Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kenand


kenand
veterán

Nem rosszak, de mi még megtorpantunk a 1366-nál, teszik a dolgukat...nem vágyunk jobbra...

(#102) KROK640 válasza xeon forever (#100) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, fentebb is írtam., hogy magasabb órajel jobb lenne, és amiatt aggódok mert 2-4 szálat lazán feláldoznék magasabb órajel érdekében. ugyanakkor egy jó VGAval, szvsz az alacsony órajel ellensúlyozható valamennyire, és akkor van sok szál, meg sok-sok olcsó memória.
(nekem is 60FPS a Vsync a monitor miatt :D )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103) MasterDeeJay válasza KROK640 (#102) üzenetére

26xxv3-asokból külön besorolásban vannak a procik melyik miben erős.
https://www.microway.com/knowledge-center-articles/detailed-specifications-intel-xeon-e5-2600v3-haswell-ep-processors/

Habár ebbe jó a fele termékpaletta van benne.
Játékra ma már 6-8 mag + HT nagy órajel ideális szerintem. Meg persze kikapcsolt lassító patch-ek és mikrokódokkal.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#104) DraXoN válasza MasterDeeJay (#103) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

apropó, a javító mikrokódot én muszáj voltam kikapcsolni, ha aktívak voltak, egyszerüen az asztalon nem lehetett megmaradni a gép mellett, úgy lagzott... (még hogy nem lassítottak jelentősen.. meh).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#105) Ewert


Ewert
csendes tag

2019 februárjában vettem Hw apróról egy Dell T5600-at, egy darab 2640-nel, 64Gb (4x16Gb) rammal, quadro K4000-rel, 96.000 jó magyar forint volt. Postaköltséggel együtt. Azóta is hibátlanul teszi a dolgát. Gondolkozok, hogy az interbolt-tól beszerzek még egy 2640-et bele, kemény 5k huf-ért :) Ha meg ez is kevés, akkor még egyszer 64 Gb ramot mellé.

(#106) domos válasza DraXoN (#104) üzenetére


domos
senior tag

E5-2679v4 procin nem tapasztalok észrevehető lassulást.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#107) MasterDeeJay válasza domos (#106) üzenetére

Ha jól tudom akkor a patchek és mikrokódok a HT működését befolyásolják, nálad azért 20 magnál kevésbé érzékelhető. De az is lehetséges hogy a v3-asoknál sokkal inkább hatással van a patch a működésre. Minden esetre én bevállaom a gyengébb biztonságot a teljes értékű teljesítményért.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#108) DraXoN válasza domos (#106) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

FX-ről váltottam rá.. beindítva, borzalmas volt.. át futott rajtam, "ha ez ilyen 3 nap után repül tőlem a platform egy-az-egyben".. nem terveztem kikapcsolni a javításokat, de gondoltam teszek egy próbát.. nélkülük "normális". De tényleg érezhetően "megfogta" a V3 variánst.. lehet a V4ben már valami hardveresen van javítva nem szoftveresen (és így kevésbé fogja meg).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#109) Vesa válasza Ewert (#105) üzenetére


Vesa
veterán

Ha támogatja a Bios a V2 procikat, akkor inkább azokkal érdemes foglalkozni. A 2640 helyett pedig magam részéről egy magsabb órajelűbe ruháznék be, mert számítási teljesítményben nem haladja meg a régebbi 1366-os X5675-öt sem, 1 magon viszont 600MHz-el kevesebbet tud. Aprón is szoktak lenni gombokért V1, V2 procik, ebay-en olcsóbban.

A tudomány a valóság költészete!

(#110) #54625216


#54625216
törölt tag

Hasonló rendszerem van nekem is, Supermicro X9DAi alaplap, 2 darab E5-2687w xeon, 128GB ECC ram.
A xeonokat két Corsair H110i hűti összesen 4x140mm Noctua ventikkel.

Az E5-2687w alapből 3.1GHz, 3.8GHz turbóval, de ilyen hűtés mellett az összes mag képes kb. 3.38GHz körül pörögni és nem melegednek 60C fölé.
Ráadásul ma már lement a CPU ára, 100USD körül megy ebayen a V1 és 200 körül a V2, ami már alapból 3.4GHz 4GHz turbóval. (A V2 még belemegy az LGA 2011 alaplapokba, általában bios frissítés kell hozzá.)

Egyedül a memória hűtéssel akadt csak gondom, amíg nem raktam rájuk bazinagy hűtőbordákat és ment rájuk direktben a légáramlat, addig terhelés alatt könnyen túlmelegedtek, ezt érdemes figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

(#111) azbest


azbest
félisten

a csupa 12v-os táp kapcsán érdekesség, hogy az intel is éppen ilyesmit akar szabványosítani mostanában.
Atx 12VO [link]

A normál tápok több tekercseléssel külön-külön állítanak elő más feszültségeket is. S a mostanában elterjedt 80+ -os hatékonyság tanusítványok 20% terhelés felett követelik meg az értéket. A videóban 60-ról 30W-ra esett az idle fogyasztás (12V táp és alaplap).

Más kérdés, hogy nekem kissé kamunak tűnik, hogy az alaplapra költözzenek a step-down konverterek, mert a tápból jövő kábelhossz is rontana kicsit a hatékonyságon. Simán a tápban is lehetne és nem foglalná el az a sok helyet a lapon :)

Nameg, szerver lapoknál inkább az számít, hogy központosított 12V dc -ről mennek esetleg a gépek.

(#112) EQMontoya válasza azbest (#111) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nameg, szerver lapoknál inkább az számít, hogy központosított 12V dc -ről mennek esetleg a gépek.

Ezt hivjak blade-nek.

Same rules apply!

(#113) Robert07


Robert07
aktív tag

En is egy hasonlo konfigot hasznalok mar olyan 4 eve, azonos processzorokkal, csak 256gb rammal. Van mellettuk egy Quadro szamolni es egy Radeon jatekra es OpenCL-re. Foleg gepi tanulasra van hasznalva nagyobb adatbazisokkal, es ez indokolja a ramot, mert igy siman el lehet fogyasztani 200gb-ot. De legalabb mindig van eleg a Chrome-nak is.

A processzorok 55W-nal nem fogyasztanak tobbet foglalatonkent, viszont a RAM, ha hasznalva van, akkor akar 8-10W-ot is elfogyaszt darabonkent, ami 80W csak a memorianak. Az idle fogyasztas tenyleg nem az erossege, olyan 70W korul van, de mivel altalaban nem ezt hasznalom netezesre, ezert nem szamit.

Ami kifejezetten jo ezekben, az az, hogy a dupla processzor miatt ketszer akkora a holeado felulet, es sokkal halkabban el lehet vezetni a hot. Idle-ben meg passzivan is elmegy ket Cooler Master TCP-800-al. A hatranya viszont az, hogy nem minden szeret ket processzoron futni. Van, ami kizarolag egyet hasznal, es van, ami a masodik processzort csak 60-70%-ig hasznalja ki. Tehat a 12 magot nem mindig lehet egyszerre ugyanarra hasznalni.

(#114) denx1992


denx1992
tag

Hatalmas respect a konfighoz és szépen levezetted az egész történetet! Anno csináltam cs 1.6 server gépet egy akkoriban meredeknek számító xeon konfiggal. Hát mit ne mondjak újra megjött a kedvem hozzá :)

Nber tragédiája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.