Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmmb80


mmmb80
tag

Normális ár kéne ahoz, hogy befusson, 100 ezret nem fizet egy óráért a legtöbb ember

(#2) C$abi


C$abi
aktív tag

Újabb okosóragyártó...
Már kicsit így is sokan vannak, a CES és pár Mobilaréna teszt alapján. Nem kellene okosóra ha van egy emberi méretű (4-4,5 inches) telefonod.

[ Szerkesztve ]

(#3) SexyDaniel


SexyDaniel
tag

A legfontosabb.
Mindennel használható lesz??? Vagy újabb Samsung utánzás.

(#4) mrlujoak válasza C$abi (#2) üzenetére


mrlujoak
veterán

...cáfolhatom?!

4,3" és van...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5) halkow


halkow
őstag

10-20 ezerért csínáljanak és mindennel menjen amin van bluetooth

Alcatel onetouch idol2s the king

(#6) pit stop válasza mmmb80 (#1) üzenetére


pit stop
addikt

Az átlag okosóra nem ennyibe kerül :U

Kíváncsi leszek mit hoznak ki.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#7) HuMarc


HuMarc
addikt

Valaki ismer életképes okosóra-koncepciót? Mármint olyat, ami nem hatalmas visszalépés a telefonhoz képest, ami amúgy is szükséges ahhoz, hogy viszonylag normálisan ki lehessen használni az órát.

mmmb80 (#1): Ööö, tényleg? Én sok embert ismerek, aki többet is kiadna, mint 100 000 Ft. Persze azok nem ilyen órák, mint pl. a Galaxy Gear, vagy a Sony Smartwatch, hanem pl. egy Tissot.

[ Szerkesztve ]

(#8) kcsa válasza mrlujoak (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Esetedben nyilvánvaló hogy van, hiszen a Sony gyárt, akkor neked kell. Bocs, ha fáj az igazság ;)

(#9) SexyDaniel válasza halkow (#5) üzenetére


SexyDaniel
tag

Ennyi kéne!!" De még nincs olyan okosóra!!!

(#10) cairojack válasza HuMarc (#7) üzenetére


cairojack
aktív tag

Aha, csak egy Tissot 30 év múlva is óra lesz, míg egy ilyen cucc a 2-t nem biztos, hogy megéli. Ha másért nem, mert elavul...

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#11) halkow válasza SexyDaniel (#9) üzenetére


halkow
őstag

majd lesz ha elég sokk lesz belöle

Alcatel onetouch idol2s the king

(#12) Benzoldog


Benzoldog
tag

Nem tudom miért erőltetik ennyire az "okosórákat"...

(#13) #56573440 válasza Benzoldog (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

mert kell a profit, kell a növekedés, minden évben a jósolt bevételeket túlszárnyalni, etc? mert csak. nem fog már sokáig menni a telefonos biznic, mostmár szép lassan 10"-on is lehet kapni "telefont" van már benne 4-8 mag, még lehet mondjuk még egy két lépcsőben megnövelt felbontás, aztán egy 16-32 magos konstrukció de itt ki is fújt, és azokat se nagyon kapkodják majd ahogy elnézem.
kell valami ami divat, ami trendi, ami geek, mert a legtöbb embernek az. aztán hogy egy kis csoportnak valós igényeit elégíti ki az dicséretes btw.

(#14) XmoD


XmoD
aktív tag

szvsz meg egy haszontalan kutyu :(

(#15) fateless válasza HuMarc (#7) üzenetére


fateless
veterán

Nos, nekem az MBW-150 egy tökéletes okosóra-koncepció volt. Szép készülék, nem egy high-tech-kacat, Fossil óraszerkezet és tokozás, mindemellett nagyon jó volt vezetéskor, mert csak ránéztem, hogy ki az, és eldöntöttem, hogy beszélek-e vele vagy sem (én az az ember vagyok, aki nem vesz fel mindenféle hívást, ha nem alkalmas az idő), illetve amikor találkozóim voltak vagy épp lelkigondozást tartottam (lelkészként és mentálhigiénés szakemberként ebből is van sok) jó volt azonnal tudni, hogy ki az, mert ilyenkor fontos volt a figyelem megtartása, de minimális számú embernél felvettem, ha tudtam, hogy olyan ügyről van szó.
Egy nyakigláb kijelző Samsung okosórát egyszerűen nem vennék fel, mert
- távolról sem elegáns (hiába reklámozzák így)
- nagy
- ha hívnak, azt mindenki látja
- nem használható még mindig a Dual SIM-es készülékekkel.

