Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) floratm válasza KaiotEch (#16649) üzenetére


floratm
senior tag

Sehol.

(#16652) chris-v válasza floratm (#16650) üzenetére


chris-v
senior tag

Ha nem veszed észre, hogy jelentősen romlott az akku idő, akkor biztos nem fogod cserélni, mindegy hogy az adott mérő hány %-ot mutat. Vagy ha úgy érzde rendben van az üzemidő és egy app mondjuk 40%-ot mutat, akkor kicseréled az aksit? Mert én biztos nem! Csak akkor, ha valóban nincs már meg az 1 napom. Reggel leveszem töltőről, este felteszem a töltőre.

Amúgy én is kímélem, nem merítem 20-30% alá ha lehet, illetve vezeték nélkül töltöm este, így megvan a lassú töltés.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#16653) retesz147


retesz147
addikt

Cséntek?
Ünnep? :DDD

Xiaomi 13 eu dev...

(#16654) Karavik válasza retesz147 (#16653) üzenetére


Karavik
veterán

Changelog 20.7.2

Jó kis frissítés (Updated GPU drivers...stb) csak hát MIX2S suspended...
System:
Optimization - Updated Bluetooth protocol for unlocking screen by Mi Watch support (Redmi K30 Pro)
Optimization - Updated Android Security Patch to July 2020 (most of devices)
Optimization - Updated GPU drivers
Fix - Dynamic font scale and weight was not applied in Dual apps
Fix - Super/Live/Video wallpapers were always applied to the lock screen when set only to the home screen
Fix - Full screen gestures didn't work even after exiting from Ultra battery saver mode

Status bar, notification bar:
Fix - Occasionally couldn't trigger notification bar from the launcher

System launcher:
Fix - App shortcuts weren't available on Widgets menu
Fix - Letter wrapping was wrong for one-word called apps

Notifications:
Fix - Removed Xiaomi's tracking from Notifications app

SMS:
Fix - Double tap on SMS message to enlarge text feature wasn't working

Scanner:
Fix - Removed Chinese text on the bottom QR scan result menu

Browser:
Fix - Disabled Chinese translation popup

Redmi K30 Pro - this and next week Android 10, then Android 11
Redmi Note 7 Pro - suspended due to problem with compass calibration
Redmi Note 8 - suspended due to restarts
Mi Mix 2S - suspended due to compilation failure
Mi 10/Pro - suspended due to Android 11 test

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#16655) norbert1998 válasza chris-v (#16652) üzenetére


norbert1998
veterán

Ha az adott mérő 70-et mutat akkor jó eséllyel 70 körül van az aksid. Ha kibírja így is a napot, de tudod, hogy régen egy órával többet tudott, akkor csereled vagy nem. Rajtad áll. Én cserelem, mert ez a szitu nálam. Kevesebbet is tud és a százalék is 75 körüli. Kéne vissza az az egy óra.

Vagy ha úgy érzde rendben van az üzemidő és egy app mondjuk 40%-ot mutat, akkor kicseréled az aksit? Mert én biztos nem
Ha úgy érzed rendben van, akkor vagy rosszul érzed vagy tényleg úgy van. Utóbbi esetben NEM fog 40%-ot írni az app.

(#16656) JoHn123 válasza norbert1998 (#16632) üzenetére


JoHn123
tag

Hogy tudsz neki root jogot adni? Nálam nem igényli, magiskban így nem is lehet adni neki.

(#16657) norbert1998 válasza JoHn123 (#16656) üzenetére


norbert1998
veterán

Ha végig klikkeled az appot, valahol lehet vele kéretni.

(#16658) JoHn123 válasza norbert1998 (#16657) üzenetére


JoHn123
tag

Sajnos nincs ilyen opció

(#16659) retesz147 válasza Karavik (#16654) üzenetére


retesz147
addikt

:R
:U

Xiaomi 13 eu dev...

(#16660) Adamo_sx válasza Karavik (#16654) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Vajon a Mixünkre lesz még Android 11, vagy erről már ne álmodjunk?

(#16661) Karavik válasza Adamo_sx (#16660) üzenetére


Karavik
veterán

Az esélytelen...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#16662) norbert1998 válasza Karavik (#16661) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor majd xda-rol :P
Viccet félre téve... Ezzel fog engem elkergetni a Xiaomi másféle.

(#16663) floratm válasza Adamo_sx (#16660) üzenetére


floratm
senior tag

Annak idejtazert valaszttam a mix2s t a sima 2es.elmszemben mert "treble" vagy mi ha jol emlexem és azt mondták erre már joval egyszerbb lesz az uj romok faragása

(#16664) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Kérdés: Dual sim-nél ha csak az egyik térerő jel mellet van volte felírat akkor csak az egyikre aktív?

