Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) tecsu válasza Bird (#247) üzenetére


tecsu
addikt

Ehehe
Ja, de ez nem trollkodás, hanem nem vágtam pontosan mire érted.
Ráadásul a rendszert átlátni úgy lehet, ha összehasonlítod másokkal.

Mert ugye sokan szidják az átalányt, de az amerikai típusú szisztémát azért senki sem szeretné!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#252) #09819904 válasza XIII Ramses (#249) üzenetére


#09819904
törölt tag

1. A szoftverek (és itt most nem bontanám le, hogy Photoshop vagy Windows), az nagyon régóta egy olyan dolog volt, hogy a legtöbb embernek - tisztelet a kivételnek -, letöltött crackelt, aktivátoros verziója van!
Ennek oka egyrészt a munkanélküliség vagy az alacsony bér. De ne menjünk mélyebben bele politikailag! :)
A másik oka pedig az, hogy hozzáférhető lett!
Anno ugye el kellett menni valamelyik videotékába, számítástechnika boltba ahol átírták a dolgokat CD-re. Emlékszem amikor 30 percet kellett várni egy CD-re! :)
Aztán ugye elterjedt az otthoni internet, majd ennek köszönhetően a letöltés is. A "Hogyan tudok letölteni...?" kérdésre a Google számtalan találatot ad ki! Nem is kell már fórumokhoz csatlakozni, hiszen évek óta ott hevernek a kész válaszok.

2. Zenét és filmek akik letöltenek, azok többsége csak belső berkekben osztja. Pl. havernak átadja pendriveon, mert szarabb a nete. Megnézik családdal! De úgy komolyabb dologba nem mennek bele!
Persze van egy réteg aki még máig csodaszép borítót és lemezképet nyomtat lézernyomtatóval, aztán piacokon árusítja "eredetiként". Persze, ilyen is van! Mindaddig amíg meg nem bukik! :)

Emellett nyilván maga a kényelem is amiről írsz szerepet játszik abban, hogy elterjedt a letöltés! A nép elkényelmesedett! Mára nem sokan fogják magukat és mennek el kajáldába. Online rendelnek, mert kényelmes. Pendrive, külső HDD váltotta fel a CD-t, majd a DVD-t és a BD-t az ára miatt!
Elterjedtek az USB-s TV-k, meg az olcsóbb Divxes USB-s lejátszók.
S persze az is tény, hogy egy idő után a lemezeket tárolgatni már külön háztartást igényel. Én személy szerint amit tudtam elajándékoztam vagy eladtam! :)
(Jó, hogy beszélünk róla, mert van még jó pár a szekrénybe amit ismét felteszek az Hardverapróra majd! :) )

(#253) #09819904 válasza tecsu (#251) üzenetére


#09819904
törölt tag

Meg a büntetési tételeket sem! :D

(#254) tecsu


tecsu
addikt

Én mellesleg, teljesen meg vagyok elégedve az egész jogi szabályozással ill. a hatóságok szokásaival.
Ennél sajnos csak rosszabb lehetne.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#255) #09819904 válasza tecsu (#254) üzenetére


#09819904
törölt tag

Hazudól! :D

(#256) tecsu válasza #09819904 (#255) üzenetére


tecsu
addikt

Az igaz, hogy nem Magyarországon élek, de úgy használom a rendszert, mintha ott élnék. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#257) #09819904


#09819904
törölt tag

Dr. Ibolya Tibor elég szépen levezeti a dolgokat a torrentről és úgy a szerzői jogról ITT:
http://ibolyatibor.atw.hu/Sajat/7.pdf

Idéznék belőle egy kis kedvcsinálót:
"Írásommal arra szerettem volna rávilágítani, hogy a fájlcserélő programokat használók nem
tekinthetők automatikusan bűncselekményt elkövető potenciális gyanúsítottaknak, ezért az
ellenük történő általános büntetőjogi fellépés nem indokolt, de nem is lehetséges.
Az audiovizuális művek letöltése Magyarországon legális, a feltöltés (a nyilvánosság felé történő közvetítés) pedig egyrészt bizonyíthatatlan, illetve rendkívül költséges bizonyítással jár, másrészt a vagyoni hátrány okozását, mint eredményt ekkor sem lehet megállapítani, az elmaradt vagyoni előny konkrét összegének hiányában.

Az egyes felhasználók elleni büntetőeljárások megindítására a fenti bizonyítási nehézségek miatt nem látok lehetőséget, épp ezért indokolatlan és érthetetlen a torrent trackerrekkel szembeni nyomozó hatósági fellépés.

