Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) razorbenke92 válasza dAnky (#50) üzenetére

A wireless nem egyenlő a wifivel. A wireless konkrétan vezeték nélküliséget jelent valami előtt. A QI egy vezeték nélküli indukciós töltési szabvány, aminek lényege pont az, hogy vezeték nélkül tölt.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#52) sanykaraj válasza daenerys (#42) üzenetére


sanykaraj
csendes tag

A mai nem kinai cellák azért el vannak látva bizonyos védelmi Rendszerekell, én kinoztam párat, csak 2 robbant, jellemzően csak kifújtak.

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#53) Polemius válasza Dr. Romano (#49) üzenetére


Polemius
aktív tag

Adsz egy linket, pontosan milyet és mennyiért vettél? :)

(#54) Dr. Romano válasza Polemius (#53) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Persze, innen rendeltem. Kicsit drágább mint az átlag, de ez megbízható webshop. Azonban e-bay-en kifoghatod olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#55) Polemius válasza Dr. Romano (#54) üzenetére


Polemius
aktív tag

Köszi!

(#57) daenerys válasza Dr. Romano (#49) üzenetére


daenerys
tag

Az 1 led azzal én mindig úgy jártam megboldogult töltőmön, hogy az már csak dísznek volt. 3 led volt rajta, sokáig 3 égett, aztán 2-vel döcögött, az 1 led az meg ilyen instant halál volt. :D Kicsit oldschool nokiásan ment a dolog, de az 5000 mAh-s volt :D

(#58) jerry311


jerry311
nagyúr

A cim eleg Blikkesre sikeredett, ha igy nezzuk az en telefonom 3 honapja nem volt tolton, csak dokkoloban, de az nem tolto. :U
Meg biztos bennem van a hiba, de nem latom, hogy egy hosszabb utazason kivul mikor lenne barmi haszna. Mondjuk nalam ott se lenne, mert a Kindle elmegz heteking...

(#59) daenerys válasza Enszuke (#56) üzenetére


daenerys
tag

Á, ott mindenhová kimoderálásra nem szoruló, pozitív dolgokat szoktak írni, mert akkor kapnak levásárolható pontot :D (általában a termékek mennyiségével vezetnek félre, itt meg a mAh-val :D)

Milyen akkukapacitású dolgok lettek töltve amúgy a 12 ezres kicsikével?

(#61) daenerys válasza jerry311 (#58) üzenetére


daenerys
tag

Telefon akkumulátorának az életciklusát lehet vele jól karbantartani: ha nem 15% alatt teszed töltőre a telefont, akkor hamarabb tönkremegy. Illetve nekem régi telefon rossz akkuja mellett a telefon használható maradt a mindennapi életben, amíg nem tudtam váltani (Motorola MPX200).

(#63) Lambach válasza Sanyi.mTs (#1) üzenetére


Lambach
tag

Ha hiszitek ha nem, nekem egy pont ugyanilyenem van. Papíron persze 20000 mAh de a valóságban a negyedét sem tudja. A 4050 mAh-s akkuval felvértezett Huawei Ascend Mate-m, melyet csak 2A-ral lehet érdemben tölteni, max a feléig tudja felnyomni, pedig elvileg veszteségekkel számolva is legalább 2-3x fel kellene rántania. Tagadhatatlan, hogy gyorsan tölt, de nincs ereje.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#64) daenerys válasza Enszuke (#62) üzenetére


daenerys
tag

Igen, képzeld, látom, hogy tele van 4-5 csillagokkal, és mellette fikázzák... :D

Csakis dinodirect.com-ról rendeltem elektromos kütyüt, mert a dx ezekben megbízhatatlanabb. Tokok meg egyéb kiegészítők, kábelek terén jó a dx is.

