Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Kar, hogy nem tudtak sikra gyartani.

(#2) PhilBrick válasza Reggie0 (#1) üzenetére


PhilBrick
őstag

En sem kedvelem az iveltet, de a 32:9 inkabb mar ne legyen sik.

(#3) lemusz


lemusz
addikt

Haggyálmár, kitörik a nyakad ha leakarod csekkolni a minimapot. Ez már a periférikus látáson is túl megy.

(#4) ttt


ttt
senior tag

Az a megnyugtató ezekben a beharangozókban, hogy az árat majd valamikor egy messzi-messzi galaxisban időben talán majd el is árulják. :C
Mindegy én már bevásároltam abból, aminek ára is van, nem csak market ingje :P

(#5) Csandi válasza lemusz (#3) üzenetére


Csandi
őstag

Nem is kompetitiv gamingre találták ki, arra én is egy 25 colos 240hz-est használok. Ezzel red dead-eznek, witchereznek, ac-znek :)

(#6) Komplikato


Komplikato
veterán

Szimulátor játékokhoz biztos marha jó.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7) Synthwave válasza Komplikato (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg dolgozni is állat egy ilyen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) Televan74 válasza Synthwave (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

Munkára jobban el tudnám képzelni. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) yagami01


yagami01
aktív tag

Mondjuk én arra valami IPS-t vennék. De nyilván munkától függ.

(#10) AxBattler válasza Synthwave (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Két felhasználási területre tudom elképzelni az ilyeneket:
- munka, ahol a nagy felület áldás;
- szimulátor, ahol a látótér számít, és van is idő nézelődni (MS Flight Sim.).

Játékra, egyébre bőven elég a 21:9, azt még be lehet látni minimális korrekcióval.

(#11) snecy20
Pontosan.
"...szemben a curved FHD-val, 32"-en."
Meg 27"-en, 24"-en, stb., stb. :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) snecy20 válasza AxBattler (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Az íveltség sokat segít ezen, pláne 32:9 képaránynál. Ezek már azok a méretbeli paraméterek, ahol van létjogosultsága a hajlításnak, szerintem, szemben a curved FHD-val, 32"-en. :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) siposz válasza ttt (#4) üzenetére


siposz
aktív tag

Az hagyján, hogy nincs ára, de az is hónapok múlva derül ki, hogy árulják-e egyáltalán Magyarországon. Vagy akár Európában.

(#13) snecy20 válasza AxBattler (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Ó, tényleg van a hajlítás lejjebb is, a 24"-en viszont ez új nekem...szép lehet. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#14) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

"miközben egyszerre 16,7 millió szín lehet a képernyőn"
Ez nem igaz, mert a panel felbontása: 5120*1440 amiket ha összeszorzunk a végeredmény:
7 372 800
Egyszerre maximum ennyi szín szerepelhet a kijelzőn ha minden képpont különböző színt jelenít meg.
:DDD

Ok, tudom hol a kijárat, kikísérem magamat.

(#15) prolad


prolad
őstag

Én nagyon örülnék egyilyen monitornak munkahelyen (nyilván az extra gamer sallangok nélkül), végre elférnék egy monitoron. Itt már a hajlításnak is lehet értelme.

(#16) Reggie0 válasza lemusz (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogy torik, ket monitor egymas mellett van nekem sikban es azzal sem torik ki.

(#17) -=RelakS=- válasza snecy20 (#11) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gyűlölöm az ívelt kijelzőket, mert csak, de a 42" 4K-nál is már lenne értelme. A képernyő széleire tett ProHardvert már igen fura olvasni rajta :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18) atike


atike
nagyúr

Ez de komoly... :) Megnézném szívesen élőben...

Mondjuk elég vicces lenne ezt falra rakni... :DDD Ráadásnak 100x100-as Vesa...?

(#19) Predatorr


Predatorr
őstag

HDR400-zal kenjék a hajukra.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#20) Synthwave válasza Predatorr (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Már hiányoltalak. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) atike válasza Synthwave (#20) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

(#22) nap


nap
addikt

Hiányoltam, hogy nem írnak semmit a pivot módról. Pedig csillagvizsgáló-szimulátorhoz ideális lenne.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#23) Duree


Duree
veterán

Ez a fajta kijelzö megoldás szerintem egy téves filozófia, jóval drágább mint két 27 monitor, és igazából csak tervezői munkára jó. Az ívelés viszont ebben az esetben jó megoldás.

duree54

(#24) siposz válasza Duree (#23) üzenetére


siposz
aktív tag

És hogy játszol két 27-es monitorral, nézed a vágást a kép közepén?

(#25) -=RelakS=- válasza siposz (#24) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Valahogy a játékok nem igazán szeretik ezt a képarányt. Torzul a kép, effektek lemaradnak a szélén, belátsz a házakba, csak hogy a nagyobb problémákat említsem. Másik probléma, amikor a FOV-ot a játék a kép szélessége alapján határozza meg, tehát széltében ugyanannyit látsz, mint akár egy 4:3-mas monitoron, csak függőlegesen nincs elég látószöged :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26) pengwin válasza lemusz (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem a 32:9-es monitorok kifejezetten munkára valók. Egyszerűen használhatatlannak tűnik játékhoz, mert ahová jó lenne a szélessége, ott kevés lesz a magassága (pl. szimulátorok).

Üdv, pengwin

(#27) -=RelakS=- válasza pengwin (#26) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem munkához sem igazán jó.
Ahova jól jön akárcsak a kisebb, 3840*1080--as, oda nem jönne jól még 1080 sor? Máris 4K-nál tartunk.
Maximum olyat tudok elképzelni, hogy a nagy felületre szükség van, meg arra is, hogy átlássanak a monitor felett.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28) Synthwave válasza -=RelakS=- (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ó, én vidáman elviselném itt a kicsit. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A cím alapján az ember azt hinné hogy valóban 5K-s kijelzőt kap, de csak az alsó felét, a felsőt eladják másik monitornak. Remélem legközelebb pixelenként fogják kiárúsítani, úgy mégnagyobb a profit. :D

(#30) Synthwave válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az 5120x1440 is 5K.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) Fecko_78 válasza snecy20 (#11) üzenetére


Fecko_78
tag

32" a mostani monitorom 16:9 2560x1440p hajlított. Mielőtt megvettem próbáltam Lg 32" sík képernyőset. Ott valahogy a négy sarok "távol" volt a közepe meg túl közel. Valahogy nem találtam a pozíciót játékhoz. Ekkora méretben már van értelme a hajlításnak.

(#32) MeszesKPT válasza Fecko_78 (#31) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Szubjektív, én 40"-on 14 napon belül küldtem vissza az íveltet.

Az ilyen csíkmonitor rétegigény lehet, mert sok játék nem támogatja, munkára meg 2160p után nehezen tudom elképzelni. De az, hogy van ilyen is az azért mindenképpen jó.

(#33) Fecko_78 válasza MeszesKPT (#32) üzenetére


Fecko_78
tag

Nekem már a 21:9 is túl széles a magasságához képest. Ez már egy kicsit olyan "ki tud szélesebb monitort gyártani" szituáció. Ráadásul az emberi szemnek kiterjedt látása van vertikálisan is. Nem csak horizontálisan. Ezért nem értem ezeket az arányokat, amikor gaming monitorról van szó. Inkább munkára lenne jó...

[ Szerkesztve ]

(#34) arelim


arelim
tag

én mindig лос-nak olvasom a márkát.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.