Ezzel szemben azonban, mivel a társadalomra veszélyessége jóval nagyobb, a bizonyítása viszont jóval könnyebb a nyomozó hatóságoknak az FTP szervereket működtető, több száz terabyte jogvédett anyagot sms-weben keresztül letölthetővé tévő és ebből havonta milliós hasznot húzó kalózok elleni fellépése lenne
a továbbiakban indokolt.
A számítástechnika ilyen irányú gyors fejlődése kétség kívül nehéz, olykor méltánytalan helyzetbe hozta a szerzői művek jogtulajdonosait.

Azonban az állampolgárok tömegeinek kriminalizálása helyett a szerzői jogok érvényesítésének új lehetőségeit kellene inkább megnyugtató módon rendezni, mert a razziák és egyéb hatósági fellépések szemmel láthatóan kudarcot vallottak, az egyre modernebb fájlcserélő módszerek elterjedését pedig ilyen
eszközökkel egyébként sem lehet eredményesen megakadályozni."

(#258) zzoltan2014


zzoltan2014
tag

És mi van akkor, ha az indexen megnézek egy beágyazott indavideós klippet, amiket 99%-ban a Youtube-ról LOPNAK le az indexes tolvajok, a jogtulajdonos engedélye nélkül?

Pl. ez:
http://index.hu/mindekozben/poszt/2014/04/29/itt_a_facebook_uj_sztarja_nem_hinne_milyen_hang_szorult_ebbe_a_vegzos_gimnazistalanyba/

Nem hiszem hogy a minnessotai tinédzser az indavideóra töltötte fel a saját előadását.

(#259) #09819904 válasza zzoltan2014 (#258) üzenetére


#09819904
törölt tag

Szerinted, ha már publikusan elérhetővé tette, mennyire fogja zokon venni, hogy még kb. 500 helyen megosztják? :U Nem pénzért publikálta! Neki ez csak jó, hiszen ingyen reklámról beszélünk.
Nyilván a VEVO-s videók már nem fognak ilyen sűrűn máshová felkerülni. De ugye a VEVO nem is az amatőrök home videójáról szól! :)

Azt amúgy mégis mire alapozod, hogy az Indavideóra a Youtuberól lopták? :U Tudod, ha valamit állítasz azt tudd is bizonyítani! Addig rágalmazásról beszélünk!
Beszerezhette a feltöltő akár torrentről is!

De, ha téged ilyen brutálisan zavar ez a videó, jelezd a lánynak e-mailben! Kíváncsi lennék, hogy mennyire érdekelné az Index.hu?! :D Már látatlanba merném fogadni, hogy vagy örülne neki, hogy ebben az országban is cikket írnak róla, vagy mélységesen tojik rá!
Azt is erősen kétlem, hogyha a szülei megtudnák akkor egyből ügyvédért rohannának a kieső jogdíjak miatt!

Inkább olvasgass jogszabályokat és igyál egy kávét!

(#260) zzoltan2014 válasza #09819904 (#259) üzenetére


zzoltan2014
tag

"Szerinted, ha már publikusan elérhetővé tette, mennyire fogja zokon venni, hogy még kb. 500 helyen megosztják? "

Ha egy filmet már 100x lejátszottak a tv-ben, azt szabadon feltölthetem az internetre?
Nem.

"Neki ez csak jó, hiszen ingyen reklámról beszélünk."

A photoshopnak is jó, ha egy egyetemista lelopja, nem?

"Inkább olvasgass jogszabályokat és igyál egy kávét!"

Jogszabály nem tesz kivételt egy amatőr előadó és egy véprofi zenész, mint pl. Zámbó Jimmy között. Mindkettőt megilletik a szerzői jogok védelme, amelyet se a torrentező vérpistike, se egy hiéna médiacég nem sérthetne meg. Persze a gyakorlatban vannak egyenlőbbek.

(#261) #09819904 válasza zzoltan2014 (#260) üzenetére


#09819904
törölt tag

Olyan jó, hogy ilyen brutálisan objektívan hasonlítod össze a dolgokat! :U
Ha a Te logikádból indulunk ki, akkor a CBA-t azonnal bírságolja rommá valamelyik jogvédő, mert a párizsijuk cimkéjén microsoft sans serif betűtípust használnak, és 100%, hogy nem kértek engedélyt a Microsofttól, hogy ilyen betűtípussal írhassanak!

