Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) w333 válasza INGJOKE (#8550) üzenetére


w333
félisten

Ismeretségi körömben is sokan váltottak már Android -ra amit én maximálisan meg is értek, egyes gyártók nagyon elszálltak az árazással, de ez van ! :)

Nekem van iPhone XR és Mi 8 és hogy őszinte legyek a Mi 8 mindenben sokkal jobb pedig kevesebb mint fele annyiba kerül, szóval erről ennyit ! :))

Tehát én megértem a váltásának az okát, Android eljutott már egy olyan szintre hogy sebességben és felhasználói élményben is jobb az Apple telefonjaitól, illetve sokkal több lehetőség is van benne ... mindenez ugye sokkal olcsóbban ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#8552) INGJOKE válasza w333 (#8551) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is almáról váltottam és nem bántam meg... azóta minden amit veszek xiaomi, ha nincs akkor valami hasonló innovatív márka? (most is van egy csomó dolog ami kellene,de csak ésszel mindig veszek vmit) :D :DD :DDD

(#8553) tibcsi0407 válasza INGJOKE (#8552) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Laptop megjött?

https://utdetailing.hu/

(#8554) INGJOKE válasza tibcsi0407 (#8553) üzenetére


INGJOKE
veterán

Már december elején...:D Nagyon jó... csak ajánlani tudom...:D

(#8555) TpS válasza INGJOKE (#8552) üzenetére


TpS
őstag

Most vettem az xiaomi asztali lámpa mellé lázmérőt, korábban csavarhúzókészletet tőlük. Mindhárom igényesen elkészített, jó minőségű.

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#8556) tibcsi0407 válasza INGJOKE (#8554) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jövőre akarok venni egy f*sza gépet, hogy az udvaron is tudjak dolgozni. :D
Van belőle dedikált VGA-s változat is?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8557) INGJOKE válasza tibcsi0407 (#8556) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen. A xiaomi notebook pro gtx néven fut. Néha pro 2. :D

Van róla teszt is. Az is nagyon jó, de nekem nem kellet.

[link]

Én azt vettem ami az aláírásomban van...:D

[ Szerkesztve ]

(#8558) tibcsi0407 válasza INGJOKE (#8557) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na, ez már nem rossz. Figyelni fogom. Köszi!

https://utdetailing.hu/

(#8559) INGJOKE válasza tibcsi0407 (#8558) üzenetére


INGJOKE
veterán

Most xiaomi gamer egérre fáj a fogam és egérpadra. :D

[link]

[link]

(#8560) ctibor


ctibor
senior tag

Érdekes, ma nekem is jelzett frissítést az állapotsoron. Majd amikor a beállításokban a rendszerfrissítésre mentem, akkor már eltűnt a jelzés és és minden ellenőrzéskor azt mutatja, hogy nincsen elérhető frissítés. (Global stabil ROM)

Furcsa...

Apropó, egy kapcsolódó kérdés: ha a Global dev. ROM-ját akarnám feltenni, az is ugyanazzal munkával jár (bootloader nyitás és társai), mintha EU ROM-ra váltanék?

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#8561) Karavik válasza ctibor (#8560) üzenetére


Karavik
veterán

Global stabilról Global dev-re váltás megy BL nyitás nélkül is, simán system updater-ből. Viszont ez automatikusan gyári beállítások visszaállításával jár.

Másik módszer:

Nyitott BL + fastboot ROM + MiFlash (clean all)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#8562) Clay válasza INGJOKE (#8559) üzenetére


Clay
senior tag

Xiaomi villanyborotvád nincs véletlenül? :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#8563) INGJOKE válasza Clay (#8562) üzenetére


INGJOKE
veterán

De van. Nem akartam venni, de azt kaptam a feleségemtől házassági évfordulóra. 😀

(#8564) Clay válasza INGJOKE (#8563) üzenetére


Clay
senior tag

És milyen? Mert engem is piszkál az asszony, hogy vegyek.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#8565) repvez válasza ctibor (#8560) üzenetére


repvez
addikt

ezért kérdeztem én is, mert a jelzést láttam, de a menübe már nem talált frissitést és igy a change logot se irta ki, de ahogy láttam csak egyy valamit javitott,
Azért érdekes, hogy a EU dev romokban a heti frissitésekbe sokkal tömmbimndent javitanak meg cserélnek, mint a global stabilban 2 honap alatt.

