Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raymond


Raymond
félisten

$40 alatt van a 2GB RAM es 8GB eMMC valtozat. Ez nem rossz, a szallitas lehetne olcsobb mert az megdobja az arat :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2) szabifotos


szabifotos
senior tag

Wow, eddig csak a RasPi-vel próbálkoztam, de tekintve, hogy a Pi 3- 3+ modellek szinte semmivel nem olcsóbbak már, én inkább ezt venném. Lehet, teszek egy próbát vele. Jól hangzik ez a hardver.

[ Szerkesztve ]

(#3) ttt válasza szabifotos (#2) üzenetére


ttt
senior tag

Töröltem

[ Szerkesztve ]

(#4) alevan


alevan
őstag

A H6os SOC nyílt driverekkel szarul áll. Főleg 3D gyorsitás vagy a beépített H/W videó dekóder terén. A zárt drivereket pedig megfekteti egy komolyabb linux kernel update. Az RK3399-et kellene inkább erre az ársávra lehozni.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) Kry-tech


Kry-tech
csendes tag

Ha minden igaz most február végén vagy tavasszal jön a Raspberry Pi 4 és nagyjából ugyan ezt fogja tudni fényévekkel jobb szoftveres támogatással.

(#6) alevan válasza Kry-tech (#5) üzenetére


alevan
őstag

Ezt mondták a 3-ra is.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) moleculez válasza Kry-tech (#5) üzenetére


moleculez
veterán

Es az itt a lenyeg, a szoftveres tamogatas. Persze megvan a romantikaja workaroundokat keresni, de na'

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) lev258 válasza alevan (#4) üzenetére


lev258
veterán

Nem értek a témához, de amit írtál, az általános az ARM világban, nem csak erre az eszközre igaz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9) Silεncε válasza Raymond (#1) üzenetére


Silεncε
őstag

Van egy Orange Pi zerom. Gyakorlatilag idle is 55 fok körül van, nyomok rajta egy apt update-et már simán a 60 fok fölött van, hűtőbordával. Ennyit az Orange Pi minőségről

(#10) Raymond válasza Silεncε (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Ez miert problema? Nalam az rPi szinten felmegy terheles alatt. Ennel en a szoftveres tamogatas hianyazt latnam problemanak mint mindig, de a hardver jol nez ki, jol osszevalogatott feature-ok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) User64476


User64476
őstag

Amíg mainlineba be nem kerül a support, semmi értelme a 26. kiszerelésben kihozni...

(#12) #06658560


#06658560
törölt tag

Ilyenek Qualcomm 8-as sorozat szintű SoC-kal vannak?

(#13) #41635072 válasza #06658560 (#12) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem nagyon láttam eddig, mindeneki a Cortex A53-ra épülő megoldásokkal próbálkozik... Gondolom az a legolcsóbb kilóra...

(#14) alevan válasza lev258 (#8) üzenetére


alevan
őstag

Gyártótól függ. Rockchip nagyon okés, legalábbis bizonyos SoC-okat nagyon szépen támogat. Alwinner a kötelező minimumot hozza, de néha még azt sem.

(#12) Kopi31415 Ritkák. És drágák. A Qualcomm nagyon drágán adja magát. Inkább Samsung ami még jelen van a piacon (Odroid XU4). Emelett Intel Atom lapkákkal jön ki pár kínai gyártó idén (pl. Odroid H2, OrangePi és BananaPi is készül egy-egy Atomos lappal).

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#15) tamaslacc válasza alevan (#4) üzenetére


tamaslacc
újonc

Egyetértek. Opi one. Speckóban vastagon kiemelve, hogy mali gpu, 1080p 60fps.
Napokig kerestem valami megoldást, hogy egyáltalán működésre bírjam. Gyári OS-ek egyike sem tudja. Fű alatt találtam egyet "armbian" szerverén, ami ugyan 2.5 éves, de működik.
Egy srác tákolja rá a frissebb kernellel futó OS-t, de nem sok sikerrel egyenlőre, bizonytalan, hogy lesz egyáltalán.
Raspberry vonalon meg már működő verzió ki van adva.

(#16) Cifu válasza #06658560 (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Vannak dedikált Development Kit-ek, de horror áron (a 845-ös több, mint ezer dollár...).

Ha Snapi 820-as megfelel, akkor itt van például ez, 290 dollárért...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) rosejbli válasza Cifu (#16) üzenetére


rosejbli
senior tag

Teljesen laikus vagyok a témában. Ez mivel tud többet, mintha pl. megvennék egy ugyanilyen specifikációval rendelkező telefont?

(#18) Cifu válasza rosejbli (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Például van rajta HDMI kimenet, több USB csati, GPIO, függően a típustól különféle Wifi vagy akár RJ45 hálózati csati, sőt, akár PCI-Express x1 csatlakozó, és persze külön táp. Így tudod egyfajta mini-számítógépként használni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) ddmb


ddmb
aktív tag

az odab@sz hogy több USB van rajta, mint akármelyik laptopomon eddig... télleg, látott már valaki minimum 4 USB porttal szerelt lapost?..