(#262) djculture válasza zzoltan2014 (#260) üzenetére


djculture
félisten

Te se kaptál engedélyt rá hogy egy nyilvános fórumon írhass róla.. Az összes internet felhasználót belehetne perelni különben ilyen felfogással:)

(#263) zzoltan2014 válasza djculture (#262) üzenetére


zzoltan2014
tag

"Te se kaptál engedélyt rá hogy egy nyilvános fórumon írhass róla.. Az összes internet felhasználót belehetne perelni különben ilyen felfogással"

Az, hogy írok róla, az nem sérti a szerzői jogot.

pszichiáter:
" akkor a CBA-t azonnal bírságolja rommá valamelyik jogvédő, mert a párizsijuk cimkéjén microsoft sans serif betűtípust használnak, és 100%, hogy nem kértek engedélyt a Microsofttól, hogy ilyen betűtípussal írhassanak!"
Ha védi a szerzői jog az adott betűtípust vagy pl. céglogót, és a használatára sem kapott engedélyt (pl. a szövegszerkesztő licence-n keresztül, akkor bizony perelhetne.
Ahogy pl. perelnek is, ha az egyik cég lemásolja a másik betűtípusát.

A lényeg az, hogy a nagy jogvédők talán a profitorientált médiumokat baszogassák a torrent helyett. Kifejezetten irritáló, hogy az index és társai szinte minden videót lelopnak és feltöltenek a saját fos indavideójukra (ami mögé már nem képesek normális szervereket pakolni). És ugye ezt üzletszerűen, nyereség céljából teszik, vagyis a magáncélú másolás ebben az esetben fel sem merülhet.

(#264) djculture válasza zzoltan2014 (#263) üzenetére


djculture
félisten

Hogyne sértené youtube pl egy csomó videot törölt amiben filmeket elemeztek mindenféle kép vagy video részlet nélkül. Az egyik nagyobb blogos magyar filmes csapat is érintett volt, pedig csak annyit csináltak hogy a oscar dijakat kapott filmeket elemezték.Bizonyos blogokra is rámozdult a riaa.ahol zenéket albumokat elemeztek.
Azért bizom benne hogy ennek megállj lesz parancsolva mert ha így folytatódik minden fórum meg blog meg minden átmegy a darknetre, itt a fórumon is beszélgethetünk az időjárásról meg egyebekröl mert annak még nincs tulajdonosa igy nem jogvédett.

[ Szerkesztve ]

(#265) #09819904 válasza zzoltan2014 (#263) üzenetére


#09819904
törölt tag

(#266) zzoltan2014 válasza djculture (#264) üzenetére


zzoltan2014
tag

NEM, nem sérti a szerzői jogot a kritika.

Ennek ellenére a youtube saját döntésével törölhet bármilyen videót. De ez nem szerzői jogi kérdés, hanem a szolgáltató saját döntése.

(#267) bullseye válasza #09819904 (#259) üzenetére


bullseye
addikt

A YT fizet a reklámbevételből az eredeti művek jogtulajának/közzétevőjének. Ha nem ott nézed meg a videóját, nem ketyeg a mérő.

Ez is az a tipikus eset, amivel minden oldalról visszaélnek, egyrészt ott vannak a reuploadok ezerrel, másrészt meg teljesen tisztességes videókat kapott el a rendszer pár másodperc kép vagy hanganyag alapján, és sokszor nem is engedte vissza a "jogtulaj", csak hogy neki jöjjön a pénz.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#268) #09819904 válasza bullseye (#267) üzenetére


#09819904
törölt tag

Végül is magánterület! Onnantól a szabályokat is Ő hozza! :)
Na, de mint mondtam, ennyi erővel egy betűhasználatért is lehetne bírságolni. Meg mondjuk ki bátran, minden baromságért!

(#269) arnyekxxx válasza #09819904 (#259) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Szerinted, ha már publikusan elérhetővé tette, mennyire fogja zokon venni, hogy még kb. 500 helyen megosztják? Nem pénzért publikálta! Neki ez csak jó, hiszen ingyen reklámról beszélünk."

Nono, manapság egy sikeres homevideóval jol lehet keresni a YT-on, szoval ha tizezer Magyar Béla az indára átlopott verziót nézi meg az eredeti helyett az simán lehet anyagi veszteség a srácnak. Az index meg nem jófejségből tolja az indás verziót , hogy tehermentesítse szegény google szervereit hanem azért mert akkor nála csörög a reklámkassza.

