Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hcl válasza Vesa (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Simán kémkedhet is :D Ez nem bérgyártott, hanem belpiac.

MasterDeeJay : A brand gépek tuningolhatósága 0. Nem arra vannak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#52) EQMontoya válasza MasterDeeJay (#50) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem kevesen akarnak bios-szal szopni, es mindenfele hasonloval.
Nekem tobbet er a biztos stabil mukodes, mint nemi tuningpotencial, de ez nyilvan egyeni preferenciak kerdese.

Same rules apply!

(#53) FoxiestFox válasza MasterDeeJay (#50) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csinos ez a fehér PCB.

(#54) batyuska100 válasza FoxiestFox (#53) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szerintem nem néz ki jól, de ez az én ízlésem.
Nekem ez tetszik:

(#55) FoxiestFox válasza batyuska100 (#54) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Manapság már szinte minden fekete, esetleg krikszkrakszos, vagy szivárványos, vagy szögletes F117-es stílusú hűtős, én unom.
Mondjuk a sajátom sem látom, lent van az asztal alatt, és az oldallap sem átlátszó.
30 fölött ezek a dolgok már kevésbé érdekesek.

De a fehérek mindig tetszettek. Különösen, ha több hardverelem is fehér, tényleg ritka cuccok voltak.
Pl ez.

(#56) batyuska100 válasza FoxiestFox (#55) üzenetére


batyuska100
senior tag

Igaz, lehet hogy unalmas.
Nekem személyesen nem volt ilyen gémör alaplapom, ahányat vettem mindegyik business gépből volt.
Sőt a mostani is az, egy Lenovo ThinkCentre K320 gépből van :DDD

(#57) FoxiestFox válasza batyuska100 (#56) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sok business gépben zöld az alaplap, nekem az is tetszik. Régebben meg sok volt a sárga, gyakorlatilag színezetlen is. :D

(#58) batyuska100 válasza FoxiestFox (#57) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ez az alaplap kék, van egy Mercury pentium 3 gépem, abban sárga az alaplap

(#59) sutszi válasza hcl (#51) üzenetére


sutszi
veterán

Hát egyetértek...csábító az ára, de akkor már inkább egy brand gép. Szerelhetőségben nagyon jók... Igaz van vagy 18kg az egész kóceráj. Legalább nem akarom gyakran pakolgatni. :DDD

Amúgy én sem bíznak a backdoor mentes működésben...Persze ott a CIA, FBI, NSA, KGB meg valahány név a naptárban. De szerintem itt nagyon ementális sajt szinten mozog a dolog.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#60) MasterDeeJay válasza sutszi (#59) üzenetére

Hogy lehet egy alaplap backdooros amikor nyilt a biosa és cserérhető miden eszközének a firmwareje?
Elenben a zárt brand gépeknél....

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#61) sutszi válasza MasterDeeJay (#60) üzenetére


sutszi
veterán

Elképzelhető, hogy nem látok jól valamit... Mondok egy példát Coreboot. Ha van rá hasonló bios akkor okés... Az előbb csak annyit mondtál, hogy Youtube, meg orosz oldalakról... Azért valljuk be nem az forrás amire a nyakam tenném.

Viszont a legutóbbi Supermicro-s botrány sem a biosról szólt..hanem az lapra ültetett extra hardverről... Ami meg sem történt, mint utóbb kiderült... :U

Szóval érted, nem zörög a haraszt...

De ha van rá nyílt kódú BIOS akkor tényleg tuti a buli...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#62) hcl válasza MasterDeeJay (#60) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk olyan hálózati vezérlő, amiben van némi extra :) Meg a BIOS-on kívül is van pár fw a lapon. A Supermicro botrány kevéssé volt hihető, mert az feltűnik, ha a bérgyártott lapokon olyan dolgok vannak, amik az eredeti dokumentációban nincsenek. De ez egy full kínai tervezésű és gyártású lap.
Azzal meg már megbukott pár gyártó (Huawei asszem?) hogy konzumer eszközön olyan szoftver volt, ami súgott kínai szerverekre :D (Bár lehet rosszul emléxem.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) MasterDeeJay válasza sutszi (#61) üzenetére

Saját magam szoktam moddolni inkább a biosokat. Lehet menüket ki be kapcsolni, alapértelmezéseket stb. Illetve frissíteni a modulokat (hang, raid, lan stb) meg integrálni dxe driverként az all core hacket.
Kínaiaknál mindegyiknek az alapja a referencia inteles szerver bios ez miatt cserélgethetőek.
Kínainál nem látok extra hardvert, spórolnak mindenen amin lehet. Meg nekik belpiacra nem kell backdoor hiszen saját szűrt netük van.