Ha megint lenne MBW-150 csak nem olyan vacak kijelzővel, hanem tartóssal, tuti vennék egyet

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#16) alevan


alevan
őstag

Okosóra, de kinek? De azé tolják az emberek torkán...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#17) C$abi válasza mrlujoak (#4) üzenetére


C$abi
aktív tag

Akkor érthetőbben:
4 inch és 4,5 inch közötti méret az ideális az emberek számára a fórumozók alapján. De attól még vannak kivételek...

[ Szerkesztve ]

(#18) mrlujoak válasza C$abi (#17) üzenetére


mrlujoak
veterán

Akkor mégérthetőbben:

"Nem kellene okosóra ha van egy emberi méretű (4-4,5 inches) telefonod."

4-4,5 inches mobilom van (kettő, mindkettő 4,3") és mégis kell okosóra. NEKEM.

Saját példámmal cáfoltam az állításod/feltevésed. Először poénosan, most már kevésbé... :U

(#8) kcsa:

Hihi... Lásd, táblám - nem is egy - gyártóidegen. Egyébként meg mindenki azt gondol, amit akar.
Ettől függetlenül a másik mobilomhoz egy Casioval kokettáltam, de sajnos nem támogatja a modellem (jelen infók alapján)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#19) a.sebi


a.sebi
őstag

http://gamekapocs.hu/hir/38505/a_microsoft_megvette_a_gears_of_war_jogokat

Jaaaahj mit nem adnék egy jó gears of warért...

(#20) C$abi válasza mrlujoak (#18) üzenetére


C$abi
aktív tag

Hát akinek kellenek ezek a vackok csak tessék, nem az én véleményem számit hanem a Useré aki megveszi. Én azon álláspont hive vagyok hogy a telefon már odáig fejlődött hogy az égadta világon bármit meg lehet nézni, akkor minek egy újabb kütyü ami megmutat MAJDNEM mindent amit a telefon csak pixelesebben.
Amit te gondolsz az a te szubjektiv hozzáállásod.

[ Szerkesztve ]

(#21) SexyDaniel válasza alevan (#16) üzenetére


SexyDaniel
tag

Valakinek hasznos dolog az okosóra mint nekem de még nem találtam egy jó okosórát. Attól hogy még neked nem kell.

(#22) alevan válasza SexyDaniel (#21) üzenetére


alevan
őstag

Hidd el, én is vevő lennék egy értelmes okosórára. De mint látod, "ezek" nem képesek alkotni egyet, hanem fognak egy lowend apró SoC-ot, ráb@ssznak egy androidot, tesznek rá egy szíjat és eladják. Ezek nem okosórák. Ezek vackok.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#23) SexyDaniel válasza alevan (#22) üzenetére


SexyDaniel
tag

Nálad a pont. Több éve léteznek az "okosórák" de egy normális nincs köztük,talán az acer csinál egy jót!

(#24) pit stop válasza SexyDaniel (#23) üzenetére


pit stop
addikt

Van akinek hasznos és van akinek nem az. Aki nem tudja kihasználni az ne is vegyen - de akkor emberek 95 %-ától el lehetne venni okostelefonját és valami sokkal alapabbat adni a kezükbe...
Én hasznosnak találom a sajátom és használom is - körülöttem lévők néhai nagy csodálkozásának közepette.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#25) mrlujoak válasza C$abi (#20) üzenetére


mrlujoak
veterán

"Én azon álláspont hive vagyok hogy a telefon már odáig fejlődött hogy az égadta világon bármit meg lehet nézni, akkor minek egy újabb kütyü ami megmutat MAJDNEM mindent amit a telefon csak pixelesebben."

