Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PierNight


PierNight
aktív tag

az még semmi...tudnád, nálunk a gyárba naponta mennyi selejtet dobálunk ki a szemétbe
(jégkrémek) és a cégek 99% biztos ugyan így tesz ahelyett,hogy elajándékozná a szegényeknek vagy korházaknak,iskoláknak stb..én ezen tudom magam felb@szni...irj pü-t ha érdekel részletesebben

(#2) Probber válasza PierNight (#1) üzenetére


Probber
őstag

Ismerős a dolog.
Régen egy ......nevű óriás import-exportáló szállítmányozócégnél dolgoztam, ott is a szállításban megsérült árut (esetemben ételek voltak) nem a nincsteleneknek kellett továbbküldenünk, hanem konténerekbe, "darálókba", stb... Pedig lett volna jobb helye is, mert az esetek 90%-ban csak a csomagolás sérült meg, a tartalma nem.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#3) D.R.O.


D.R.O.
tag

Jah egy kicsit többen lettünk azóta (mármint emberek), a föld meg nem nőtt meg.

[ Szerkesztve ]

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Ez pontosan így van.
Azért jó tudni, hogy mennyien vannak ilyen szar helyzetben. Mármint, olyan értelemben jó, ha esetleg elkeserednék (pl h nincs HDTV-m) akkor elég csak egy ilyenre gondolni, és máris jobb kedvem lesz. Elvégre nem éhezek, nem alszok a szabad ég alatt. Egyenlőre halálos betegségem sincs szal ja. Ez így ad egy kis pozitív érzést az embernek. Még akkoris ha pont ellenkezőleg szánta az író.

(#5) nem_tom


nem_tom
őstag

Hát igen. Nekem gyakran eszembe jutnak az éhezők, amikor pazarlást látok. :(

(#6) JoeYi


JoeYi
őstag

hát igen, ázsia kicsit el van maradva, beragadt a hagyományaiba. Éheznek, és közben szent állatként védik a tehenet ahelyett, hogy nyársra húznák. Meg talán nem ártana egy izmos népesség szabályozás sem, mert éhezik a család, de azért még összedobnak 5 gyereket a meglévő kettő mellé...

És ha em vennénk HDTV-t, akkor még többen éheznének arrafele. A vilgág nem csak fekete és fehér, az összefüggések hálója átláthatatlan.

Sok szervezet céljának tartja, hogy a hamradik világot európai szintre emelje. Aztán, hogy mi lesz akkor, az már senkit nem érdekel. Kérdemén, megérünk mégegyszer 10 évet, ha mégegy kína méretű ország gazdasági öntudatra ébred?

Persze adjunk enni az éhezőknek, ezzel egyetértek, de akinek az ujjadat nyújtod, a karodat fogja kérni.

(#7) Fecogame válasza Dany007 (#4) üzenetére


Fecogame
veterán

Detto. :(

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mindenki máshol van a Maslow-piramison le-fel mászkálva. Európában is voltak súlyos éhínségek és egyéb kellemetlenségek, aztán mégis csak maradt itt pár millió ember. Tényleg nem kellene sokasodniuk, és önerőből kellene boldogulniuk.
Egyébként csak semmi könnyes elérzékenyülés ismeretlenek nyomora miatt, a mi életszínvonalunk is lefelé fog tartani a klímaváltozás hatására. Aztán jönnek a háborúk, járványok, globális szintű éhenhalási hullám és egyebek.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#9) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Nem lehet kezelni ezt a szituációt. Ezzel a rendszerrel nem. Akát tetszik, akár nem: globális méretű összefogás kell, különben nincs esélyünk és egyesével hullunk el.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#10) szablya


szablya
tag

Én inkább azon golyóznék, mi lesz, ha elfogy az olaj. Ők megmaradnak ugyanúgy a természetes életmódjuknál, mi meg mehetünk vissza a földeinkre... Akkor Európa sokkal nagyobb bajban lesz :K

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#11) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Tavaly júliusban 5 raklap (1 raklap= 40 karton, 1 karton= 25 zacskó) chipset kellett egyszerre kidobnom a tömörítőbe, mert lejárt. Volt, ami akkor már fél éve. Megkóstoltam többet is, semmi baja nem volt...
Azóta több részletben megint kidobtam kb. ennyit.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12) jakobinus válasza z0d1AK (#11) üzenetére


jakobinus
tag

"Megkóstoltam többet is, semmi baja nem volt..."
Ebben ne légy olyan biztos, olvastam pár írásod :DD

