Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

:C :W

All→M8

(#2) danih


danih
addikt

Annuális kifakadás. Nem tetszik, hogy egyik "kultúrkörhöz" sem tartozunk? ;]
Hogy mi szánalmas, az pedig a te szubjektív megítélésed. Semmi köze az egésznek a diplomáciához, vagy a nyaláshoz.
Dettó ugyanaz van (lesz), mint tavaly. Akkor is kurvafontos lett hirtelen az Eurovízió, egészen addig, amíg Kati csúfosan el nem bukott (már ami persze a pontozást illeti). Le is lett szarozva az egész. Persze szigorúan csak miután vége lett.

[ Szerkesztve ]

(#3) callmeakos válasza danih (#2) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mért szerinted az pusztán a teljesítmény alapján történt, hogy például a Görögök meg a Ciprusiak egymásnak adták a 12pontot?

De az legalább öröm volt az ürömben, hogy volt a népnek humorérzéke, és jól megszórták pontokkal a ruszkikat :D

All→M8

(#4) danih válasza callmeakos (#3) üzenetére


danih
addikt

Nem a teljesítmény alapján persze - de nem ezt hívjuk diplomáciának. Az teljesen más.
A ruszkik top3-beli helyezését én borítékoltam. A finn-stratégiát választották, okosan :)

(#5) callmeakos válasza danih (#4) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát az a Finn bejelentkező csávó az :D
Mondtam is, ha nem is adnak pontokat, a szerkóért maximális respekt :D :D
És igaza volt az egyik emberkének fészbukon: Legalább nem nekünk kell rendezni. Mert az még égő is lenne. Nem vagyunk mi Azeriek, hogy 8 hónap alatt felhúzzunk egy stadiont.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#6) dabadab


dabadab
titán

Nekem France Gall (Eurovizio, nyolcvanas evek) is megvan a gyoztesek kozul (illetve vele egyutt Serge Gainsbourg).

Megrendezni meg azert rendezik meg, mert a jelek szerint eleg nepszeru.

DRM is theft

(#7) danih válasza callmeakos (#5) üzenetére


danih
addikt

Na igen, nyolc hónap alatt itt max a tervek készülnének el, ám addigra már le is nyúlnának a fél költségvetést, a másik felén pedig alvállalkozók sokaságát alkalmaznának, akik egymást ki nem fizetve tosznának össze az ojjektumot.
A végén 10 misiből összetákolnának valamit a Hajógyári szigeten, oszt lenne jó magyarosch ajrovízió, sörrel, virslivel, részegekkel.

Amúgy hatalmas reklámot csináltak az azeriek maguknak, le a kalappal. Észrevettétek, hogy egy ország dala előtt ezúttal nem az adott országról láthattunk egy kis "mozgó képeslapot", hanem Baku Baku és Azerbajdzsán orrba-szájba?

[ Szerkesztve ]

(#8) callmeakos válasza danih (#7) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

annak viszont hangulata lenne :DDD

All→M8

(#9) bok92


bok92
addikt

Én sem látom semmi értelmét, igaz Szerbia eredményének örülök... :DDD
Egyébként nem bánnám, ha vége lenne az egésznek, mivel hihetetlenül gyenge a mezőny... :U
Na azért a Lordi emlékezetes volt... :DDD

(#10) GabN73


GabN73
addikt

Ez mindent visz....

Őket kéne kivinni, ők még tudnak valamit. Vagy akár egy Rúzsa Magdit...

(#11) callmeakos válasza GabN73 (#10) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

fck yeah :DDD
ezek még keményebbek mint a mostani Tecno nagyik :D

All→M8

(#12) bok92 válasza GabN73 (#10) üzenetére


bok92
addikt

Hát ezek... ááá :DDD :DDD

(#13) callmeakos válasza GabN73 (#10) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

nem tudom eldönteni hogy ez most nő vagy csávó? De erősen az utóbbira hajlok :D
De az szerkó az fenomenális :D
Csillag a fejen, diszkógömb, latex ruci, 200ccm műduda loool :D
És a zene. váh kegyetlen :DDD

All→M8

(#14) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Mivót?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15) dabadab válasza callmeakos (#13) üzenetére


dabadab
titán

Persze, hogy ficko (hogy mondjak magyarul, hogy drag queen?).

DRM is theft

(#16) GabN73 válasza callmeakos (#13) üzenetére


GabN73
addikt

Hát érdekes, de én inkább Csík zenekart hallgatok most. Egy kis pálinka mellé ideális. Majd jön Cohen bácsi, és áttértek whiskyre. :))

(#17) danih válasza GabN73 (#10) üzenetére


danih
addikt

Na igen, érdekes pillanat volt, van háttere is - a humorista száma "lasha tumbai", fonetikusan nagyon hasonlít arra, hogy "russia goodbye". Politikailag érdekes volt a helyzet akkor, és ez a humorista azóta sem talál igazán munkát az oroszoknál :)

Rúzsa Magdi ugye megjárta már az ajrovíziót, a Csík zenekart pedig felesleges kivinni - süket fülekre találna.

