Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Nokia 9 PureView Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Kár, hogy nem az eredeti specifikációval gyártották ezt a készüléket, pedig nagyon vártam a xenon vakut pl. Mindenesetre nagyon nem nyúltam mellé a P30 Pro-val. RIP Nokia.

Már már azt tudom leírni, hogy a P30 Pro-val kapunk egy zoomos PV 808-at.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Pár helyen a ragok nem jók

Késve jött, nagyon késve..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) aelod válasza Vikthor (#1) üzenetére


aelod
veterán

Amekkora dirr-durr volt körülötte annyira nem mutatott semmi olyant ami nagyságrendekkel kiemelné a fotós képességeit a mostani mezőnyből.
Itt is jól látszik, hogy a kevesebb kamera és a jól megírt szoftver néha több mint a pókszem effektusban elrendezett mindenféle lencse.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Gagyi lett, azok a kamu mosott hátteres képek... Azzal büntetni lehet olyan szarok, mindegyik hibás több helyen is.

(#5) nozs23


nozs23
addikt

"remek a portrémód"
Ez remek: [link] [link]? Komolyan? Az arc homályos, a szeparálás katasztrófa. Ezt az egykamerás megoldások (Pixel, iXR) is körberöhögik.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kinder


Kinder
senior tag

Ez a fényképező rész nem lett valami fényes.
Jobb, mint az asszony 3 éves Iphone SE telefonja, de az én XS-em viszont eléggé agyonveri.
És ez szomorú, mert jobb lenne előre fejlődni.

(#7) aelod válasza nozs23 (#5) üzenetére


aelod
veterán

A második kritikán aluli. :W

Ezt az egykamerás megoldások (Pixel, iXR) is körberöhögik.

Ezt is..

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8) 2ofthem válasza Vikthor (#1) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Igen, én is így vagyok, hosszú ideje ezt a telefont vártam, aztán mikor megérkeztek az első tesztek szomorúan elengedtem a Nokia vásárlást, és én is a P30 Pro felé fordultam. Nem bántam meg.

(#9) Harsányi Cs


Harsányi Cs
csendes újonc

végre, vannak nyers fotók és meg is említettétek hogy a P30 Pro-val ellentétben ennek nincs elk*rva a kameramodulja (nem vignettás a képe), nem értem hogy a huawei miért nem képes jó minőségű kameramodulokat rendelni a sony-tól mint pl a samsung. Bár így hogy csak 12 megapixeles, így sajna a nokia 1020-as még mindíg jobb.

[ Szerkesztve ]

(#10) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Xiaomi Mi9 és még pénze is marad az embernek bőven.
De a frissen kihozott S10-zem is olcsóbb ennél..és szerintem jobb is...meg a Mi9 is...
Szerintem,ez így nagyon harmatos.Kezdő ár legfeljebb 170ezer forint kellene legyen.

230ezer forint ezért? Ez kellemes árazás a cikk írója szerint? Hát szerintem pedig drága.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#11) Vikthor válasza Harsányi Cs (#9) üzenetére


Vikthor
nagyúr

P30 Pro-nak nálam nincs elkúrva a kameramodulja...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12) batai15


batai15
félisten

Gagyi .a pixel mobilok a példa rá hogy jó szoftver és egy kamerával lehet az él mezőnybe lenni,ennek meg hattal nem sikerül .

(#13) Harsányi Cs válasza Vikthor (#11) üzenetére


Harsányi Cs
csendes újonc

állítsd RAW-ba és csinálj egy fotót egy üres papírlapról vagy egy fehér mennyezetről / falról, akkor majd látni fogod hogy nem a megfelelő lencse van a szenzoron, vagy lehet hogy nem azt a szenzort használták ami a p20 pro-ban és a mate 20 pro-ban van, de erre nem látok túl sok esélyt, sajna P30 Pro-val készített RAW fotókat még nem találtam sehol a neten

itt egy kép erről a hibáról egy picit eltúlozva:
https://drive.google.com/file/d/1NrL09eYMvCyG7iRquGf-KdO2qyHNatmv/view

a JPG képeken ez ugye nem látszik mert a huawei is szoftveresen tódozza-fótozza a hibás szenzort hogy az átlagfelhasználónak ne tűnjön fel (ezért is ez a legjobb telefon azok számára akik nem értenek a fotózáshoz, mert az automatikája aránylag jó, de ha ki akarod belőle hozni a maximumot akkor már gondok vannak), de pl a Sony IMX586-os szenzoron már olyan mértékű ez a hiba hogy még a JPG képek szélén is látszik hogy ott sokkal zajosabb a kép, annyira kevés fény jut a szenzor szélére, és nem értem hogy a tesztekben erre miért mondják rá hogy "hát ez most a világ legjobb fotóstelefonja"

(#14) Plazmacucci válasza Harsányi Cs (#13) üzenetére


Plazmacucci
félisten

1020 is vignettál meg rengeteg más mobil is, BUMM.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Hát ez gyenge lett. Igy nincs értelme ennyi kamerának.