(#8566) szaszapi válasza INGJOKE (#8559) üzenetére


szaszapi
őstag

Az egér egy fos sajnos, nekem megvan mindegyik egerük, sajnos mindegyik egy trágya. Evvel a gémer egérrel egy baj van, minden fasza vele, de 3 naponta kell töltened...

(#8567) INGJOKE válasza szaszapi (#8566) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én nem játszok sokat, viszont vezeték nélkül többet használnám böngészésre leginkább. Nem kell bele elem meg ilyenek ennyi nekem már elég. Be tudtad programozni a gombokat?

Clay:
Előtte egy philips volt amit féláron shelles kuponokkal 30000 volt azt a szintet simán hozza. Nyilván még új most jól müködik december elején jött.
Kaptam egy Ocleant is az nagyon király. 😀

[ Szerkesztve ]

(#8568) Clay válasza INGJOKE (#8567) üzenetére


Clay
senior tag

Vigyázz, mert a kínaiak mindent tudni fognak rólad, még azt is, hogy mennyi lyukas fogad van ;]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#8569) INGJOKE válasza Clay (#8568) üzenetére


INGJOKE
veterán

A cél az, hogy itthon legyen egy little chinatown. Jah és hogy a pontrendszer alapján úgy éljek ahogy a főninek tetszik. 😂😂😂

(#8570) szaszapi válasza INGJOKE (#8567) üzenetére


szaszapi
őstag

Gombokat be, nem játszok én egyáltalán, kinőttem már régen belőle, de vezeték nélkül használnéám, elvileg az akku benne 1500mAh, nem értem miért kell 3 naponta tölteni... kollégám is vett, szintén 3 naponta tölti, mind ilyen sajna... Olvass utána!

(#8571) INGJOKE válasza szaszapi (#8570) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az esetek nagy többségében a gamerek vezetékes egeret használnak. Ami nem vezetékes és tényleg gamer az nagyon drága. Majd akkor meglátom. Ha lesz rá vmi jó akció akkor veszek. 😀

(#8572) tibcsi0407 válasza INGJOKE (#8559) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Logitech MX Masteremet nem adnám érte. :))

https://utdetailing.hu/

(#8573) TpS válasza INGJOKE (#8571) üzenetére


TpS
őstag

Vegyél 2 xiaomi egeret, és az egyik mindig a töltőn lesz.

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#8574) VANESSZA1 válasza tibcsi0407 (#8572) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az nagyon jó, én is azt használom, és most akciós áron van az Amazon-on

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#8575) INGJOKE válasza tibcsi0407 (#8572) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ez mondjuk pont dupla annyiba kerül. Nem rossz egyébként. Sajna Kínából se olcsóbb.

Vanessza:
Dobj egy linket az amazonas cuccról. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8576) grafnet


grafnet
Topikgazda

Nincs bajom, ha néha más is szóba kerül, mint a Mix 2S!
De, ez a szakmai topik.
A link küldést privátban.
Köszönöm!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#8577) tibcsi0407 válasza VANESSZA1 (#8574) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem is onnan van, 42 Euro volt német ÁFA nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8578) dace


dace
újonc

Sziasztok!

Nem olvastam vissza teljesen ezért előre is elnézést kérek ha már volt, 2 hete vettem meg a mi mix 2s-t és olyat tapasztalok, hogy a touchscreen-t akkor is érzékeli még mielőtt hozzá érnék, tehát az ujjam 1-2mm-el felette van, persze nem minden alkalommal, de azért néha észrevehető. Más is találkozott már ezzel, ha igen van rá megoldás, vagy hardveres probléma lesz? A telefon amúgy teljesen gyári, nincs rajta custom rom, a legújabb frissítés van rajta. Válaszokat előre is köszönöm.

(#8579) grafnet válasza dace (#8578) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Szia! Üdv a csapatban!