(#18) GabN73 válasza danih (#17) üzenetére


GabN73
addikt

Sajna, ez a "dalfesztivál" se arról szól egy ideje amiről kellene :( :(

Rúzsa Magdi. Számomra szebb mintha Máté Péter énekelné. És a legszebb, hogy belőle nem lett "celeb". Korosztályom egyáltalán nem hallgatja (Szerintem, legalább is ismerősök közül), de számomra a világ egyik legjobb előadója. A Csík zenekarral együtt.

(#19) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Utánanéztem hogy mi volt, ennél elakadtam és tovább már nem is nézelődtem...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#20) callmeakos válasza Motion_Blur (#19) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

ők voltak az idei verseny krémje :D

All→M8

(#21) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hm, hát 2007 óta nem sikerült normális mezőnyt összehozni....

az akkorinak legalább a fele jó volt, nem beszélve a 2006-osról, Lordi über.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) Viszlát


Viszlát
addikt

Azért azt ne felejtsük el, hogy egy alapvető objektivitáson túl abszolút szubjektív egy-egy előadó megítélése. Engem pl a hideg kiráz Rúzsa Magditól, kínozni lehetne vele, hiába egyértelmű, hogy felkészült és profin használja a hangját.

Ami javíthatna a helyzeten: minden évben az az érzésem, hogy megnyerni megyünk ki, ehhez próbálunk az éppen aktuális elképzelés szerinti előadót és dalt kiválasztani. Azt most hagyjuk, hogy mik ezek a szempontok, de esetleg lehetne ezt úgy, hogy valamelyik tehetségkutató verseny nyereménye nem egy nyavalyás lakás lenne, hanem mint ahogy például az angol X-factor-ban van, a nyertes a lemezszerződés mellett a királynő előtt szerepelhet, nálunk pedig az lenne a jutalma, hogy a következő évben ő mehet erre az európai fesztiválra.

Talán - hangsúlyozom, hogy csak talán - növelné a nézőkben egy kicsit az objektivitást, hogy ez is benne lenne a pakkban. Talán emelné is egy kicsit az egész tekintélyét egy ilyen tét és talán a nemzetközi megmutatkozás lehetősége előcsalna olyan énekeseket is, akik a mostaniakat sikítva elkerülik.

Aztán persze lehet, hogy csak naiv vagyok és ugyanúgy a nemi szervükkel szavaznának a nézők...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23) Viszlát válasza Viszlát (#22) üzenetére


Viszlát
addikt

Egy-két apróság ami még fontos lehetne:

- akárki is nyer, olyan stílusú dalt írni neki, amiben a legerősebb

- ha már angol nyelvű számot adnak a szájába, akkor tanítsák is meg a nyelvre, vagy legalább annak az egy dalnak a kiejtésére (Rúzsa még elment, de ez a CD ez valami katasztrofális)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24) GabN73 válasza Viszlát (#22) üzenetére


GabN73
addikt

Kűgggyük ki a majkát nem? :DDD
Az a gond, hogy itthon vagy celeb lesz belőlük - vagy egy idő múlva elsüllyednek - Nálunk ezek a "tehetség-kutatók" csak egy pillanatnyi bacott nagy biznisz.
Azon belül pedig nem tudni, hogy előre már eldöntötték e, hogy ki fog nyerni.
Most a megasztárnak volt egy gerinctelen húzása: interneten meghirdettek egy remix versenyt, Steve Valentine barátom nevezett, majd vezette is a listát. Igen ám, de az adásban valahogy nem az ő neve hangzott el. Hogy is van ez? Van róla kép is...

Én meg azt mondom hogy Soerii & Poolek-et küldjük ki :DDD

(#25) makraipeter1 válasza Mr.Csizmás (#21) üzenetére


makraipeter1
tag

mik ezek a vadállatok???
szerk.:
nekem ez a kedvencem duke nukemmel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) Vladi válasza Motion_Blur (#19) üzenetére


Vladi
nagyúr

wazzee jáááá ez lett a 2.? :Y :R mennyiredegáz. :DDD

Csak a szavazást néztem a végén, Szerbiától 1 pont. :DDD Jóvan élnek ott még magyarok.

De a compakték előadását most néztem túbon... hát... ennél azért dögösebb ez a szám, a fejüket kellett volna leszedni vele, hogy mindenki az ágyát dobja el, utána lehet leszavazni ilyen 79. helyezettnek. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) Viszlát válasza GabN73 (#24) üzenetére


Viszlát
addikt

Ööö, hogy jön ide Majka? :F

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#28) bok92 válasza Vladi (#26) üzenetére


bok92
addikt

Szerintem az 2 volt.... :U :DDD [link]
A törökök meg a moldávok adtak 1-1 pontot. :K

(#29) Vladi válasza bok92 (#28) üzenetére


Vladi
nagyúr

Oh, hát elnézést. Sokkal jobb. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30) GabN73 válasza Viszlát (#27) üzenetére


GabN73
addikt

Sehogy, de most bárkit ki lehetne küldeni. Lehet hogy már meglenne a 23. hely is. :DDD

(#31) EczkE


EczkE
addikt

Ha tudod, hogyan működik, akkor mért háborodsz fel?