(#16665) Adamo_sx válasza Karavik (#16661) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Sic transit gloria mundi :O .

@norbert1998 & @floratm : Hát igen. Nyilván egy jódarabig majd elleszek az utolsó (vagy amelyik még használható, mert mostanában ez is szempont...) ROM-mal, aztán, ha úgy adódik, jöhet valami főzött...

(#16666) grafnet válasza INGJOKE (#16664) üzenetére


grafnet
Topikgazda

A Telekom nem mindig teszi ki.
A Voda és a Telenor elvileg mindig kiteszi.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#16667) INGJOKE válasza grafnet (#16666) üzenetére


INGJOKE
veterán

Megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

(#16668) JoHn123


JoHn123
tag

Ha esetleg valakit érdekel: Én mindig utáltam az automata fényerő szabályozást, szerintem egy idióta lőtte úgy be hogy mindig kézzel kell feljebb huzkodni hogy az ember lásson is valamit. Az xda-n találtam egy magisk modult, ezt feltéve ugy tűnik végre jó lett: [link] A másik: sokaknak rossz a proxymity szenzor: pár havonta nekem is meghal, egy vékony de erős fólia darabbal szoktam kitisztítani: a hangszórótól egy centivel jobbra van egy sáv. Ezt kitakaritva ismét 100% működik nálam.

(#16669) SztiviVander válasza JoHn123 (#16668) üzenetére


SztiviVander
őstag

Igen köszi ismerjük, mindkettőről volt már itt szó többször is. De nem baj ha néha felmerül, mert keresni úgyis kb majdnem mindenki lusta. Amúgy nem kell megköszönni (mások se tették ahogy látom xda-n), szívesen ;]

(#16670) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah semmi? :)

(#16671) retesz147


retesz147
addikt

Semmi...

Xiaomi 13 eu dev...

(#16672) INGJOKE válasza retesz147 (#16671) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szörnyű... Botrány... Most mi van ott? Grill party? :)

(#16673) retesz147 válasza INGJOKE (#16672) üzenetére


retesz147
addikt

Occó Cirkeparty... :DDD

Xiaomi 13 eu dev...

(#16674) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Úgy jártam, hogy mostanában a telefonon tök halkan hallok időnként mindenkit és a kocsiba is fel kell fullra tolni a hangot bluetoothon. Viszont a Bluetooth fülessel meg tök jó minden. Furcsa ez így. Két sim került a telefonba (csak egyről megy minden a másik csak van) és mindegyik volte-n van és AA alatt mégis elveszik a jel a navigációnál telefonálás közben. Lehet kezd meghalni? :((

(#16675) Clay válasza INGJOKE (#16674) üzenetére


Clay
senior tag

Ne reménykedj :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#16676) this is life válasza INGJOKE (#16674) üzenetére


this is life
Ármester

Jó eséllyel az utolsókat rúgja a telefonod elektronikája ;] , dobd bele egy kád vízbe hogy ne szenvedjen.
Jut eszembe,meg van már az utód, sikerült választani ? :DDD

Hogy sikerült az órát visszahozni a sírból ?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#16677) INGJOKE válasza this is life (#16676) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nincs meg sajnos az utódja a telefonnak és sajnos az stratos is elment az örök vadászmezőkre. A régi pace-t használtam annak meg szombaton letört a kerámia füllecskéje ami a szíjat tartja. Szóval most buta órát használok. Brutális akcióba van most a Garmin fenix 6x solar dlc azon gondolkozok vegyek-e talán az ki tartana egy darabig... :(((

[ Szerkesztve ]

(#16678) grafnet válasza INGJOKE (#16677) üzenetére


grafnet
Topikgazda

Nagyon rád jár a rúd! :O
Azért én nem dobnám egy tál vízbe.
Ha lesz kedved és időd: vedd ki az új SIM-et, próbáld ki eggyel.
Próbáld ki, hogy 2 SIM-mel amikor x@rakszik, akkor újraindítod.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#16679) jonnyjoker01 válasza norbert1998 (#16655) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én sem hiszek ezekben az akksi élet tippelő appokban. Kb 1 éves Mi 9T Promon 89% health , 1%-nál 4100-4200 mAh discharge-ot ír. Hivatalosan 4000 mAh az akksi. :F

Kb 2 éves mi mix 2s-en 92%-ot ír és kb 1 órával kevesebb a kijelzőidő, mint újonnan.:F

Szerk. Off

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#16680) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák. Ma felhívtam a wayteq szervizt, hogy tudnak-e akkut cserélni, hát sajnos nincs nekik. TMX-et javasolták, de szerintem azt az emberek nagy százaléka tudja, hogy oda soha nem viszünk mobilt javításra :D Így hát nemigazán kapható sehol gyári akku hozzá. Szomorú, kell nézni egy utódot.

