Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

honnan rendelted?

(#2) Nyeste86


Nyeste86
csendes tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Honnan rendelted, illetve milyen néven kereshetek rá a neten? :))

(#3) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Ebay linket kérünk! :R

(#4) kmarci25 válasza Nyeste86 (#2) üzenetére


kmarci25
veterán

Ott van a cikkben a neve: Powerbank

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5) Csirk


Csirk
csendes tag

A 18650 kizárólag Li-po vagy Li-ion, nem NiMH!

(#6) szponzor


szponzor
senior tag

(#7) BiP


BiP
nagyúr

Jó cikk, szerintem rengeteg ember problémáját érinti.
2 apró észrevétel:
Az elején indok: "- A plusz akksit cipelni nem mindig könnyű. Én hátizsákos vagyok, de ismerek sok retikülöst...", majd a végeredmény egy nehéz cucc. Persze nincs tökéletes megoldás, valahol mindenképp kompromisszumot kell kötni, felhasználási szokástól függően.
Ill. a végén a tömeget célszerű lenne 230grammként írni, nem 23deka-ként, jobban összehasonlítható a többi mobilos kütyüvel.
Ill. nem ismertem korábban ezt a 18650-es cuccot, emiatt kicsit megtévesztő volt, először azt hittem, ez a kapacitása (másik helyen a 4000mAh-s cuccra hasonlóképp 4000-esként hivatkozol.) Sokadik említés után leesett, hogy ez inkább valami típusjelölés, de elsőre fura volt.

A konkrét termékekkel kapcsolatban: Az első változat nagyon körülményesnek tűnik, a másik az pedig igazi nagyágyú. Viszont biztos baromi lassan tölt fel. Vannak a piacon olyan típusok, amiket nem egy örökkévalóság feltölteni? (tölthető ceruzaelemből -AA akku- is van már csomó olyan, ami gyorstölthető). Ezekből a nagykapacitásúakból még nincs vagy drága?

[ Szerkesztve ]

(#9) muchacoado válasza kmarci25 (#4) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Lehet hogy Kínában több fajtát is csinálnak belőle? ;]

(#10) simonzé válasza Sanyi.mTs (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Itt a link közkívánatra

@Bip - Köszönöm a visszajelzést, sroban a válaszaim:
-sajnos a 18650-et nem lehet másképp jelölni, mint ahogy pl. a 2032-es elemet sem. De valamit görcsölök rajta, hogy egyértelmű legyen.
-23 deka-230g - jogos, javítom.
-A lassan tölthető akkuk kérdése: A töltés sebességét ebben az esetben nem az akku limitálja, hanem az, hogy a normál mobiltöltő 0,5-1A-t tud leadni. Ez a szűk keresztmetszet. Szerintem egy komolyabb tablet töltőjével feleannyi idő alatt feltölt, hiszen az akár 2A-t is tud. Egyébként ha belegondolsz, hogy a ~2000 mAh-s akksik 2-3 óra alatt töltőtnek fel, a 10-szer akkora kapacitásúnál reális a 10*-es töltési idő.

I don't fit in. I fit out.

(#11) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Nagyon jó, az LG 4X-emhez elkelne! Most megint vehetek egy kütyüt miattad :DD Én mostanában ezeket a kisebb, de napelemes sz@rokat nézegettem. Valakinek van tapasztalata, véleménye ezekről (4-5 dodó eBay-en)?

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#12) beef válasza Enszuke (#8) üzenetére


beef
őstag

Igen, nekem is van pár Ultrafire-m 3600mAh felirattal.
Én 2600 körüli értékre tippeltem a leadott teljesítménye alapján. Viszont nemrég már a forgalmazó oldalán is úgy hirdetik, hogy 2600mAh a valós.
Így van ez, a kínaiak bármilyen nagy számot ráírnak, az nem kerül semmibe :)

(#13) klambi


klambi
addikt

2 éve használok én is külső aksit töltésre (kaptam hozzá vagy 8 féle fejet alamához, mili, mikro usb, samuhoz, minden telefonhoz..), a telefont 3x is fel tudom tölteni vele! Nekem 5000mAh-s van kb 5-10e között bármilyet tudtok venni
powerbank néven futnak ebay, de még itthon is!
kép

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#14) Lenry


Lenry
félisten

sokat segített volna, ha ezt a cikket nyaralás előtt olvasom :D

de köszi, komolyan fontolóra vettem a cucc beszerzését :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) vamzi válasza pulutodurumo (#11) üzenetére


vamzi
őstag

Nekem van, inkább csak bohóckodni jó vele. Főleg ebben az árkategóriában.

(#16) c0nn0r


c0nn0r
tag

Szia!
A powerbankhoz adnak vmi töltő adaptert? Vagy gépről kell tölteni? Bár azért úgy kellene egy hét neki gondolom :)
Ja és várjuk, hogy mennyi idő alatt tölt fel.