[ Szerkesztve ]

(#270) priti


priti
addikt

Ez az egész, hogy a legnagyobb jogász koponya sem tudja megoldani ezt a dolgot az magára a gyártásra és a technológiai fejlettségre vezethető szerintem vissza. Egyszerűen az a tény, hogy elértünk arra a fejlettségi szintre, hogy a legnagyobb lúzer is képes tökéletes másolatot gyártani, létrehozni saját tulajdonaként, legyártani, mert meg tudja vásárolni az ehhez szükséges effektíve termelő gépet és az alapanyag végtelen mennyiségben áll rendelkezésre eredményezi azt, hogy piaci szempontból totál értéktelenné vált, amit a tulajdonos kínálni tud. Azok a bitek nem kellenek a kutyának sem annyiért. Mindenki legyártja magának a saját elektromos energiájával, a saját gépével. Pontosan értették ezt még az elején, hiszen erről szólt az összes másolásvédelem, hogy ne álljon végtelen mennyiségben rendelkezésre, hogy lehessen értéke. Aztán nyomorukban kitalálták ezt a használati jogot, de ez meg már minden sebből vérzik intézményi szinten az első pillanattól kezdve, mert ha valamit legyártok magamnak, akkor az az enyém és a sajátomat használhatom. Oda az egész következetesség belőle.
Igazából nincs ilyen, hogy használati jog.Csodálom, hogy még nincs olyan vígjáték, ahol egy feltaláló zseni egy hajszálból replikálja a szomszéd csajt, erre a szomszéd csaj minden egyes alkalommal feljelentést tesz nemi erőszakért, amikor megdugja a tökéletes másolatát, mondván, hogy az ő testét dugja, de nem. Frászt. Másolatot használ, a sajátját, mert le tudta gyártani magának és lett egy sajátja, mert képes volt rá a technikai fejlettsége miatt. A másolásról szól az egész kínai gazdaság könyörgöm. Kit akarunk átverni?
Ez az ősrégi, primitív, béna és túlhaladott, működésképtelen pénzrendszerre alapuló gazdaság recseg ropog, mert képtelen a virtuális gyártást lekövetni. Csak a jogász rizsa van. Alkalmatlan rá és erről nem a jogrendszer tehet. Összeomlana a gazdaság, ha holnaptól atomjaira tudnánk valamit bontani egy géppel, majd másolatot tudnánk róla készíteni egy pillanat alatt. Minden végtelen mennyiségben állna rendelkezésre pont úgy, mint most a programok és semminek nem lenne értéke, csak a gépnek, amivel bármit reprodukálni lehet.
Felénekelek egy 5 perces számot egy stúdióban és hozzájutok egy életkeresethez? Ez sem megy valahol, az is csak a hibát tükrözi, ha ez előfordulhat.

Hardverlesen

(#271) Dr. Akula válasza #56573440 (#237) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

2014. szilveszteri(!) las vegasi árakról beszéltem. Ez a valóság. Nálunk is elég az Outletbe kimenni hogy a Westend árak feléért vásárolj márkásat. És ez még csak hungarisztán, nem egy civilizált hely, ahol már nem merik lehúzni a vevőt.

Egész egyszerűen arról van szó hogy mire ideér a cucc, sok lehúzóemberen megy keresztül, akik mind tartják a markukat. Ezeket kéne kiiktatni végre, ma már úgyis szinte csak webshop van, akkor meg mindegy honnan hozza a posta, lehet felőlem Tanzániából is.

De ha ennyire webshopos vagy, akkor azt mivel magyarázod hogy Londonban (és ez EU, nem USA, ahol 1 euro = 1 dollár váltással olcsóbb minden) 49k HUF egy Win7 BOX, amikor nálunk 10--120k (volt)?

"az meg hogy én voltam kint, járok rendszeresen nyugatabbra tőlünk, a neten megkereshető az infó, az a szememben többet ér mint a haverod aki mond valamit. bocsi ha nem hiszem el."
A haverom akit több mint 20 éve ismerek "kicsit" hitelesebb mint egy akárki a netről.

(#272) tecsu válasza Dr. Akula (#271) üzenetére


tecsu
addikt

Te kissé álomvilágban élsz. Szerinted máshol nem húzzák le a vevőt, csak Mo-n. :DD
Elárulom neked: Az egész világon át akarnak vágni! Viszont mindenhol drága a játék, az árban benne van pl. a helyi áfa, amiről a kereskedő nem tehet és benne van a bolti költség, amin csak webes raktárboltok tudnak spórolni... a világ minden részén. Téged sem tart vissza semmi, hogy bármely ország bármely boltjából vásárolj, persze néhol plusz postaköltségért.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#273) #09819904 válasza arnyekxxx (#269) üzenetére


#09819904
törölt tag

És mi szokott ilyenkor lenni? :) Az adott illető (vagy valamilyen képviselője) jelzi az oldal felé, hogy nem kívánt tartalom. Az oldal eltávolítja és elnézést kér!
Nem láttam még olyat, hogy a törlés helyett ezerrel bírságolnának ilyen miatt.