[ Szerkesztve ]

(#65) jerry311 válasza daenerys (#61) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na, pont az akku rovidebb ido alatti elhalalozasa, ami legkevesbe erdekel. Mondjuk ugy, hogy mire megdoglik az akku, addigra ugyis masik telefonom van. Meg akkor is ha 2 eves csereperiodussal szamolok.

Kalandor
Erdekes is lenne ha a zene farasztana a szemed. :P
Egermozi meg kosz nem. :N

(#66) daenerys válasza jerry311 (#65) üzenetére


daenerys
tag

Bocs, hogy válaszoltam a kérdésedre, legközelebb inkább figyelmen kívül hagylak. :(((

[ Szerkesztve ]

(#67) sutszi


sutszi
veterán

. hogy visszataláljak...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#69) Dr. Romano válasza Enszuke (#56) üzenetére


Dr. Romano
veterán

És a fű is zöld meg a nap is süt. Kb ennyire alap, nyilvánvaló dolgot írtál ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#70) daenerys válasza Enszuke (#68) üzenetére


daenerys
tag

Lehet, hogy nem olyan olcsó ez ennyiért, mert ahogy Te is mondtad, ezekhez csak a ház jár, elemet nem adnak bele... "Battery: 18650 Li-ion battery(not included)"

Mondjuk legalább azt teszel bele, amit akarsz :DD

(tipikus kínai trükközés azzal, hogy mit adnak, és mit nem adnak a termékhez - már mondtam korábban, hogy valahogy megtalálják a módját, hogy kiszúrjanak a vevővel, és mégse annyit adjanak olcsón, amennyit a vevő elvár)

[ Szerkesztve ]

(#71) dAnky válasza razorbenke92 (#51) üzenetére


dAnky
aktív tag

és akkor ez tényleg vezeték nélkül tölti a telefonokat? nem kell a telóba is valami vevő?

(#72) szponzor válasza dAnky (#71) üzenetére


szponzor
senior tag

QI kompatibilitás kell a telefonba, de az új telefonok egy része már tudja, pl. Nexus 4.

(#73) dAnky válasza szponzor (#72) üzenetére


dAnky
aktív tag

aha értem. köszi

(#74) zsirfecske


zsirfecske
addikt

jó cucc ez de 17 dollárért én nem merném éjszakára bedugva hagyni töltéshez. tudom minden made in china, de azért egy bevizsgált drágább termékre jobban bízom a család/lakás épségét (tűzpara).

nomeg a cipelés, nálam pont akkor nem lenne mikor kell (van napelemes arctic töltőm, amiből évek óta csak az usb átalakítót használom pedig az apró cucc nem 230 g).

szóval részemről inkább egy moto razr (hd) maxx behozva usából és kevesebb kockulás utazás közben :)

(#75) ivana


ivana
Ármester

Veszek egy plusz akksit a Galaxy S II-höz. Ez 4-5k-s összegért cserébe

Telefon aksit nem valami magyar boltból kell venni... Érdekesség képpen az első találat az ebay-en.

(#76) dragonfx válasza Sanyi.mTs (#1) üzenetére


dragonfx
veterán

honnan rendelted melyik tipust csatlakozom én is kérek linket. ;)

amugy a memoria effektus simán előjön li ion akksinál is.ha nem normálisan 3 oráig egyfolytában hazsnálat nélkültöltöd.hirtelen leugrik fél ora alatt 20% meg ilyenek.
emlékszem régu szép idők x10 mini pro chat mod ;] ...alul volt atöltőcsati.töltő rádug és folyamatos chat.valszeg a telonak az androidnak és akksinak jot tett. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#77) dragonfx válasza szponzor (#6) üzenetére


dragonfx
veterán

bluetothon keresztül lehet egy telo akssiját tölteni.a billentyűzet sejtettem van.és akkor ez aküön akksijárol megy a bill.és a blue.n kersztül teon irja a szöveget?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#78) dragonfx


dragonfx
veterán

kicsit off de a témához kapcsolodik.töltés.
olyat szeretnék amivel mp3 player, telo, tab és fényképező is tölthető.de napelemes.valaki hazsnál ilyet.konkrét tipus és tapasztalatok érdekelnének. mit kell néz ilyenkor ha ilyet veszek?hogy hámy mh.s akksi van benne és hány voltot tölt vagy mit?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#79) Blinti


