Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano


bambano
titán

most vagy tényleg az hangzott el, ami a posztban le van írva, akkor sírok, vagy nem az hangzott el, akkor meg nem ártana a posztot az lehangzottakhoz közelíteni, mert így több hiba is van benne.
a legkisebb, hogy Pali nem tudja leírni az ArtiSSSjus nevét. /find: artijus/
nem elfelejtkezve arról, hogy a poszt mondatai egymást is ütik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) bambano válasza Dave1984 (#6) üzenetére


bambano
titán

Nem, a legújabb btk már nem szankcionálja a magáncélú felhasználás szabályainak megsértését.
itt az a kérdéskör lényege, hogy van polgári jogi felelősséged és büntetőjogi felelősséged is. Büntethető akkor vagy, ha van ilyen tényállás a büntető törvénykönyvben. A legutóbbiban már nincs, kivették belőle.

Ez nem zárja ki, hogy polgári jogi úton kártérítési vagy egyéb felelősség megállapítására perbe hívjanak. tehát nem követsz el bűncselekményt, de büntethető vagy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) zdanee


zdanee
őstag

A jelenlegi internetkultúra mellett a letöltést bűnként kezelni nagyjából annyira hatékony, mint amikor a vasárnapi iskolában azt tanítják a gyereknek, hogy házasságon kívüli szex bűn és a pokolra jut miatta. A társadalom nagyobbik része ettől függetlenül műveli (mindkettőt). Sokan sokszor megmondták, hogy mi a megoldás: a tartalmat könnyebben hozzáférhetővé kell tenni, mint a kalóz verziót. Nem csak egyszerűbben megtalálhatóbbá, hanem vonzóan olcsóvá is. Ha megfelelően van árazva és elég széles a kínálat, az online videószolgáltatás kényelmesebb, mint filmeket letölteni, feliratokat vadászni és olcsóbb, mint DVD-ket írni és wincsesztereket telepakolni. Mindenki kiszámolja, hogy a saját ideje mennyi pénzt ér meg neki. Ha egy mp3 megtalálása és letöltése 5 perc, akkor egy 12 számból álló albumot inkább megpróbálnál letölteni egy óra alatt, vagy inkább ráköltenél mondjuk 250 Ft-ot? Persze az árak regionálisan mások, hiszen ami nekünk drága, az másoknak olcsó. Be kéne vezetni a "satburger-számot", azaz amennyibe egy sajtburger kerül, kb annyit szánnál impulzusberuházással az interneten egy tartalomra, ha cserébe időt és energiát spórolsz meg. A sok kicsi sokra megy alapon a nagyobb közönség végső soron nagyobb bevételt termelhetne. A kiadóknak is szembe kell nézniük azzal, hogy a munkájuk értéke lecsökkent, az egész kalózkodás arról szól, hogy egy alkotás értéke lecsökkent a fogyasztók szemében (sokkal nagyobb kínálat, több vásárló és rengeteg forrás, ahonnan hozzájuthat), de közben a kiadók az árakat megtartották a korábbi internet előtti magas szinten. Milyen égbekiáltó ostobaság, hogy egy digitális album pontosan ugyanannyiba kerüljön, mint a fizikai adathordozó? Ha minden utcába almafák lennének ültetve, a piacon az alma értéke lemenne, hiszen elég lenne kinyújtani a kezedet érte az utcán. Pontosan ez a helyzet itt is. Na most a zeneipar a piacon vagy nagyon szép almákat kezd árulni, olyat, ami az utcán nem terem, vagy hozzáigazítja az árait a megváltozott szituációhoz.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#54) #06658560 válasza Stauffenberg (#50) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hatályos magyar törvények ugye nem a barátaid?

(#55) northmahri


northmahri
tag

Srácok ne legyen itt nagy sértődés meg képmutatás. Azért fizetünk kollektív jogdíjat vagy hogy a tökömbe hívják mert én is loptam/lopok, te is loptál/lopsz és mindenki lopott/lop szerzőktől, alkotóktól. Ezen nincs mit szépíteni. Ne haljunk már bele ebbe a pár ezer forintba egy 5 számjeggyel leírható összegű tételnél....
Az hogy most mi a pöcsöm van ebben a témában még mindig tiszta homály és fekália. Nevetséges az egész. Nekem ez nem más mint morális kérdés. Ha valami nagyon jó azért szívesen fizetek. Ami nem az, azt vagy letöltöm vagy nem de biztos nem veszem meg. Ilyenkor lehet vitatkozni, hogy ezért keletkezett-e az alkotóknak kára. A józan ész azt mondatja velem hogy nem.

Hogy ez azt jelenti, hogy ha poshadt, romlott kenyér lenne csak a boltban és éhes lennék akkor ellopnám-e? Jó kérdés ;)

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#56) =Mentor= válasza zdanee (#53) üzenetére


=Mentor=
őstag

Ez a lényeg, amíg a B kategóriás szutyok DVD filmet 1000 Ft-ért akarják rám sózni a tescoban, a premier filmért, vagy olyanokért ami viszonylag új és ütős produkció meg elkérnek 3-5 ezret (nem beszélve a valóban korszerű, minőségi Blu Ray lemezek magas áráról), addig nincs miről beszélni A DVD-nek amúgy is múzeumban lenne a helye.

[ Szerkesztve ]

(#57) gyuribácsi88

Hát nagyjából átfutottam a cikket, már csak egy kérdésem maradt, amit nem egyszer feltettem nem egy embernek már, de válaszolni még senki nem tudott rá.