hcl
Kiszedhető a firmware de full gyár, mindegyiken realtek-es van.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#64) hcl válasza MasterDeeJay (#63) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy tök saját tervezésű lapon elég sok mindenbe el lehet dugni fw-t. Persze, elég könnyen kiderülne, de azért én ennél paranoidabb lennék :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) Vesa válasza FoxiestFox (#55) üzenetére


Vesa
veterán

Magam részéről vagy brand gép, vagy ha külön lap, akkor Supermicro. Azokban még nem csalódtam. Sima zöld PCB, de olyan extrém dolgaik vannak, amiket más nem csinál (több TB RAM támogatás, van 4 CPU-s lapjuk is, és még vagy ezer okosság). Ja, és rendes support!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#66) EQMontoya válasza Vesa (#65) üzenetére


EQMontoya
veterán

Supermicro tenyleg jo, en is szeretem a cuccaikat.

Same rules apply!

(#67) xeon forever válasza MasterDeeJay (#50) üzenetére


xeon forever
addikt

Nekem csak az allcore unlockhoz az a 8 tüskes betap tunik hanyagnak. :(((
Pl. 2678v3 ha jol emlekszem 240wattot tud megzabalni short duration-ben...
Dell lapomon is Ott a 10 tuske.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#68) MasterDeeJay válasza xeon forever (#67) üzenetére

Hát ha tudnád hogy ráadásul 4 pines táppal tesztelem :DDD Nehogy már arra a párszáz wattra kelljen ilyen vastag kábel.
A vrm-re kell hűtés ilyenkor prime 95 mellett, mert 5 perc után iszonyat forró.
Meg hosszú távon kell az alulfesz. -50mv-ot mind tudja eddig.
Na jó ilyen 8-4 pin átalakítóval. Régi hkc 550-es táp, tesztre elég vagy el-ég.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#69) hcl válasza MasterDeeJay (#68) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem a tüsik száma a lényeg, hanem a vezetékkeresztmetszet :D Karvastagságú kábelt minden tuningosnak :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#70) sutszi válasza hcl (#69) üzenetére


sutszi
veterán

Ennyi... Edison imádná a hozzáállásod. :DDD

Egyébként írtátok itt többen a memória árakat... Most ránéztem gyorsan egy random bolt kínálatára és a 32GB RAM DDR3-ból és DDR4-ből is 60 körül mozgott... igaz más kiszerelés egyik 4x8 míg a másik 2x16... De hogy jött ki nálatok a memória körüli dolog.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#71) MasterDeeJay válasza sutszi (#70) üzenetére

32gb (4x8gb) ramot 12-15eft-ért adom el haszonnal ddr3 ból...most használt ecc regről beszélünk meg xeonokról. 2eft/db áron is kifogható a 8gb-os ecc reg ddr3. Boltból újonnan más. Nekem a 64gb (8x8gb) ecc reg ddr4 volt 56eft de finnyás a lap azért kellett bele olyan.
16gb-os modulok 6-9eft között vannak. 32gb modulok meg 15-20eft között de az load reduced nem minden kezeli (kínai igen)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#72) Vesa válasza sutszi (#70) üzenetére


Vesa
veterán

Ahogy MasterD írja, ECC ramokról beszélünk. Ezek használtpiaci árak!
Nekem a 96Gb került 67k-ba, bár kaptam kedvezményt is a mennyiség miatt. És az is igaz, hogy ezt vadászni kellett a mennyiség miatt. Használtan azért nem mindennapos (még), hogy ennyi egyformát meg lehet venni egyben (DDR4-et, mert DDR3 az simán). Szerencsémre éppen akkor bontottak szervereket. 32Gb-ig általában nem okoz gondot a beszerzés.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#73) xeon forever válasza Vesa (#72) üzenetére


xeon forever
addikt

*5-ös.

Iletve azt se felejtusuk El, hogy ezek sok even keresztul mukodott ramok.
Mondjuk az sem mellekes, hogy azok a modulok, amik serverbe adnak, azok a regi normak szerint 10+evre voltak tervezve...

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#74) MasterDeeJay válasza xeon forever (#73) üzenetére

Ja de inkább egy 10 éves minőségi ecc reg mint egy új rgb asztali tucatram. Meg aztán ha hibázik esélyes hogy kis hibát ki is javít, logokból vettem észre (meg lassulásokból) amikor az 1066-os micron ram 1866-on hibázott. :DDD de a gép stabil volt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#75) Jancsi válasza MasterDeeJay (#50) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Én nem mertem bevállalni. Igaz a vámtól jobban félem mint az esetleges minőségi problémáktól. De egy workstaion alaplap mégis csak egy workstation alaplap. :DDD Elko alig van rajta, szinte mindent kerámiával vagy talntál kondikkal oldottal meg. DirectFET a CPU VRM-ben, olyan még nem is láttam élőben.