(#274) #56573440 válasza Dr. Akula (#271) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ez a valóság. Nálunk is elég az Outletbe kimenni hogy a Westend árak feléért vásárolj márkásat"

turkálóban meg a "thómy heelfigler" kilója 3k. so what? az se azért annyi mert, hanem mert hamisítvány. az outletben meg már a múlthavi készlet megy ki, amit a trendi vevők meg nem vennének, úgyhogy kiszórják féláron. az előállítási költsége meg az így 10k-s pólónak 0.2 dollár, szal a lehúzás így is úgyis megvan.

"De ha ennyire webshopos vagy, akkor azt mivel magyarázod hogy Londonban (és ez EU, nem USA, ahol 1 euro = 1 dollár váltással olcsóbb minden) 49k HUF egy Win7 BOX, amikor nálunk 10--120k (volt)?"

ezt értelmezni nem tudom. boxos kiszerelésű win 7 120k-ért? mikor? melyik boltban? melyik kiszerelése? ultimate? szinte kizártnak tartom hogy hivatalos boltban ennyiért egy home csomagot akartak volna bárkire rásózni, az ultimate most is 80k körül van, és nem látom hogy annyival olcsóbb lenne kint, persze lehet hogy úgy volt 120k ahogy a szürkeimportos megjelenésnapis iphone 300k.

"A haverom akit több mint 20 éve ismerek "kicsit" hitelesebb mint egy akárki a netről."

amit a saját szememmel láttam, neten bárki által leinformálható, az meg hitelesebb a szememben mint egy akárki a netről akinek akárkije az akárhol akármit látott :) 1:1

"2014. szilveszteri(!) las vegasi árakról beszéltem. "

nem. eddig azt mondtad, hogy wegasban 5k az 50k-s pulcsi. olyat én is tudok, hogy ingyen van vegasban a limó a pia és a szállás. még felvétel is készült róla, sőt műsor is. az más kérdés hogy a srác meg 2 millió dollárral ült be a kaszinóba, visszatérő nagykutya, és fényesre nyalták hátulról. hogy egyszeri alkalommal valamelyik milliárdokat kaszáló kaszinó "repi" jelleggel leakciózott egy kollekciót hogy örüljön a nép az év utolsó napján, az egy dolog. azt még benyelem. de hogy ez nem általános, és elérhető az év 365 napján arra a nyakamat teszem kétszer.

mindenhol lehúznak. a vita alapját csak az képezheti, hogy mennyire és mennyire pofátlanul. más nem. így megy a mai gazdaság, így működik a világ. profit kell és az viszont bármi áron. hogy mellette mennyire halsz bele és milyen életet tudsz finanszírozni magadnak a megmaradó léből az megint más kérdéskör. mint mondtam kolbászból kerítés nincs. vannak jobb helyek és bőven rosszabbak is. ez van, szeretni nem kell max tenni ellene. én annyival tudok ellene tenni, hogy nem veszem meg a cuccaikat. 100+k telefonért pl? köszi kihagytam. ennyi. a pénzemmel szavazok, mert az az egyetlen "érv" amit a "gyártó" meghall. ha meg hogy sok a légy, attól még nem eszek sz@rt.

[ Szerkesztve ]

(#275) arnyekxxx válasza #09819904 (#273) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez legitimálja az index indás gyakorlatát?

(#276) #09819904 válasza arnyekxxx (#275) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ezt majd megválaszolja valami jogtudor! :)

Egyébként az, hogy mit tilt a törvény a legtöbbünk tudja. Na, de hányan is tartjuk be effektíve? Ennyi erővel, ha egy háttérképet teszek a gépemre a Google találatokból, akkor arra is engedélyt kellene kérnem, hogy felhasználhassam. S persze egyből ki lenne kötve, hogy nem haszonszerzés miatt... :U Hányan is járunk el így? Szerintem a kutya sem! Holott jogilag ez lenne a szabályos. Tehát, ha valami képet engedély nélkül használunk... Lehetne taglalni!
Kb. ugyanez lenne a videóval. Engedély engedély hátán van, aztán senkit sem érdekel a végén, hogy mi törvényes és mi nem!

Amúgy 107! Vagy az adott kapitányság. Jelentsd be, ha ennyire frusztrálja a hétköznapjaidat, aztán ott egyből választ kapsz mindenre. Na, persze, ha nem úgy adnak választ, mint Polgár Tamásnak a bringás találkozón, ahol szabálysértés volt maradni is és menni is... :D :D :D

(#277) arnyekxxx válasza #09819904 (#276) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ehhez nem kell jogtudornak lenni.