Igen, előfordul a "korai" érintés. Nem nagyon került még szóba.
Ha zavar, tegyél rá üveget vagy hydrogel-t vagy 360 °-os szilikon tokot.
Ha teljesképernyős módban használod: új algoritmus van, lehet az is "bekavar" egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#8580) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah jött a főni és kinyírta a beszélgetést...:D

(#8581) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Most tenném fel az EU rom-ot, de már az elején, az unlock-nál problémám adódott: fastboot-ban elindítottam, teló csatlakoztatva, Unlock Tool indítva, és azt írja: Can't unlock. Your account isn't associated with a phone number.
Hol tudok telefontszámot hozzáadni? Beléptem gépen a Mi fiókba, ott alul van a Recovery Phone lehetőség, azzal próbálkoztam, viszont azt írja, hogy ez a szám már párosítva van másik accounttal. :F

Vagy esetleg még nem telt el 720 óra? De azt meg hol kellene látnom?

[ Szerkesztve ]

(#8582) eduba válasza Gabesz87 (#8581) üzenetére


eduba
aktív tag

A telefonodon a beállítások-rendszer-fejlesztői lehetőségek menüben kell a telefont a MI fiókhoz rendelni mielőtt az unlock programot indítod.
A részletes leírást a téma összefoglalóban megtalálod.

(#8583) Gabesz87 válasza eduba (#8582) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, akkor megpróbálom, de ez meg azért furcsa, mert ez már régebben, amikor a nyitást kezdeményeztem, megcsináltam! Most akkor miért felejtette el!?

Most sem jó, így is ugyanazt írja :( Lehet, hogy megint várnom kell 720 órát? DE tényleg nem értem, ha ezt már egyszer megcsináltam, akkor most miért kellett megint.

Még szép, hogy olvastam az összefoglalót, a részletes leírás alapján csinálnám végig!

Nekem nem írt ki értéket az Unlock Tool sehol.
Ennyi látok:

[ Szerkesztve ]

(#8584) Adamo_sx válasza Gabesz87 (#8581) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Vagy esetleg még nem telt el 720 óra? De azt meg hol kellene látnom?

Én épp a héten váltottam EU ROM-ra, 70 óra volt a BL nyitási várakozás. Az értéket a nyitási kísérlet során a "MiflashUnlock" progi írja ki.

(#8586) grafnet válasza Gabesz87 (#8583) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Ha itt nyomsz az Unlock-ra mit csinál?
(Jobb fent fogaskerék, driver újra telepítés esetleg?)

(#8587) Gabesz87: akkor Karavikot kéne megvárnod, ő segít majd.
Driver: egy próbát megér...

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#8587) Gabesz87 válasza grafnet (#8586) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nyilván továbbléptem: jön 2 biztonsági kérdés 5 másodperces visszaszámolással, majd a köv. ablakon kezdődne a nyitási process, majdnem 100%-ig fel is megy, és aztán írja ki a hibát, amit lentebb írtam.

Driver telepítéssel nem próbálkoztam, de eszembe jutott, látva, hogy az unlock tool mappájában is van driver install exe. De mivel az összefoglalóban, leírásban nem láttam, hogy ezt külön kellene, gondoltam, nincs rá szükség, telefon csatlakoztatva úgyis telepíti a szükséges drivereket. De kipróbálhatom...

Nem nyert, drivert sikeresen telepítette, de u.a. a hiba. :(

[ Szerkesztve ]

(#8588) INGJOKE válasza Gabesz87 (#8587) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ilyen nekem is volt... valahol egy raklapszor rá kellet nyomni a beállításokba valamire és a fejlesztői menübe bekapcsolni valamit.

Graf biztos tudja mi volt az...

megtaláltam

Beállítások - A telefonról - Minden paraméter: MIUI verzió-ra bökj 7x (számol visszafelé), s aktiválódik a fejlesztői menü:
Beállítások - Rendszer és eszköz csoport: Rendszer - alulról a 3.: Fejlesztői lehetőségek: OEM feloldás megengedett.

[ Szerkesztve ]

(#8589) Gabesz87 válasza INGJOKE (#8588) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát bakker, ilyen nincs....bekapcsoltam, örültem, hogy logikusnak tűnik a neve alapján, most biztos jó lesz, de nem. Ugyanaz!