Annyira nem kritikus ez a tüskeszám. a Molex szerint max 9A folyhat egy 5558-es pin-en, ami ezekben a csatikban van. Az olcsó kínai 7A-nél ég meg, igaz az egy paneltápon volt ránézésre horganyzott lemezből hajtogatott valami. Ami az alaplapon van pin, azon nem nagyon van mit elrontani, inkább a táp oldala problémás ami körülöleli, aztán vagy felfekszik elég felületen van nem.
4 pin-nél is 2db GND, 2db 12V, 5A-el számolva is 120W. Annyit mindenem átmegy, ami szabványos azon még a másfélszerese is. Erre is került procinként egy 12 pin-es. Boldog is voltam amikor gyártani kellett a kábeleket... Amin sokat matekoltam, hogy milyen kábel legyen, AWG 18 ideális lett volna, az ATX szabvány is azt ajánlja, de sehol sem találtam jó áron. Az első széria 20-as lett, a második 16-os, de csak azért, mer a vékony csatlakozók azon jobban megálltak és akciós volt.

(#76) MasterDeeJay válasza Jancsi (#75) üzenetére

4 pinen eddig átment a 2678v3 all core hack-el prime95 stabil, a max turbo tdp limitje pedig 240w :DDD
De hát ugye ott voltak a régi prescottok és akkor is a 4 pinen ment 200+w ha húzva volt a proci.

Jó jó egy 2696v3 vagy 2699v3-as nem raknék bele 18 mag 3.6ghz-el :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#77) xeon forever válasza MasterDeeJay (#76) üzenetére


xeon forever
addikt

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#78) MasterDeeJay válasza xeon forever (#77) üzenetére

Ez 2680v3? Mert korábban nekem is annak ismerte fel az aida de már 2678v3 másik biossal. Bocs macerás a net a tesztgépen, parasztscreenshot:

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#79) sutszi válasza MasterDeeJay (#76) üzenetére


sutszi
veterán

Ez az all core hack mit takar pontosan? BIOS függő?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#80) MasterDeeJay válasza sutszi (#79) üzenetére

Biosból ki kell szedni a mikrokódot, majd vagy integralni kell egy ffs drivert ami a turbót kezeli vagy a windowsba kell egy uefi drivert belerakni.
Vagy kínai laphoz vannak készen biosok.
Brand gépen nagy valószínüséggel nem megy.
[link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81) sutszi válasza MasterDeeJay (#80) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R A végén átugrottam a kínai alaplapos videóra... Érdekes téma.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#82) KROK640 válasza MasterDeeJay (#50) üzenetére


KROK640
veterán

Hm, eléggé elgondolkodtat, hogy be kéne szerezzek egy ilyet.
Előrébb lennék vele mint az I3 4330-al, és sokkal olcsóbb lenne mint egy Ryzen.
Csak ugye egyedül a proci órajele miatt aggódtam, de akkor ezekszerint van rá hack, hogy állandóan turbózzon?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83) MasterDeeJay válasza KROK640 (#82) üzenetére

Mindegyik v3-asra jó a hack kivéve korai es verziók. dual lapon is! (Kettő 2620v3-asom van, alin vettem 9eft a kettő :DDD )


[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#84) KROK640 válasza MasterDeeJay (#83) üzenetére


KROK640
veterán

Elgondolkodtató akkor nekem ez a platform, főleg h 32GB van a csomagban, meg van +16GB RAMom is ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#85) Vesa válasza xeon forever (#73) üzenetére


Vesa
veterán

Ezeknek a memóriáknak a minősége egészen más világ, mint a consumer vonalé. Nincs ugyan semmi csicsa, de az anyagok amiből készülnek, más dimenzió. Folyamatos 0-24-es működésre nem lehet alkatrészt tervezni hulladékból. Korábban már írtam, hogy van egy dual xeon-os z600-am is régről, lassan 10éves lesz, mai napig működik, gyerek gémel rajta. A z640 is hibátlan eddig (ebben van a 96Gb), de ha netán fel is adja egy modul, nem aggódom, mert fillérekért veszek másikat.

A tudomány a valóság költészete!

(#86) MasterDeeJay válasza Vesa (#85) üzenetére

Na meg tuningot is jobban bírják. Azaz nézni kell mert ha ez hibázik akkor tudja javítani (igaz teljesítményvesztéssel). Mezei ram meg kékhalálozik ha hibázik.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#87) KROK640 válasza MasterDeeJay (#86) üzenetére


KROK640
veterán

... és ez meglehetősen jót tesz az általános stabilitásnak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#88) xeon forever válasza MasterDeeJay (#78) üzenetére


xeon forever
addikt

Nekem konkret 2680v3 van. Kupakon is az van.
Holnap Jon a masodik. (Kar, hogy ilyen draga hobbi)

#85 Vesa. Sajnos Meg nincsenek a ddr3-as arban de kb 700-1000ft/GB arban Mar be lehet szerezni 16GB-os modulokat.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#89) ncc1701 válasza Warpig (#13) üzenetére


ncc1701
veterán

Én inkább vennék valami fém rácsot, lefújnám fehérre, és azt faragnám oda, kis szellőzés nem árt.

