Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Jó írás, jó gép, de kevés a saját kép. Még dobhatnál be pár képet ahol jobban megmutatod a gépet.

Anyáknak én is valami ilyet tervezek, mert most hogy itt a digitális műsorszórás pont megfelelő alkalom egy ilyen gép megvételére, és akkor meg tudnék nekik mindent osztani hálózaton.Mondjuk az elég szomorú, hogy csak PCI-E csatlakozó van az alaplapon. :(

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2) Csabulator


Csabulator
tag

Aranyos kis gép, a cégünk is most ruházott be pár darab ilyen gépre. Először örültem neki, hogy jajj, de kis aranyos, meg milyen könnyű, de a szerelése nem épp egy leányálom. Sajnos a RAM beszerelés probléma nálam is jelentkezett, a kollégámmal egyszerűen kicsavaroztuk a megfelelő csavarokat, be a HDD-t majd vissza.
Lehet, hogy egyedi eset - bár nem hiszem -, de a SATA tápkábel neked is kissé rövidke volt?
A másik meg a ház elejének leszedése volt. Eléggé nehezen boldogultam vele, még a használati útmutató ellenére is félve szedtem le. Amikor egy hatalmas csattanással kiugrott a helyéről az előlap, egyből kerestük a letört pántokat, de szerencsére nem esett baja. :)

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#3) Polemius válasza Snowy_owl (#1) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ha úgyis hálózaton akarod megosztani a néznivalót, miért nem dedikált lejátszóban gondolkozol? Valószínűleg a szüleid könnyebben is használnák. :)
Van most is egy csomó ami gyakorlatilag minden formátumot visz, meg jön a Boxee Box is, ami valószínűleg favorit lesz a hálózati lejátszók közt.

A Boxee win-es verzióját a cikk írójának is ajánlom a gépéhez. XBMC alapon készül, rengeteg netes pluginnel.

[ Szerkesztve ]

(#4) Snowy_owl válasza Polemius (#3) üzenetére


Snowy_owl
őstag

A digitális tv adás miatt. Különösebben mondjuk nem kutakodtam lejátszók terén, a WD médiatejélszója tetszik, de abban nincs tuner és a tv meg nem tudja a DVB-t, nekem meg van egy tv tunerem ami képes a dvb-t fogni. Emiatt szeretnék inkább gépet. De lehet hogy a vége médialejátszó lesz és külön lesz egy DVB átjátszó.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#5) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Jó az írás is és a gép is. :C

(#6) Polemius válasza Snowy_owl (#4) üzenetére


Polemius
aktív tag

Igazad van, ha digi adás és rögzíteni akarod akkor egy csomó médialejátszó kiesik.
Mondjuk van ami tud rögzíteni is, csak persze azok drágák.
Bár ha kábeles digi adás, akkor ahhoz úgyis adnak boxot, amik közt van ami képes rögzíteni is az adást.
(Amennyire tudom, csak kártyát box nélkül egyik szolgáltató sem ad, ami viszont pofátlanság mert díjat meg felszámolnak érte akkor is ha nincs rá szükség.)

Egyébként én is gép építését tervezem*, de intel atom alapokon.

* Azért előtte megvárom, hátha lesz a Boxee Boxnak olyan verziója amivel egybe lehet barkácsolni sata vinyókat. Meg persze, hogy lehet-e majd külön kapni a távirányítóját, mert az mindent lever. :)

(#7) Snowy_owl válasza Polemius (#6) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Anyáéknak is szerintem egy atomos gép lesz. Van egy jó kis Codegen ház, abba akarnám igazság szerint belepakolni. Igaz a HD kiesik, de nem olyan nagy baj. A Media Center futáshoz meg az is elég.

Ez a távirányító nagyon brutál. :D

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#8) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Én nyáron vettem édesanyámnak htpc gyanánt egy asrock 330 ion nettopot 60k körül, azt hiszem most kicsit drágább.
Duplamagos atom, 2gb ram, 320gb hdd, hdmi és optikai kiemenet.
Baromi kicsi, hangtalan, mindent visz full hdban, és a fogyasztása is nevetségesen alacsony.

Az a baj a gépeddel, hogy nagy.
Ez a kis nettop kb 2-3 vhs kazettának felel meg, ki se lóg a nappaliból, és van benne optikai meghajtó is.
Mellé párosítottam egy jó kis 5.1et 40k-ért, és meg is van a teljes házimozi élmény 100k-ból (persze a tv-t még két éve vettük kicsit drágán, de most már 130k körül lehet kapni a 42"os lcd tv-ket).

Egyetlen hátulütője a nettopnak, hogy sehogy sem bővíthető, max a vinyót tudod benne cserélni+van rajta 6usb csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9) gybazsi válasza Polemius (#6) üzenetére


gybazsi
senior tag

Az a távirányító nagyon állat.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#10) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Mennyibe került összesen?

(#11) Victoryus válasza SzalaiG (#10) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Összesen 63k. Ha nem lett volna plusz hdd-m akkor persze annyival több.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12) SzalaiG válasza Victoryus (#11) üzenetére


SzalaiG
addikt

Az jó, mert akkor 75ből van egy tök jó, sok garanciás géped. Gratula! :)

(#13) WD40


WD40
aktív tag

Több képet! Imádom az ilyen kis gépeket :D

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#14) deaks válasza Polemius (#6) üzenetére


deaks
csendes tag

A Digikábel digitális adásának a vételéhez nem kell saját set-top-box, tetszőleges DVB-C tunerrel fogható (legyen az akár TV-be épített, vagy PC-s)

(#15) Victoryus válasza deaks (#14) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

(Kicsit elkanyarodva a témától) Így van! A digitális adásuk jobb, mint az analóg. Analógon rendszeresen szlovákul? beszél a discovery, meg a travel se magyar, az eurosport össze van nyomva, el szokott menni az rtl klub, tv2, a héten is nem egyszer... Szóval sok a hiba. A digitális adás se hibátlan sajnos, de ott legalább van adás, és magyar. Persze előfordul kép szétesés, pedig a jelerősség 98-100%, és nincs bithiba sem. A Terratec tuner elég jól bevált eddig. Készül arról is a teszt...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.