djbahool válasza Speed® (#15) üzenetére


djbahool
senior tag

A rippelés utáni átkódolásra gondoltam, természetesen.
A d805 meg tényleg nagyon tudott menni, %-os OC toplistákban sztem a mai napig verhetetlen.

(#17) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Grat, érdekes kis tesztecske lett :)

"Education is important but big biceps are importanter"

(#18) Thunderzolee

Jó cikk, azt hittem sokkal nagyobb külömbség van a régebbi és az újabb cuccok közt.
Bár a régi alaplapba is azt a takarékos 8200-es procit tetted, mint az újba.
Kiváncsi lennék, egy Pentium D-vel mi lett volna a helyzet.
Plusz 100Watt kábé? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#19) Godefroy


Godefroy
senior tag

Ezért maradtam én is a P5B 965 ös lapnál, semmi sem indokolta a fejlesztést.
2 éve bent van köszöni szépen teszi a dolgát, nekem is 8200 es duruzsol benne.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#20) hcl válasza Godefroy (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na igen. Nekem is "csak" 2,7-re van húzva az E6400, mert minek több? Alapórajelen is jól ment, de hát informatikusnak legyen húzva a gépe + feszt sem kellett emelnem.

Mondjuk ha játszanék akkor tuti rányomnék minden kakaót, de olyanra úgysem volt időm évek óta.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

.hi jo kis teszt.. ha vki most vesz gépet akkor érdemes vennie p45-őt vagy jó még a p35-is..pl a giga ep35 17k a p45 21k..na most feltétlen meg kell venni a p45-őt :F meg ér +4k-t az hogy p45 legyen :F sztem nem..

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#22) djbahool válasza sid.:Rc211v (#21) üzenetére


djbahool
senior tag

:R
Szvsz pár hét, esetleg 1-2 hónap múlva a p45 is 20k alatt lesz.
Szóval én arra voksolnék, márcsak az Intel C-State, NRG saving stb. featureok miatt is.
Na meg persze 65nm nem 90, az sem mind1.

(#23) Thunderzolee válasza sid.:Rc211v (#21) üzenetére

Talán a PCI-Express 2.0 miatt érdemesebb a P45-öt venni.

MSI-nek olcsóbb P45-ös lapjai is vannak,
kábé annyiba kerülnek, mint Gigabyte P45-ös lapjai. Asszem.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24) sid.:Rc211v válasza djbahool (#22) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

aha igaz de akkor már a p35 megint csak olcsóbb lesz :) ...de lehet nem..egyébként ilyen energiatakarékos üzem van p35-ben is nem?
:R

Thunderzolee
tényleg van pcie 2.0 ez ide billenti a mérleget..na mind1 igazából csak azért kukacoskodom mert mindig a lehúzás megy.." vedd meg mer újabb"..

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#25) Godefroy válasza hcl (#20) üzenetére


Godefroy
senior tag

Nekem 2.85 de csak a RAM miatt, hogy 1066 meglegyen neki.
Idáig sem a procival volt gond játék alatt, hanem a szarul megírt programokkal.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#26) rviktor25 válasza sid.:Rc211v (#24) üzenetére


rviktor25
aktív tag

a giga p35-ben van, de csak no OC , és normal Voltage beállítás mellett. (szall majdnem olyan, mintha nem lenne:) )

Chiwasuu!!!

(#27) hcl válasza Godefroy (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja nekem 800-as RAM, 840-850 körül, mikor hogy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Tényleg jó lett és lényegre törő de ne a BIOSból adott feszt vedd figyelembe.. akkor inkább egy CPU-Z vagy Everest... Mert ott szerintem LOAD alatt megközelitőleg ugyanannyi volt.. mindkét lapban! Az hogy a P5B dropol köztudott ahogy a P5K(3 fázis) is.. Különben meg GRAT :R :C

(#29) djbahool válasza #TOTTI (#28) üzenetére


djbahool
senior tag

:R
Ami jó a P5Q-ban, és ezt ki is felejtettem a cikkből, hogy 1.25V-ot adok BIOS-ban, akkor az pl. CPU-Z-vel "mérve" 1.248V LOAD alatt, ill. 1.24 idleben.
A P5B-E-ben tényleg kevesebb volt a tényleges fesz. kb. 20-40mV-tal.

(#30) rviktor25 válasza djbahool (#29) üzenetére


rviktor25
aktív tag

az érdekes.
LOAD alatt, pont, hogy csökkennie kéne a feszültségnek, kb. 0.05V -ot, hacsak nincs bekapcsolva a LOAD LINE CALIBRATION, ami nem tesz túl jót a procinak hosszútávon.

Chiwasuu!!!

(#31) djbahool válasza rviktor25 (#30) üzenetére


djbahool
senior tag

De be van kapcsolva, azért nem csökken loadon, de ha ártan a procinak, akkor a gyártók sztem nem tennék elérhetővé a lapjukban. Ez nem teljesen az mint a vdropnak a megszüntetése. És pláne nem úgy, hogy mondjuk egy mezei user használja a gépet full auto beállításban, és akkor is müxik az llc. Nagyobb feszeken lehet hogy már az llc sem jó a procinak, de "alapfesz" no problem with it.

