Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A gyors és pontos AF szimpatikus, a nagy kijelzőt nem nevezném kontrának, LCD, vagy OLED? Az összesítőben cspp- és porálló van. Gondolom, egy e bötű kimaradt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) Parci válasza macilaci78 (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha elolvasod a cikket, láthatod, hogy azért hátrány, mert valaminek a rovására növelték. 0,5" növekedés helyett jobb volna használható méretű gombokkal ugyanez a váz. az sem segít, hogy kiáll a váz síkjából, ezért a hozzá közel kerülő gombokat nem lehet ujjbeggyel könnyen megnyomni. vedd kézbe, rögtön érezni fogod, miről beszél a teszt írója.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) MarQs


MarQs
senior tag

Rendkívüli masina rendkívüli áron!
Nagyon jó lett a teszt, a szemléltető videókért pedig külön pacsi!
Thx!
:K

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#4) arn


arn
félisten

meg mindig kene :)

kar hogy itthon az olympusosok kb 360as arfolyamon szamoljak a dollart (999 dollcsi), es 326 forinton az eurot (1099 euro) - szar a ft, no de ennyire? hiaba no, tul jol elunk, sok penzt keresunk.

az usa/eu beli ardifferenciat meg vegkepp nem ertem (46%al dragabb az euban, nalunk 66%al). miert?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Huhuhuúúúúúúúú!!! Már is egyet, az összes hibájával együtt! Na, ezért a gépért fogom eladni megint a cuccaimat. Nagyon örülök neki, végre egy igazi fényképezőgép az Olympus-tól, és ahogy elnézem a képek minőségét, nekem nagyon elég lesz. A stabi meg hihetetlen, hál' Istennek már csak egyszer kell megvenni.
Már éreztem a bejelentéskor is hogy kutyaütő gép lesz ebből, bár megkaptam érte a beosztásomat. :D

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#6) Csepe


Csepe
aktív tag

Tetszik, bár kiváncsi vagyok a Panasonic mit hoz majd össze a GH3-ban! :P

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#7) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

@MLaca

live bulb nem volt? :F :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) capulet75


capulet75
addikt

Nagyon szeretem az Olympus gépeket. A régi c5050 wildzoomom (5MP) sz@rb@ veri a a legtöbb 8-10 MP-s cuccot. Nagyon jó képeket lehetett vele csinálni. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9) KillHates


KillHates
nagyúr

A 360 ezres ártól eléggé elkámpicsorodtam... Megvárom míg veszít a kezdeti csillogásából, aztán újragondolom az öreg E-330-as leváltását. Addig meg marad a nyálcsorgatás :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10) MLaca válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


MLaca
őstag

élő körte? :D vagy arra gondolsz, amikor beállítod bulb módba és közben bele-bele lesel? :)

http://mlzphoto.hu/

(#11) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem rossz a kicsike, ára is van mondjuk. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12) Mr.Csizmás válasza MLaca (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen.

azért nem elhanyagolható ficör, nem? :)) (nem volt a tesztben - vagy elkerültem?)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) MLaca válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


MLaca
őstag

nem volt, de majd megnézem holnap. még nálam van majd' egy hétig a gép.

http://mlzphoto.hu/

(#14) Mr.Csizmás válasza MLaca (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha lehet légyszi dobd bele a tesztbe. :R szerintem elég nagy dobás az oly részéről :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) thug


thug
tag

Igen csecse!
Bár lenne most rá ennyi felesleges pénz egységem! :)
Ha valakinek esetleg van, akkor szívesen fogadok egy ilyen masinát ajándékba! :DD

Melyik maradt fenn tovább, a Magyar Korona vagy a szlovák korona?

(#16) nord_


nord_
veterán

Tetszik a gépecske... főleg az ezüst-fekete változat áll közel a szívemhez, egy 45 1.8-cal. :)

(#17) staccato


staccato
tag

köszi a tesztet ,jó gép :K

üdv

(#18) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ennek nem "megkérik az árát" hanem irreálisan drága.

(#19) Parci válasza lugosi (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

digicameknél csak ki kell várni, amígy elérik az 50e ft-os használt árat :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) nord_ válasza lugosi (#18) üzenetére


nord_
veterán

A gyenge forint és a válság miatti csökkenő reálkeresetek miatt sajna minden drága... De arányaiban, a konkurens gépekhez viszonyítva sajnos ez az ár nincs teljesen elszállva.