Hogy te magánemberként mit hova teszel magadnak, az belefér a magánfelhasználásba, de az index ezt cégként jövedelemszerzés céljából teszi, innentől gizike meg gözeke a kapcsolat a te háttérképed meg az indára átpakolás között.

107 baromság, ez szimpla polgári peres téma lenne amivel nekem akkor lenne érintettségem, ha az én sikeres videómat lopná le az index.

Egyébként ha azt hiszed, hogy ez engem frusztrál, akkor a nicked nem túl képzett szakmailag :)

(#278) #09819904 válasza arnyekxxx (#277) üzenetére


#09819904
törölt tag

Látom a pejoratívságot értelmezni nehéz... :U

(#279) djculture


djculture
félisten

A filmeknél a képernyő méretéhez igazitják majd a letöltés árát :
[link]

Katzenberg a jövőt vázolva felhívta a figyelmet arra, hogy a mozifilm nem növekvő üzlet. "Kijön egy film és 17 napja lesz, pontosan három hétvégéje, a filmek 98 százaléka ez alatt hozza be bevétele 95 százalékát. A 18. napon ezek a filmek már bárhonnan letölthetőek lesznek, és az ember a méret alapján fizet majd utánuk" - magyarázta a stúdiófőnök a Miken Global konferencián.

[ Szerkesztve ]

(#280) Dr. Akula válasza tecsu (#272) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Leszarom ha negyedáron vágnak át. Inkább mint teljes áron.

"Viszont mindenhol drága a játék, az árban benne van pl. a helyi áfa, amiről a kereskedő nem tehet"
De igen, megveheti Londonban vagy a Felvidéken. EU van, az APEH meg bekaphatja.

"Téged sem tart vissza semmi, hogy bármely ország bármely boltjából vásárolj, persze néhol plusz postaköltségért"
Így van. Iridium gyújtógyertya az USA-ból, postával együtt 6k HUF egy 4-es pakk, itt hungarisztánban ennyi 1 darab. De megveheted itt is... Mi inkább megvártuk a postát.

(#281) Dr. Akula válasza #56573440 (#274) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"az outletben meg már a múlthavi készlet megy ki, amit a trendi vevők meg nem vennének"
És te trendi vevő vagy? Nem azt mondtam hogy nem lehet drágábban is megvenni, ha szórni akarod a pénzt, hanem hogy lehet olcsóbban is ugyanazt. Lehet? Lehet! Akkor meg mit nem értesz?

"az előállítási költsége meg az így 10k-s pólónak 0.2 dollár, szal a lehúzás így is úgyis megvan"
És akkor inkább megveszed 30k-ért a Westendben, mert 10k-ért is lehúznak? :C

"ezt értelmezni nem tudom"
Sajnos nem csak ezt.

"boxos kiszerelésű win 7 120k-ért? mikor? melyik boltban? melyik kiszerelése? ultimate? szinte kizártnak tartom hogy hivatalos boltban ennyiért egy home csomagot akartak volna bárkire rásózni, az ultimate most is 80k körül van, és nem látom hogy annyival olcsóbb lenne kint, persze lehet hogy úgy volt 120k ahogy a szürkeimportos megjelenésnapis iphone 300k."
Igen, Ultimate BOX, bár tökmindegy, mert értelemszerűen UGYANAZT a cikket hasonlítjuk össze kint is, bent is, akkor meg répa hogy az most Ultimate vagy Home Basic. Londonban meg bizonyára warezt árulnak a webshopokban, a helyi APEH meg hagyja...

"nem. eddig azt mondtad, hogy wegasban 5k az 50k-s pulcsi"
Nem. 8k-t mondtam. Legalább azt olvasd már el amire válaszolsz! Sima helyi outlet, nem kell limóval menni, gyalog is ugyanannyit ér a pénzed.

(#282) bullseye válasza djculture (#279) üzenetére


bullseye
addikt

Ha a monitoromon 3 hét után 3 dolcsiért megnézhetem akár magyar felirattal is, akkor többet fogok mozizni...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#283) priti válasza djculture (#279) üzenetére


priti
addikt

Ez mekkora barom :DDD A választott képméret szerint butítják a felbontást. Ennyi lesz. ... de hülye, istenem és ez a vezető, ennyi ment át neki, pedig biztos megpróbálták megértetni vele. Amúgy projektornál messze nem számít annyira a felbontás szóval pont nem az fog a legtöbbet fizetni, hanem az aki TV-t akar nézni közelről. A mai nagyokos vezetők mintapéldánya lehet ez is.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#284) zdanee válasza priti (#283) üzenetére


zdanee
őstag

Pssszt! Az Isten szerelmére, ne szóljatok neki! Inkább adjatok a kezébe egy régi Nokiát és kérdezzétek meg, "$1.99 ezért? Ez mehetne akár ingyen is..."

