Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) páfrany válasza Kevin Spéci (#16949) üzenetére


páfrany
tag

Aham, próbáltam, mert van egy asztalim és a xiaomi szenzoros autos töltöje. M3as pályán nem kell sokat menjek, hogy kiirja a tulmelegedést 😃

(#16952) SztiviVander válasza grafnet (#16950) üzenetére


SztiviVander
őstag

Köszi végülis ez jó ötlet, csak a 64-ből a 4Gb szabad hely miatt fel se merült eddig mint lehetőség :B 14Gb a mentés a tárhely nélkül. De most nézem orangefox tud usb-re menteni, lehet kipróbálom. Csak aztán ha kiderül hogy mégse megy valamiért a visszaállítás, akkor az szívás :D

(#16953) grafnet válasza SztiviVander (#16952) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Azért a 64 GB elég szokott lenni. :DDD
Azért, amit amúgy is használnál máshol, azt simán mentsd le. (képek, film, zene, stb.)
Ha Orange-ot használsz, akkor azzal ments, ne tedd fel újra a TWRP-t. :DDD
De, a TWRP is tud - elvileg - USB-re menteni.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#16954) norbert1998


norbert1998
veterán

Gujz. Hilfe.

Megkapta asszony Poco-ja a stabil MIUI12-t, de ugyanaz a MIUI11 design maradt neki a rendszerben. Ez most miért van? Olyan, mintha nem is lett volna frissítve. Egyáltalán nem hasonlít az enyémre. (A Poco fórumban valahogy mindig furán éreztem magam, offoltam őket)

Szóval... Ez így normális?

Ugyanaz az állapot sáv, ugyanaz a navigációs gesztus halmaz, stb. De pl van benne már új Ultra aksi kímélő mód, új aksi statisztika menü, az ultra live wallpaper... Nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#16955) norbert1998


norbert1998
veterán

Az irányító központ meg lett. Be kellett kapcsolni. A gesztus nincs meg. Hogy lentről váltok jobbra balra appot

(#16956) DroiDMester válasza norbert1998 (#16955) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azt a MIUI Launcher végzi, pocokba meg ugye nem ez van, így azt ne is keresd!

(#16957) MeexS válasza SztiviVander (#16948) üzenetére


MeexS
tag

Köszönöm a segítséget... grafnet-nek és Kevin Spéci-nek pedig a tippeket.
:R

(#16958) norbert1998 válasza DroiDMester (#16956) üzenetére


norbert1998
veterán

Hát ez elég szomorú.

Másik gond, hogy a launcher veszett nagy késéssel hajlandó belépni az alkalmazás listába. Egy jó fél - 1 másodperc kell neki, mire a swipe up után megnyílik az app lista. Más nem laggol. Adat törlés volt, launcher frissítés törlés volt, nem változik.

(#16959) DroiDMester válasza norbert1998 (#16958) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Feldobod a NOVA launchert és úgy konfigolod ahogy teccik, és minden probléma megoldva!

(#16960) norbert1998 válasza DroiDMester (#16959) üzenetére


norbert1998
veterán

Asszonynak a gyári tetszik. :P

(#16961) DroiDMester válasza norbert1998 (#16960) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nova.t is belehet pont olyanra konfigolni.

Amúgy meg 99% hogy csak megszokás kérdése, lehet 1hét nova használat után nem is kéne neki többé más.

[ Szerkesztve ]

(#16962) páfrany


páfrany
tag

Ahogy nézem a mi10 elég komoly áresésbe került. 5 nap eltéréssel 50 brutto minusz a lurdyban. Lassan megéri megvenni ;]

(#16963) Tiédetis válasza páfrany (#16962) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Van honnan esnie...

