Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) orion1025 válasza lomposfarkas (#42) üzenetére


orion1025
őstag

Nézd, egy kutya saját magára nem támaszkodhat a bajban, ellenben az ember tud tenni azért, hogy neki jobb legyen. Egy állat felelősség, ez pedig részben ezt a tényállást is magában hordozza. De gondolom Te is olyan ember lehetsz akkor, akinek ha van háziállata, és baj van, gond nélkül lepasszolja, mert az egy gyors probléma megoldás. Mennyi olyan álszent emberrel találkoztam akinek jaj a kutyám, meg nem adná senkinek, de szó szerint csak ki van b@szva az udvarra, vagy épp kikötve a kert végében. Tehát igen, felénk fontosabb a kutya saját magunknál, illetve családtag, holott nincs sem elkényeztetve, sem egy burokban nevelve, illetve vannak játékszabályok és nevelés.

totron fórumtárs hozzászólásaira pedig már nem tudok mit reagálni, érthetetlen. Megint a politikánál tartunk, holott jelen esetben akkor kérlek ekézd azokat az embereket is egy picit, akik ebben a recesszióban mernek mondjuk egy autót venni maguknak a hitelük mellé, közben pedig egyről a kettőre nem jutnak az életben, de még nyaralásra is futja közben a semmiből, és verik az asztalt, hogy segítse ki őket az állam a Te adódból is. Legfőképp ilyen körökben kellene kezdeni a akkor a mondandód terjesztését.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#52) nullpoint válasza totron (#49) üzenetére


nullpoint
senior tag

Belemagyaráznak olyat amit nem is mondtál, ez egy régi szokás itt. Velem is csináltak már ilyet, és még én kaptam bannt miatta, inkább érdemes elengedni a témát. (Jó tanács: soha ne sakkozz galambbal...)

Nagyon félek amiatt is hogy semmiféle igazolást nem kaptunk a témával kapcsolatban, számomra ez igen kockázatos dolog, nem tudhatjuk hogy megfelelő felhasználásra kerül, sajnos végtelen mennyiségű példa van az emberek jószívűségével való visszaélésekre. :(((

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#53) futo001 válasza Earl_Muttley (#50) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nem kommunikációval próbálkozik, hanem önigazolással.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#54) Gargouille válasza nullpoint (#52) üzenetére


Gargouille
őstag

"Nagyon félek amiatt is hogy semmiféle igazolást nem kaptunk a témával kapcsolatban"

Sőt, akár egyenesen retteghetnél is, ez már annyira durva! :DDD Viccet félretéve ha kockázatosnak ítéled meg, vagy gyanús, hogy nem arra fogja fordítani, mint amire adtad, akkor egyszerűen nem adsz és problem solved. Ne legyél galamb madár. ;)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#55) orion1025 válasza nullpoint (#52) üzenetére


orion1025
őstag

Nézd, jelen helyzetben Te sértegetsz másokat a jelződdel. Tanuld meg, hogy nem a másik a hülye, mert többértelmű felvetésre egy sokadik nézőpontot vonultat fel.

És kérlek, nyugodtan rettegj, most végre meg tudom venni a PS5-öt, erre vártam!.... Tudod én mással ellentétben még enni is alig tudok néha, mert legszívesebben annak az árát is a kutyára tenném félre, ezért limitáltam mennyiségben az étkezéseim. Mellesleg halkan jegyzem meg, hogy az a pár ember aki megkeresett, illetve emberségből jelesre vizsgázott nálam a támogatásával, azoknak leírtam, vagy legalábbis igyekeztem a főbb tényállást. Mivel nem ezt a posztot szeretném folyton módosítani, hanem tervezek a későbbiekben egy átfogóbb bejegyzést ( már ha ezek után lesz értelme ), ott akit érdekel a kutyánk sorsa, az látni fogja mi volt.

Az aggodalmad megértem, én is ilyen vagyok, mi pont ezért adományozunk közvetlenül a felhasználási forrásnál, nem adományos gyűjtődobozba és társaiba, sem telefonos sms küldéssel, sem mással, csakis ott és annak, akinek az valóban kell és égető. A másik, amit halkan jegyeznék meg, hogy Te egy fentebbi hozzászólásodban ( 24 ) nem értesz meg egy olyan dolgot, amit mások igen, ellenben jössz a mások általi belemagyarázással, és a galambászattal. Nálam ez a kettő kicsit üti egymást, gyanítom nem véletlenül bannoltak.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#56) nullpoint válasza orion1025 (#55) üzenetére


nullpoint
senior tag

Kedves orion1025!

Nagyon nagy szeretettel és tisztelettel megkérlek arra hogy nevezd meg pontosan azt a felhasználót, akit személy szerint az írásban említettem, és őrá rosszat mondtam. Amennyiben pontosan megnevezed azt a személyt akit én is írtam ,akkor, természetesen bocsánatot kérek tőle

Szeretettel és tisztelettel köszönöm a válaszodat.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#57) orion1025 válasza nullpoint (#56) üzenetére


orion1025
őstag

Légyszíves hanyagold a bejegyzést a kommenteléseddel, köszönöm mindenki nevében!

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#58) kovy79 válasza totron (#7) üzenetére


kovy79
őstag

Így egy év elteltével:
nocsak, senki nem fagyott meg, a boltok folyamatosan tele vannak vásárlókkal, az "újautó" eladások emelkedőben.
Nem kell mindent benyalni, amit a szemed elé tolnak...
Egyébként a mi családunk úgy lett szocializálva, ha segítség kell, ne nézzük azt, hogy holnap miből tudunk playstation-t, autót, tv-t venni, valamint annak mindenképpen segítsünk, aki nem tud magának...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#59) orion1025 válasza kovy79 (#58) üzenetére


orion1025
őstag

Köszönöm, hogy ennyi idő távlatából írtál ide, számomra még mindig olyan ez az egész, mintha nem is olyan régen történt volna. Szerintem azért is tűnik ilyen friss élménynek, mert minden nap eszembe jut, hogy vannak rendes emberek akik segítettek ahogy tudtak, és nagyon hálás vagyok ezért a mai napig is!

A másik része a friss élménynek a folyamatos kontrollokra menetel, sajnos már teljesen beépült a hétköznapi életünkbe ez az egész, csak a kezdeti pozitív eredmény egy ideje kezd lejtmenetté alakulni minden igyekezet ellenére, így még mindig zsákbamacska, hogy mi lesz fél év múlva, vagy akár két évvel később.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60) kovy79 válasza orion1025 (#59) üzenetére


kovy79
őstag

A mi szemünk fénye 23 hónapja ment el, de az is olyan, mintha tegnap lett volna...

Sajnos ismerős, mi is évekig küzdöttünk. Bár az orvosok azt mondták, hogy ha nem mi lettünk volna a gazdik, azok az évek nem is lettek volna neki.
Minden nap, minden perc mindent megért.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#61) orion1025 válasza kovy79 (#60) üzenetére


orion1025
őstag

Becsülendő részetekről, sajnos sokaknak a kutya is csak egy hétköznapi dolog, amivel ha baj van, onnantól kezdve vagy megmarad szegény, vagy pedig nem. Nálunk nem számít milyen élőlény az, segítünk rajta ahogyan csak engedik a lehetőségeink, mert önerőből magukon nem tudnak, és az ilyen állatok végzik sok esetben az út szélén.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.