(#20) szabi__memo válasza Kry-tech (#5) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Honnan az infó? Csak mert csodálnám

(#21) rosejbli válasza Cifu (#18) üzenetére


rosejbli
senior tag

De ha valaki mini-számítógépet akar az inkább megveszi azt a lapot ami a cikkben is szerepel vagy egy pi-t kb tized áron. Ha meg nagyon androidot akar, akkor meg tudtommal pi-re is van olyan rendszer. Mondjuk így utólag belegondolva a gyártók lehet inkább ilyet adnak ki a fejlesztőknek, mint a legújabb csodatelefonjukat, nehogy kiszivárogjon a formaterv.

(#22) #06658560 válasza ddmb (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Itt fekszik előttem egy.

(#23) rosejbli válasza szabi__memo (#20) üzenetére


rosejbli
senior tag

Konkrét info nincs, de az alapítvány 3.14.-re valami nagy durranást ígért, ami elhagyja az eddigi alapokat.

(#24) szabi__memo válasza rosejbli (#23) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Annak már tényleg ideje lesz

(#25) borbastomi válasza ddmb (#19) üzenetére


borbastomi
csendes tag

Itt van pl, amin most is pötyögök: Asus G751JY. Bár ez inkább a hordozható számítógép kategória :D
De a Lenovo Thinkpadekből van pár (mondjuk ott 1-2 usb type-c formátumú, és nem type-a), igaz ezek 400.000 felett kezdődnek. Viszont olcsóbbak között pl. ott van a FUJITSU LifeBook A357 3db 3.0 és 1db 2.0 type-a porttal.

[ Szerkesztve ]

(#26) Horsee


Horsee
csendes tag

Én most a NanoPC T4-et nézegetem. 110 dodó, de RK3399 és van már rajta m.2 nvme is.

[ Szerkesztve ]

(#27) Archttila válasza alevan (#6) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Kik?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#28) paprobert válasza rosejbli (#23) üzenetére


paprobert
senior tag

Nekem nincs infóm erről, de nem lennék meglepve ha jönne valami tavasszal.

Ha jön valami, a tippem:
-ugyanaz a form factor
-usb 3.0 vagy 3.1
-valódi gigabit ethernet
-ac wifi
-2 giga RAM
-új SoC
-type C csati?

A tavaszi Debian release is pont kapóra fog jönni.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#29) szabi__memo válasza paprobert (#28) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor az ár minimum dupla lesz

(#30) paprobert válasza szabi__memo (#29) üzenetére


paprobert
senior tag

Ha megnézed a listát, a tavalyi modellhez képest csak az új SoC, az új USB csatlakozó socket, és a dupla kapacitású memória lapka lenne a különbség, minden más már ott van.

Ez bőven belefér az árba, egyébként is sok pénzen ül az alapítvány, van miből finanszírozni egy új SoC implementálását.
Illetve a kínaiak már több mint egy éve be tudják vállalni a 2 giga RAMot ezen az áron, így most már az rPI alapítványnak is szóba tud jönni, ahogy ereszkedik a költsége.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#31) szabi__memo válasza paprobert (#30) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az eddigiek alapján nem hiszek benne. De legyen így

(#32) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez sem lesz hosszú életű, hála a szoftver kínálatának.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#33) Eleinor válasza ddmb (#19) üzenetére


Eleinor
csendes tag

4 USB: https://edigital.hu/notebook/asus-k50ij-sx148l-notebook-p52197

Igaz, nem mai darab, de 4 GB RAM-mal és egy SSD-vel még mindig használatban van :)

(#34) csendes válasza GodGamer5 (#32) üzenetére


csendes
őstag

Mi a baj a Debian-nal?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#35) csendes válasza alevan (#4) üzenetére


csendes
őstag

A O-Pi 3399 89 dolláros (2GB RAM), illetve 100 dolláros (4GB RAM) árában azért már benne van 16GB eMMC is és sok minden más, kivéve a házat és a tápot. Viszont ehhez már 2GB RAM kevésnek tűnik, tehát inkább 4 GB RAM-mal érdemes rendelni. A fenti áron felül a szállításért is kell fizetni, illetve a teljes költségre 27% ÁFA-t is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#36) djnice


djnice
veterán

Rock Pi 4 sokkal jobb választás ennél.