Tény, s való, ez az, amiért van az okosóra.

A felvetésed visszavezetném a kagylómobil korszakra.
Ott is volt a belső, akkoriban nagy, és jó minőségű, fő kijelző, melyet kiegészítettek egy kisebb, butább, sokszor csak fekete-fehér kijelzőkkel.
Miért?
Mert az eseményeket kényelmesen, a mobil kinyitása nélkül :K lehetett követni, vagy tudomásul venni.

Na ma ez az okosóra.
Mivel tapimobilon elég egy nagy, szép kijelző, így az értesítéseket jelző kijelző máshová költözik. Jelen esetben a csuklóra.

Mint ahogy anno a kagyló korszakban is volt olyan modell amin nem volt (csak LED-ek) de volt olyan, hogy a másodlagos kijelző méretével és felbontásával vetekedett, úgy ez az okosóra fronton is visszaköszön.

Van akinek nem kell (mint régen az egykijelzős kagylók), van akinek az alap visszajelzés is elég (pár évvel ezelőtti nemíromleagyártót órái (Fossil volt maga az óra) és valakinek már ez sem, így vesz egy Geart...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#26) C$abi válasza mrlujoak (#25) üzenetére


C$abi
aktív tag

Mindez szép és jó, csak már ennyire ne legyenek az emberek ellustítva, hogy még a saját telefonjukat sem hajlandók elővenni a zsebükből. Ezeken felül az aláírásodból ítélve elkötelezett Sony hívő vagy, ezért nem csak azért vettél egy SmartWatchot, mert nem volt teljes az összkép, vagymert "mindenképpen kell egy olyan mert a telefonom túl nagy és macerás előszedni"?

[ Szerkesztve ]

(#27) SexyDaniel válasza pit stop (#24) üzenetére


SexyDaniel
tag

Nekem is hasznos lenne ha lenne. A környezetemben mindenki akar egy okosórát és tőlem kérdezik hogy mit ajánlok de eddig semmit se tudtam ajánlani. Talán a Sony okosórája volt a jó de abban is voltak hibák. Az emberek vevők lennének egy jó okosórára.

(#28) ted_mosby válasza mmmb80 (#1) üzenetére


ted_mosby
senior tag

De vannak olyanok akik fizetnek csak nem egy szilikon okosóráért hanem egy svájci remekműért :DDD

-------------------------------------------------
Mindenkinek:
Remélem nem szúrják el és egy jó olcsó ám minden igényt kielégítő óra legyen :) Akksi ideje legyen kúl, plusz hasonló az Sony SW-hez és nálam már nyert. Bár én még egykét évig elleszek az Sony SmartWatchommal :)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#29) korcsillio


korcsillio
őstag

Elgondolkoztam én is egy okosóra vásárláson,de le tettem róla,rájöttem hogy nekem fölösleges...
Még ha 10-15.000.- lenne vettem is volna egyet :B

[ Szerkesztve ]

(#30) mrlujoak válasza C$abi (#26) üzenetére


mrlujoak
veterán

...ennek semmi köze, hogy pontosan mi van az aláírásomban. Lásd van Prestigio is... (ok, szar, de ez mellékes).

Én egy termékről karattyolok, és nem egy gyártó modelljéről.

(érdekes, aki szurkálódni akar, ezt nem veszi észre, csak az a fontos, hogy jól odamondjon...)

Nekem a munkámból adódóan jó, hogy van, és nem lustaságból.
Sokszor kell a két kezem egyszerre, és bizony mégis el tudom olvasni az érkező sms-t vagy emailt.
Ekkor eldönthetem, válaszolok/reagálok-e azonnal, vagy elodázom...