Blinti
csendes tag

Nekem csak annyi megjegyzésem lenne, hogy a retikülös ismerősöd valószínűleg továbbra sem elégedett, hiszen ha a pót-akksi túl nagy volt, akkor mit szóljon ehhez? :) másrészt a cikk címe "bő egy hétig bírja" sem reális, hiszen nem bírja, csak másképp töltöd :)
Kicsit sok a körítés egy amúgy általad tesztelt és jól használható kütyühöz, de gondolom ilyen a stílusod :) A teleshopos faszi büszke lenne ;) (no offense) :R

(#80) big-J


big-J
őstag

Töltés közbeni érintési hibák klasszikusan földelési gondot jeleznek.

(#81) jerry311


jerry311
nagyúr

bluetothon keresztül lehet egy telo akssiját tölteni.
Mióta? :F Taníts mester! :DDD

BT bill: nagyon kellemesen használható (már amelyik kényelmes).

Napelemeshez: a Lítiumos akkuk nem szeretik a meleget. (meg amúgy a többi se nagyon) Egy napelemes töltő meg pont fekete és kint van a napon, nem jósolnék nekik hosszú élettartamot. Persze 1 évet esélyes, hogy kibírnak. Tölteni meg kb. bármit lehet vele, ami tölthető USB-n. Igaz, csak akkor működik, ha elég erős a fény, különben nem lesz elég se a feszültség se az áramerősség.

big-J
Öööö, de hát a töltő nem földelt, hanem kettős szigetelésű. Ennélfogva nem is szabad földelni.

[ Szerkesztve ]

(#82) Kiskokó


Kiskokó
veterán

ÉRdekessg képpen hogy van ilyen is ne a gagyi kinai szarokat rendelgessétek.
[link]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#83) dragonfx válasza jerry311 (#81) üzenetére


dragonfx
veterán

a napelemes más fénytől is tölt rendesen nem?
vagy közvetetten tölt?egy akksit tölt fle és arrol töltödik a cucc usb.n?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#84) szponzor válasza dragonfx (#77) üzenetére


szponzor
senior tag

Kicsit nehezen tudtam értelmezni, amit írtál, de természetesen nem lehet tölteni bluetooth-on keresztül semmit. Ez egy billentyűzetes powerbank. Bluetooth-on kapcsolódva lehet billentyűként használni a powerbankot, ha pedig rákötöd USB-vel az eszközre, akkor tölti azt.

(#85) dragonfx válasza szponzor (#84) üzenetére


dragonfx
veterán

ahah szoval 2in1.értem.a blue csak a key jel megy át és usb.n tölti?
tabbal párositva gyakorlatilag egy noteboook. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#86) jerry311 válasza dragonfx (#83) üzenetére


jerry311
nagyúr

A napelem (vagy hivatalosabb nevén a fotóvillamos elem) (nagyjából) bármilyen fényt képes felhasználni, a hatásfok már egy másik kérdés.
Attól függ milyet veszel, van akkumulátorral és nélküle is. Van ami csak a saját akkuját tudja tölteni napelemről, van amelyik a csatlakoztatott eszközt is.

(#87) big-J válasza jerry311 (#81) üzenetére


big-J
őstag

Hát ja, nem szabadna csinálnia, de ez kínai gánymunka...