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#13) z0d1AK válasza jakobinus (#12) üzenetére


z0d1AK
veterán

A chipsnek nem volt baja. Azt nem mondtam, hogy nekem sem lett tőle- :DDD :C

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14) jakobinus válasza z0d1AK (#13) üzenetére


jakobinus
tag

[Ez jó :C

[ Szerkesztve ]

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#15) Badman 4ever válasza szablya (#10) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A jelenleg úgy becsülik, hogy a kőolajkészletek 2050-ig legkésőbb elfogynak, de lehet, hogy előbb, szóval jó eséllyel te is meg én is megélem ezt az eseményt és lehet, hogy nem lesz szép vége. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#16) szablya válasza Badman 4ever (#15) üzenetére


szablya
tag

Lesz az még hamarabb is...

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#17) ABE


ABE
őstag

Nem röhej.

(#18) máyköl válasza ABE (#17) üzenetére


máyköl
veterán

Dehogynem. :U

(#19) ABE válasza máyköl (#18) üzenetére


ABE
őstag

Akkor nálunk a hajléktalan legyen boldog, mert Ázsiában még a zsömlére és a kannás borra sem tudna eleget koldulni? Na ne... Ne az határozza már meg az elégedettségünket az életszínvonallal kapcsolatban, hogy van-e annál rosszabb helyzet, mint amiben éppen vagyunk.

(#20) Dr. Romano válasza szablya (#10) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rengeteg más alternatíva lesz/van helyette.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) ollie válasza ABE (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ki beszélt itt a hajléktalanokról?

Amúgy meg igen. Ha meg tudunk élni, van fedél a fejünk felett, már elégedettek lehetünk.

***

(#22) szablya válasza Dr. Romano (#20) üzenetére


szablya
tag

Miből lehet még műanyagot/festéket/autógumit készíteni? :U
Ha a kőolajra, mint égéstermékre gondolsz, mi lesz helyette? Hasonló alapú talánb az ethanol, de az meg egy vicc. Elektromos áramot termelni kell... nap/szél - talán, de az infrastruktúrák fenntartása oriási költségeket eredményezne... stb. A meglévő gépek átállítási költségeiről/kivitelezhetőségéről már nem is beszélve. Csak kőolaszármazékokkal hajtott járműből 800+ millió közlekedik. Mi lesz velük?

szvsz itt olyan gazdasági világvége lesz, amilyet még nem láttunk, a vele járó fegyveres harcokkal meg minden... aztán utána vissza a természethez. Hogy mi lenne az után?

Ezt az alternatív energiás dolgot viccnek tartom. Beadják, hogy szépen csak áludjunk tovább. Néha mutogatnak valamit... De hol egy értékelhető referenciaeredmény?

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#23) Dr. Romano válasza szablya (#22) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Huh... hát persze, szerinted.
Nem szoktam már mélyre menő hsz-ekbe belemenni, mert semmi értelme, de hidd el számos ponton vitatkozhatnék az általad leírtakkal.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) tibi666 válasza szablya (#22) üzenetére


tibi666
senior tag

még szerencse, hogy nem egy tinédzser gondolatai szerint alakul a világ.

(#25) Dr. Romano válasza tibi666 (#24) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az be is b*szna. Ha elképzelem anno fiatal koromban miket gondoltam/képzeltem a dolgokról... ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#26) lorenzen válasza szablya (#22) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ezt az alternatív energiás dolgot viccnek tartom. Beadják, hogy szépen csak áludjunk tovább. Néha mutogatnak valamit... De hol egy értékelhető referenciaeredmény?

Az atomerőműveket kifelejtetted a számításból.
Felénk van olyan áramszolgáltató, amelyik 100%-ban megújuló energiaforrásból származó elektromos áramot forgalmaz.
A közelemben van olyan sportcentrum, amelyik összességében önellátó meleg vízből és elektromos áramból. A nappali felesleget betolják a hálózatba. Este meg szedik vissza a a csarnokok és szabadtéri pályák világításakor.
A hibrid autók után, most fognak megjelenni az elektromos árammal üzemelő változatok. Több autógyárban teszt fázisnál tart a fejlesztés.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#27) ABE válasza ollie (#21) üzenetére


ABE
őstag

Én viszont inkább az ilyen álszent dumát tartom röhejnek.