Télen, meg egészen jó, hogy látom ki hív, és ha nem alkalmas, elő sem veszem a kabátzsebemből a telefont, mégis el tudom utasítani a hívást.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#31) Narxis válasza mrlujoak (#30) üzenetére


Narxis
nagyúr

Abetyárját! Te ilyen fontos ember vagy? Szerintem akkor inkább vegyél egy személyi titkárt. Neki még van plusz 2 keze is meg 1 feje. Bocs de röhögnöm kell ezeken az érveken attól függetlenül, hogy simán lehet igaz amit írsz. :)

Thanos was right.

(#32) #13110016 válasza mrlujoak (#30) üzenetére


#13110016
törölt tag

Hát engem sem győztél meg.
Lehet akármilyen idő, előveszem a telefont azt megnézem ki hív. Azért ennyire ne legyünk már lusták:D
Pláne, hogy már kesztyűben is lehet kezelni a telefont.

És továbbra is azt mondom, hogy baromi ronda mind, és nem egy felnőtt ember kezére való. Egy férfi egyetlen ékszere az óra, de nem ezek. SZVSZ

(#33) fateless válasza #13110016 (#32) üzenetére


fateless
veterán

Olvasd el, amit írtam, miért volt nagyon praktikus nekem az MBW-150. Magamon kívül sok embert tudok, aki ugyanígy használta mindezt. Amikor pl egy KT ülésen vagyok, nem venné ki magát jól, ha a telefont kipakolnám az asztalra és azt nézném, ha egy bejövő e-mail, sms, hívás van...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#34) Aryes válasza #13110016 (#32) üzenetére


Aryes
nagyúr

Bullshit.
Akármilyen időben természetesen elhiszem, hogy Te előveszed, de az tuti, hogy akkor sose volt még
1. tele mindkét kezed, vagy
2. siettél valahová, és nem értél rá letenni a cuccot, vagy megállni emiatt. Márpedig nem mindenki sétál ám zsebredugott kézzel ráérősen a suli és a kocsma közt. ;)

(#35) #13110016 válasza fateless (#33) üzenetére


#13110016
törölt tag

Mert az jobb, ha az órádat nézegeted... szerintem még zavaróbb, mintha rápillantasz a telefonra, és kinyomod.

aryes - való igaz, olyan még nem volt, hogy mind2 kezem tele, és hívnak. De engem nem kell meggyőzni, ha nektek jó, akkor jó. nincs gond ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#36) fateless válasza #13110016 (#35) üzenetére


fateless
veterán

Majd amikor (ha) leszel ilyen helyeken és helyzetekben, megérted... :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#37) mrlujoak válasza #13110016 (#32) üzenetére


mrlujoak
veterán

...és ki írta, hogy bárkit meg kívánok győzni?!
Csakmert én ugyan nem írtam ilyet.

Egy felvetést cáfoltam meg a SAJÁT tapasztalati tényezőmmel, mert NEKEM (is) van okosórám.

Emellett párhuzamot vontam az anno kagylómobilokon található másodlagos kijelzőkkel.

Ha neked ezek közül az jött le, hogy meg akarlak győzni, akkor nagyon félreérteleztél valamit...

Neked nem kell, másnak meg igen. Emnyi és nem több.

( #31 ) Narxis :

Nana!
hátrébb az agyarakkal!
Nem kellene mást kiröhögni, csakmert általad elképzelhetetlen munkakörben dolgozik.
Azért egyszer majd megnéznélek autófóliázás közben, amikor a 3. kezeddel felveszed a telefont...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#38) raulicio


raulicio
senior tag

Egy normális telefont kellene már inkább gyártaniuk, ami nem 5,7-6' és nem kerül annyiba, mint a Samsung, Sony, HTC, LG aktuális csúcsmodellje, amik ellen elég nehezen tudja felvenni a versenyt.

Pl a cloudmobile annak idején jó is volt meg olcsó is, szóval tudnak ha akarnak...

(#39) HuMarc válasza raulicio (#38) üzenetére


HuMarc
addikt

Moto G? Szerintem megfelel az általad leírtaknak.