[ Szerkesztve ]

(#88) dragonfx válasza jerry311 (#86) üzenetére


dragonfx
veterán

és gondlom az a jobb ha egyből az egységet tölti és nem az akksit és ugy nem?
mennyivel lassab mint egy rendes hálozati töltő avgy mint egy usb.s a gépről?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#89) simonzé válasza zsirfecske (#74) üzenetére


simonzé
addikt

Igen, így is lehet nézni. Én is aggódtam egy sort az első töltés előtt, de miután tölteni kezdtem, rendszeresen ellenőriztem a tenyeremmel a melegedést. Még csak nem is langyosodott. Szóval a para megszűnt, pláne hogy csempén töltöttem - "Jobb félni mint megint enni..."

(#75) ivana - rendeltél te már olcsó akkut az ebayről? Én már igen. Nokiához, meg MotoDefy-hoz is. Hát az ócókínai akkuval nem bírt egy napot sem a telefon. Szóval olyat köszi, de nem. Hármat sem egy áráért.

(#78) dragonfx - A napelemes töltőket nem próbáltam, de ha egy telefon a hagyományos töltővel 500mAh-val töltve 3-4 óra alatt töltődik fel, a napelem papíron 250 mAh-jával vajon hány napsütéses óra kell neki ugyanehhez? És az akksi szeretni fogja a fény intenzitásától függően változó töltőáramot? Csak kérdezem, tényleg nem tudom. Meghagyom másnak a próbálkozást. :)

(#79) Blinti - retikül téma - ki is emeltem, hogy a vázolt problémák többségére van megoldás.
A körítésről meg annyit, hogy szerintem egy 30 soros írást nem lehet tesztnek nevezni. Ezért lett ennyi.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#90) dragonfx válasza simonzé (#89) üzenetére


dragonfx
veterán

én nem értek ehhez csakkérdeztem akkor nemjo ötlet. ahgy ez a powerbankos is foghijaskiisé.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#91) Nigér válasza Kiskokó (#82) üzenetére


Nigér
őstag

1750 mAh...
Eléggé karcsú, még HA annyit is tud, akkor is csak 1x lehet feltölteni vele egy átlagos telót, egy tablethez pl. ez már nem elegendő.

(#92) gaben1117


gaben1117
senior tag

Nekem egy olyan lenne a tökéletes, ami elfér a zsebemben, és nem kell hozzá külön USB kábel, hanem el van rejtve benne. Elég nekem ha 1-2x csutkára tudja tölteni az S2 -met.

Valami ilyesmire gondolok, csak megfizethető áron.

(#93) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Köszönjük ezt a tesztet!
Lenne egy kérdésem.
Vmikor egy iphone telefonhoz használtam nilyen hasonló nem gyári napelemes töltő.Jó volt.Viszont teljes feltöltődés után kb. fele annyi ideig bírta a telefon mintha hálózatról töltöttem volna.Vmint pár hét használat után hálózatról feltöltve sem bírta már annyi ideig mint a napelemes töltések előtt.
A samsung telefonban nem számít ha kárt tesz,mert hát csak egy android rendszer van benne,de egy Iphone-nal mi lenne a helyzet szerinted?
Ez nem tenné tönkre az akksiját x feltöltés után?

(#94) Huma válasza Elims (#93) üzenetére


Huma
addikt

"A samsung telefonban nem számít ha kárt tesz,mert hát csak egy android rendszer van benne,de egy Iphone-nal mi lenne a helyzet szerinted?" :D

Egy powerbankos+napelemes töltő engem is érdekelne. Elég gáz, hogy fél napig sem bírja egy okos telefon. Nemsokára megyek túrázni és jó lenne ha kb 20 órán keresztül tudnám használni a GPS-t.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#95) Plasticbomb válasza Elims (#93) üzenetére


Plasticbomb
addikt

"A samsung telefonban nem számít ha kárt tesz,mert hát csak egy android rendszer van benne,de egy Iphone-nal mi lenne a helyzet szerinted?"

Ne vedd sértésnek, de ez elég tajparaszt leszólása az androidos készülékeknek.. Ugyan annyit érnek, mint az almás vackok.