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#285) elistvan válasza #09819904 (#252) üzenetére


elistvan
senior tag

Kb mindent leírtál amit én is akartam. Bár megvan az ellenpólus is. Én pl kipróbálom és van amit megveszek. Sajnos egyre több a szemét. észrevettétek pl hogy a a mai játékok helyigényének növekedésével fordított arányosságban van az újra játszhatósági faktora? Sokkal rövidebb idő alatt végigvihető, kevesebb pálya és azok is sokszor repetitívek? Inkább a látványra mennek rá, holott nekem személy szerint a tartalom jobban számít.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#286) #09819904 válasza elistvan (#285) üzenetére


#09819904
törölt tag

Anno volt letölthető demo a játékból. Tény, hogy kevéske volt, de legalább valamit éreztetett amiért megvehette az ember. Mára mi van? Maximum egy Youtube trailer, amiből aztán marhára nem derül ki semmi!
Kénytelen az ember várni egy gameplay videót, hogyha látni akar valamit a játékból!

Szoftverekből még úgy ahogy akad 30 napos demo, de némelyiknek alap funkciója nem érhető el a korlátozás miatt.
Amíg audio lemeznél lehetőségem van egyes helyeken belehallgatni (pl. anno Media Markt), addig szoftvernél nem tudok sehová beballagni, hogy teszteljem!
Vélelmezem, hogy ilyen vagy hasonló okokból indult el a crackelés.

Anno tényleg olyan játékokat készítettek amiket olykor egy hétig tartott végigjátszani. Mára ilyen nem sok van! Illetve, ha mégis akkor külön DLC meg hasonló elnevezésű kiegészítőkkel tudod csak megoldani. Ennek az az oka, hogy rámentek a pénzre!
Ez számomra olyan, mint anno Facebookon a FarmVille. Haladsz egy ideig, aztán csak pénzzel tudsz továbbmenni. A Zynga ebbe kissé bele is bukott!
Ezen kívül a folyamatosan emelkedő gépigény sem volt túl jó ötlet a játékkészítőktől. Még anno a Core 2 Duo idejében bevallom, én is elkezdtem nagyobb gépet összerakni játék miatt. Majd a 256-os videokártya kicsi lett. Sebaj, jött az 512-es! Aztán ott tartottam, hogy 2 GB ram helyett már 4 kellett volna, videokártyából 1 GB-os... Na, onnantól kiszálltam a játékokból! :)

(#287) elistvan válasza #09819904 (#286) üzenetére


elistvan
senior tag

Változnak a felhasználói szokások, mindenki siet. Szerintem cd-t már csak a nagyon nagy fanok vesznek, vagy még azok sem. A nagy többség telefonon hallgat zenét. Kompakt és nem kell külön eszközt cipelni. Igaz a hangminőség erősen kifogásolható. Pláne a gyárilag csomagolt fülesekkel.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#288) #09819904 válasza elistvan (#287) üzenetére


#09819904
törölt tag

Pont valamelyik nap akadt a kezembe egy Sony CD-R, 700 MB-s. Egyből azon gondolkodtam, hogy mire lesz jó? Konkrétan csak a fotóim kimentésére. Nincs HiFi-m amivel használni tudnám, illetve a TV-m is USB-s. Így duplán kiesett! :)

A telefonok mára azért viszik rendesen a 320-as mp3-at illetve a flac kiterjesztésű zenéket. Nyilván a füles egy más tragikus eset... :D
De nyilván nem is arra találták ki a telefont, hogy HiFi vagy épp stúdió hangzást adjanak vissza. :)

Kíváncsi lennék, hogy erre mit lép az Artisjus:
http://news.softpedia.com/news/185-TB-Cassette-Tape-Will-Blow-Your-Mind-440553.shtml

(#290) #09819904 válasza #75207680 (#289) üzenetére


#09819904
törölt tag

Hülye kérdés! :)
Ennyi erővel minek van késem, ha nem gyilkolhatok... :U
Talán azért, mert mindennek van egy legális formája.

(#291) Bird válasza #09819904 (#290) üzenetére


Bird
addikt

:D:D Miért van késem..... Hatalmas! :DDD Ezen már percek óta kacarászom.... :C

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#292) djculture válasza #09819904 (#286) üzenetére


djculture
félisten

"Vélelmezem, hogy ilyen vagy hasonló okokból indult el a crackelés."

