Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) schawo válasza Bitlisz (#100) üzenetére


schawo
titán

A 360ezres OMD árnak külön története van. Ha akarod, a vázat most is megkapod a magyar Olympustól 290 alatt, a kitet meg 350 alatt, természetesen számlásan garisan (mielőtt valami machinációra gondolnál). Tulajdonképpen mindenkinek "jár" 20% kedvezmény. De egy-két hónap, és kiírva is a valódi eladási ára lesz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#102) Bitlisz válasza schawo (#101) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Na ezt jó tudni. Akkor ez is csak helyi baromság, hogy ilyen áron bepróbálják. Nem szimpatikus. Biztos a japán maffiának gyűjtenek:)

(#103) Mhamster válasza Bitlisz (#83) üzenetére


Mhamster
tag

Nem csak a D300-al lehet összemérni az E-M5-öt. Nézz pár tesztképet, iso 6400-ig egyenesen jobb képe van mint a mai APS-C szenzoros gépeknek (60D, D7000, NEX7), inkább afelett fordul a kocka (és nem minden esetben), de iso 6400nál keressünk már legalább egy gyertyát a megvilágításhoz és elég az...
Aki együtt tud élni a mérettel, az meg persze hogy ne váltson, senki nem mondta itt, hogy ez egy 7D-verő _minden_ tekintetben.
Az öröm amiatt van, hogy egy megnövelt felbontású, jobb érzékenységű szenzort ötvöztek ezzel a képstabival, az olympus színeivel, egy időjárásálló vázban, ami _felveszi a versenyt_ a hasonló árban lévő tükrösökkel _sok tekintetben_.
És nekem -mivel már nem sportfotózok- nincs szükségem ennél gyorsabb működésre sem AF, sem képalkotás területén, így inkább választok egy kisebb de hasonlóan jó fogású gépet, mint ami képminőségben "ugyanazt" tudja, de méretileg -objektívek miatt is- nagyobb.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#104) arn


arn
félisten

ez az egesz mft dolog a kompromisszumokrol szol (meret, minoseg, ar)... nemtom miert nem varnak egyesek kompromisszum mentes dolgokat. akinek mas "mix" kell, az mast valaszt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105) zolka78 válasza arn (#104) üzenetére


zolka78
senior tag

Az a helyzet, hogy szerintem egyáltalán nincs olyan fotózásra kitalált rendszer ahol nem kellene a kompromisszummal foglalkozni. Sőt, rendszeren belül ezt még tovább boncolgatva. Azt már csak az embere válogatja, hogy ki mit hajlandó elfogadni, és mit nem. De sajnos bosszantó, hogy a magyar fórumokon állandóan megy a szájkarate egyik másik éltetésére, vagy éppen alázására. Hol ott mind a dslr, mind az m4/3 már bizonyított, és ahogy nézem még fog is.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#106) arn válasza zolka78 (#105) üzenetére


arn
félisten

inkabb arra probaltam celozni, hogy szinte semmilyen szempontbol sem kepvisel csucsot, "csak" annyi az elonye, hogy hasonlo kepminoseget nyujt, mint az apsc, joval kisebb meretben. maga az apsc is hasonloan kompromisszumos rendszernek keszult a ff mellett, de szvsz az mft a merete, es a direktben optimalizalt obik miatt jobb kompromisszum. azt sose ertettem, amikor valaki a kis meretet keresi, es utana meg azon panaszkodik, hogy nincs olyan fogasa, kezeloszervei, stb, mint egy d7000nek. az apsc es a ff vazak kozott sokkal nagyobb az atmosas, mint a ff es az mft kozott, jobban elkulonul, es kontrasztosabbak az elonyok es hatranyok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#107) Ijk válasza arn (#106) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pont nem látom azt a nagy előnyét a FF-nek APSC-vel szemben. A legnagyobb előnye a keresőméret a tükrösöknél, nem véletlen nem erőltetik ezeknél a konzumer milc-eknél (profi milc nem létezik egyelőre).

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#108) arn válasza Ijk (#107) üzenetére


arn
félisten

az apsc es a ff vazak kozott sokkal nagyobb az atmosas, mint a ff es az mft kozott, jobban elkulonul, es kontrasztosabbak az elonyok es hatranyok.

az apsc es a ff vazak kozott sokkal nagyobb az atmosas, mint a ff es az mft kozott. a ff es az mft jobban elkulonul, es kontrasztosabbak az elonyok es hatranyok.

kicsit ketertelmuen fogalmaztam :) amugy az olympus/pana nem nagyon erdekelt abban, hogy a canon es a nikon mit akar eladni ff vazban. es ez utokartyajuk is lehet, csak valszeg folyamatosan csepegtetik az "ujitasokat".

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#109) Mhamster válasza Ijk (#107) üzenetére


Mhamster
tag

:((( Szerinted mekkora lenne egy FF-re méretezett objektív egy milcen?
Kiába lenne kicsi a gép, amikor az objektív akkora mint egy nagy tejfölösdoboz... Ezért sem szeretem pl a Nex-eket, mert hiába értelmes méretű a váz, akkora objektív van rajta mint a ház.
Arról meg nem is beszélve, hogy FF-nek sokkal több előnye van, mint a nagy keresőméret... Zajtalanabb, nagyobb felbontású és rajzolatú kép, 8mmtől induló gyújtótávolság és még lehetne sorolni

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#110) schawo válasza Mhamster (#109) üzenetére


schawo
titán

Leica M, Contax G :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#111) Parci válasza Ijk (#107) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

2,25x-ös előnye van az aps-c-vel szemben, konkrétan. legyen 4/3-ad fé. az aps-c-nek meg durván 2/3-ad fé előnye van az mft-vel szemben. kerekítve 1 fé minden szenzorlépcső.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#112) nord_ válasza Ijk (#107) üzenetére


nord_
veterán

Én látom. :)

Sokkal nagyobb az érzékelő méretbeli különbsége a fullfrém / APS-C, mint az APS-C / m43 közt.