(#17) simonzé válasza c0nn0r (#16) üzenetére


simonzé
addikt

Írtam hogy mennyi idő alatt tölt fel. Nagyjából 24 óra.

I don't fit in. I fit out.

(#18) gabe_


gabe_
őstag

Jó cikk, jó cucc! :R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#19) razorbenke92

A kapacitások azért is megtévesztőek, mert maga a cella 3,7V feszültséggel bír, a töltés pedig elvben 5V-ra van kalkulálva. A feszkülönbséget a töltőelektronika biztosan kiakrobatikázza a töltés során, viszont a tárolt energia nem nő meg.

A mAh kapacitás megszorozva a feszültséggel = a tárolt energia mWh-ban.
3,7V*4000mAh=14800mWh
ami 5V-ra visszavezetve
2960 mAh már csak.

Így a fent szóló kolléga nagyon jól saccolt a 2600 körüli kapacitással a töltőjére.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#20) Peet


Peet
senior tag

Itt már valaki árulja is: [link]

A márka pedig: Everyday Basics

[ Szerkesztve ]

(#21) simonzé válasza Peet (#20) üzenetére


simonzé
addikt

Meg még vagy 40 másik.

I don't fit in. I fit out.

(#22) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

.....Esetleg veszek egy samsung S5610 és bírja az akksi 2 hétig úgy, hogy napi szinten használom és csak beszélek és beszélek, na meg zenét hallgatom, fényképezek stb. Persze nekem buta telefonom van de amire kell tökéletes :). Jó a cikk és félre ne értsd de örülök neki, ha nem vagyok kapcsolatba a világhálóval pedig informatikusként dolgozok. Kövezzetek meg de nem vágyok okostelefonra pontosan azért amiről a cikked is szól. Legyen nálam többakksi, és töltő. Áhhh :).

Amúgy nagon jó cikk, pláne a kezdeti idézet :)!

(#23) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Tényleg jó cucc, bár a ráírt kapacitás szerintem vicc, mert én az 50.000 mAh-es változatot használom, 36 dollárért rendeltem, iPhone 4S-t 9-10x tudom vele 0-ról 100-ra tölteni. Ez csak ~ 13.000 mAh, de nekem így is nagyon megérte.

(#24) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Én ezzel az 50 000-es változattal szemezgetek. Csak kell hozzá egy fasza töltő is, ami fel is tölti normális tempóban... Mondjuk fél nap alatt.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#25) zoli03


zoli03
őstag

"2200 mAh-tól indul (kb. itt ér véget a ceruzaakksik kapacitása), és akár 5500 mAh-s is lehet."

Inkább azt mondanám, hogy kb 500mAh-tól indulnak, és a legnagyobb kapacitású, amit ismerek, az 3400mAh (Panasonic NCR18650B). Például a cikkben szereplő UltraFire szerintem kb a ráírt kapacitás harmadát tudhatja.

(#26) beefjeez


beefjeez
senior tag

Szerintem helytelen a cím, ugyanis nem a telefonbírja addig, hanem a külön akksi.

(#27) sanykaraj


sanykaraj
csendes tag

Nekem ipari Samsung celáim vannak 18650- ben. Csak alá támasztani tudom hogy nagyon jok.

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#28) ztoldy


ztoldy
senior tag

A Yoobao magic cube is jó, különböző méretekben kapható.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#29) daenerys


daenerys
tag

Csatlakozom a gratulálókhoz! Nagyon jó írás lett!

Ilyen cikket akartam írni én is, de jobb, hogy nem tettem, mert ez sokkal jobb lett, mint az enyém lett volna!

Moderálva

[ Módosította: #40993792 ]

(#30) daenerys válasza Plasticbomb (#24) üzenetére


daenerys
tag

Sztem ha Kínából jön, akkor jó, ha a felét tudja... (bár lehet, jobban is jársz, alul meglátod).

Egyébként én is onnan rendeltem a sajátomat, amit megöltem, mivel rátettem egy gyorstöltőre (2A-es), és felrobbant benne a cella.

Vigyázni kell, mire rakod fel, mert ezeknek ilyen 800 mAh a maximum tölthetősége. Ennek, amit linkeltél, csak 1A az inputja... ezt soha nem töltöd fel kb. ha annyi a kapacitása. 50 órát tartod majd töltőn?

[ Szerkesztve ]

(#31) GIJoe válasza daenerys (#30) üzenetére


GIJoe
addikt

Sztem ha Kínából jön, akkor jó, ha a felét tudja... :DD

Ami nem kínai az hamisítvány, honnan jönne máshonnan amúgy?
El tudod képzelni, hogy 500-600E Ftis minimálbérét mennyit kell eladni?