(#28) ollie válasza ABE (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs ebben semmi álszent részemről, ugyanis sokat teszek a szegényekért. De gondolom ha te írnád az lenne, azért hajtogatod ezt állandóan. Viszont az igenis röhej, hogy nekünk itt sokkal több van, mint amire alapvetően szükségünk van, és naponta több mint 20 ezer ember hal éhen a világon. Ennek fényében szerinted az a normális, ha az emberek többsége leszarja őket?

[ Szerkesztve ]

***

(#29) ABE válasza ollie (#28) üzenetére


ABE
őstag

Nos, ha ez ennyire izgat, akkor menj, add el az összes műszaki eszközöd, járj gyalog, ne használj áramot, egyél napi két zsömlét, mert úgy is meg lehet élni, ha van fedél a fejed fölött. Igaz, nem nagyon vágom, hogy miért számít a szegények leszarásának, ha az alapvető szükségleteknél többet használunk, és kényelmi, szórakoztató eszközökre is telik. Nem lesz emiatt lelkifurdalásom, hogy nem a rizsföldeken dolgozók életéhez mérem az életminőséget, hanem az itteni viszonyokhoz, esetleg a fejlettebb országokban tapasztalható színvonalhoz.

"De gondolom ha te írnád az lenne, azért hajtogatod ezt állandóan."

Ezt kifejtenéd bővebben, hogy mit is hajtogatok állandóan?

[ Szerkesztve ]

(#30) caizzz válasza Badman 4ever (#15) üzenetére


caizzz
aktív tag

iszonyat mennyisegu olaj van. nem fog az elfogyni, max azt mondjak.

marakujás kőbányai

(#31) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Mintha eltértünk volna az eredeti témától.

Nos, ahogy olvasgatom a hozzászólásokat, véleményemmel nem maradok egyedül.
Ahol aszály, árvíz, egyéb más természeti csapás miatt éheznek, azokat az embereket én is sajnálom.
De.
Ahol a munkakedv hiányzik, és ölbe tett kézzel várják a különféle szervezetek által szállított élelmet...
Miféle emberek azok, akik éhhalálra ítélt gyermekeket nemzenek, hoznak a világra? Nézzük a tévében a csóró pókhasú kölyköt, aki valami kulimászt majszol, és talán még szégyelljük is magunkat, mert nálunk bőséges a vacsora. Tényleg a mi szégyenünk?
Kulturált társadalomban annyi gyermeket vállal egy család, amennyit fel tud nevelni úgy, hogy mindent megad neki.
Alulművelt ősösztönösöknél bizonyára a szexuális élvezet a fontos, a következmény lényegtelen. Áldás a gyerek a háznál, legfeljebb éhen hal. Részemről felelőtlen gyilkosságnak tartom a dolgot.
Más.
Valahol olvastam, hogy az éhezők zöme olyan területen él, ahol ha kiloccsan a paradicsomlé, már bújik is ki a paradicsom palánta a földből. Nem kéne talán megművelni? Nem, hiszen kényelmesebb megvárni az ingyen kaját.

Talán butaság, de volna ötletem. Szakemberek, szerszámok szükségesek.
Na, ássatok éhezők, még egy szezon erejéig etetünk titeket, aztán nem. Így kell, vetni meg így. Lám, már arathattok is, kezdhetitek az egészet előről. Van kaja, a fölösleget eladhatjátok, még pénzetek is lesz. Vehettek rajta malackát, pipikét, és akkor husi is lesz a tányérotokon. Na pápá, több élelmiszer segély nincs. Kell azoknak, akiket természeti csapások sújtottak.

Kis hazánkban is van gond, siránkozás. Na ja, az udvar döngölt föld, mert a tulajdonos lusta felásni, vetni bele élelemnek valót. Vernyákolni igen, bultyizni nyista.
Sajnálnom kéne őket?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) JuliusCaesar válasza #74907648 (#32) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Ha legyápálják a "nyugati" világot a kínaiak, nem lesz kinek eladni a sok vacakot. Na meg lehet hogy a kínaiak fedezik amerikát pénzügyileg, de kína pénze amerikából jön meg európából, hiszen oda adják el a sok gagyiságot.