Miért is kínálnak a szolgáltatók nekünk 120 és 240 megabites internetet? Ha nem azért hogy gyorsabban történjen az adatcsere :U

Nem akarok itt most anyagi vitába belemenni, de a gazdaság nem úgy működik hogy éhbérért dolgoztatjuk az embereket, majd elvárjuk tőlük hogy költsék a nemlétező pénzüket filmekre/zenére/játékra. Ha normális lenne a kereset, fele ennyien sem torrenteznének. Én is inkább megvenném a lemezest és nézném a polcon az 500db blu-ray lemezt. ;)

Normális fizetés -> több költekezés -> pörgősebb gazdaság -> stb.stb.

És valaki már előttem leírta, hogy ha nekem csak eredeti lemezes dolgaim vannak, és nem akarok semmit sem a vinyóra másolni, akkor miért is kell megfizetnem az adathordozókba épített jogdíjat?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#58) bambano válasza gyuribácsi88 (#57) üzenetére


bambano
titán

valójában mi a bajod a 120 meg a 240 megás ajánlattal? de valódi okot mondj, ne sületlenséget.

a normális fizetés című sületlenségre meg ennyit mondok: row.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#59) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"egy szakértőt, aki ... kifejti, hogy a büntetés alóli gyakorlati mentesülés nem jelent egyben jogszerűséget is."

Mint a cigányzenészek: járni jár, csak nem jut. :D Hiába hápognak a kiadók, úgyis mindenki tudja hogy belekalkulálják a "veszteséget", úgy számolják ki a megtérülést hogy csak a burzsujokon is kaszáljanak eleget, a többi meg csak extra, ha fizetnek jó, ha nem, az se baj. Márpedig akinek nincs miből, az értelemszerűen nem fog, ha basztatják érte, akkor se. Mert nincs miből. Majd ha amerikai szintű fizetést kap, akkor tud amerikai áron vásárolni. Amíg ezt nem fogják fel a kiadók, csak mantrázzák hogy "nem az én dolgom ezt megoldani", addig a júzer is ugyanezt mondja a fizetésre.

(#60) Dr. Akula válasza northmahri (#55) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem az a legnagyobb baj hogy lehúznak, ha kell, ha nem, hanem az hogy ezen felül még folyamatosan ijesztgetnek hogy még így se leszel legális, továbbra is basztatásra számíthatsz, hiába fizettél sápot. Akkor meg minek? 2x biztos nem fogunk.

[ Szerkesztve ]

(#61) razorka777 válasza gyuribácsi88 (#57) üzenetére


razorka777
veterán

Ki várja el és hol, hogy te, vagy én a fizunkat filmekre költsük?
A rezsit meg a hitelt meg majd valaki kifizeti helyettem. :U
A film és zene az a kikapcsolódás egy formája, nem létszükséglet, ha megtehetem megveszem/megnézem, ha nem akkor nem. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#62) Dr. Akula válasza zdanee (#53) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezt mi tudjuk, de a kiadóknál dolgozó jogászok nem is akarják meghallani. Nekik csak elképzelt álomszámaik vannak, amit keresztül akarnak verni mindenen és mindenkin, ha törik, ha szakad. A realitásokkal meg nem foglalkoznak, nem azért kapják a pénzüket. Hasraütéssel kitalálják mennyit szeretnének kaszálni 1 filmen / zenén, beszorozzák a Föld lakosainak számával, és ha nem jön össze az eredmény, akkor rinyálnak hogy "meglopták" őket. Tipikus kommunisták. Pont ők nem tudják hogy a kapitalizmusban minden annyit ér amennyiért megveszik, nem amennyiért szeretnék. Ez minden más terméknél működik is, csak a szoftveriparban (ebbe most számoljuk bele a filmet, zenét is, végülis az is szoftver) nincs visszacsatolás, ami a túlárazást jelezné a gyártónak. Azaz van, wareznek hívják. Ezért ezt nem üldözni kell, hanem tanulni belőle hogy mit rontottak el. Ha egy rosszul kalkuláló közértes csődbe mehet, akkor megteheti nyugodtan egy kiadó is. Majd a következő tanul belőle. Vagy az is csődbe megy. Erről szól az evolúció, immár 5 milliárd éve.

(#63) #09819904


#09819904
törölt tag

A szerzői jogdíj a letöltéssel párban legalább olyan cukin vitatható téma, mint a jogos önvédelem, a magánlaksértés és megannyi más dolog!

Emlékezzünk csak!
http://itcafe.hu/hir/vegre_kimondtak_a_letoltes_nem_buncselekmeny.html
''Függetlenül a forrás legalitásától a lefele irányú, magáncélú másolás keretében végzett letöltés az legális''

A fenti mondat dr. Ormós Zoltán szerzői jogi ügyvédtől hangzott el a Magyar Televízió keddi Kultúrház Extra műsorában.

Aztán!
http://index.hu/tech/2013/09/08/mostantol_szabad_a_torrent/
“Nem valósítja meg az (1) bekezdés szerinti bűncselekményt, aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait többszörözéssel vagy lehívásra történő hozzáférhetővé tétellel sérti meg, feltéve, hogy a cselekmény jövedelemszerzés célját közvetve sem szolgálja.”

Egy szónak is száz a vége! Ha teremtenek munkahelyet, realizálják az árakat, akkor lehet itt érdemben vitát folytatni! Addig csak a marha nagy büntetésekről és szigorról dumálunk. Behajtani mégis mennyit sikerült az Artisjusnak is? Büntetésből alig! A CD, DVD, memóriakártya, stb. dolgokból szedtek be csak pénzt.

