Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Ebben a méretben nem vagyok biztos, hogy van értelme a hajlítható kijelzőnek. Ez még az a méret, ami még elfér a zsebben összecsukás nélkül is.

Talán annyi lehetőséget látok benne, hogy ha összecsukva leejted, megúszhatod a kijelző betörését.

(#2) #86973952 válasza Kokzor (#1) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez még nagyon prototípus, de amúgy igen.

Ebben a kialakításban amúgy sem lenne értelme, mert még külső kijelző sincs. Csak valamivel nekik is elő kellett jönni. Szerintem hoztak egy full demo cuccot, ami szinte csak kijelző.

-------

Itt van egyébként egy normális videó az eszközről.

[ Szerkesztve ]

(#3) Wajk válasza Kokzor (#1) üzenetére


Wajk
addikt

A kávamentesség köszöntekor reménykedtem, hogy nem csak phablet méretek lesznek, hanem mondjuk a meglévő akkor 5"-os modellek fizikai méretén kihúzzák a kijelzőt.

Nem jött, egy darab sem kb.

Erre te most csak azt várod, hogy legyenek összecsukott állapotban 6"-os mobilok és kihajtva duplaekkorák. :U Látom már mindenki megbarátkozott a jelenleg futó méretek cipelésével, hogy kisebbet már el sem lehet képzelni. Úgy tűnik csak én szeretem a szűkebb fazonú nadrágokat, amibe nemhogy 6"-os mobil nem fér be...

Én azért reménykedek, hogy ez vagy a korábbi Motorola Razr koncepció megvalósul. Akkor lesz az, hogy 6"-os mobilom lesz, de csak kihajtva. ;)

(#2) ρσгτσ: én venném :) lenne nagy kijelző, kívülről védve. Szinte biztos, hogy lenne egy kisebb külső kijelző, ezzel csak a "belsőt" demózták, csak a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mivel a Sharp kijelzőgyártással is foglalkozik, így nagyon nem mindegy, hogy tudnak-e ebből a tortából harapni.

Mivel a cég mögött ott a Hon Hai Precision, így mindenképp adott a tőke, erőforrás és kapacitás.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) #86973952 válasza Wajk (#3) üzenetére


#86973952
törölt tag

Skinny, slim farmereket hordok. Nálam a 6.9 col lóg ki. Az is leginkább a noccs mentesség miatt. Igaz, 180 cm körül mozgok jobb napjaimon. :DDD

18:9 -cel. Még hosszabb kialakításban már persze más lenne...

Persze. Azért is írtam, hogy ez még nagyon demo. Erre a kialakításra biztos kerül majd külső kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kokzor válasza Wajk (#3) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Én pontosan azt várom. :D Nekem a 6" nem egy nagy méret. Az alatt a legtöbb telefon nekem olyan, mintha játék lenne. Egyszerűen már egy Galaxy S8 is mókásan mutatott a kezemben.

Persze megértem azt is, akinek kicsi a keze és a 6" már brutális, de sokszor csak nehezen váltanak kisebb méretről.

(#7) Wajk válasza Kokzor (#6) üzenetére


Wajk
addikt

Persze, amúgy értem én, mert akkor a 6"-os telót és a tabletet lehetne kiváltani egy ilyen eszközzel. Természetesen abban is van ráció, sőt!

(#5) ρσгτσ: magasságunk és gatyáink hasonlóak. :) Azért én még kitartok. A Motorola összecsukható modelljei nagy kedvenceim voltak jópár évvel ezelőtt. Szóval én örülnék, ha egy hasonló koncepció összejönne, nagyon. :D

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#8) #86973952 válasza Wajk (#7) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem is ez jutott eszembe a videóról. :) Meg amúgy szerintem mindenkinek a régi Motorola villan be, aki abban a korszakban élt.

Ilyenre én is vevő lennék. 👌 Attól függetlenül, hogy számomra nagyobb kijelzőnél van igazi értelme a hajtogatásnak.

(#9) pusszycat válasza Kokzor (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem tud betörni a kijelzője,mert plexi vagy ahhoz hasonló,mindenesetre nem üveg. Na jó,megeshet,h megkarcolódik ha rosszul esik.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) Kokzor válasza pusszycat (#9) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Ha jól emlékszem, az egyik régi érintőkijelzős (nem okostelefon) LG-m kijelzője is plexi volt és betört, de rendesen. Mondjuk azt a mai napig nem tudom, hogy történt. A hátizsákomba volt és összetörve vettem ki. Gondolom valamelyik aranybogár gyerek rálépett.

[ Szerkesztve ]

(#11) judas13 válasza Wajk (#3) üzenetére


judas13
addikt

+1
Nekem is bejönne az a méret jelezném :D és a fenti "sima" félbehajthatós megoldás is ott van nálam. De amíg demo addig nem is áltatom magam.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#12) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez a "hülyén hajtható" kategóriában indul, de legalább egyedi. :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) nkmedve válasza Wajk (#3) üzenetére


nkmedve
őstag

"Nem jött, egy darab sem kb."

A Galaxy S10e kb. akkora házmérettel rendelkezik, mint a régebbi 5"-os telefonok, és még esetleg az iPhone X/XS is szűkösen belefér ebbe (ezek viszont túl drágák). Én is valami kompaktabb telefont vennék (már nagyon rég egy 5S van, amihez képest minden mostani telefon hatalmas), és hosszú ideje az S10e az egyetlen ami kicsit is szimpatikus mérettel és tudással rendelkezik, csak ne lenne olyan ronda, és bár ne Samsung-féle támogatás járna hozzá. :D
De összességében egyetértek, hogy nagyon kevés az olyan telefon ami ebben a méretkategóriában indul.

Más: Ez a hajtogatásos irány nekem személy szerint egyáltalán nem jön be, mindegy melyik irányba fordul a kijelző. Az eddigi összes ilyen készülék (leginkább prototípusnak nevezném, mert kész termékként nem tudom értékelni őket) összecsukva telefonnak túl nagy/vaskos, kinyitva pedig még egy mini 8"-os tablethez képest is túl kicsi a kijelző felülete, és valami nagyon furcsa és használhatatlan képarányuk van általában.
Inkább hordozok magammal egy kompaktabb telefont állandó jelleggel, és amikor szükséges, berakom a 8"-os tabletet (ami jóformán bármilyen táskába/mappába befér), személy szerint jobban járok egy ilyen kombóval mint egy hajtogatható telefonnal ami minden szempontból túl kompromisszumos.

(#14) Wajk válasza nkmedve (#13) üzenetére


Wajk
addikt

nézd meg kicsit jobban, mondják, hogy kompakt a 10e, de szinte mm-re pontosan megegyezik az Iphone X méretével: 142.2 x 69.9 x 7.9 mm vs 143.6 x 70.9 x 7.7 mm Hasonló kávákkal jönne ki egy 5"-os, na az lenne kompakt, nálam. :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#15) nkmedve válasza Wajk (#14) üzenetére


nkmedve
őstag

Ez nagyjából az iPhone 6-8 (4.7-es kijelző, jó nagy kávákkal) mérete is, ami még valamilyen szinten kompakt(abb)nak számít. Számomra ez a 140*70mm körüli méret még erős kompromisszumokkal belefér, de nem bánnám ha pár mm-el kissebb lenne mindkét irányban. Sajnos nem úgy néz ki, hogy sok ilyen telefon lesz már, nem a mi ízlésünk a norma. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.