Ha európa/USA aszongya hogy cső, kivonom a technológiát, a gyárakat meg nem veszek tőled semmit, kínaiak lehúzhatnák a rolót.

meg nehogy azt higgyétek, kína nem az oligarchák kezében van, ott is vannak mammutcégek, akik éhbérért dolgoztatják a szerencsétlen kínai gyerekeket. Ők nem fognak háborúzni még, mert jól megy a szekér és nekik csak pénz kell. Hiába, ma már kína a legnagyobb kapitalista berendezkedés - hát nem irónikus?

EDIT:
másrészről a mai világgazdaság elég összetett, szerintem nem lehet ennyire leegyszerűsítetten leírni és jósolni.

Az olajról meg annyit, elfogy, lesz helyette atomerő meg más. Műanyag meg lesz, maximum majd elkezdünk újrahasznosítani. Ideje is lesz arra...

[ Szerkesztve ]

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#34) Thunderzolee

Jók a kommentek.. :P

Én is úgy vagyok vele, nem segélyszállítmány, hanem születésszabályozás kellene/kellett volna arrafelé ahol nem terem meg semmi, és amúgy is túl sokan vannak. :o

Az olaj meg nem fog elfogyni, csak a kitermelés nem bírja majd követni a keresletet. Ezt a kitermelési csúcsot viszont hamarabb el fogjuk érni, mint írták itt páran. Na onnantól kezdve lesz majd gond.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#35) Ivan15


Ivan15
senior tag

"Mi meg sírunk, ha nem telik HDTV-re, meg Audira. Röhej..."
Röviden: nem kell aggodni, lesz ehezes Mo-n is (ill. altalanos egyoldalu taplalkozas: tej, kenyer, felvagott)
A köv. gazd-i valsag 5 even belül jönni fog, es akkor meg fog feküdni Mo penzügyileg (dragabb lesz a kert hitelek kamata, a nagyobb kockazat miatt, spekulacio is beindul) Nagy penzben fogadnek ra, hogy mielött megöregszel es nyugdijba mesz, mar nagyon alacsony lesz nyugdij az allamcsöd es a dragabb hitel+kamat visszafizetesek miatt.

(#37) Zolaash válasza Ivan15 (#35) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Én olyan 1,5-2 év távlatába helyezném azt a bizonyos államcsődöt....

Rip and tear

(#39) Ivan15 válasza #74907648 (#38) üzenetére


Ivan15
senior tag

Amerika sokkal veszélyesebb, ...a GDP fele államadósság.
Hät akkor Mo- tenyleg nagyon jo helyzetben van, mert 2008ban a GDP 73%-a volt az allamadossag (ma mar 2010-ben több) Hogy milyen az amikor spekulacio miatt megindul a spiral mutatja Görögorszag: a link szerint 97% ma 2 evvel kesöbb mar 140%-nal van -es itt omlott össze

[ Szerkesztve ]

(#40) Crystalheart válasza #74907648 (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De az életszínvonal náluk is rohamosan nő, nem lesz ott sem mindig reformkori állapot.

(#41) dabadab válasza #74907648 (#32) üzenetére


dabadab
titán

"pillanatnyilag az Egyesült Államokban lassan nagyobb részesedése lesz Kínának, mint saját magának."

Ezt mondjuk mennyire hiszed el? Mert akkor jársz a legjobban, ha semennyire.
(Az USA külföldi államadósságának kb negyede van kínai kézben, ez nem túl sok, egyrészt a külföldi államadósság a teljes adósságnak kevesebb a fele, másrészt meg ez csak az államadósság, azért maga az USA gazdasága ennél nagyságrendekkel nagyobb.)

Kína nagy, de meglehetősen szegény ország, ami momentán a saját nyomorából él.

DRM is theft

(#42) dabadab válasza Vakegérke (#31) üzenetére


dabadab
titán

"Alulművelt ősösztönösöknél bizonyára a szexuális élvezet a fontos, a következmény lényegtelen. Áldás a gyerek a háznál, legfeljebb éhen hal."

Érdekes véleményed van az ükszüleidről.
(A családtervezés ugyanis a modern, dekadens nyugati világ találmánya, azelőtt az volt, hogy jött, ahány jött - Magyarországon meg a múlt század közepéig félfeudális viszonyok voltak, ugye.)