(#113) Parci válasza nord_ (#112) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a felületek aránya számít igazából, egy ff szenzornál kétszer nagyobb lapka hatalmas, oszt van köztük is 1 fé, nem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#114) nord_ válasza Parci (#113) üzenetére


nord_
veterán

Jaja, pont a felületek miatt írtam. 864 vs ~350 vs 225 mm2.

(#115) Parci válasza nord_ (#114) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

370 az aps-c (kit érdekel a canon :DDD). 2,33x vs 1,66x.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#116) Mr.Csizmás válasza Ijk (#107) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az optikai sötét kút, amit csak nyitott rekeszen lehet használni, vagy napsütésben?

a milcek EVF-je ebből jobb :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#117) Ijk válasza Mhamster (#109) üzenetére


Ijk
nagyúr

[link]
Még kivesézős szinten sincsenek óriási különbségek, gyakorlatban pedig nagyon ritkán jön ki a FF előnye. Nagylátót pedig ugyanúgy lehet APSC elé is csinálni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#118) nord_ válasza Ijk (#117) üzenetére


nord_
veterán

Akkor miért nem csinálnak? :)

(#119) Ijk válasza nord_ (#118) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kérdezd tőlük.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#120) neevous válasza Ijk (#117) üzenetére


neevous
tag

Komolyan DXO pontszámokkal és grafikonokkal támasztod alá a szenzormérettel kapcsolatos érvelésedet?

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#121) madgie válasza neevous (#120) üzenetére


madgie
titán

A DxO legalább annyira támadhatatlan érv, mintha azt mondanánk: "csak mert" :DD

(#122) Ijk válasza neevous (#120) üzenetére


Ijk
nagyúr

Miért szerinted, milyen egzakt összehasonlítás lenne jobb érzékelők terén? Ott van kereken hogy 2-3x jobbak a FF érzékelők zajban. Egyéb tulajdonságoknál nincs jelentős hátránya az APSC-nek. Ráadásul való életben a különbségek még inkább beszűkülnek, kivéve ha valaki nem iso6400-at használ alapérzékenységnek.
Az persze más kérdés hogy a canon és a nikon is a profi üvegeket FF-hez gyártja, persze rá lehet tekerni őket APSC-re is, csak akkor elég értelmetlen gyújtótávokat kap az ember.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#123) Parci válasza Ijk (#122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azonos szenzortechnológia mellett kb. 4/3-ad fé előnye lesz egy ff váznak. ami iso 3200 egy aps-c-nek, az iso 6400+ egy ff váznak. ez a különbség sokkal inkább pótolható az obikkal szerintem, kivéve, ha valakinek az abszolút szűk dof és/vagy az abszolút érzékenység kell. ha picit elcsitulnak a fórumok, az ff dslr-ek szépen oda kerülnek, ahová valók: a profik kezébe. teljesen abszurd, ahogy a sok vérpisti mind az ff-re gyűjt, vagy amint kinevezi valaki magát esküvőfotósnak, rohan a boltba a milliós vázért.

egyszóval, egyetértek, érdemi különbség egyre kevésbé van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#124) neevous válasza Ijk (#122) üzenetére


neevous
tag

A képminőség biztos, hogy egzakt számokkal mérhető?

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#125) fattyu válasza Parci (#123) üzenetére


fattyu
veterán

Vagy van egy filmes canon vázam is amin ugyanazokat az üvegeket feltehetem és ugyanugy is viselkednek. nem változik krop meg dof meg ilyenek.

és ettől még mér lesz valaki vérpistike?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#126) nord_ válasza Ijk (#122) üzenetére


nord_
veterán

A zaj le van tojva, már az APS-C is tökéletesen korrekt. A mélységi élesség mértéke az, ami mindig is megmarad fullfrém előnynek.

(#127) Parci válasza fattyu (#125) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jajjmár, nyilván nem a leharcolt öreg 5d-re gondoltam... vagy te is úgy vetted anno, hogy amint kijött, szaladtál a boltba, mert esküvőfotós vagy, és amint kijön egy új váz, a régivel készült képek már "nem versenyképesek"?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#128) fattyu válasza Parci (#127) üzenetére


fattyu
veterán

ja nem. nyilván.
1 éve vettem mk II-t mert megtehettem és mert ffre vágytam mióta egyszer volt a kezemben.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#129) Ijk


Ijk
nagyúr

Felmegyek a flickr-re, vagy akár a fotózz.hu-ra és nem tudnám megmondani a legszebb képekről hogy milyen technikával készültek. Persze le vannak méretezve, nincs 100% pixelvadászat, és nem is tudnánk kielemezni hogy egy A0-ás nyomatnál melyik lenne részletgazdagabb 20 centiről nézve. Őszintén, kit érdekel?

Amiért elfogadnék FF-es vázat, egyrészt a nagy kereső, másrészt néhány FF-es gyújtótávú obi kroppolásának elhagyása. Az érzékelők már rég nem érdekelnek, D50 is elég volt nekem. Ergonómia a fontos, hogy szeressem használni a rendszert.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#130) wavrekordz válasza schawo (#101) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

Sajnos totális tévedésben vagy, nincs semmi összeesküvés, valóban ennyi az ára, a NatGeo kedvezménynek ehhez semmi köze, aki nem hiszi járjon utána.

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#131) schawo válasza wavrekordz (#130) üzenetére


schawo
titán

:F

Milyen összeesküvés?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#132) jeni


jeni
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.