Na, de iszok egy kávét és letöltöm a Mrs. Doubtfire-t! Egyrészt, mert a kedvenc filmem, másrészt ellopták a DVD-met és így a magán(célú) példányom hiányában önbíráskodok egy kicsit! :D

(#64) sh4d0w válasza Stauffenberg (#50) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én csak abból indultam ki, amit sikerült a megkérdezett úrnak kijogászkodni magából - ezért mondtam, hogy óriási marhaság.

Nem mellesleg pedig nem életszerűtlen lemásolni, amit megvettem, mert a másolatot nézem, így nem az eredeti lemez karcolódik össze. Ha tönkrement a másolat, még mindig ott az eredeti, amiről újra csinálok egy másolatot, amit nézek.

https://www.coreinfinity.tech

(#65) #56573440 válasza Dr. Akula (#62) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azert ez nem ennyire feher... Nem igazan van mas mas piacon ami hasonlo lenne. Ruha kaja kocsi etc van markas draga meg kinai gagyi is olcsobban. De az olcso sincs ingyen a minosege meg nem azonos a dragaval vagy akar jobb is (attekerheto elozetesek reklamok stb) . Ezzel nehez ersenyezni... Mondjuk joforman meg se probaljak de ez mar mas tema.

Az engem is erdekelne mi a legalis masolat amit csinalhatok... Sajat gyari lemezt ha kiutom a drmet eleve nem az. Barhonnan letoltom az illegalis. Akkor? Az mas hogy nem vagyok bunozo de hogy csinalhatok ugy masolatot hogy buntetheto se legyek?

(#66) MongolZ


MongolZ
addikt

Ne haragudjatok, de nem egy nagyratörő pályakezdőt kellene interjúvolni. Persze, mindenki nagyon okos, meg minden, de majd amikor eltölt az ember néhány évet az iparban, akkor kellene megkérdezni, hogy mi a véleménye.

(#67) Tenken


Tenken
őstag

Szerintem is marhaság ez a jogdíj. Legalábbis így ebben a formában. Az, hogy "nem tudják megakadályozni az otthoni másolást" nem lehetne alapja még semmilyen díj kiszabásnak egy egészséges környezetben.
Másrészt meg, ha szétnézünk mindenhol ez van. Ócska pénzlehúzás jogi hadoválásba burkolva...
De még ezzel sem lenne gond. A baj az ezeknek a mértéke.
Nem lehet megkerülni a sírást a fizetések, meg a kötelezettségek egyenlőtlensége miatt.
Szerintem szeretnének az emberek jogilag helyesen eljárni ezekben a témákban is, mert mindenki nyugodtabban alszik este, de ha megnézzük most mi van:
- már egy ártatlan pendrive megvétele esetén is eleve illegális cselekvéssel gyanúsítanak egy általuk tetszőlegesen megállapított külön díj megfizetésére való kötelezéshez
- ezek a díjak semmilyen szinten nem egységesek sem nemzetközi összehasonlításban, sem technológiára kiszabottan

Igazából sorolni lehetne a sérelmeket, de felesleges. Amíg ilyen kapzsi marad a törvényhozás, addig örökké szélmalomharc lesz..
A technológia új helyzetet teremt. Nem csak nekik több pénzt, hogy sokkal könnyebben eljutnak a világon bárhova. Alkalmazkodni kellene. Akik a jogdíjakban, meg a pereskedésben látják a megoldást dinoszauruszok. Ez a rendszer igazából megbukott.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#68) djculture válasza Tenken (#67) üzenetére


djculture
félisten

"már egy ártatlan pendrive megvétele esetén is eleve illegális cselekvéssel gyanúsítanak egy általuk tetszőlegesen megállapított külön díj megfizetésére való kötelezéshez"

Ja mivel az internet is pl tele olyan képekkel amik jogvédettek mégis megnézed netán beilleszted a facebookra, megnézel a youtube-on egy videot amit valaki feltöltött de nem az övé a jog netán mert tetszik még le is grabbeled. Ha a jogvédőkön múlna az egész internet menne a levesbe. Egyszer nyilatkozta az egyik hogy az internetet lekellene korlátozni az email küldésre mer arra való. Minden más jogtalan hozzáférést valósít meg.

[ Szerkesztve ]

(#69) #09819904 válasza djculture (#68) üzenetére


#09819904
törölt tag

Egyetértek! :)
Bár az e-mail is vitatható ugye, mert, ha pl. elküldesz nekem egy mp3-as filet, akkor az e-mail mondhatni adathordozó kategóriába esne... Ha a jogvédőkön múlna, akkor a levegőnek is lenne szerzői jogdíja, mondván a Teremtő hozta létre...
Abszurd és mondhatni irreális elképzelésük van! Igen régóta mondogatják, hogy a DC, torrent, warez, stb. megosztási dolgokat megreformálják, aztán egy-egy peren, bírságon kívül nem történik semmi! Legjobb eset erre a Piratebay! A Google is ugye törölgeti a jogsértő oldalakat, hogy ne jelenjenek meg a keresési találatok között, aztán mégis megjelenik vagy új név alatt pl. .com-ról .to-ra változik az oldal végének címe, és már újra ott virul a lista élén!

Lehet erős, vagy agyképű kijelentés, de szerintem ebből az egész szerzői jogdíjas marhaságból soha a bdös életbe nem lesz semmi!
A Bibliában is ott van a "Ne őlj!", a BTK is bünteti az emberölést. Mégis van gyilkosság!

