Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Nokia 9 PureView Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) T. I. válasza Dhampir (#444) üzenetére


T. I.
senior tag

Három hónappal korábban én is majdnem beleestem ebbe a hibába (ha visszaolvasol, láthatod). Még szerencse, hogy létezik ez a fórum, és aktívan segítenek tanáccsal, tapasztalattal a kollégák. :R

[ Szerkesztve ]

(#452) Tomcat válasza zsoltzsolt (#449) üzenetére


Tomcat
őstag

Én is a tesztképek minőség és a Nokia N sorozat kellemes emléke miatt 2 éve vettem egy ilyen N9 PW-t. A telefonnal általam készített képek meglepően jó minőségűek, ebben nem hibáztak a fejlesztők, ahogyan a kijelző is pazar. Nálam ugyan nem fagyott le eddig, de folyamatosan 4-5 fotó manuál módban elkészítése során érezhetően lelassul a háttérben futó képfeldolgozás miatt. Azt tapasztaltam hogy egymás után 2-3 fotó még nem gond neki, viszont ezekkel is percekig dolgozik a háttérben, addig nem érdemes mással tovább terhelni. Az is igaz hogy nagyon fel tud melegedni használat közben. Az akkumulátor pedig 2 év használat után már nem bír ki egy teljes napot, nagyon hamar lemerül és töltés közben eléggé fel tud melegedni. (Új korában elég volt 2 naponta tölteni)
Összességében én nem bántam meg azt a 200eftot amibe anno került, de tény hogy az elődök ismeretében többet vártam volna főleg az építési minőség terén (felhasznált anyagok), az akku időn és a képfeldolgozási sebesség terén.

Tomcat

(#453) Dhampir válasza T. I. (#451) üzenetére


Dhampir
félisten

:)

(#452) Tomcat

:))

[ Szerkesztve ]

(#454) zsoltzsolt válasza Tomcat (#452) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én egy telefont általában kb két évig használok, ez 2022 márciusában lesz. Valahogy csak kibírom addig. Megbántam már sokszor ezt a telefont. Igaz szép képeket készít, de nem használom csak ritkán, mert az őrületbe kerget, hogy vagy már az elején vacakol a kamera indításnál vagy utána a feldolgozásnál.. mindez 2021-ben.
Ujjlenyomat olvasó is elég random módon működik, szerencsére , nem tudom miért, banki appoknál mintha megbízhatóbban olvasná be, amúgy eléggé vacak.
Már most nézelődök, van bő félév, bár nem látok semmi normális telefont, egyelőre.

(#455) Dhampir válasza zsoltzsolt (#454) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez is egy fontos tapasztalat és hasznos információ. :K

bár nem látok semmi normális telefont, egyelőre

Az elmúlt napokban akciós volt a Samsung Galaxy S20 FE Snapdragonos változata is.

(#456) TommyX_


TommyX_
őstag

Én pár hónap kihagyás után, újra ezt a telefont használom.
Én ritkán fotozok, a gyári kamera appot akkor használom, ha valami olyat akarok fényképezni.
Ha mondjuk kocsit akarok eladni, jó az opencamera és a sima narancssárga ikonos camera nevű alkalmazás.
Én is várom már a 11-es Androidot erre.
Én használtan vettem a telefont és most még 93-94 %-os az akksija, bár nekem is mindig tölteni kell, ugye én sokat beszélek messengeren, ami szereti enni az akksit.

A gond nálam is az, hogy mire cserélem majd egyszer.
Efdektiven nekem ez a tudás bőven elég.
Az ujj lenyomat olvasó eddig egyszer szivatott meg, amikor múlt héten a nagy melegben nem tudtam utalni, pont autót voltam venni.
Aztán megoldottam másképpen, de ezen kívül tudtam használni ezt a részét. :)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#457) Tomcat válasza zsoltzsolt (#454) üzenetére


Tomcat
őstag

Az ujjlenyomat olvasó egy vacak, ezt megerősíthetem. Én inkább a kamerás arckép feloldást használom, az legalább megbízhatóan működik. Egyébként hobbi fotós telefonnak vettem anno ahogyan anno az N808 PW-t is évekig használtam fotózásra SONY Xperia Z sorozata mellett. Most is SONY Xperia I Mark II mellett használom ezt a N9 PW-t.

Sajnos nem sok jót hallani az új Nokia felső kategóriás telefonokról, vagy késnek vagy ki sem adják őket, talán majd jövőre.

Tomcat

(#458) zsoltzsolt válasza Tomcat (#457) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hobbi fotónak nem igazán jó az enyém. Elég nehézkesen exponál időnként, mire odajutok, addigra a téma is ugrott :D utána, ha összejött mégis, akkor meg várhatok jó ideig míg újra munkára kész. Arcfeloldás az gyors, de nem használható, ha pl. Simple-vel fizetek, oda ujjlenyomatos kell. Ha ritkán és álló témát fotóz az ember, akkor használható a készülék, arra talán jó. Sajnálom, hogy nem lett ez egy jobb irány a Nokianál, valahogy mintha el is engedték volna ezt a modellt, minden mindegy alapon.

(#459) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Akkumulátort nem tudja valaki, hogy hol tudnék cseréltetni és mennyibe is kerülne?

(#460) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Valaki friss hírt nem tud az Android 11-ről?

(#461) TommyX_


TommyX_
őstag

Akkor a mai nappal ennyi volt a várakozásnak, a Nokia nem teszi elérhetővé erre a telefonra az Android 11-t! :W
Röviden az indok:
A kamera és a szoftver nem jól kompatibilis egymással, és ez nem megfelelő, vagyis a Nokia magas elvárásainak ez nem felelt. meg!