Majd, ha a nyáron végetér az Oly + NatGeo 20%-os akció, akkor úgyis leviszik a váz árát (hiszen logikusan biztos beépítették ennek a most megjelent eszköznek a végső árába ezt a kedvezményt). Tudom, bilibe lóg a kezem. :)

(#21) blueMerle válasza lugosi (#18) üzenetére


blueMerle
veterán

Az én E-PL1-esem nyitóára 165 000Ft volt (14-42-es obival), tavaly (újonnan) 265 Euróért vettem (szintén 14-42-es obival), ami akkor olyan 76K volt. A gép ettől még nem lett rosszabb hogy vártam a vásárlással több mint egy évet a megjelenése után :) Ennek is le fog menni az ára, bár nem ennyire az biztos (legfeljebb használtan majd sok-sok év múlva) de 1 év múlva sokkal olcsóbb lesz (-100k áresést egy év alatt biztosra lehet venni)

(#22) Parci válasza nord_ (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én a grip promóra várok türelmetlenül...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) Flashback


Flashback
addikt

Nagyon jó lenne másod gépnek egy ilyet venni. De ha már ennyi pénz lenne fényképezőre, akkor már egy használt FF váz. :U

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#24) Mr.Csizmás válasza Flashback (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem csak a szenzorméret a lényeg :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) arn válasza lugosi (#18) üzenetére


arn
félisten

az ep1-2-3 is vagy dragabb volt, vagy ennyin nyitott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) Ijk


Ijk
nagyúr

Úgy érzem örökre benne ragadok a dslr rendszerben, jóval olcsóbb a jelenlegi rendszert toldozgatni, mint lecserélni az egészet. Pedig alakulgat azért ez a tükörnélküli szegmens, E-M5, Nex-7, X-1, X-100, GH-2 mind egész ígéretes.
Lehet hogy pár év múlva a tükrös mellé veszek egy használt X-100-at, már ha lesz olyan aki hajlandó jó áron eladni. :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27) Parci válasza Ijk (#26) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az összes itt felsorolt váz lesz olcsón, használtan. a gh2 például elég hamar, szerintem. a többi kicsit később, pont a fujik a kis mennyiség miatt nem biztos, hogy egyhamar.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) derekro


derekro
csendes tag

Most láttam, h lehet regisztrálni az OM-D bemutató napra:
http://olympusmintabolt.hu/omdreg.php

:C :C :C
Tuti ami tutti elmegyek és kipróbálom!

Derek

(#29) Ijk válasza Parci (#27) üzenetére


Ijk
nagyúr

Őszintén abban reménykedtem hogy a Nikon kihoz egy jó milc-et, mert akkor megtarthatom a nikon vakukat, a jó cls-t, de kissé csalódott vagyok. APSC-hez szokva túl kicsi az érzékelő. Mondjuk a J1-et bármikor megfontolnám másodgépnek, ha lenne egy ekv. 40mm körüli f1.2-es palacsinta hozzá, viszont egyelőre nagyon szegényes a helyzet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) nord_ válasza Parci (#22) üzenetére


nord_
veterán

Hehe, 80ezres kiegészítőt szeretnél akcióban a váz mellé? :)

(#31) Parci válasza nord_ (#30) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az e-3 debütálásakor is volt egész európában.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32) nord_ válasza Parci (#31) üzenetére


nord_
veterán

Basszus, akkor ez nem is olyan elvetemült várakozás! (Én pl. egy 45-ös kit akciónak tudnék örülni. :D )

(#33) Parci válasza nord_ (#32) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az kevésbé valószínű sajnos, mert a markolat gyártási költsége feltehetően 3 dollár, ergo jobban belefér, hogy adják. de egyelőre csak angliában van ilyen promo az e-m5 mellé. sajnos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) schawo válasza derekro (#28) üzenetére


schawo
titán

Köszi:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) Flashback válasza Mr.Csizmás (#24) üzenetére


Flashback
addikt

Persze! Kell egy célnak megfelelő üveg is! De abból még mindig a DSLR a nyerő!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#37) schawo válasza Flashback (#36) üzenetére


schawo
titán

Mármint hogy m4/3-hoz ne lenne megfelelő üveg? Nem igazán vagy képben a témában.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) macilaci78 válasza Parci (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Péklapát kézhez dobverő ujjakkal. :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39) Tulku


Tulku
veterán

Külön öröm volt, hogy Laca gondolt az Oly videó szekció eddig elhallgatott hibájának kiküszöbölésére...sőt! (Nem jellózik az Istenadta :) )
Meg merem kockáztatni, hogy sokan (hiába az 1000 mbit-es hack) inkább egy ilyen stabival rendelkező masinára gyúrnak pont a GH2 ellenében.

Bravó Oly kiváló munka és a legjobb stabilizátor, mostantól van értelme szenzorstabiról beszélni...

És a kijelző tényleg nagy :)

ps: és lehet én vagyok túl kekec, de 7. képen a kissrác bemozdult...