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#16964) páfrany válasza Tiédetis (#16963) üzenetére


páfrany
tag

Az biztos :K

(#16965) LouiS22 válasza Tiédetis (#16963) üzenetére


LouiS22
veterán

:DD

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#16966) Zsoleszhun válasza DroiDMester (#16961) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Tényleg a Nova a legjobb. Sok év után most először le kellett töröljem mert az új eu dev már android 11 alapú és nem működik az alulról indított gesztusvezérlés, remélem hamar javítják.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#16967) retesz147 válasza Karavik (#16598) üzenetére


retesz147
addikt

Ezt honnan lehet tudni? "Ez már 2020-as új generációs upgrade-elt változat."

Mert ugyan ebben a shopban van BM3B-ból egy picivel olcsóbb akksi is, az a régi változat?

Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#16968) Karavik válasza retesz147 (#16967) üzenetére


Karavik
veterán

Link megnyitása után lejjebb görgetve ott van a leírásban "2020 new generation battery - Heavy upgrades to male your phone more durable"

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#16969) Karavik


Karavik
veterán

Fyi:

Most, hogy mindenki eltemette hőn szeretett MIX2S-ét, még lesz béta (weekly) frissítés rá. Héten már láttam a zárt béta kiadásokat hozzá...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#16970) Clay válasza Karavik (#16969) üzenetére


Clay
senior tag

:C :C :C :DD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#16971) thefreeman válasza Karavik (#16969) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Nekem eszemben sincs temetni. :)) Még egy évet ha össze nem töröm, minimum ki szeretnék bírni vele.

(#16972) LouiS22 válasza Karavik (#16969) üzenetére


LouiS22
veterán

Csak te temetted el. Áruló :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#16973) Karavik válasza LouiS22 (#16972) üzenetére


Karavik
veterán

Nem temettem el, csak szabadságon van.... :D

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#16974) retesz147 válasza Karavik (#16973) üzenetére


retesz147
addikt

We'll be back :D

Xiaomi 13 eu dev...

(#16975) páfrany


páfrany
tag

SZiasztok!
Egy kérdés, a túlmelegedés miatt gondolkodom egy rom cserén. Érdemes áttérni akár a stabilra (remélem jól írom, az eredeti gyári romra gondolva, amiel forgalomba került)? Mivel eddig csak egyszer csináltam, (megvétel után egyből eu dev-re), a topic leírásban foglaltak bőven elegek a visszakarásra? :U
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16976) grafnet válasza páfrany (#16975) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Állj!
Van egy EU dev ROM-os telefonod?
Miért nem jó egy korábbi ugyanilyen ROM?
Miért akarsz gyári stabil ROM-ot?
Gyári ROM-ot MiFlash-vel lehet felrakni. Szerintem nincs ilyen telepítési leiras az Összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#16977) SztiviVander válasza páfrany (#16975) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ha stabilt akarsz akkor tegyél fell 11-es eu stabilt, az valóban stabil és nincs tele szeméttel mint a xiaomi global stabil. Meg nem is melegszik qi töltés közben sem.

[ Szerkesztve ]

(#16978) páfrany


páfrany
tag

Köszi nektek, igazatok van a régebi stabil rommal. Már csak két kérdésem lenne, hogy az ugyanúgy twpr add és mehet is. Mondjuk akkor már lehet tiszta telepítésre kellene rászánnom magam. Plusz egy, hogy eu stabil 11 a leírás linkjéből mehet? :R

(#16979) grafnet válasza páfrany (#16978) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Igen.
Igen.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#16980) SztiviVander válasza páfrany (#16978) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem lehet, hanem tiszta telepítés (wipe data) KELL különben bootloop bácsi meglátogat. Összefoglalóban android9-es miui10 (v10....) van linkelve, azért ekkorát talán nem indokolt visszalépni. Én a legutolsó android10-es miui11-et (v11.0.3.0) mondtam...

(#16981) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Megérkezett: xiaomi.eu_multi_MIMix2S_20.8.13_v12-10.zip

¯\_(ツ)_/¯

(#16982) INGJOKE válasza Zsoleszhun (#16981) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszi felment :)

(#16983) páfrany


páfrany
tag

Köszönöm, igaz az 2019 jan volt, néha már megzavarodok hogy milyen év van :U
Köszönöm a segitségeteket!