(#70) djculture válasza #09819904 (#69) üzenetére


djculture
félisten

Az a helyzet hogy kikapcsolódás minden embernek jár szerintem még a csóró minimálbéres melósnak is. Na most a tv adás manapság egy kalap fekáliával egyenlő. Így aki teheti hanyagolja, utazásra koncertre szinházra egyebekre lóvé nyista (plusz idő sincs rá) annyiba kerülnek már hogy egy melós csak álmodozik róla. Mi marad hazaesik a melóból felbont egy sört és megnéz egy letöltött filmet, ezzel azután óriási kárt okoz, Így se ugyse lenne rá pénze se ideje hogy elmenjen a moziba és megnézze.. Csak ezt a jogvédők nem fogják fel inkább acsarkodnak össze vissza :)
Internet előtt is megvolt ez.. Csak akkor a melós a melóban megbeszélte a munkatársával hogy aztmondja: Pista nincs valami jó filmed? Hogyne lenne holnap behozom. Jó nekem is van pár majd cserélünk..
Ezt megtiltani úgyse fogják tudni hiába erőlködnek..

[ Szerkesztve ]

(#71) petipetya


petipetya
nagyúr

Elég részletes cikk. :C

A véleményem a következő: szándékosan túl van szabályozva ez a dolog, hogy az Artisjus és társai minél jobban meg tudják szedni magukat. Mert hogy nem a művészeket stb. védik, az fix.

Emellett pedig mindez szándékosan túl van lihegve a média által, hogy életben tartsák az elrettentést.

Én pedig erre ezt üzenem:

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#72) #56573440 válasza djculture (#70) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ezt se kell racionalizalni. Iden talan majd megjon ide is pl netflix nem vesz sört de befizet egy honapra azt nez amit akar. A sor se kotelezo vagy az is jár? A problemat ertem de ez azert nem indok. Szerintem a jovo a hasonlo strermer szolgaltatasoke ami magaval hozza majd a filmes koltsegvetesek optimalizalasa is mert ez sehogy se lesz finanszirozhato. Ha olcson elerek barhol barmit akkor en nem erzek kesztetest hogy vinyon taroljam es ha behal rinyaljak.

[ Szerkesztve ]

(#73) Tüzi válasza |DavidWoody| (#5) üzenetére

engem még mindig az érdekelne, ha a családi képeket-videókat, saját dokumentumaimat kiírom dvd-re, akkor miért is kell nekem jogdíjat fizetnem a dvd után?

mod: hdd-kre miért nincs jogdíj? :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#74) #09819904 válasza djculture (#70) üzenetére


#09819904
törölt tag

Anno ugye megérte a kábeltv-t beköttetni, mert az HBO nagy szám volt. Idővel jött az AXN és még lehetne sorolni! Aztán egy idő után ismétlések voltak. Jó, ezt egy ideig természetesen tolerálja az ember, hiszen egy filmet beszerezni nem kis adminisztráció és pénz (jogdíj, etc.). Na, de amikor már a 40-80-120 csatornán ugyanabba botlott az ember, ott már kicsit más lett a képlet.

Telt-múlt az idő ugye. Teret hódított az otthon letöltött dolog CD/DVD-re való kiírása és árusítása. Piacokon, munkahelyen, stb.! Sokaknak ez nagyon jó bevétel volt. Nyilván egyúttal jogsértő is...
Aztán idővel "mindenkinek" lett otthon internete és megtanult így vagy úgy letölteni. Onnantól ez a kiírós biznisz megcsappant. Szerintem mára alig van létjogosultsága!

Akik otthon letöltenek, a mondhatni tisztességes/"tisztességes", nem kereskedő emberek, azok úgyis csak a négy faluk között fogják egyszer vagy párszor családdal megnézni a filmeket. S talán ez az a réteg, aki még, ha jogokat is sért, nem okoz látványos kárt!
Lehet az internetet korlátozni, de akkor majd ismét beindul a videó tékából való DVD/BD kölcsönzés és ismét kiírogatják a népek amit kell. Vagy rippelik! Tehát ez a 22-es csapdája!

A mozi baromira drága lett! Ha kiszámolom, hogy a párommal, esetleg a két tesójával elmegyünk moziba, annyiból már az adott filmet rá pár hónapra megveszem BD-n! És ott annyiszor nézem, ahányszor szeretném!
Igaz nincs csörömpölés és megannyi más, ami a cinema-rip-ben megadatik, de ezért van az angol bulldog, hogy fingjon és böfögjön meg horkoljon! :D

Anno volt egy jogi esetem. Itt, ha már témánál vagyunk meg is osztom! Anno vettem egy iPhone 3GS-t. Gondolván, hogy lehet zenéket vásárolni olykor kedvezményesen, na meg legálisan, úgy döntöttem, hogy megveszek jó pár albumot!
Összesen olyan jó 20 GB-nyi zenét sikerült begyűjteni. Aztán jött egy baleset és eltűnt az összes zeném! Levelezés az Apple-el, az továbbított a zenekiadóhoz, azok a szerzőhöz... A végén még maradt a bíróság!
Ment a jogi huza-vona, hogy a zene amit megvásároltam végül megillet-e vagy sem! Aztán addig csűrték-csavarták a dolgokat, míg végül megállapították, hogy nem tudják visszaállítani a gyűjteményem mindenféle vicces dolgokra hivatkozva, de ezért kapok kártérítést! Na, ez a kártérítés egy fél napos matek érettségi volt amivel levezették, hogy ilyen-olyan átlag miatt jár nekem 150 $! Köszi! :U
Lehet hülyén hangzik, de engem akkor és ott 50.000 $ sem kárpótolt volna, hiszen a zenei gyűjteményemet nem pénzben mértem. Na, de ez a jogvédőket meg a többi állatfajt mélységesen nem érdekli!