[ Szerkesztve ]

(#40) Parci válasza macilaci78 (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha arra gondolsz, hogy túl nagy/amorf a kezem, és a váz kialakítása tök oké ilyen téren, akkor egyszer majd vedd kézbe. ;) de egy e-pl3 is jól mutatja ugyanezt. tök átlagos kezem van.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) Tulku válasza Parci (#40) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor ennek sem jó a fogása GH-khoz képest?
(a gombok látom hogy pirinyók)

(#42) Parci válasza Tulku (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

őszintén szólva a gh-knak nem jó a fogása. az egész gh1-gyel az volt a bajom, hogy olyan bumfordi a kézben. dslr kialakítású és súlyú, de túl kicsi, túl alacsony azokhoz képest. igen, egy d3x00 fogása jobb, sőt, szerintem az a minimum.

az e-m5 gripje és kialakítása viszont jóval jobb, szerintem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) Flashback válasza schawo (#37) üzenetére


Flashback
addikt

Ár/érték + használt piacra gondoltam! Vagy van valami trükk? Mi tudsz? :)
Mondok egy példát: Canon 50/1.8 -> 30K

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#44) Tulku válasza Parci (#42) üzenetére


Tulku
veterán

Na akkor az én kezem a bumfordi...mert nekem a GH fogás jön be (bár ha egy kissé magasabb lenne :) (tehát mégis)
Majd kézbe veszem ezt is..de nem lehet mindenki oly szerencsés hogy próbálgathatja rögtön :)

(#45) neevous válasza Flashback (#43) üzenetére


neevous
tag

Ne haragudj, de 50 1.8 annyit is ér. A fényerőssége elveszik, ha lerekeszeled annyira, hogy normális képe legyen. Az af hangos és nagyon esetleges és csak idő kérdése, hogy mikor válik el a műanyag ragasztása a tubuson.
Én is mondok egy példát: 14 f2.5 160GPB.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#46) Mr.Csizmás válasza Flashback (#43) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az a 2 dekás műanyagpohár? :D

btw. arra gondoltam, hogy normális üvegekkel, mondjuk 1-3 db L-esekkel hip-hop összejön a 2-3-4 kilós összsúly, ha az említett használt FF vázat veszed.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47) Flashback válasza neevous (#45) üzenetére


Flashback
addikt

Az lehet, de ilyen olcsó műanyagok még nincsenek MILC-hez. De itt éppen csak az árral példálóztam. Akkor ott van az 50/1.4-es az már minőségben nagyon jó! És még árban sem vészes. Vagy a sokak nagy kedvence Tamron 17-50/2.8 (szigorúan a stabi nélküli) canonra nikon-ra elérhető 300dodó alatt.

Én csak azt akarom mondani hogy DSLR-el jelenleg "egyszerűbb" az élet.
Szerintem majd akkor lesz igazán ütős a MILC ha a két nagy óriás is beszáll. Esetleg még adapter is elérhető lesz a DSLR optikákhoz, na akkor már sokan fognak másodváznak venni ilyen gépeket.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#48) Flashback válasza Mr.Csizmás (#46) üzenetére


Flashback
addikt

Nézd hobbi fotózásra kiváló. Ha melóból kell fotózni akkor meg 4-5kiló összsúly.
MILC-nek szerintem még mindig csak "könnyű" hobbifotós kategória. Azaz ha elmész mondjuk nyaralni akkor nem kell vinned 3kilós DSLR pakkot.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#49) Mr.Csizmás válasza Flashback (#47) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

olcsó műanyagnak ott a kitobi :))

a két nagy óriásról annyit, hogy a nikon egy elcseszett morzsányi szenzoros ( "CX" ) akármit hozott ki, néhány fasza technológiai újítással, a canon meg G1x néven egy apsc szenzoros kompaktot fail :DDD

adapter van dögivel, sony nex/alpha megoldva, nikon 1/dx/fx megoldva, olympus/pana 4/3 / mft megoldva, és nem beszélve a tonnányi 3rd party adapterről, amik "buta" mivolta ellenére van fénymérés, akár egy régi nikkort, akár szovjet m42-es van a gépen.

szerintem olvass utána, és aktualizáld az ismereteidet a témában, mert így csak egy milcgyűlölködő dslr fan írásának tűnik ;)
--------------------------------------------------------------------------------------

amikor indult, akkor hobbifotózás lehetett igen, az EP1, EPL szinten, de azóta kijött pár középhaladó váz is, EP3, GH2....

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50) Sza_Sa válasza Flashback (#47) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Ja, mint dslr-tulaj nem mindig osztom. A vázam az általános obival közel másfél kiló, és hiába az egyik legjobb fogású váz, marha nehéz, még nekem is, nemhogy a barátnőmnek. Ha még rá teszem a vakut közelíti a két kilót, de lehet át is lépi. Ezt kb. harmad súlyban megúszható m4/3-al. Kevesebb obi van az biztos, de nekem elég 3 is, egy túra nagylátó-kistele, egy fix nagyfényerős nagylátó, meg egy 100 f2.8L macro is usm :D (erre nincs alternatíva) portrézni, makrózni a legjobb.
Én szívesen lennék m4/3 felhasználó, már van olyan váz ami szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.