(#16) Harsányi Cs válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


Harsányi Cs
csendes újonc

a samsung s meg note sorozat nem, meg az iPhone-ok sem

(#17) Fred23 válasza HarleyCustom (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Van 170-ért is, és lesz ez hamar 150 is, úgy pedig már oké. 150-nél többet szerintem nem ér, de 3-4 hónap múlva már lesz is ennyiért, szóval csak a Nokia jár majd rosszul, amiért nem tud nyerni ezen a mobilon (se).

(#18) Plazmacucci válasza Harsányi Cs (#16) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Attól ez még nem hiba, ilyen a technológia. Adobe Lightroom-ban letöltesz a lencséhez egy profilt és már nincs ott.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Nektek tiltva van, hogy xiaomi készülékhez hasonlítsatok a cikkekben? Szerintem simán befért volna most is valamelyik Samsung vagy Huawei helyett egy MI9.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#20) #16514048 válasza Harsányi Cs (#9) üzenetére


#16514048
törölt tag

A P30-nak sem a kameramoduljával van baj, csak a Huawei sajnos nem alkalmaz lencsekorrekciót a raw fájlokon, de már több generáció óta. Anélkül más telefonok nyers képe is így nézne ki (meg néz is ki némelyik).

Ráadásul ezen a modellen a színek sem pontosak a RYYB színszűrő miatt, a legtöbben meg nem fogják tudni hogy kell ezt korrigálni, csak elkönyvelik, hogy sz.r.

[ Szerkesztve ]

(#21) snorbi82 válasza #16514048 (#20) üzenetére


snorbi82
senior tag

Szerintem, aki már Pro módban (raw) fájlokat készít, azért már bele tudd nyúlni annyira a képbe, hogy eltünjön.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#22) nozs23 válasza snorbi82 (#21) üzenetére


nozs23
addikt

Nem arról van szó, hogy el lehet-e tüntetni vagy sem hanem arról, hogy ha a legjobb kamerás telefonként próbálják meg eladni, akkor megcsinálhatnák ők maguk.

(#23) Crafter32


Crafter32
őstag

Idén, akkor mi lesz a telefon kamerák között a sorrend?

(#24) aelod válasza Zsoleszhun (#19) üzenetére


aelod
veterán

Rég nem szakmai szemmel íródnak a cikkek... :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#25) nozs23 válasza Crafter32 (#23) üzenetére


nozs23
addikt

Mindenkinek az a legjobb ami a kezében van. Évek óta ez a sorrend.

(#26) Graphics válasza Crafter32 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hosszú még az év :). Jöhet még ki számtalan mobil, de azért világmegváltásra nem kell számítani.

Fizikai korlátok vannak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Bog válasza aelod (#24) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tényleg? Akkor milyennel, gyere, mesélj még.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#28) aelod válasza Bog (#27) üzenetére


aelod
veterán

Lehet a sértődöttet játszani de ezek szerint nem csak nekem tűnt már fel ez a dolog. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29) Bog válasza Zsoleszhun (#19) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mi9 még nem volt nálunk, itthon hivatalosan még nem kapható, ahhoz nem tudjuk hasonlítani.
Amúgy meg tényleg nettó ostobaság olyat írni, hogy "nektek tiltva van", ahol van értelme, ott mindig ott a Xiaomi is alternatíva gyanánt, ott meg azon megy a hiszti, hogy miért kell mindig ahhoz hasonlítani. Szóval üljetek össze a konteóitokkal a többi összesküvés-orientált fórumozóval és alakítsatok ki egy egységes álláspontot, köszi.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#30) Bog válasza aelod (#28) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ja, hát ez egy korrekt válasz volt, tele tényekkel. Most jól megmondtad, rengeteget tanultam belőle.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#31) Graphics válasza aelod (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk ez így kicsit erős kijelentés... :)

Nem nagyon akad jobb szakmai oldal. Én azért ismerem őket, beszélgettünk már párszor is.
Inkább akkor valamiféle érvvel támaszd alá a mondandód, de ez kicsit beszólogatás inkább...

Front van ez tény, de nem kell egyből összeesküvéseket gyártani... Ha meg valami nem tetszik... Nyomás tovább... De más munkáját ekézni szerintem nem oké...

Ez a fórum, ez a MA! nem erről szól... És nem is erről kell szólnia.

Ha valakinek nincs a kiskedvence megemlítve, akkor egyből megy a nyafogás... Felesleges. Elég teszt van, mindenki meg tud nyitni egy GSMArenét, és egy összehasonlítást odatenni...

@Zsoleszhun: Ha meg túl sok a Xiaomi, az a baj... Felesleges hisztizni...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Greentea


Greentea
senior tag

Huhh ebben azért több volt.
VISZONT:
"A Lövőház utcai jelenetnél" manualban nem lehetett a Nokia-val ISO500-as képet lőni? Úgy lenne értelme az összehasonlításnak a P30-al. Nyílván ISO6400-on kicsit más minőséget produkál a kamera.. :D Gondolom automatan rakta 6400-be, de az meg szoftveres bug.
Állványról próbáltátok?