Mára megtanultam, hogy a pereknek az ég egy adta világon semmi értelmük! Lehet nyerni, csak olykor a kevesebb több elve jobb lenne. S ahogy egy taxis akivel utaztam megjegyezte: Ebben a világban nem igazságszolgáltatás, hanem csak jogszolgáltatás van! Az előbbi emberi dolog lenne, az utóbbi csak emberek keverik, de semmi emberség nincs benne!

(#75) #09819904 válasza Tüzi (#73) üzenetére


#09819904
törölt tag

http://ipon.hu/hir/sokkolo_mar_a_kulso_hdd_k_es_ssd_k_utan_is_jodijat_kell_fizetni/19000

http://www.hwsw.hu/hirek/47976/merevlemez-ssd-jogdij-artisjus.html

+

http://www.artisjus.hu/_userfiles/U13tarifa%283%29.pdf

12. Audio, illetve audiovizuális tartalom tárolására alkalmas, mozgó alkatrésszel rendelkezõ, merevlemezes külsõ háttértároló (pl. külsõ merevlemez, külsõ HDD)
250GB-ig 1247Ft/db
500GB-ig 1766Ft/db
1TB-ig 2286Ft/db
2TB-ig 2805Ft/db
2TB felett 4676Ft/db

[ Szerkesztve ]

(#76) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Szvsz, a legtöbb ember ha tehetné itthon is megvásárolná az eredeti-t, és nem illegális helyekről szerezné be azt. De amit már többen is leírtak előttem, amíg a fizetések kb arra sem elegendőek hogy az emberek megéljenek belőle, addig a(z) (illegális) letöltések is folytatódni fognak.

Arról nem is beszélve hogy pl. én általam hallgatott zenéket itthon nem is lehet megvásárolni vagy ha lehet is és netalántán megrendelem 7000ft +postaköltségért az amúgy 11.-2 dolláros lemezt -rettentő jól járok. Ha besétálok a MediaMarkt-ba akkor meg csak lady gaga tárul elém.

Aki Photoshoppal (CS6) szeretne foglalkozni.. az mit csináljon ? Tegyük fel. Egyetemista az illető, és mivel a licenc egy főre is rengeteg, honnét szerzi be? Az egyetem nem támogatja, mert nem tudnak kiadni ennyi pénzt.
Gondolom zsebből kicsengeti azt a 300-350kt...

Nekem pl. szükségem volt Maya szoftverre, de szerencsére Autodeskék adnak az egyetemistáknak 36 hónapos ingyenes használatot,így ezt a dolgot megtudtam oldani.

Aki pl. ilyen programokat használ nem tudom elképzelni hogy nem dolgozna szívesebben egy eredeti verzióval, amire jön frissítés hetente, bugfixek és sorolhatnám mint egy törttel..

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#77) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Fizetek az ARTISJUSnak az adathordozók után. Fizetek a programok, filmek stb. után jogdíjat is. Fizetek én mindenkinek, és ebből lesz egy méretes lehúzás. Kérdem én: jól van ez így? És akkor jönnek az ilyen "jogvédők" akik habzó szájjal próbálják belemagyarázni az emberbe a frankót, hogy így jogsértés, úgy követelés, közbe meg megy a pusmogás a háttérben, hogyan akasszanak le az emberekből még több pénzt. Mert ugye az ő álláspontjuk szerint ha egy ember torrentezik, akkor az összes torrentezik és senki nem vesz már tartalmat, így fingassuk meg az összeset, még azokat is, akik becsületesen azért fizetnek a tartalmakért, de időnként azért használják a torrentet.
Ez az egész jogdíj kérdés már rég nem arról szól, amiről kéne.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#78) #09819904 válasza Hadeska22 (#76) üzenetére


#09819904
törölt tag

Jogos!

Nekem volt hasonló esetem! A munkáltató elvárta, hogy oldjak meg ezt-azt. Na, kerestem alternatívát, de maradt a csalódás. :U Megvenni nem tudtam az adott szoftvert. Ezt jeleztem a munkáltatónak, aki kedvesen közölte, hogy oldjam meg vagy holnap nem kell jönni... :U
Na, most a mai világban, ahol munkahely alig, nem lehet megtenni azt, hogy nagyon nemet mondjon az ember! (Lásd Munka törvénykönyve, ami már lehetővé teszi, hogy a betegállomány alatt is kirúgjanak...)

Anno még kimentem a Tescoba, Media Marktba megvenni pl. játékokat, mert oda-vissza BKV-val gyorsabb volt, mint amire letöltöttem volna. Persze árban is megtudtam fizetni!
Anno egyes fórumokon divat volt mutogatni a CD, DVD gyűjteményét az embernek. Mára hol van ilyen? :U Ha egy blogbejegyzés születik, maximum annyi jön rá, hogy "Jó írás!"... Régebben nem egy ember azonnal írt, hogy megvenné a gyűjteményt! Mára eladni sem lehet...

(#79) #09819904 válasza callmeakos (#77) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ha megveszel egy eredeti pl. DVD-t, akkor ugye készíthetNÉL egy példányt magáncélú mondjuk úgy biztonsági mentésnek, hiszen az eredetiben letudtad a jogdíjat. Igen ám, de az üres, nyers lemez amit megveszel ott már másodjára fizeted meg a jogdíjat! :)
Ha veszel tintapatront, mondván a borítót is kinyomatod, hogy azért mégse nézzen már ki olyan csúnyán, akkor ott már a harmadik jogdíjfizetés lép életbe!
A túlszabályozással nem lenne akkora gond, ha nem húznának le szerzői jogdíjat lassan a budipapírról is! Mondván az "alkotás" kerül rá...