(#40) fateless válasza raulicio (#38) üzenetére


fateless
veterán

Van néhány, ha nem is túl sok (jobbak is vannak EU-n kívül, ha jól emlékszem)

Inkább hazai forgalmazó kellene, mert másként nem fog elterjedni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#41) raulicio válasza fateless (#40) üzenetére


raulicio
senior tag

Persze ismerem őket és pont az expansyson követem nyomon a márkát, de vagy csak a sima kínai dual vonalat követik a 6572-vel vagy 6589-el. Pl:S1 Duo: MTK 6589, 1GB/8GB 5,7 HD kijelző, 8 Mpx kamera. Tehát gyakorlatilag egy teljesen sima kínai saját márkás telefon, majd 50% felárral. Ráadásul ez a 2. legjobb mobiljuk és ez is 5.7!!
Alapvetően szeretem az acer márkát és mondom pl a cloudmobile az szinte tökéletesen el volt találva külső-belső és árazás szempontjából is. Anno az acer liquidemet is nagyon szerettem, annak ellenére, hogy akkor rohadt sokat fizettem érte :)

(#39) HuMarc válasza raulicio (#38) üzenetére:

Alapvetően most Dual simesben nyomulok, szóval a Moto G nem jó, meg épp ma jött meg az új telefonom, szóval nem keresek éppen csak mint fent írtam kedvelem a márkát és szívesen vennék tőlük mobilt ha csinálnának jót! :)

[ Szerkesztve ]

(#42) SexyDaniel válasza #13110016 (#32) üzenetére


SexyDaniel
tag

Igen a férfi egyetlen ékszere az óra!! Pont ezért kéne egy jó kinézetű elegáns márkás okosóra ami nem csak hasznos lenne hanem felvágni,csajozni is jó lenne vele.

[ Szerkesztve ]

(#43) fateless válasza raulicio (#41) üzenetére


fateless
veterán

Liquid és Cloudmobile tényleg jók voltak

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Én még mindig azt mondom, hogy az ember vegyen egy vállalható méretű telefont magának és akkor megkíméli magát a plusz költségektől mint például egy okosóra..

Finn the human

(#45) fateless válasza Matada2.3 (#44) üzenetére


fateless
veterán

Teljesen mindegy, mekkora a mobilom, az általam leírtakra az nem ad megoldást... :U

Mellesleg épp nem gigamobilt használok...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#46) Aryes


Aryes
nagyúr

Egy sikeres okosóra receptje szerintem:
A casio g-shock megközelítése szerintem tökéletes! Órának látszó tárgy, több hónapos üzemidővel, gombelemről. Ez kéne legyen az alap minden gyártónál. Kicsit elegánsabb ház kéne, a casio átláthatatlan, katyvaszos kijelzőjét pedig cserélném egy pebble-szerű nagyméretű, informatívabb darabra, amire hosszabb szöveg fér, és custom számlapot lehet rá tenni. Vki csinálja meg és rohanok a boltba érte. :)

(#47) fateless válasza Aryes (#46) üzenetére


fateless
veterán

Egyetértek, annyi különbséggel, hogy a "kicsit elegánsabb" esetén az első szót kicserélném a "sokkal" szóra. Nem tudok olyan helyzetet elképzelni, amikor az a Casio a kezemre illene (persze mindenkinek más a fontos, de azért... nem vagyok kölyök már, no)
Szóval jó külsővel nem mindent tudni akaró okosóra, ami informál (ne fényképezzen, ne lehessen rajta Sudokuzni meg ki tudja mi még, de legyen elegáns és informatív. Pont. (Ezért látom reménytelennek a Galaxy Gear-t)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#48) Aryes válasza fateless (#47) üzenetére


Aryes
nagyúr

De gustibus non est disputandum - ízlésről nem lehet vitatkozni. :)
De ha az elegancia magasabb árral jár, felőlem lehet csúnya is. :DDD

(#49) fateless válasza Aryes (#48) üzenetére


fateless
veterán

Tessék :DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#50) Aryes válasza fateless (#49) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! Na, az ára és a kinézete rendben is volna, csak a többi valahogy nem az igazi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.