2x2 néha 5

(#33) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

A tavalyi proci pár évig valószínűleg még semmilyen kompromisszumot nem fog jelenteni, a kijelző pedig tényleg remek. Sajnos nálam a közepes kamera kizáró ok, és az sem túlzottan tetszik hogy az S10+ méretű házban a sima S10-nél is kisebb kijelző van.
Viszont szerintem abszolút nem csúnya, sőt. Aki egy egyedi telefonra vágyik, és megelégszik a közepes kamerával, annak tökéletes választás.

[ Szerkesztve ]

(#34) joey04


joey04
titán

Na ennyit a sok kameráról. Parasztvakítás. Késett is, de egy a kamera akkor is bukta lett volna, ha a tavalyi csúcsgépek ellen érkezett volna...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) hankock


hankock
tag

Nekem már az elég gyanús volt, hogy a DxOMark a mai napig nem tesztelte le.

(#36) nicu71


nicu71
addikt

hát..akárhogy is nézem ez egy csalódás.Pedig nagyon vártam ezt a tesztet.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#37) e-newsee


e-newsee
addikt

Hát én asszem előszedem a ZF2-t, és csinálok egy full éjszakai holdas képet. Ott is van egy úgynevezett "bagoly" mód, ami 4 pixel fényadataiból csinál egy képet. Persze, a kép kisebb felbontású lesz, de a módszer ugyanaz, csak ott is egy lencse van a hattal szemben. És kíváncsi vagyok, mit tud ehhez képest.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#38) INGJOKE


INGJOKE
veterán

A Nokia az már nem az a Nokia ami anno volt... Ezért a készülékért szerintem nem szabad pénzt adni, mert amivel hirdeti magát már a nevében, nah ahhoz pont nem ért.

Sajnos erről egy idézet jut eszembe:

"- Főnök! Elkapták az egyik ügynökünket Alaszkán!
- Kár érte! Kiváló ügynök volt!"

:D :DD :DDD

(#39) Zsoleszhun válasza Graphics (#31) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Mi az, hogy túl sok xiaomi? Egy sem volt ezért megemlítettem, hogy a két Huawei vagy két Samsung helyett lehetett volna egy xiaomi. Ki hisztik?

Bog: Mi Mix 3 tesztetek volt, az is sd845

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#40) INGJOKE válasza Zsoleszhun (#39) üzenetére


INGJOKE
veterán

Sajnos hozzá kell szoknunk, hogy amíg a Xiaomi is nem áll neki reklámozni/tejelni addig ezek lesznek... :DDD :DDD :DDD

(#41) Vanir válasza aelod (#24) üzenetére


Vanir
veterán

Ha ilyet problémát látsz, akkor írj konkrétumot, emeld ki, hogy mit hiányolsz, mit tennél még a cikkekbe. Ezen a szinten az általad bemutatott destruktív kritikának semmi értelme nincsen.

Amúgy meg merem kockáztatni, hogy a Mi A1-em jobb képeket lő portré módban GCam-mel, mint ez a telefon...

[ Szerkesztve ]

(#42) Narancskoma


Narancskoma
tag

Ezek a portré módos képek borzasztóak. Ha 1.5 évvel előbb jön ki, akkor sem nagyon állná meg a helyét.

(#43) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Ez a telefon ilyen kamerával szégyen gyalázat. Az esti képek egyenesen pocsékok egy ilyen árú és nevű telefonhoz képest. Sok hűhó semmiért... :(

(#42) Narancskoma +1, a benti portrés képen meg tényleg durván látszik, hogy milyen rosszul választotta el az arcot a háttértől a szoftver.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#44) <Lacy85> válasza Zsoleszhun (#39) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Sőt, lehetett volna helyettük akár iPhone is. Vagy LG. Meizu-val sem hasonlítanak össze soha semmit.
Eszem megáll nekem is, de tényleg.

;]

Amúgy kár a telóért. Én is nagyon vártam, de ez így szörnyű...

[ Szerkesztve ]

(#45) vilmose33 válasza Narancskoma (#42) üzenetére


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet. Jobb telefont vártam kamera terén.

A jövő most van

(#46) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Engem a lassú és gagyi ujjlenyomat-olvasó nagyon zavarna. Kár érte, ezek szerint nem javított rajta az áprilisi update!

(#47) mackoman válasza aelod (#24) üzenetére


mackoman
tag

Itt nem szabad kritizálni....én sem teszem többet ....

(#48) Juhaszatti válasza mackoman (#47) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nincs gond a kritikával, ha az építő jellegű. De ez az élet minden területén így van, nem csak itt.

(#49) doooo


doooo
veterán

Nem, nem, nem. Ja, hogy 6 legyen? ;] Akkor még nem, nem, és végül nem. Ennyit ehhez a telefonhoz, úgy en bloc.

(#50) mjani1172


mjani1172
addikt

Igazam lett. :D Amikor megláttam mire készülnek már akkor írtam ez nem fog összejönni.Egy blöff az egész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.