(#16681) páfrany


páfrany
tag

Na de akkor, ki kit javasol utódjaként? Én eddig ár-érték arányban nem találtam semmit.

(#16682) norbert1998 válasza KaiotEch (#16680) üzenetére


norbert1998
veterán

Én nyitottam dispute-ot, amit az AliExpress egyből be is csukott, hogy márpedig eredeti az aksi, a seller mutatott is róla nekik igazolást. Hát mondom jóóó. Akár igaz, akár nem, nem kapok róla semmiféle pénzt vissza, nagyon védi az ali.

(#16683) SztiviVander válasza norbert1998 (#16682) üzenetére


SztiviVander
őstag

Mivel próbáltad volna bizonyítani hogy nem eredeti? Azt soha nem fogadja el az ali bizonyítékként ha csak azt mondod hamis. Gondolom ezt sokan próbálják mondani olyanra is ami nem az, csak hogy ingyen legyen a cucc. A hamis osram xenon hid-ket pl szét kellett szednem és levideóznom hogy belül az elektronika fehér takonyban úszik, meg melléraktam a valóban eredeti belsejéről készült videót. Ott hiába ágált az eladó hogy de márpedig ő esküszik hogy eredeti, nemkicsit körberöhögte az ali. Viszont ezt egy akkunál nyilván bajos kivitelezni. Ha semmi látható eltérés nincs (méret, súly, összes piktogramm stimmel és még a tipográfia se elmosódott) akkor nem nagyon tudod bebizonyítani hogy egy hamis (vagy nem hamis, csak szar minőségű, gyártási hibás és a gyárban a kukába szánt), fele kapacitású hulladékot kaptál.

[ Szerkesztve ]

(#16684) norbert1998 válasza SztiviVander (#16683) üzenetére


norbert1998
veterán

A legnagyobb baj, hogy szét se szedtem még a telefont, mert nem jött meg a kamera lencse még... Szóval azt se tudom, hogy néz ki a gyári.

(#16685) Clay válasza páfrany (#16681) üzenetére


Clay
senior tag

A javaslatokat várjuk már egy ideje :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#16686) Karavik válasza Clay (#16685) üzenetére


Karavik
veterán

Nekem Mi10 Pro van (imádom), de most itthon sima Mi10-et már 215ezer FT-ért lehet venni 2 év hivatalos garival. Tulajok szerint 7-8 órás SOT-okat hozza (Mi10-ben ugye nagyobb akksi van, mint a Pro-ban). Ez brutal korrekt itthoni ár, még a legolcsóbb külföldi vásárlóhelyeken is drágább kuponkód meg mindenféle kedvezmények ellenére is...

Az Mi10 Lite pedig idei év slágertelefonja, ár/érték arány bajnok. Mi Note 10 Lite pedig még olcsóbb picit gyengébb hw-vel....

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#16687) DroiDMester válasza Karavik (#16686) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Lyukas kijelző nem mindenkinek jön be, nekem pl semmi pénzé nem kéne, akkor inkább egy pici csepp noccs!

A Snapi730G meg katasztrófa gyengébb mint az 1éves mi 9t be lévő sima S730.

Szóval nehéz a választás....

[ Szerkesztve ]

(#16688) INGJOKE válasza DroiDMester (#16687) üzenetére


INGJOKE
veterán

Még a 765 is gyenge, a mostani 845-t is csak 5g-be veri... Botrány... :)

(#16689) norbert1998 válasza Karavik (#16686) üzenetére


norbert1998
veterán

Ebbű megint használt piachoz visszatérés lesz :(

(#16690) floratm


floratm
senior tag

Mi a baj az utángyártott aksival? Amit pl Karavik kolléga is rendelt teljesen rendben van, még fejlettebb is mint a gyári

(#16691) Clay válasza norbert1998 (#16689) üzenetére


Clay
senior tag

Nemnemnemnemneeeeeeeem :W :W :W :W
Neeeem akaaaarooom :O

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#16692) páfrany válasza Karavik (#16686) üzenetére


páfrany
tag

A mi 10 215ért sima kereskedőtől van ennyiért és nem a hivatalos storebol igaz?