(#90) MasterDeeJay válasza xeon forever (#88) üzenetére



270w turbó tdp :DD nem tudom mi lehet egy 2699v3-asnak vagy egy mai i9-es intelnek 400w?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#91) KROK640 válasza MasterDeeJay (#90) üzenetére


KROK640
veterán

Ugyan ez csak egy teszt, de ahogy elnézem egy 6th és egy 7th gen I7 között van sebességben :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#92) MasterDeeJay válasza KROK640 (#91) üzenetére

az asztali i7-eknek kissebbb a gyorsítótáruk és szerintem máshogy is működnek.
Illetve az is nyilvánvaló hogy a valós ipc növekedés is egyszámjegyű lehet a gen-ek között.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#93) xeon forever válasza MasterDeeJay (#90) üzenetére


xeon forever
addikt

Egyebkent ezek az ertekek az avx 2 miatt kellenek. Ott viszont az orajel sem turbozik olyan sokaig. Probald ki: Aida stability teszt csak a cpu-t pipalod be es lefuttatsz egy 5 perces tesztet. Miutan lehult indits egy olyat, Ahol csak az fpu van kipipalva. Na Ott kapaszkodj a karfaba es izgulj milyen magasra szokik fel a homerseklet. :DDD

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#94) xeon forever válasza xeon forever (#93) üzenetére


xeon forever
addikt

CSak egy ket perces tesztre volt idom igy kora reggel...De itt is latszodik mar a kulonbseg. Foleg, ha allcore unlock van valakinel, nalam csak az alap... :B

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#95) KROK640 válasza MasterDeeJay (#92) üzenetére


KROK640
veterán

Az IPC növekedés nem lehet túl nagy, mert régebben néztem 4th 6th és 8th gen I3-akat egymáshoz képest, és a különbségek mérhetőek, de gyakorlatilag nem érte volna meg váltani olyan kicsi volt a különbség.
Egy ilyen régi platform viszont valós alternatíva lehet, mert tényleg fillérekért van hozzá RAM... meg azon gondolkodom h játékhoz inkább erős VGA kellene

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#96) Vesa válasza KROK640 (#95) üzenetére


Vesa
veterán

A 2011 V3 még nem vészesen régi platform. Ráadásul anno ez volt a HEDT kategória desktopon is, szerencsére akkoriban még megvolt az a jó szokásuk, hogy az i7/i7X szériák mellett támogatták a lapok a Xeonokat is. Mára ez is elsorvadt, 2066-tól más megoldás után kell majd nzéni.

A tudomány a valóság költészete!

(#97) DraXoN válasza Vesa (#96) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a V4-esek még jöhetnek, idővel jobb áruk lesz azoknak is (tavaly ilyenkor a V3 is "nehezebben" érte meg).
A V4-nél azért van már pár magasabb órajelű xeon.
De a későbbi platformok? Ott lehet tényleg nem lesz ennyire egyszerű.. vagy tiszán "szerver" elemeket vesz az ember, de ott se egyértelmű a "megéri majd" faktor.

Az én V3masom mindenesetre jól működik...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#98) KROK640 válasza Vesa (#96) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, meg lassult a dolog a konzolok fejlődése miatt is (majd most ha jön az új generáció megnézhetjük magunkat) emiatt a procik is lassabban avultak el gaming terén.
Elgondolkodtat egy ilyen platform, persze majd ha gépet cserélek... mindenképp megfontolandó lesz a kis Xeonok mellett, pláne h így jóval több RAMom lehet majd mint mondjuk DDR4-ből.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99) MasterDeeJay válasza DraXoN (#97) üzenetére

Igen mivel a v3 most már elég könnyen unlockolható a v4 csak akkor érné meg ha egy árban lenne vagy olcsóbban mint a v3-as.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#100) xeon forever válasza KROK640 (#98) üzenetére


xeon forever
addikt

Szemelyes velemenyem az,hogy CPU teren Vegre a tobbszalas feldolgozast kene fejleszteniuk a programozoknak. Itt van a 12 magos procim es semmivel sem jobb a gaming teruleten mint a 6 magos eggyel regebbi magasabb orajelu valtozata. Pedig elvileg 1,5-2x jobb a szamitasi teruleten.
Vsync bekapcsolasa utan ugyanugy 60 fps mindkettovel ;] a monitor miatt...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.