(#8590) eduba válasza Gabesz87 (#8589) üzenetére


eduba
aktív tag

Egyébként a kérdésedben benne is van a válasz:
Ezt a telefonszámot egy másik MI fiókhoz rendelted hozzá korábban. Most vagy abból a MI fiókból törlöd ezt a számot és hozzá adod ahhoz a MI fiókhoz amivel most nyitni szeretnéd a telefonod. Vagy a nyitás során és a telefonon is azzal a MI fiókkal lépsz be amihez már hozzá van rendelve ez a telefonszám.

(#8591) Gabesz87 válasza eduba (#8590) üzenetére


Gabesz87
addikt

De én nem tudok róla, hogy lenne más mi fiokom! Ez az 1. Miui telefonom, szóval korábban nem csináltam.
Habár, lehet hogy az előző telefonommal a mi band-hez csináltam. Na ezt majd még kipróbálom. Nem email címmel lepek be hanem a mi accound ID-val. Csak remélem, hogy a jelszó is u.a.

[ Szerkesztve ]

(#8592) grafnet válasza Gabesz87 (#8591) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Indítsd újra a telefont.
Használd, amint lesz ideje Karaviknak, biztosan fog segíteni.
Nekem nem volt ilyen gondom, nincs ilyen tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#8593) eduba válasza Gabesz87 (#8591) üzenetére


eduba
aktív tag

Telefonszámmal kell belépni, azzal azonosít.
SIM kártya van a telefonban?

[ Szerkesztve ]

(#8594) Gabesz87 válasza eduba (#8593) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen van. Ok, megpróbálom számmal is, ha bem sikerül ID-val. De honnan tudjam, ha számmal lepek be, mi a jelszó? Vagy jo esetben ugyanaz, mintha ID-val lépek be... Gondolom

(#8595) Karavik válasza Gabesz87 (#8587) üzenetére


Karavik
veterán

Milyen hibát dob? Fényképezd ki. Most nem vagyok gép előtt de estefelé segítek miután haza értem.

Lényeg, hogy az Mi fióknak, amit hozzá kötöttél a telóhoz (dev options > mi unlock status-nál), és amivel bejelentkezel Mi unlock tool-ba stimmelnie kell. Dev options > Mi unlock status lehetőségnél mit látsz egyébként?

Egyébként nem csak tel számmal lehet bejelentkezni, hanem email címmel és Mi fiók azonosítóval is.

BL nyitásához SIM kártya nem feltétlenül szükséges, hogy telefonban legyen, OEM unlock opciót (dev options-ban) pedig nem kell bekapcsolni.

Legyen

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#8596) Karavik válasza Gabesz87 (#8594) üzenetére


Karavik
veterán

Átlagosan hetente nyitok BL-t rokonoknak, barátoknak, ismerősöknek, kollégáknak SIM kártyával, SIM kártya nélkül, email címmel, tel számmal, Mi azonosító számmal bejelentkezve tök mindegy, soha semmilyen fennakadás nem volt.

Egyszerű, mint a faék, csak Mi Unlock status menüpontban hozzá kell kötni telót Mi fiókhoz és ezen kívül semmi mást nem kell tenni mint kivárni a szükséges kötési időt, ami max 720óra. Utána ugyanazon Mi fiókhoz tartozó email cím, tel szám vagy Mi azonosító számmal bejelentkezve Mi unlock tool-ba mehet a nyitás. Természetesen Mi unlock tool-t rendszergazdaként futtatva.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#8597) paxm válasza Gabesz87 (#8583) üzenetére


paxm
aktív tag

Én is szenvedtem a BL nyitással, egyszerűen nem ment! Másik usb slotba dugtam, egyből sikerült. Próbáld meg.
Amúgy nálam többször kiírta az unlock status hogy nincs csatlakoztatva a fiókhoz a telefon. Ki/beléptem az MI fiókba, utána ismét csatlakoztattam, és így már rendben volt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI A1, MI Mix 2S & Xperia Z3 Compact & Z5 Compact // Nexus 7 LTE 2013

(#8598) INGJOKE


INGJOKE
veterán

karavik:

Mi lesz a heti frissítésben? :D

(#8599) Clay válasza INGJOKE (#8598) üzenetére


Clay
senior tag

:))

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#8600) jety91 válasza INGJOKE (#8598) üzenetére


jety91
őstag

Kapunk egy nagy karácsonyfát a lock screen-re ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.