Konkrétan azért indult el ilyen globális szinten (az internet korszak előtt is volt de nem ennyire elterjedt) mert egyes kiadók pofátlansága már odáig vezetett hogy folyamatos internet kapcsolat mellett lehetett csak játszani. Megszakad a net valami miatt több órára napra kiesik a szolgáltatásod akkor így jártál(AC2 pl de volt nem egy ilyen próbálkozás)).. Az hogy te megvásároltál valamit amit nem használhatsz bármikor az a kiadót már nem érdekli.. Innentöl meg a vásárlót se fogja érdekelni a kiadó pofátlansága.

[ Szerkesztve ]

(#293) #09819904 válasza Bird (#291) üzenetére


#09819904
törölt tag

Amúgy az tetszik, hogy "szélessávú előfizetés". Nem az internet hozzáférés szélessávú? :F

(#294) bullseye válasza Bird (#291) üzenetére


bullseye
addikt

Röhögj csak, aztán lecsuknak nemi erőszak lehetősége miatt, mert mindig nálad a farkad...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#296) #09819904 válasza djculture (#292) üzenetére


#09819904
törölt tag

Azért crackelés régebb óta van, mint az onlinehoz való kötés! :)
Annak idején még nem volt ez mondhatni kötelező online regisztráció. Csupán serial, No-CD volt a kezdet!

(#297) djculture válasza #09819904 (#296) üzenetére


djculture
félisten

Igen de akkoriban meg főleg azért volt ez divat hogy az eredeti lemezt kimélje az ember. Audió lemezeket is azért irtuk át hogy azt roncsolja a kocsi cd lejátszó meg a cd discman ne az eredeti gyűjteménybe való kiadást. A játékoknál ugyanez, nem nagyon szerette senki ha búgott a gépben lévő cd dvd meghajtó mint állat, már pedig elég kevés játéknál működött az hogy teljeset felmásolta a telepitő és nem használta sose a lemezt onnantól. Baldurs gate 1-2 -t mai napig igy játszom pedig eredeti nagy dobozos kiadás van mindegyikből.

[ Szerkesztve ]

(#298) #09819904 válasza #75207680 (#295) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem! Vannak legális dolgok. Pl. saját weboldal. Szerinted egy átlagos, pl. torrent ami jó sávszéllel jön. Mivel jön le gyorsabban, egy 20 megás nettel vagy egy 120 megással? :)
Elárulom! A feltöltőn múlik! Lehet neked 1 gigabites neted is, ha a feltöltő pl. ADSL-el. De, hogy újabbat mondjak, akkor 12 megás kábelnettel rendelkező egyén. A feltöltése meg max 2 mega!
Ez szimpla parasztvakítás. Aki bekajálja, hogy a nagyobb szám az majd hű de odatesz, az meg is érdemli!

Ezen kívül otthoni kiszolgálónak, netcafézónak van értelme magas sávszéllel nyomni netet. Otthoni átlag usernek alig!

(#299) #09819904 válasza djculture (#297) üzenetére


#09819904
törölt tag

Tény! :)

De az elmondásodból én kiragadnék egy dolgot utólagos engedelmeddel!
"...ez divat hogy az eredeti lemezt kimélje..."
Anno megtudtuk venni az eredeti lemezt! Emlékszem, bruttó 50.000-s bérrel amikor kezdtem, nem okozott gondod, hogy havonta-kéthavonta megvegyek egy 4-5ezer ftos lemezt. Hiába volt drágább!
Más volt a pénz értéke és az emberek mentalitása is! S persze voltak olyan anyagok amire azt mondtam, hogy ezt bizony megveszem. Mára "kissé" felhígult a piac és komolyan mondom, nem tudnék mostanság olyan albumot mondani amit megvennék. :(

(#300) djculture válasza #09819904 (#299) üzenetére


djculture
félisten

Ezt ugy mondják hogy a zenei piac és az előadók szinvonala a béka alsó fele felé tendál:)
Legtöbb hazai előadónak van 1 aktuális slágere az adott albumon a többi vernyákolás meg elviselhetetlen csörömpölés.. Persze hogy nem adnak ki érte egy fillért se. Régi időkböl bármikor feltudok sorolni vagy 100 albumot aminél mindegyik rajta lévő számnak volt valami értelme. 10 éves termésből meg egyet se tudnék mondani, legtöbb valamilyen külföldi zene majmolása másolása meg töltelék zene. Ez bármilyen stilussal igy van már jazztöl kezdve rockon át a house/ dance slágerekig.
Mostanában ezek a énekes kereső műsorok is egy mázsa szemetet termelnek ki magukból..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.