Asszem mindenféleképpen!

(#32) callmeakos válasza EczkE (#31) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

mért ne?

All→M8

(#33) EczkE válasza callmeakos (#32) üzenetére


EczkE
addikt

Ja... :U

Asszem mindenféleképpen!

(#34) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Szerintem nem azért kellene eleve kimenni, hogy megnyerjük, és próbálni meglovagolni az épp aktuális trendet (Amely stratégia láthatóan nem is jön be), hanem mindig egyedit kivinni, amire aztán emlékezni is lehet. Pl. meg kellene próbálni meggyőzni a jobb előadóinkat, nem noname emberkéket kiküldeni.

Azon kívül az egész minősége jobban függ a zeneszerzőtől, mint az előadótól.

Viszlát ötletében is lehet valami, hogy ha az Eurovízió is tét lenne egy tehetségkutatónál, talán olyan előadók is jelentkeznének rá, akik valahol már ott vannak a könnyűzenében, csak eddig nem tartották elég nagy presztízsűnek a versenyt.

(#35) Mr.Csizmás válasza makraipeter1 (#25) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

2007-es moldova jobban nézett ki ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) danih


danih
addikt

A legnagyobb gond a kompaktdizsi performanszával az volt, hogy nem volt emlékezetes, sőt, kicsit ellenszenves volt. Kiálltak talpig feketében, volt aki mozdulatlanul állt, volt aki úgy verte a billentyűket, mintha ő volna Jerry Lee Lewis. Az egészből hiányzott az energia, tök inkonzisztens volt az egész. Valahogy nem volt szerethető. Pedig nincs a számnak szégyenkezni valója.
Amúgy én Heinz Gábort (vagy hogy hívják) küldtem volna erre a versenyre. Nem azért, mert zeneileg mondjuk jobb volna, hanem mert abból össze lehetett volna rakni egy szerethető produkciót.

(#37) Raucher válasza Crystalheart (#34) üzenetére


Raucher
tag

(nemzetközileg) Befutott versenyzőket nem illik/szabad indítani.
Az aktuális európai sztár, verseny nélkül nyerne.

Nekünk nyerni nem a teljesítménnyel vagy a minőséggel lehet.
Aura Dione módjára, 4-8 másodperces darabkákat összevagdosva, az elmúlt 20 esztendő sikerdalainak legszebb részeiből, nyerhetünk csak.

A szláv nyelvterület sok országgal rendelkezik. Ha valaki ebben a nyelvcsaládban végigköhögi a számát, az első 6 hely egyikére könnyen fut be. Ha énekelni is tud, garantált nyertes.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#38) Telomanikus válasza GabN73 (#10) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Na Csík zenekart én is nagyon ajánlanám. :K :K

(#39) kenwood3 válasza GabN73 (#10) üzenetére


kenwood3
őstag

Rúzsa Magdi már volt kint 2007-ben, azt hiszem 7. lett! Egyébként szerintem szar zenét választott

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#40) danih válasza Telomanikus (#38) üzenetére


danih
addikt

De gondolom nem az Eurovízióra.

(#41) Crystalheart válasza Raucher (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem minimális az esély arra, hogy valaha nyerjünk. :) Ez van, ha magyarból csak egy van. Ellenben a döntőben egyedit mutatni már, szimpátiapontozás ide vagy oda, mindenképp imázsjavító.

"(nemzetközileg) Befutott versenyzőket nem illik/szabad indítani." - Nekünk nemzetközileg befutott előadónk úgysincs, szóval kb. bárkit indíthatnánk. :D

[ Szerkesztve ]

(#42) EczkE


EczkE
addikt

Tessék. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#43) Lenry válasza makraipeter1 (#25) üzenetére


Lenry
félisten

mi baj vele? a Lordi kvajó

(#36) danih
Az egészből hiányzott az energia, tök inkonzisztens volt az egész.

ma délelőtt hallgattam csak meg, mert amúgy totál kimaradt nekem ez az egész eurovízió, de nekem is ez volt az első gondolatom, hogy ebből a hangból hiányzik az erő, amit pedig a zene megkívánt volna.
hol van ez egy Lordihoz vagy Ruszlánához képest...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) Ijk válasza Lenry (#43) üzenetére


Ijk
nagyúr

Számomra az idei vicc Humperdinck helyezése volt. :W

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45) bok92 válasza EczkE (#42) üzenetére


bok92
addikt

:C

(#46) Raucher válasza Crystalheart (#41) üzenetére


Raucher
tag

Hívjátok meg Stefan Konrad Raabot. Neki már sikerült ezt a versenyt megnyeretnie, három éve.
Német színekben, még egyszer, esélytelen. De magyar okdalvízen még lehetséges beúsztatni még egyet.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.