DRM is theft

(#44) Crystalheart válasza Vakegérke (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az udvar fele nekem is döngölt föld, mert a kutyáink kifutkároznak mindent belőle. :D

(#45) Crystalheart válasza #74907648 (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És ha belegondolunk, micsoda értelmetlen körbetartozások lehetnek! Ki lehetne vajon deríteni ennek mértékét?

(#46) Vitus válasza #74907648 (#38) üzenetére


Vitus
őstag

Én úgy tudtam, hogy az USA államadóssága már meghaladja a GDP-jüket valahol 107% környékén van.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#47) ollie válasza Vitus (#46) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#48) Vakegérke válasza dabadab (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán ükszüleim sem gondoltak rá, hogy miként tartják el "kéretlen" gyermekeiket. Ám ne feledjük, hogy a védekezés akkoriban nem volt divatban, ma viszont marékszám osztogatják az óvszert az éhezőknek.
Igen, ükszüleim lehettek alulműveltek, ősösztönösök. Száz év múltán mi is azok leszünk az akkori nemzedéknek.

A harmadik évezred elején kívánatos lenne, hogy senki ne legyen gyilkos. Mert ugye aki éhinség idején utódot nemz, szül, az pontosan tud(hat)ja, hogy a kisded eleve halálra ítélt.

Apropó, az ötletemhez mit szólsz?
Kioktatni az éhezőket, hogy miként termelhetik meg élelmüket, aztán magukra hagyni őket?
Sültgalamb effektus. Többet árt, mint használ.

Crystalheart: Korántsem hiszem, hogy segélyért kuncsorogsz...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) Lenry válasza Vakegérke (#31) üzenetére


Lenry
félisten

valami hasonlót szerettem volna megfogalmazni.
Afrikában majd' éhen halnak, de csak ülnek és néznek az égre, hogy mikor potyog a segélyszállítmány.
kíváncsi lennék a reakcióra, ha kapa, meg ásó meg vetőmag potyogna...

lehet, hogy belőlem hiányzik valami, de egész egyszerűen nem érdekel annak a nyomora, aki nem tesz ellene. nem emlékszem történelemből arra részre, amikor Európa segge alá tolták a kaját, mi meg félmeztelenül ültünk a sárkunyhók előtt, várva a szó szerinti sült galambot.

dolgozzanak, építsenek, és próbáljanak meg önerőből élni.
"Segíts magadon és az Isten is megsegít"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#50) dabadab válasza Vakegérke (#48) üzenetére


dabadab
titán

"a védekezés akkoriban nem volt divatban, ma viszont marékszám osztogatják az óvszert az éhezőknek."

Hol? Abban a világban, amiben én élek, az afrikai vezetés az óvszert leginkább a sátán találmányának próbálja meg beállítani (ebben élen jár a katolikus egyház, ami elég erős az ottani babonás közegben) meg arról győzködik az egyszerű polgárt, hogy az AIDS csak nyugati riogatás, valójában nem is létezik. A polgár meg el is hiszi, mert nem nagyon van lehetősége tanultnak lenni (amikor meg valaki felveti, hogy mégis be kellene nekik vezetni az internetet, akkor meg jönnek a fórumokon az okosok, hogy minek az - hát pl. az ilyenek miatt jó lenne).

"Kioktatni az éhezőket, hogy miként termelhetik meg élelmüket, aztán magukra hagyni őket?"

Láthatóan nem nagyon érted a problémát. A legtöbb helyen vagy véres polgárháborúk dúlnak (amik - a szimple tömegmészárlás mellett - leginkább olaj- és gázmezők meg mindenféle bányák hasznának az elosztásáról szólnak), ami nem tesz jót egyáltalán az életnek, az infrastruktúra építésének meg pláne nem, vagy tényleg rendesen túl vannak népesedve (pl. Egyiptom), ahol csak komoly pénzek befektetésével lehetne növelni a terméshozamot, az meg, ugye, nincs nekik.
Eddig a leghatékonyabb dolog, amit sikerült kitalálni, az a globalizáció, amikor a nyugati tőkés odamegy, épít gyárat a pénzéből, ahol aztán a dolgozók kereshetnek annyit, hogy ne haljanak éhen.

Lenry: honnan vannak az infóid az afrikai közállapotokról?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.