(#80) sh4d0w válasza Hadeska22 (#76) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...Aki Photoshoppal (CS6) szeretne foglalkozni.. az mit csináljon ? Tegyük fel. Egyetemista az illető, és mivel a licenc egy főre is rengeteg, honnét szerzi be? Az egyetem nem támogatja, mert nem tudnak kiadni ennyi pénzt.
Gondolom zsebből kicsengeti azt a 300-350kt..."

Remélem, érzed, hogy ez nemcsak sántít, hanem lába sincs. A szoftverekre nem vonatkozik a szabad felhasználás joga, így ha PS-sel akarsz foglalkozni, akkor bizony kipengeted a lét, vagy megtanulsz mást használni helyette, esetleg körülnézel, milyen online lehetőségek vannak.

https://www.coreinfinity.tech

(#81) #09819904 válasza sh4d0w (#80) üzenetére


#09819904
törölt tag

Amikor a munkáltatód közli, hogy itt a meló és old meg otthon (is), akkor ezt nehezen kivitelezed!
Oké, Photoshop helyett lehet ujjal mutogatni a Gimpre, csak ott nem igazán lehet ugyanazt megcsinálni. Na, ilyenkor mit csináljon a user szerinted? :U Főleg, hogyha a munkáltató úgy kéri, hogy PS rétegeléssel együtt adja le a munkát...
Lehet neked ez abszurd, mert nem volt még ilyen munkáltatóhoz szerencséd. Nekem már igen! És ahhoz azért elég jó munkabérről van szó, hogy csak úgy beközöltem volna, hogy teszek az egészre...
Tudom, most jön majd a BTK meg a kényszerítés... Persze! Csak ezzel mire pert nyerek megesznek reggelire!
Ez itt a fanyar valóság!

(#82) Hadeska22 válasza sh4d0w (#80) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Autodesk, Microsoft- ad ingyenes elérhetőséget a szoftvereikre az egyetemistáknak.Ahogy a kolléga is utánad leírta van hogy elvárják.Sőt..
Használtam jó sokáig Gimpet de a közelébe sincs a CS4-hez sem.Ha foglalkoztál grafikus munkákkal akkor ezt bizonyára te is tudod. ;)
De látom,sikerült kiragadni a mondanivalóm lényegét.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#83) Tenken


Tenken
őstag

Annyira "jó" nézni, hogy milyen egyértelműen ugyanaz a véleménye mindenkinek. :)
Csak annyit tennék még hozzá, hogy ez a dolog kétoldalú. Ahogy minket a fogyasztói társadalom tagjait gyakorlatilag hülyének nézve, arcátlan módon ilyen jogi képtelenségekbe burkolva próbálnak minden létező módon lehúzni, addig ugyanúgy nekünk is van lehetőségünk a választásra. Nyilván nem szerintük, de a lehetőség adott. A szükséges tudás megszerzése gyakorlatilag mindenkinek módjában áll. Rajtunk múlik, hogy hagyjuk-e "áldozattá" válni magunk...

Én a magam részéről kifizetem az artisjus-nak a marhaságát, a brüsszeli meg new-yorki jogvédők véleményét meg - amíg az ottani bérek 3-4-5x akkorák (és ez inkább alsó hangú közelítés) ugyanazért a melóért, mint itthon - pont lesz*rom.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#84) #09819904 válasza Hadeska22 (#82) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem ez a legfőbb probléma! Azt nem érti/érzi át, hogy egyes munkáltatók milyenek. Amikor ugye megosztja az ember, hogy mibe botlott, akkor sokan furcsállják, mondván ilyen nincs, ez tuti kamu!
Aztán egy munkáltatónál, ha a dolgozó nagyon hangoztatja a jogait, akkor hamar utcára kerül.

(#85) Tapsi válasza Hadeska22 (#76) üzenetére


Tapsi
addikt

A PC-t is loptad, amin a PS-t futtatod? Tisztában vagy egyáltalán azzal, hogy mennyibe kerül egy ilyen szoftver fejlesztése?

Mellesleg akinek a PS tudására van szüksége, az grafikus, és a szakmájából él. Akkor meg fizesse ki szépen a szoftver árát, ha már gyakorlatilag a segítségével él meg.

(#86) Skillet válasza Ispy (#16) üzenetére


Skillet
addikt

meg kellene maradjanak a mostani torrent oldalak, de meg kellene őket sarcolni. pontosabban havi díjat kellene szedjen az oldal a felhasználóitól. aztán a pénz meg menjen oda, ahova kell, csak utána legyen végre kuss. már pöcs kivan ettől a szarakodástól.
ez az egyetlen esély. valamilyen módon legalizálni a torrentezést. én például akkor se venném meg az optikai szarokon tárolt filmeket/programokat/zenéket, ha 100 forint lenne. ha ingyen adnák, se kéne. csak a helyet foglalja. internet, háttértár...ennyi. a jövőbe kell nézni, nem a múltat pofozgatni, mint valami idióta.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#87) sh4d0w válasza #09819904 (#81) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ahha... és mit gondolsz, ha a munkáltatód megbukik egy NAV-ellenőrzésen, nem fogja azonnal rád kenni a dolgot, meg tőled levonni a büntit? Egyébként meg ha nem képes kitermelni a munkaeszközök árát, akkor jobb, ha lépsz onnan.

"...Azt nem érti/érzi át, hogy egyes munkáltatók milyenek..."

De, pont ezért nem dolgozok tróger magyar vállalkozóknak.