(#37) partxxx


partxxx
tag

nem jók ezek az OPi-k, van OPi Prime-om, de kb nulla az SW támogatottsága
3D gyorsítás nem megy, tehát a Mali GPU kb csak dísznek van rajta

otthoni servernek a hardkernelről rendeltem egy Odroid-HC1-et, nah ez tényleg megéri a pénzét
aktuális állapot: Transmission, Pi-hole, minidlna, Plex, felx-get fut rajta

Status
Active: yes Temp: 42 °C
Load: 0.08 0.08 0.08
Memory usage: 46.5 %

ha kell a 3D gyorsítás (pl.: transcode Plex-hez) akkor pedig csak az Odroid-XU4

[ Szerkesztve ]

(#38) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

oPi PC2-t hasznalok (vagy 5 db-ot) evek ota es bar ova intettek a gyer tamogatastol - eddig maximalisan meg vagyok elegedve. Ar-ertek aranyban veri a mezonyt. A tapra viszont erzekeny, minosegit hasznalva viszont megbizhato.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#39) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem érnek semmit. Jó vas, csak nincs hozzá támogatás, a közösségi is minimális. Az RPI mindig gyengébb volt vasban, de ahhoz mindent megtalál az ember.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) qqzs


qqzs
őstag

Es a Pine64?

Eladó: GTS450

(#41) #97746176


#97746176
törölt tag

Inkább vásárlók egy UP Boardot es bőven kiszolgál..

(#42) kbhuinfo válasza #97746176 (#41) üzenetére


kbhuinfo
tag

Nekem is van - de joval dragabb.

"Nem ernek semmit." - ezekkel nem tudok mit kezdeni :)

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#43) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Az AllWinner SOC-jai egy rakás... szamócát sem érnek. Aki jót akar magának, kerüli messziről.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#44) #41635072


#41635072
törölt tag

Es akkor mi az ajanlott SOC?
Realtek?
Amlogic?
HiSilicon?
Exynos?

(#45) kbhuinfo válasza bLaCkDoGoNe (#43) üzenetére


kbhuinfo
tag

Megegyszer: ervek is jonnek, vagy csak szamoca-dobalas?

Erv mellette: 2 eve viszi az okosotthont (openhab2+mqtt+samba+nfs+apache), porblemamentesen, reboot-mentesen, ar-ertek aranyban (4x1.3GHz/1GB/Gigabit Ethernet) megelozve minden mas elerhetot.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#46) bLaCkDoGoNe válasza kbhuinfo (#45) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Akciókamera, táblagép és Smart TV stick téren volt az SOC-jaikhoz szerencsém, mindegyik rossz volt és nem egyet vagy kettőt használtam az évek alatt. Mindegyik nálam járt AllWinneres eszköz az alábbiak közül produkált egyet vagy többet: fagyások, újraindulások/összeomlások, rossz reszponzivitás (lassú reakció felhasználói tevékenységeknél), gyenge teljesítmény (felhasználói felület és/vagy alkalmazás akadozás), nulla támogatás (utólagos frissítések, hibajavítások).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#47) kbhuinfo válasza bLaCkDoGoNe (#46) üzenetére


kbhuinfo
tag

Koszi! Valoszinu az eszkozillesztesek kavarhattak be. Mivel egy sbc eseten ilyenrol ugye nincs szo (vagy csak erintolegesen), igy ezert nem ereztem pl. en sem a negativ hatasait. Egy soc es annak alkalmazasa azert ket kulon dolog. Nem biztos, hogy azt erdemes kapasbol szidni... amugy sajnalom, hogy silany velemenyed van rola mindazonaltal, de igy ertheto.

[ Szerkesztve ]

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#48) alevan válasza #41635072 (#44) üzenetére


alevan
őstag

Open source driverek szempontjából Rockchip és Exynos. De ott is azok a SoC-ok, amelyek elterjedtek. De ha neked simán csak egy passzív hűtésű és kis fogyasztással rendelkező, szerver feladatokat ellátó headless ezköz kell, akármelyk jó lesz, amit támogat egy 3rd party disztró vagy rá lehet tenni egy Archlinuxot.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#49) #97746176


#97746176
törölt tag

Okés intel atom , illetve intel pentium -val van felszerelve, de sokkal korrektebbek ezek az UP Board panelok .. és nem kell ARM-vel szopni .. :D már bocsánat ..

Igaz drágább de na .. megéri :C :R

[ Szerkesztve ]

(#50) togvau válasza bLaCkDoGoNe (#46) üzenetére


togvau
senior tag

nekem 6 éve megy egy allwinner A20-as cubieboard 2 házi szerverként, egy 2 terás titkosított notivinyóval SATA-n (ez az ami kb semmilyen boardon nem található meg, bár az USB3 kiváltja, de az se gyakori), SAMBA, DLNA, jetty szerverként, tranmission daemon torrentezik, néha jdownloader, debianon.
Soha nem fagyott le, legnagyobb uptime-ja 4 hónap volt, de újraindítottam kernel frissítés miatt.
Felülettel egyszer próbáltam, még az elején, azóta nem látott HDMI-t :)

Mainline kernellel megy, de mint írtam nem is kell gpu-s gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.