(#32) Speed® válasza djbahool (#16) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Áá, már le van verve %OCban (is) :) Átlag 80% alatt bírja, LN2vel meg kompival vannak 120% körüli eredmények. Az E2140em gyári rezes C2D hűtővel ment 125%ot (1.6->3.6), de toplistákon már 200% körüli eredmények figyelnek a Conroe-L Cerkákkal meg Cedar Milekkel.

Engem az tántorított el anno a D805 megvételétől (azon kívül, hogy eszik mint állat), hogy az akkori 2.7GHzen járatott A64 3000+om játékokban rendre leverte. Persze ahol kellett a két mag (konvertálás, ilyesmi) ott nem, de akkoriban még ritka volt az olyan játék ami igényelte volna a DCt.

Az LLC nem hülyeség, ha már spórolós tápkört raktak rá ugye.. :o

[ Szerkesztve ]

(#33) djbahool válasza Speed® (#32) üzenetére


djbahool
senior tag

A spórolós tápkör alatt azt érted, hogy "csak" 8 fázisú?

(#34) rviktor25 válasza djbahool (#31) üzenetére


rviktor25
aktív tag

1. anandtech cikk erről - gondolom ismered, ha nem akkor mindenképp érdemes elolvasni köv. oldalakat is.

2. szerintem ha a processzorgyártó így találta ki, hogy legyen fesz. csökkenés, annak kicsit nagyobb jelentősége van, mint annak, hogy az alaplapgyártók beleraknak egy funkciót, amivel talán minimálisan alacsonyabb VID beállítással marad stabil a rendszered (nekem spec. nem működött, mert ugyan load alatt stabilabb volt 0.0625V-al alacsonyabb VID mellett, viszont beBSOD-olt, amint leállítottam a Prime-ot :) ).
És most mondhatod, hogy "de hát ők tudják, hogy mit csinálnak". Én meg erre azt, hogy persze, hogy tudják, de az OC-t se azért engedik, mert azzal jót teszel a processzorodnak :)

3. Természetesen igaz, hogy aki 5-6évnél rövidebb időre tervezi a gépét, az nyugodtan bekapcsolhatja ezt a pluszfunkciót.

4. Core2 óta van még olyan aki full auto-n hagyja a gépét? :D

5. "...Finally, let's take one last real-world look at the consequences of removing Vdroop. ASUS' implementation of this feature, labeled as Load Line Calibration..."
igazad van, hogy nem ugyanaz mit a vdrop megszüntetése, hanem a vdroop megszüntetése.

vdrop=voffset = amennyivel az IDLE eltér a BIOS VID-beállítástól
vdroop = feszültségesés IDLE-LOAD között

6. Természetesen mindenki azt csinál a saját gépével amit akar és ha ezzel a funkcióval sikerül alacsonyabban bestabilizálnia, akkor csinálja, ha akarja :)

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#35) Speed® válasza djbahool (#33) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lehet 16+ fázisú, ha LLC nélkül droppol, akkor ott valami nem smakkol.
Normális esetben már 4 fázis bőven elég kéne legyen bármelyik procihoz.
Az, hogy a B3 Q6600 kaliberűek mit szívnak tuningnál, megint más tészta.
Nálam 4 fázis van és ~dropmentes. Kíváncsi leszek Q9300al mit fog menni.

(#36) djbahool válasza Speed® (#35) üzenetére


djbahool
senior tag

Megmondom az őszintét, az llc-t nem is próbáltam még kikapcsolni, hogy mit csinál akkor a lap, mennyit droppol, de este az lesz azu első ha hazaértem.

(#37) groth99


groth99
tag

Szép kis írás, gratula! Egyetlen kérdés maradt csak bennem: ugyanazzal a procival mekkora FSB-t tudsz kihajtani a lapokból? :F

Metalt a népnek \m/

(#38) djbahool válasza groth99 (#37) üzenetére


djbahool
senior tag

A P5B-E-ben 8*500 bootal, valami 520körülis validom volt, de csak max. 1.4Voltig emeltem a feszt.
Mivel lapcsere után nem tettem újra a winfost, ezért vmi sztem nem OK vele, mert 8*495-ön kb. 1.335Volttal postol és muxik a win, de 8*500-on postolás után win betöltés közben "megáll", vagyis a csík megy, de a winyó nem tölti be a wint, csak max. csökkentet módba.
Próbáltam 1,35 és 1,4 volton is -> hasonló jelnség zajlott le.
Álligattam az NB, GTL ref. és FSBVTT feszeket is, de semmi változás.
Abból gondolom hogy a win miatt nem, mert ha kevesebb fesszel indítom, akkor elszáll BSOD-dal.

De, ha bebootolok mondjuk 8*495-ön, kb. 1.4 - 1.45voltal, akkor win alattt SetFSB-val szépen lehet felfele tornászni 525 felé is.
(ja és próbáltam 6 vagy 7 es szorzóval is 500FSB bootoltatni, az sem ment.)

Ja, és nem egy WR FPO (Q752A501)

[ Szerkesztve ]

(#39) groth99 válasza djbahool (#38) üzenetére


groth99
tag

Thx! :) Akkor tehát nagyjából ugyanolyan a tuningpotenciáljuk.

Metalt a népnek \m/

(#40) djbahool válasza groth99 (#39) üzenetére


djbahool
senior tag

Hát, szvsz a P5Q jobb lesz, ha a BIOS is kiforrja magát teljesen, és lesz egy új win a gépemen, akkor szvsz 1.35V-tal meglesz a stabil 4Ghz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.