Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hát pár csaj kezébe nem pisztolyt kell adni. Odaáll a 40 kilójával és lő egy 2x akkora puskával mint ő? Inkább mással játsszon ne azzal.

(#2) Kalandor válasza Kolondrum (#1) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy 20 kilós gyerek tökéletesen tudja használni (lásd afrikai gyerekkatonák), ha ismeri a fizikát és a fegyvert.

Fegyvert kezelni néhány nagyon extrém eset kivételével (Smith & Wesson 500 tárkilövés után érdemes új csuklót feltenni) nem állóképesség kérdése, hanem puszta agyi munka, ami persze a videón sokaknak nem adatott meg. Tudni kell, hogy mikor és mit csinálsz, mennyire és mivel vagy töltve, merre áll a cső, mi a cél, milyen veszélyek várhatóak.

A fegyvert tisztelni kell, de nem szabad tőle félni, mert pont akkor fog rúgni-ugorni-csípni-harapni-állonverni, hanem bizonytalanul, félve fogod.

[ Szerkesztve ]

(#3) lapa válasza Kalandor (#2) üzenetére


lapa
veterán

azért volt itt pár olyan, ami elvitte volna a gyerekkatonát a bozótba. az a bálnaölő a közepén amivel az arabok repkednek...

(#4) Luck Dragon válasza lapa (#3) üzenetére

Bfg puska :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) kmisi99 válasza Kalandor (#2) üzenetére


kmisi99
addikt

De azért ott főleg AK74 et használnak azt meg egy kézzel megtartja az ember nem lök hátra míg itt nagyrészt jóval erősebb fegyverek amik úgy hátrarúgtak. Bár való igaz van, hogy pisztollyal is meggyűlik a bajuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#6) bambano válasza kmisi99 (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pontosan mennyit is lőttél ak-val?

azt nem értem egyébként a videón, hogy ennyi hülye van, aki csőre töltött, kibiztosított fegyvert zsebrerak?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) pulyka jocó válasza Kolondrum (#1) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

,,Inkább mással játsszon ne azzal."
Mire gondoltál??. :DD

(#8) kmisi99 válasza bambano (#6) üzenetére


kmisi99
addikt

Akval nem de videókat is láttam meg lőttem nagyobb kaliberű puskával ugyan nem sorozatlövővel de annak se volt pöckölésnél nagyobb hátrarúgása.

(#9) bambano válasza kmisi99 (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rendben, akkor most már azt is tudom, hogy kibicéknél az csak egy pöckölés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nordic, feldobtad a napomat, majd meghaltam ezen a sok gyökéren, óriási videó, köszi :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11) Kalandor válasza kmisi99 (#5) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A kulcscsontodat eltörheti az AK, ha rosszul fogod.
Nem kell óriási erő, vagy terminátori alkat, hanem félelemmentes, jó technikájú, határozott fogás kell, ami még 40 kilósan is kivitelezhető.

nagyrészt jóval erősebb fegyverek amik úgy hátrarúgtak
Nincs ilyen, hogy erős fegyver, erős lőszer van (és ez nem kukacoskodás). Egyébként pl. pisztolyoknál a visszarúgás rugó (csillapítás) kérdése is, ugyanaz a pisztoly szétverheti a csuklódat és lehet vajpuha is.

A 9*19-es Parabellum kilőtt lövedéke mindössze 5 gramm, hiába 4-500 m/s-al indul, de a visszarúgása simán fogható. A nagyobb lőszerek lövedéke ugyan nagyobb, meg magasabb is a torkolati sebesség, de nem fog senkit se hátradobni, nem ágyú ez.

[ Szerkesztve ]

(#12) hoffman_ válasza Kalandor (#11) üzenetére


hoffman_
nagyúr

no offense, pusztán érdeklődés szintjén: te lőttél már? többféle fegyverrel?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) Kalandor válasza hoffman_ (#12) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igazolt sportlövő vagyok.

Nem tudom, hogy hány fajtával, nagyon sokkal, ami csak volt a lőtéren. Főleg a maroklőfegyvereket és a klasszikus forgó-tolózárasokat szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#14) hoffman_ válasza Kalandor (#13) üzenetére


hoffman_
nagyúr

kielégítetted a kíváncsiságom :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) Kolondrum válasza pulyka jocó (#7) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem éri meg a kispadot.

(#16) lapa válasza lapa (#3) üzenetére


lapa
veterán

közben megtaláltam, a bálnaölővel nem jártam messze.

(#17) Kalandor válasza lapa (#16) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azok repkednek a videón, akiknek rossz a tartása / félnek. A legutolsó fickót is meglöki, de azért nem nehezen kompenzálja.

De azért a 14 kJ-os energia... Nem semmi. Ehhez képest nem is nagy a lövedék 50 grammos súlya, igaz mindez a 760 m/s-os sebességgel párosítva már másképp öl: nem szakítással, hanem a puszta folyadék-elvvel, vagyis bárhol eltalál véreret, a vérből "hidraulikus folyadék" lesz és belülről szétüt mindent, bárhol talál, öl.

Ez egy extrém példa, mint maroklőfegyvernél az 500-as Magnum, ami még rosszabb egy gyakorlatlan kezében mint egy rifle, mert elsütéskor rendszerint nem kiesik a kezükből, hanem a visszacsapó fegyver fejbeveri őket.

Az ilyeneket leszámítva nem rúg vissza nagyot egy fegyver, egy 44-es Magnumot is simán egy kézzel, biztosan el lehet sütni, pedig megállítóereje az bőven van.