(#16693) this is life válasza INGJOKE (#16677) üzenetére


this is life
Ármester

Valamiért műszaki cuccok terén ez nem a te éved .
A stratosba sehogy sem lehet életet lehelni ( bár gondolom ilyen téren körbe jártad már a témát ) , de lehet hogy csak a megfelelő gurut kellene megtalálni.

A mix 2s hóbortos működésén egy fr és tiszta telepítés nem segítene ,néha csodákra képes. Náalad , neked is sok dirty flash frissítés volt. Esetleg bl zárás nélkül egy stock rommal kipróbálni a telefont?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#16694) INGJOKE válasza this is life (#16693) üzenetére


INGJOKE
veterán

Lehet hogy ráférne egy fr, de egyedül csak lassan tudnám megcsinálni és csak akkor ha nem zaklatlatnak közben. A telefon az új munka miatt egyfolytában csörög/kell. Meg utána az újra belakás az macerás.

Az óra járt egy hónapot, valami xiaomi szervízes csávónál és egy darabig eljutott, de nem tud tovább menni. Pedig benne volt egy raklap munka órája szereti az ilyen feladatokat, de megszívatta őt is.
Most azon gondolkozom, hogy lecserélném az edzős polart is, valami okosra és így összevonnám az edzés és a hétköznapi órát. Egyenlőre a Polar vantage M/V-n gondolkozok, vagy Garmin Fenix-én, ahol most a csúcs modell az Alzába rohadt jó áron van. :)

[ Szerkesztve ]

(#16695) grafnet válasza this is life (#16693) üzenetére


grafnet
Topikgazda

A hsz-ed elég helyén való és Joke meg is válaszolta, de el kellett olvasnom párszor. :O
A hiányzó kérdőjelek sokat segítettek volna. ;]

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#16696) this is life válasza grafnet (#16695) üzenetére


this is life
Ármester

Csak neked itt egy csomó kérdőjel -> ????? :DDD

Amúgy inkább csak magamban gondolkodtam és azt írtam le , amúgy igazad van, 3 kérdőjellel kevesebbet használtam . De fentebb pótoltam , hogy elhozzam az egyensúly az erőben by Sw . :P

Azoknak akik mi note 10 lite-ban gondolkodnának .
Fentebb említette Karavik a mi note 10 lite-ot , vettem a mix utódjának , tempóban hozza az előd sebességét , kamera , már mint a főkamera jól sikerült darab sikerült a régrbbi szenzor főlé nőnie tudásban,wifi nem mimo emiatt csak 433mbit-es tempóra képes 5hgz-n . Ami érdekes , hogy nem sokkal nehezebb telefon mint a mix , mégis olyan mintha egy fél téglát fogna az ember :D .Masszív robusztus készülék , de azért üveg a hátlapon kopogósabb mint a kerámia burkolat . Miui11 egyenlőre ami hátrányként élhető meg a 12-es verzió ellenében.
Előlapi ujjlenyomat olvasó könnyen megszokható , ellenben az alsó káva hiánya használhatóság,kényelem szempontjából fájó .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#16697) SztiviVander válasza norbert1998 (#16684) üzenetére


SztiviVander
őstag

Szóval ha jól értem igazából fogalmad sincs hogy hamis-e amit kaptál de azért biztos ami biztos alapon rögtön indítottál egy dispute-ot, aztán hátha bejön... :D Pedig nem szokott, főleg így bemondásra nem. Évekkel ezelőtt még ment így is, de aztán kezdtek ráeszmélni a kínaiak hogy a reklamálók fele csak ingyen szeretné a megrendelt cuccot :)

[ Szerkesztve ]

(#16698) norbert1998 válasza SztiviVander (#16697) üzenetére


norbert1998
veterán

Nope. Többen is a reakcióknál mutattak screenshotokat, kijelzőidőket stb. Plusz gyanús, hogy a sellernek 2 hétbe telt válaszolni arra, hogy "a Xiaomi nem árul eredetit, vagyis szinte biztos kamu, mi a véleménye". Erre a 3*12 órás töltést javasolta. Nyitottam dispute-ot és egyből küldött is új aksit :F

(#16699) Karavik válasza páfrany (#16692) üzenetére


Karavik
veterán

Nem a hivatalos mi store-ból de hivatalos 2 év gyártói garanciával

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#16700) páfrany válasza Karavik (#16699) üzenetére


páfrany
tag

Felcsigáztál, linket tudsz berakni légyszi (már ha nem számít reklámnak :DD )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.