No, mióta írtam, csak most olvastam végig a témát.
Akkor gyakorlatilag úgy néz ki a dolog, hoyg:
ad1; kell egy töltő, amit ezt is fel tudja tölteni normálisan, meg az SII-ben sem tesz semmi kárt, rendesen tölti.
ad2; kell egy fasza kábel, aminek a vége nem lötyög az SII aljzatában.
ad3; kell egy baromi nagy powerbank, aminek a tényleges képességei is megvannak ahhoz, hogy az SIIvel esetenként 20 órán át is lehessen fotózni, videózni, filmet nézni stb. (Mikor párommal elmegyünk pl medveszurdokba, akkor én ezzel fotózok, utálok sok eszközt hordani magamnál, mikor van egy kb 5 célra megfelelő készülékem. úgysem 26 trillió pixelben fotózok, annyira nem vagyok profi, amit az SII tud, nekem elég. És van olyan, amikor órákat utazol a pároddal valahova, na akkor azért nem lehet végig csak beszélgetni, olvasni, és aludni sem igazán kényelmes...)

megoldások:
ad1re.. kell taláni jóféle töltőt.Tippek, tapasztalatok?
ad2 venni márkaboltban hozzá illő kábelt. Talán..
ad3 akkor melyik készülék fogja az én igényeimet tűrhető áron megütni?

(#30) daenerys

Miért ne? Elfér otthon, nem minden nap van rá szükség..

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#96) Elims válasza Plasticbomb (#95) üzenetére


Elims
veterán

De sértésnek veszem és azt mondom,soha ne minősíts engem amíg én nem személyeskedem veled. Ne legyek tényleg tuskó..
Az a mondatom még finom volt és nőies.
Azok az almás vackok 100x többet érnek mint a kétpálcás androidok egy csokorban.Mindegy,hogy "sgs2" vagy 3 esetleg 4.Mind egy kutya.

Ha válaszolsz úgy tedd,hogy Ne engem sértegess.

Ha vkinek lenne ötlete az iphone-os kérdésemre -tölthetném vele hosszútávon anélkül,hogy romlana az akksi kapacitása- megköszönném.

(#97) Huma válasza Elims (#96) üzenetére


Huma
addikt

"Azok az almás vackok 100x többet érnek mint a kétpálcás androidok egy csokorban.Mindegy,hogy "sgs2" vagy 3 esetleg 4.Mind egy kutya."

Miért jobb szerinted az alma mint az android? Tényleg kíváncsi vagyok, hogy szerinted mi az a plusz amit az Apple nyújtani tud az androiddal szemben.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#98) Elims válasza Huma (#97) üzenetére


Elims
veterán

A megbízhatóság,a biztonság,a minőség,a kényelem.
Úgy hirtelen ennyi.
De nem szeretném szétoffolni a hsz-okat.
Megvárom még Plasticbombot aztán annyi.
Meg persze a véleményeket,hogy tönkrevágná-e az akssit vagy sem.

(#99) Huma válasza Elims (#98) üzenetére


Huma
addikt

"A megbízhatóság,a biztonság,a minőség,a kényelem."

Az android sincs elmaradva ezekben. De te tudod. Sosem vezet jóra ha valaki elvakultan hisz valamiben.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#100) sutszi válasza Elims (#98) üzenetére


sutszi
veterán

1. Az ok nélküli felsőbbrendűségi érzés már másoknak sem jött be...
2. Az akkumulátor fölött tök mindegy, hogy milyen rendszer ketyeg. Nem attól függ, hogy egy töltő kárt tesz benne vagy sem... ha hibás cuccot kötsz rá akkor az nem fog válogatni, hogy apple vagy android van a drót túlsó végén.

Jó példa erre a nemrég hirdetett Apple akció ahol számos utángyártott töltőt cseréltek gyárira, mert nyírták a készülékeket.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.