[ Szerkesztve ]

(#18) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Nem semmi. Némelyiken szakadtam, a best a nadrágos ürge volt. :DDD Az arabokat meg kicsit meglepte a dolog. Van olyan is, amelyiket kicsit megsajnáltam, mert gondolom nem gondatlanságból rúgott ekkorát és így a fegyver, hanem a tapasztalatlanság miatt. De a többi... Kaphatott volna egy kicsit többet is. Például a kukás az eleje felé. Ha menősködni akar, vegyen vízipisztolyt. A mamás gengszerre szintén igaz. Persze több alatt ne golyót értsetek, hanem például egy istenes visszarúgást, aminek eredménye képp másnap kicsit fájna az adott testrésze. Semmi maradandó, csak egy kis figyelmeztetés, hogy azt még egyszer nem kéne.

Nyugodj békében Integra!

(#19) 0xmilan


0xmilan
addikt

"my mom's gonna kill me." :D

(#20) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

A jó öreg AK-nak egy baja van, hogy ordenáré módon húz balra-fel. Lőttem a lőtéren és balra porzott a domboldal. Persze a beállítások is szarok voltak, szó se róla. Az AMD ha lehet még rosszabb volt a gagyi, nádpálca, kihajtható válltámaszával. A PK volt az igazi pusztító. Célozni nem lehetett vele, de olyan gyorsan, olyan sok ólmot hányt ki, hogy tuti eltaláltál valamit. :DDD

(#21) bambano válasza Lomha 8V (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát volt egyszer a kezedben egy ak, amiről tudod, hogy rosszul volt beállítva, és akkor minden ak gagyi.
gondolom amd egyáltalán nem volt a kezedben...

hagy mondjak egy-két dolgot:
- a seregben a katonákat kasztokba osztják. a hierarchia legalján voltak a táposok, az egyetemi előfelvettek, akiket egyetem előtt behívtak egy évre. még ennél is lentebb voltak a "vezényelt tápos g.ik", akiket valamilyen "magasabbrendű" érdekből (leginkább csókos apuka), kivettek a kiképzésből és belső laktanyai munkát kaptak.
- ebbe a kasztba tartoztak a színészek, vagyis a színművészeti főiskolára (akkor még az volt, nem egyetem) előfelvett táposok, akiket a csapatművelődési otthonba vezényeltek kulturális feladatok ellátására. következésképp ők voltak a sereg sevjkjei, akik alig láttak kiképzést.
- na ezek a színészek lőttek mifelénk sorozatosan kiválókat az amd-vel. tehát az amd lenézése indokolatlan, gyakorlati tapasztalat hiányára utal. 700-800 méterről még simán leszedtek mindent.
- az igazi "nagyágyú" az nem a pk meg a pkmsz volt, hanem a dragunov. mifelénk a dragunovval 1000-1100 méterről még 10 forintosokat lelőttek.
- pk nem volt a kezemben, pkmsz igen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Lauda


Lauda
félisten

Marha jok! :C

(#23) Lomha 8V válasza bambano (#21) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ha csak egyszer lett volna a kezemben AK (származék), ajjaj. Nem gagyik az AK-k (nem is mondtam ilyet), de azért komoly törődést igényelnek, hogy jó legyen. Pontos sorozatlövésre alkalmatlanok a túlméretezett és túlsúlyos zárkeret miatt. Az MN7038-ban képeztek ki, ott használtunk AMD-65 típusú karabélyokat és kipróbáltunk mindent, amit elénk raktak (Itt lőttem PK-val is, jó sokat). A Dragunov kipróbálására is volt lehetőség, de az nem érdekelt, inkább a laktanya egyetlen M16-osát választottam. Az AMD nyeklik, csuklik, ha ez deszantos, akkor én vagyok a pápa. Lehet, hogy az orosz eredeti fasza, de a FÉG nem nagy valami. A 101-es tüzéreknél folytattam a pályafutásomat, ott AK-63D-val lőttem sokkal többet, mint akartam (a Bakonyban, egész pontosan). Annak a fém válltámaszát utáltam, fél nap után garantáltan leszakadt a vállad, akármilyen keményfa**ú gyerek voltál. Végül átvezényeltek a Boconádiba, ahol öt szolgálat koordinálását bízták rám, így az oldalfegyverem kivételével már nem kerültem közelebbi kapcsolatba fegyverekkel. Az oldalfegyverem egyébként egy P9-es volt, csak meggymagköpködőnek hívtuk, nagyon ergya fegyver volt. Egy komolyabb rablógyilkos inkább vitt volna magával egy merőkanalat, mint ezt. PK-val nem is lőhettél hivatalosan, azt csak M-zárolásból lehetett kihozni és akkor lehetett használni kicsit (ha működött és a fegyvermester azt mondta rá, hogy mehet), de utána rögtön vitték modernizálásra vagy megsemmisítésre. Ehhez tökös gyereknek kellett lenni, ugyanis nem volt kitámasztója. Rendesen zsibbasztott pár sorozat után.

Ez a kasztrendszer amit felvázoltál nem tudom hol volt és mikor, nálunk voltak a sorkatonák, a szerződésesek és a hivatásosak. Meg a beosztás szerinti fokozatok és ennyi. De a szopós, magasról "simogatott" katonákból úgy vélem még az átkosban lehetett. Lehet, hogy akkor fasza volt az AMD, de mi még mindig azokkal lőttünk, tudod, és akkor már nagyon nem voltak jók. Ennyi.

(#24) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

0:24 ez mit csinált?
0:42 lol
1:38 szétrobbant
1:42 az a segg :D de jól lő..csak hát vékony a drágám
1:55 egész jó..aztán... :C ó sorry :C relax...kész geci :C ;]
2:03 ez ágyúval lőtt?

2:17 a cső vastagabb mint a combja :D
hülye arabok a sivatagi teveklubból
meg a hátra kiszaltózó puskák LOL

3:37 gyata lesős :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.