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#462) T. I. válasza TommyX_ (#461) üzenetére


T. I.
senior tag

Egy pár napja ezt már olvastam, mint erős feltételezést.
Light.co nélkül nem lehetett összecsiszolni az A11-gyel azt a szuperszónikus kameraszoftvert. Dobták volna a kukába, aztán Google Camera portot rá. Felteszem, használhatóbb lenne, még ha csak egyetlen kamerát használna,akkor is.

(#463) TommyX_ válasza T. I. (#462) üzenetére


TommyX_
őstag

Én ezt értem, csak az ígéret ugye. :U
Olvastam az oldalakon a hozzászólásokat, hogy akkor, hogyan vegyen valaki újra Nokia telefont, mert akkor is majd hazudnak?
Nem védem a Nokia-t, de ez-azért nem fog újra megtörténni, mivel, a többi telefonnál, nincs ilyen összetett kamerarendszer, szóval aki akar, az vehet tovább Nokia-t, főleg, a 3+3+3 elv.
3 év garancia, 3 év biztonsági frissítés, és 3 szoftver frissítés.

Amúgy, nem fogom ezt a telefont eladni ettől függetlenül, meg marad itthon, már csak a különlegessége miatt is.
Majd későbbiekben jön hozzá egy Nokia 8 Sirocco is, és ezzel egyenlőre befejeztem én a Nokia vonalat, sajnos az új Nokiákban egyik sem kelti azt a kéne Nekem vágyat. :(

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#464) zsoltzsolt válasza TommyX_ (#463) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

De adnak 50%-os engedményt az XR20 árából cserébe.

(#465) T. I. válasza zsoltzsolt (#464) üzenetére


T. I.
senior tag

Azzal az 50% diszkonttal meg is érkezik az XR20 a realitások talajára.

(#466) zsoltzsolt válasza T. I. (#465) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ennyiért venni is fogok egyet - 109995 HUF

(#467) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

No, ki él az 50%-os XR20-sszal?
Én már várom a GLS-t

(#468) TommyX_ válasza zsoltzsolt (#464) üzenetére


TommyX_
őstag

Nagy lelkűség lenne, de nálam ez nem opció, a telefon sem tetszik :F

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#469) zsoltzsolt válasza TommyX_ (#468) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

"Nagy lelkűség lenne"
Nem lenne van, nem kaptál emailt vagy értesítést erről?
Nekem így féláron már megéri az XR20

[ Szerkesztve ]

(#470) Tomcat válasza zsoltzsolt (#467) üzenetére


Tomcat
őstag

Valószínűleg én is élni fogok az ajánlattal. Egy XR20 annyit talán nekem is megér.
A kupon bárhol beváltható? Valóban csak az N9 IMEI és egy email cím kell hozzá?

Tomcat

(#471) zsoltzsolt válasza Tomcat (#470) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az email, amit kapsz leírja.
Nekem az jött:
Igényeld a kedvezményedet a helyi partnerünktől
Köszönjük, hogy ellenőrizted a Nokia 9 PureView IMEI-számát: xxxxxxxxxx.
Most már igényelhetsz 50% kedvezményt az új készüléked kiskereskedelmi árából.
Az új készüléked: Nokia XR20
Kedvezményes ár: 109995 HUF
A kedvezmény igényléséhez egyszerűen csak keresd fel a helyi partnerünket. Kapcsolatfelvételi adatok:
SUR repair -Consumer Online
nokia.rendeles@bravophone.com
+36-1-262-6266
Ők tájékoztatni fognak a lehetséges fizetési módokról és a szállítási információkról.
Reméljük, hogy élvezni fogod az új Nokia készülékedet és az élményt, amit az Android 11 nyújt!

Ezek után írtam a Bravophone, ők bekérték az eredeti emailt, vagyis hogy továbbítsam nekik, majd adatokat egyeztettünk és ma várom. De a GLS-t felhívtam , el vannak havazva, lehet csak hétfőn szállítják.

(#472) T. I. válasza zsoltzsolt (#466) üzenetére


T. I.
senior tag

110ezer Ft egy alsó-középkategóriás telefonért, ami ráadásul batár nagy. Nem is értem, miért nem tolonganak érte. :DDD
Igazából szerintem már ez az ajánlat is a pofátlanság határát súrolja. Sajnos nincs méltó utód, nekem sincs az a "must have" érzés. Igaz,nekem "csak" egy siroccom van, de nem cserélném x20ra vagy xr20ra.

(#473) zsoltzsolt válasza T. I. (#472) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez nem csere, nem kell leadni a Nokia 9Pureview-et.
Alsó-közép? Mondjuk azért kevésbé van vezetéknélküli töltés, víz-, por- és ütésállóság, 5g, ujjlenyomat olvasó, arc alapú feloldás, 3X rendszer frissítés, 4 évig biztonsági frissítés, az első évben ingyenes kijelző csere, ha törik, stb, stb ilyen összegért.

[ Szerkesztve ]

(#474) Tomcat válasza zsoltzsolt (#471) üzenetére


Tomcat
őstag

Jól hangzik. Ha ez ennyire egyszerű akkor én is megpróbálom. :)

Tomcat

(#475) zsoltzsolt válasza Tomcat (#474) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Kaptál a Nokiától emailt?

(#476) isti70


isti70
tag

Sziasztok !

Esetleg van valami megoldás arra hogy a navigációs sávban a vissza gomb jobb oldalt legyen? gesztus vezérlést nem szeretem :R illetve a képernyő alján lévő google keresőt eltűntetni másik launcher nélkül?

(#477) T. I. válasza isti70 (#476) üzenetére


T. I.
senior tag

Nincs, sőt, még a főképernyő tetejéről sem tüntethető el a hónap, nap kiírás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.