Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) old rocker válasza old rocker (#3) üzenetére


old rocker
veterán

Inkább fatalista, de való igaz, nincs nekem megfelelő istenképem. Meggyőzni meg senkit sem akarok; időnként fel szoktam hívni a figyelmet a kereszténység dogmái ellentmondásaira.
Azt tudom, hogy a keresztények szerint az állatoknak nincs lelke. (Szerintem meg - ha nekünk van - az állatoknak is van.) Az, hogy az állatoknak nincs lelke, elég fura vadhajtásokat termett a történelem során. Köztudott, hogy az indiánokat még állatoknak sem tekintették; így esett, hogy a jóságos jó keresztény fehér ember átkelt az óceánon és minden istenfélőségét összeszedve kiirtotta Észak-Amerika őslakosságának csaknem 90%-át.
Megjegyzem, Rousseau pl. a nőkről is igen rossz véleménnyel volt - és nem csak az egyébként néhány tetszetős filozófiai szlogent megalkotó filozófus, hanem egész kora; miért is emlegették úgy a nőket, hogy "tisztátalan asszonyi állat"?

S hogy ki milyen műfajba sorolja, amit írtam, az a dekódoláson is múlik. Viccnek erős, gúnynak gyenge, maradna hát az irónia, de ha nem tetszik, legyen frivol.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.