(#32) daenerys válasza GIJoe (#31) üzenetére


daenerys
tag

Utángyártott akkukra is tücsköt-bogarat ráírnak, aztán sehol sincs az eredeti akku kapacitásához képest, amit a kínai, noname márkák tudnak. Például BlackBerry gyári akku és BlackBerry utángyártott akkunál nagy különség van, fél nap is simán! Pedig ugyanaz van ráírva, elviekben ugyanolyan kapacitású, de aztán persze mégsem nyújtja a gyakorlatban, amire elméletileg képes.

50.000 mAh-t nem is biztos, hogy fel tudsz ebből használni, amint mások már előttem elmagyarázták ezt ebben a topicban. Nem velem kell ezeket a technikai kérdéseket megvitatni, hiszen van itt egy csomó okos és erős Férfi, akik meg tudnak győzni az igazukról, amellyel jómagam is egyetértek :D

(#33) billgateska


billgateska
csendes tag

Én a következő dolgot fűzném hozzá ehhez a powerbankhoz! Kb 2-3 hónapja gondolkodtam egy ilyenen, mert nagyon elnyerte a tetszésemet és én is, mint mindenki más töltési problémákkal rendelkezik. Az általam megrendelt pont ugyanilyen powerbank olyan csalódást okozott, hogy elmondani nem tudom. Én 26$-ért vettem szintén az Ebay-en és 20000 mAh-t írtak rá. Megérkezése után fel is töltöttem, az is fura volt számomra, hogy röpke 3 óra alatt feltöltötte a powerbankot! Igaz, hogy egyszerre két telefont tudott tölteni, de a 2.1-es ágon a tabletem (Samsung Galaxy Tab 10.1) meg sem nyikkant! A 2000 mAh-s aksit másfélszer tudtam feltölteni vele. Ezt többször is kipróbáltam, majd írtam az eladónak, aki azt mondta, hogy hát ezek ilyenek, kis levelezgetés után vissza utalt 20$-t kárpótlásként. A powerbankot meg elajándékoztam, az egyetlen használható dolog a mindent telefon töltésére alkalmas usb többcsatlakozós fejegység. Egy másik eladót kiszemelve, szintén hasonló kategória (20000 mAh) megkérdeztem, hogy már egyszer pórul jártam, megvehetem-e ezt, tudja-e a valós teljesítményt. Természetesen nemleges választ kaptam rá, így le is tettem erről a dologról. Ezek szerint neked szerencséd van a powerbankoddal, de sajnos én konkrétan így jártam ezzel. Ez olyan kb, mint az asztali hangszórók, amire rá van írva, hogy 2000W PMPO, de valósan 5-öt sem tud leadni!

(#35) simonzé válasza billgateska (#33) üzenetére


simonzé
addikt

Erre mit mondjak... Peched volt. Korábban megadtam a linket, azt ahonnan az enyém is származik.
Több szerencsét legközelebb!

I don't fit in. I fit out.

(#36) Ace owner


Ace owner
addikt

Nem szeretnéd limitált mennyiségben forgalmazni ezt a 20k-s cuccot? Többiben nem bízok nagyon, ebayról rendelni nem tudok, mondjuk 5k/db áron simán eladhatnád és talán keresnél is rajta kicsit. Vennék egyet, de félek hogy rosszat veszek..

Galaxy Fold 4

(#37) cryingdr4g0n válasza billgateska (#33) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Dobálóznak kínában a mAh-val, ráírják, amit csak a papír meg a nyomdafesték elbír, de amikor egy valóban közel 7000 mAh-s akkuval kerül szembe egy ilyen eszköz, mint amilyen a Galaxy Tab 10.1-ben van, akkor persze hogy meg se bír nyikkanni. Azt feltölteni még a saját töltőjével is egy örökkévalóság, tudom, mert nekem is van egy :D

• Flies around shit - bees around honey •

(#38) daenerys válasza cryingdr4g0n (#37) üzenetére


daenerys
tag

Ez nem teljesen igaz, mert a Galaxy Tab 10.1-et is töltötte a 2600 mAh-s töltő, ami 800 mAh-val tölt maximum. Persze nem bírta feltölteni, de emlékszem, hogy dobott bele némi dzsúzt. Ha még egy utolsó mailt el akar valaki küldeni, arra simán jó, de csodákat ne várjunk (technikai fórum létünkre sok "faith healer" van itt :D de pont azért, mert mindennel átvernek minket úton-útfélen a teleshoptól kezdve a parkolójegyig - nem jutott jobb példa eszembe hirtelen :D).