Hadesk22: igen, sikerült: megpróbálod megmagyarázni azt, ami védhetetlen.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#88) MongolZ válasza #09819904 (#81) üzenetére


MongolZ
addikt

Ha olyan jó bért ad, és gondolom rendszeres, akkor miért nincsen pénzed megvenni a PS-t? Hiszen ebből élnél meg, ahogy írtad, jó bérért.

Kifogásokat lehet találni, de ha komolyan akarsz dolgozni és jól akarsz keresni, akkor be kell fektetni.

[ Szerkesztve ]

(#89) Hadeska22 válasza Tapsi (#85) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

programozó/grafikus vagyok, esetleg tisztában vagyok mennyibe kerül egy program fejlesztése. Ellenben Én felvetettem valamit.Még mindig egy esetről beszélünk. Egyetemista emberről, akit az egyeteme NEM tud támogatni a szoftverrel.
Ne arról hablaltyolj hogy aki a szakmájából él... Igen aki a szakmájából él az vegye is meg de aki még csak ne adjisten tanulja, mert egyszer az akar lenni... itt még mindig erről van szó.
Mellesleg akinek a PS tudására van szüksége, az grafikus, és a szakmájából él. Akkor meg fizesse ki szépen a szoftver árát, ha már gyakorlatilag a segítségével él meg.
Igen, mert egy egyetemista az már a szakmájából él.Értem.Innentől kezdve nincs kérdésem :D.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#90) #09819904 válasza sh4d0w (#87) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ezt a jobb, ha lépsz onnan mondatot hallottam párszor! :U
Amikor vidéken voltam, baromi sok lehetőségem volt mondhatni! A környező településekig még tudtam volna fizetni a volánjegyet, de ott szintén nem volt munkalehetőség... Vagy az old meg verzió vagy semmi! Na, ilyenkor jöhet a jogvédő, a NAV meg aki akar! Csodát fognak tenni? :U Kétlem!
Amikor azt számolod, hogy ne legyen tartozásod a házadra, tudj miből élni, meg legyen egy kis aranytartalékod, ha bármi van, akkor már baromira nem fog meghatni egy hatóság sem! Ahogy drága nagyapám szokta mondani: Fújhatnak három kiló pávatollat a seggembe, akkor se változik semmi!

Tróger vállalkozásokról meg annyit, hogy egyes településeken, egyes végzettségekkel vagy ennek párosával nem tudsz ugrálni! Egyedül a kengurunak megy üres erszénnyel!

(#91) Tapsi válasza Hadeska22 (#89) üzenetére


Tapsi
addikt

Az egyetemistának nincs szüksége a PS tudására. Egyébként miért kéne támogatnia szoftverrel? Az egyetemeken vannak laborok, ott a szükséges jogtiszta szoftverek rendelkezésre állnak. Szépen be lehet menni, és ott megcsinálni a feladatokat.

(#90) pszichiáter

A vicc az, hogy nagyjából erre az ívre fűzi fel a megélhetési tolvaj is az érvrendszerét, őt mégis leköpködi mindenki, sőt, valószínűleg te lennél az első, aki 10 év börtönt követelnél neki.

[ Szerkesztve ]

(#92) 8th


8th
addikt

Nem értem ezt az egész mesterségesen generált hisztériát az illegális letöltögetés miatt. Mindkét félnek teljesen jó így ahogy most van sőt nem csak, hogy jó így de egyenesen érdeke is, hogy így maradjon. Ők a pénzüknél vannak mi meg szórakozunk. Kinek érdeke ezen változtatni?

(#93) #09819904 válasza MongolZ (#88) üzenetére


#09819904
törölt tag

Hol írtam, hogy "rendszeres"? :U Nyilvánvaló, hogyha az a pénz huzamosan jött volna, akkor még gépbe is fektetek. De mivel csak eseti megbízásról van szó, így azt kellett beosztanom!
De elárulom, mert nem titkolok semmit. Egy médiás cégnek kellett posztereket tervezni. Sajnos vagy sem, ez csak egy képszerkesztővel ment úgy, ahogy Ők azt elvárták. Akkor és ott nem volt választási lehetőségem! Megvenni nem tudtam, a szomszédból senkinek nem volt meg legális példányba, a pénz pedig kellett!
Egy négynapos melóra kaptam így 400.000 forintot. Legálisan leadózva! De ez a pénz jutott nekem egy évre! Mellette csatornagazolást vállaltam ami ugye csak a szomszédoktól volt, munkáltatótól nem! Onnan kaptam kaját. Így kinyögtem a csekkjeimet.

Persze idővel sikerült ebből kijutnom és azóta sikerült beszerezni ami kell. Csak azóta munkahelyem nincs... :)
Így élek ahogy tudok.

(#94) Hadeska22 válasza Tapsi (#91) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Az egyetemistának nincs szüksége a PS tudására.- rendben.Innen látszik hogy nagyon hozzáértő egyén vagy. Még szerencse hogy ez csak egy fórum ahova boldog-boldogtalan betérhet és a nem létező rálátásával is elmondhatja a világnak az összes okosságot.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#95) #09819904 válasza Tapsi (#91) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ezért kell a körülményeket igencsak átvizsgálni! Nyilván akinek van otthon smart tvje, meg pl. iPhone 5-el virul, az nem megélhetési bűnöző akárki akármit mond!
Viszont akinek van egy rendezett átlagos lakása, egy átlag gépe, TV-je és talán egy divxes lejátszója meg egy pl. LG Optimus One-ja, na az nem a jólétben tombolva csinálja azt amit.