(#16984) grafnet


grafnet
Topikgazda

Az új ROM-ról a tapasztalatokat osszátok meg!
Köszi!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#16985) retesz147 válasza grafnet (#16984) üzenetére


retesz147
addikt

Mire vagy kíváncsi?
Nyilván az elején gyors, mert újra kell indítani a rendszert :D
Változott a Vo-Wifi kijelzés, eddig telefonkagylón volt Wifi jel, most kiírja, hogy Vo-Wifi...Eddig ennyi.

Nekem van egy nagy hibám a telóval. Néha megbolondul és akkor nem érzékeli a "felébresztést" se bekapcs gomb, se ujjlenyomat, se dupla kopp. Vagyis pontosabban Ő érzékeli, csak nem hajlandó a kijelzőt bekapcsolni, csak kb. 1 perc eltelte után. Olyan mintha brutál mélyalvásba kerülne, pedig nem, mert az ébrenlétnél meg jelzi, hogy ébren van, szóval valami megakasztja a telót.
És mindig érzékeli a felébresztés szándékot, mert ha 1x nyomom meg a bekapcs gombot akkor is felébred kb 1 perc múlva és ha 40x nyomom meg ez idő alatt amíg nem hajlandó reagálni, akkor 20x bekapcsolja a kijelzőt 20x pedig ki, csak megvárja míg leteleik az a bizonyos cca 1 perc. Iszonyat idegesítő, már néha földhöz vágnám.
Valami progi okozza, csak nem tudom melyik.

Kicsit reménykedem, hogy hátha mai frissítés javít ezen, de sztem ez nem ROM, hanem valami app. És tuti hogy nem HW hiba...

Másnál gondolom nincs ilyen?

Xiaomi 13 eu dev...

(#16986) grafnet


grafnet
Topikgazda

:R

Minden tapasztalat érdekel, mert kb bármelyik lehet az utolsó ROM, amit kapunk a készülékhez.

Elsősorban az akku kezelés a kérdés. Merülés, Qi töltés melegedés, stb.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#16987) MeexS válasza grafnet (#16986) üzenetére


MeexS
tag

Nekem úgy tűnik megszűnt a merülés. Legalábbis a merülést okozó google process ami azelőtt akar 14-16% -ot is felhasznált már nincs listázva a fogyasztók között és a fogyasztás is normalizálódott mióta feltettem a legutóbbit.

*retesz147 problémája nálam is megvolt. Azzal a különbséggel, hogy ha az app amit használtam befejezte a működést akkor minden visszaállt normálra. Pl. Telefon hívás után a kijelző sötét marad (nyomkodhatam amit akartam) de ha szétbont akkor azonnal megjelenik minden. Ugyanez Hangout-tal. Van egy ismerősöm akinél a Hangout nem bont el hívás után azonnal...ha vele beszélek akkor addig nem jön vissza a kijelző amíg nála becsukódik az alkalmazás.
Az mai frissítés után még nincs használható tapasztalatom amit meg tudnék osztani.

Más appoknál nek volt gondom.

(#16988) MeexS


MeexS
tag

Sziasztok!

Két gondom volna amihez segítséget szeretnék kérni...

1)
MIUI 12 óta az alábbi gondom van... lásd a képeket.
A gond az, hogy sehol nem találom, hogy hol tudnám a nyamvadt "body sensort"(aminek semmi jelentősége itt szerintem) engedélyezni.
Az engedélyeknél a "body sensor" alatt nem jelenik meg semmi és sem a Google Play Services sem a Carrier Services nem listáz semmilyen beállítási lehetőséget kivéve a Notification-t.