(#39) Jeanne d'Arc

Pont a napokban néztem egy ilyen dizájnos szerkezetet. Jó lett a cikk! :)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#40) zoli03 válasza daenerys (#38) üzenetére


zoli03
őstag

A mAh az a kapacitás, egy töltő olyat nem tud, az az akkumulátorra vonatkozik. A mA az meg az áramerősség, amennyit a töltő le tud adni.

(#41) simonzé válasza cryingdr4g0n (#37) üzenetére


simonzé
addikt

Tapasztalatod is van a powerbankokkal, vagy ez csak feltételezés?

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#42) daenerys válasza zoli03 (#40) üzenetére


daenerys
tag

Bocs, akkor javítom: 800 mA-rel tölt az akkumulátor, amelynek a kapacitása 2600 mAh. Szerintem elég sokszor fogalmaztam jól is :D Pl. amikor írtam, hogy a 2 A-os töltőre ne tegyetek ilyet, mert felrobban a cella...

(#43) cryingdr4g0n válasza simonzé (#41) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Hogy lenne tapasztalatom? Én arról vagyok híres, hogy csak beszélek a levegőbe. :DDD

• Flies around shit - bees around honey •

(#44) simonzé válasza cryingdr4g0n (#43) üzenetére


simonzé
addikt

A Sero7 akksija 4000 mAh-s, a SGS2-é 1650-es. A kettőt egyszerre feltöltötte teljes terhelés alatt, és közben még csak nem is melegedett.
Nem tudom miről vagy híres, de ha alaptalanul mondtad, azt trollkodásnak hívják. Sehol nem írtam hogy ilyet kell venni. Én csak ajánlom, mert tapasztaltam hogy jó.
Egyébként pedig No offense, meg Peace, meg hasonlók

I don't fit in. I fit out.

(#45) cryingdr4g0n válasza simonzé (#44) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Én sem írtam sehol, hogy az általad kipróbált konkrét darab nem tudja, amit tud.
Úgyhogy arra a példányra nem mondtam semmit se alaptalanul, se alappal :)
A Galaxy tabos fórumtárs felvetésére reflektáltam.
A béke, az alap! :R

[ Szerkesztve ]

• Flies around shit - bees around honey •

(#46) Sanraith


Sanraith
aktív tag

Nem volt szükségem eddig ilyenre, de annyi embernél láttam már, hogy mindjárt rendelek egyet... :D

(#47) daenerys válasza Sanraith (#46) üzenetére


daenerys
tag

Jól teszed! Nem mellesleg így az eszközöd értékállóbb lesz, mert az akkumulátor drága dolog, és így karbantarthatod, ha akkor töltöd, amikor szükség van rá (és nem amikor áramközelben vagy). Neked BB Torch mellé volt ilyenem, és elégedetten tapasztaltam, hogy az akkuja újszerű maradt.

Mindenki! Annyit kiegészítésül hadd írjak ide, hogy ne csináljatok olyat, hogy töltitek a hordozható akkut, és töltitek közben arról a telefonotokat. Én csináltam ilyet is a sajátommal, amit felrobbantottam, valószínűleg az sem tett túl jót neki. :D

Ja és mééééég valamit: nem minden kompatibilis mindennel. Pl. BlackBerryvel nem kompatibilisek tapasztalataim szerint a 4000 mAh alatti töltők.

Kedves simonzé, annyit elárulhatok 3 ilyen töltő tesztelése után, hogy nem trollkodás volt, amit írtak: sajnos vannak olyan tabletok, amelyeket ha tölteni akarunk ilyen hordozható cuccal, akkor kiírják, hogy nem kompatibilis a töltő! :(

[ Szerkesztve ]

(#48) simonzé válasza daenerys (#47) üzenetére


simonzé
addikt

Na látod, ez már hihetően hangzik. :)
Félre ne értsd, nem semmi érdekem sem fűződik ahhoz, hogy védjem ezeket az eszközöket. De ha az alaptalan előítéleteket véleményként tálalják, az szerintem félrevezető.

I don't fit in. I fit out.

(#49) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Az enyém 1 hete érkezett meg. Mondjuk az "12ezer" mAh-s. Ezek még a WC deszkára is ráírnak olyan értékeket hogy az agyad eldobod. Kedvencemim ezek az aksik: 4db 3000mAh órás cella párszázé. Persze, vezeték nélküli egérbe jók, de már a digi gépem max egy percet bír velük.

Visszatérve az én bankomra, eddig kellemesen csalódtam. Feltöltötte 2x az GT540-emet, a 7"-os tabletemet is etettem egy darabig vele és 2x kapott az mp3 lejátszó is, most van már csak egy ledem a "skálán".

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#50) dAnky válasza szponzor (#6) üzenetére


dAnky
aktív tag

Mi az ertelme annak hogy wifis? Ugy is vezetekesen tolti a telefont

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.