Nyilván a törvény alól nem kap senki feloldozást! (Kivétel persze a felső vezetés...) De ugyanakkor vannak méltányossági dolgok is a jogalkotásban!

(#96) #09819904 válasza 8th (#92) üzenetére


#09819904
törölt tag

Annak aki több pénzt akar! És ezek nyilván nem a DC, torrent, warez oldalasok ahol ingyen van a megosztás! :)
Szerintem!

(#97) Tapsi válasza Hadeska22 (#94) üzenetére


Tapsi
addikt

Jó, elfogadom, egy MOME-s arcnak bizonyára szüksége van rá. Ők adják az egyetemisták 0,1%-át. Viszont rájuk is érvényes a mondókám 2. fele.

Amúgy meg tanulj meg érvelni!

(#98) Stauffenberg válasza Hadeska22 (#76) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van Creative Cloud Photography Bundle (Photoshop CC + Lightroom) 10 EUR havidíjért (individual licenc, egy számítógépre). Amúgy az én egyetememen is Adobe szoftverekkel kellett dolgoznunk és akinek nem volt otthon, használhatta a benti gépeket a feladatok elvégzésére. Tudod, mint amikor nincs meg az adott könyv, akkor irány a könyvtár. Nem tudom ebből hogyan sikerült kihozni, hogy rákényszerítenek a kalóz verziók futtatására. A CS6 licencek tényleg drágák voltak még tanár-diák kedvezménnyel is, de azóta van (sőt május 30 után már csak az lesz) havidíjas hozzáférés (nevével ellentétben nem felhőben fut, ugyan olyan szoftver mint eddig volt). Szerintem havi 10 EUR nem a világ vége, most lett igazán megfizethető.

Nem beszélve a freeware alternatívákról melyek képesek Photoshop kompatibilis PSD fájlok létrehozására.

(#99) priti


priti
addikt

Elszomorít, amikor egy szakjogász nem tisztázza a jogalkotás célját. Jó lenne már végre egy szakértői cikk arról, hogy mi is a jogrendszer célja és mi is garantálja azt, hogy a cél minden országban azonos legyen. A túlnyomórészt szegény háztartások által képezett országok lakóinak kriminalizálása a jogharmonizáció? Én nem ezt tanultam. Ki beszéljen a jogrendszer céljáról, ha a szakjogászok nem? A pék?

Idejön a külföldi foglalkoztatni ötödannyi bérért nem hasonló, hanem pontosan ugyanazt a digitális végeredményt várva el tőlem, sőt még jobbat, de ha ötödannyi pénzt fordítok szoftverhasználati jogok megvásárlására, akkor tolvaj vagyok, bűnöző, hiszen nyilvánvalóan lopok csak a bizonyításra kell módot találni. A vonatkozó szoftverek nélkül a végeredményt nem érem el azonos minőségi szinten azonos idő alatt, tehát nem foglalkoztatnak a versenyképességre hivatkozással, szóval akkor mit csináljak? Jogkövető módon, rövid úton dögöljek meg. Értem, csak ezért kár volt szakjogászokat képezni. Nem ez a dolguk.
Brilliáns, hogy teljesen más anyagi szinten álló háztartások által képezett társadalmak jogszabályait értelmezni tudják, csak ettől még nem lesz többszázezrem gépenként szoftverhasználati díjakra a munkabéremből és -ha tetszik- "tolvajokkal" kell versenyeznem akik a munkabéremet lopják el engem megkárosítva, hiszen ugyanazért az elvégzett munkáért járó munkabérből ők meg tudják venni a szoftvereket én meg nem. Hogy lophatnám el a szoftverüket, ha nem létezik a munkabér, amiből meg kéne vennem? Ha engem megkárosítva ötödbért állapítanak meg jogszerűnek teljesen ugyanazért az eredményért és ezzel elveszik tőlem a lehetőséget a vásárlásra, akkor hogy lesz belőlem a károkozó? Engem értelmeznek felhasználóként, miközben engem használnak fel profitszerzéshez ami miatt nem is válhat belőlem felhasználó, csak tolvaj. Ha nincsenek közös bérek a közös árakhoz, akkor felejtsük el a közös árakon kínált szoftverek felhasználásának egyforma szabályozását. Kivitelezhetetlen. Ez csak tömegek kriminalizálása és nem szabályozás. A jognak nem a kriminalizálás a célja. Ki beszéljen a jogrendszer céljáról, ha a szakjogászok nem? A pék?

Hardverlesen

(#100) #09819904 válasza priti (#99) üzenetére


#09819904
törölt tag

A törvényeket nagyon régóta már csak úgy formálják, hogy meg a jogharmonizáció! Az egyik törvény alapján nem sértek meg semmit amit a másiknál igen... Ilyenkor lép életbe a jogértelmezés! Aztán ugye a perrendtartás nem egy esetben KICSIT átértelmezi a dolgokat. A végén pedig majd lesz valami ami köszönőviszonyban sincs a kiindulással!
A legjobb duma az "életvitelszerűség elve". Nos, aki szerint ez nem szubjektív az adja vissza a Dr.-t! :)
Mondjuk abban a világban, ahol állítólag olyan szépen cseng az esélyegyenlőség duma, és a valóságban egy borzalmas nagy szakadék választja el egyik társadalmi réteget a másiktól, addig itt lehet bármilyen jogrendszer, bármilyen csodálatos törvény, a betartása és betartatása egyre kevésbé fog menni!
Erre Lucifert tudnám idézni:
"Fukar kezekkel mérsz, de hisz nagy úr vagy –
S egy talpalatnyi föld elég nekem.
Hol a tagadás lábát megveti,
Világodat meg fogja dönteni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.