Nagyon örülnék ha valaki tudna tippet adni mert mimden hívás után jön a notification ami már nagyon zavaró.
(Az nem számít tippnek, hogy "kapcsold ki a notification-t" :W )

2)
Hogyan lehetne a VoLTE-t és a VoWIFI-t bekapcsolni?
Nekem nincs semmi erre utaló (még kiszűrkített sem) opció a menüben.
Megkérdeztem a Vodafone-nál és náluk ne van kapcsolva.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#16989) norbert1998 válasza MeexS (#16988) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem látom a képeket :Y

;]

(#16990) MeexS válasza norbert1998 (#16989) üzenetére


MeexS
tag

Pedig kétszer is megpróbáltam :W

(#16991) MeexS válasza grafnet (#16986) üzenetére


MeexS
tag

Ahogy kérted... még egy "újdonság" ami eddig nem fordult elő. Ha másik app-ból(Chrome, Jófogás, Maps stb) próbálok meg felhívni egy számot az gond nélkül megnyitja a tárcsázót és helyettesíti a számot. Eddig jó. Viszont nem lehet hívást kezdeményezni.
Ha én a tárcsázó billentyűzetén adom meg a számot (tehát nem másolódik be másik app-ból) akkor semmi gond és lehet hívást kezdeményezni.

Azt hiszem mára ennyi "tesztelés" elég lesz nekem :)

(#16992) grafnet válasza MeexS (#16991) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Ez most nem tűnik jó dolognak.

Másnak is ilyen?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#16993) Clay válasza retesz147 (#16985) üzenetére


Clay
senior tag

Szerintem ezt nem vmeyik app okozza, mert nálam is van ez a hiba, talán nem ennyire durván, és nem telepítettem semmit csak a legutolsó frissítést.

Mármint az ez előttit :)

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#16994) Zsoleszhun válasza MeexS (#16991) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Kipróbáltam, nálam is ez van Mi10-en.

¯\_(ツ)_/¯

(#16995) Zsoleszhun válasza retesz147 (#16985) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Milyen módszerrel sikerül aktiválni a VoWiFi-t MIUI12 alatt?

¯\_(ツ)_/¯

(#16996) Adamo_sx válasza Zsoleszhun (#16995) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Ugyanúgy megy, mint korábban. A PDC toollal be lehet állítani a megfelelő profilt. Ami fura, hogy némelyik frissítés után megmarad, máskor viszont újra be kell állítani. (A legutolsó frissítést még nem tettem fel, azt nem tudom, hogy itt most éppen megmarad-e...?)

(#16997) Zsoleszhun válasza Adamo_sx (#16996) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Igen, nekem sem maradt meg az első MIUI11-android10 frissítések után és nem is látta a PDC így elengedtem. Lehet teszek egy próbát megint :)

¯\_(ツ)_/¯

(#16998) MeexS válasza Zsoleszhun (#16994) üzenetére


MeexS
tag

!!! Csak óvatosan a frissítéssel!!!

Nálam már egyáltalán nem lehet hívást kezdeményezni a "Dialer"-ből. Már úgy sem ha a számokat nem másolom hanem manuálisan adom meg.
Úgy tűnik, hogy a "Dialer" a ludas mert semmilyen funkcionalis gombjára sem reagál. Tehát a számok és a visszafelé törlés működik egyedül.
A hívás listából lehet hívni de új számot nem.

Töröltem az app cache-t, próbáltam témát váltani (eredetit is próbáltam) de nem is tudom a "Dialer"-t változtatni. Minden más téma elem változik csak ez nem.
Volt pár reboot is természetesen...de semmi :((

Szóval csak óvatosan... :Y

(#16999) norbert1998


norbert1998
veterán

Nálam hibátlanul működik a Dialerben minden :Y

Az irányító központot vissza kellett kapcsolni, mert kikapcsolt telepítéskor

(#17000) MeexS válasza MeexS (#16998) üzenetére


MeexS
tag

Feltettem egy dialer app-ot a Play store-ból és azzal semmi gond. Minden működik. Így én arra jutottam, hogy a "dialer and contact" app a hunyó.
Gondolkodom egy tiszta telepítésen a hétvégén...ha lesz változás akkor megírom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.