Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Nokia 9 PureView Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) cal84


cal84
tag

büntetni lehet a képekkel :D

(#102) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Hát ez meg mi a vér lett? Terveztem, hogy Nokiára váltok s9+ után de így ez esélytelen. Addig meg maradok az S9-nél.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#103) scyllarus


scyllarus
veterán

Az első, kiszivárgó képeket látva megállapítottam, hogy ez a hátlap így fertelmesen ronda. Ezek szerint még értelme sem volt elcsúfítani szegény telót. Gondolkoztam Nokián (nem ezen) , de valami visszatartott. A csúcsmodelljüket látva jó döntés volt kerülni.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#104) soko70


soko70
aktív tag

Egy dolgot viszont szívesen olvasnék, néha a cikkeket lehetne "update"-elni annak függvényében, hogy a gyártó mennyi és milyen hiba javításokat sikerült eszközölniük a készülékben. Nem tudom van-e ilyen lehetőség, de míg az aktuális csúcs modell fut, addig néha lehetne szó róla, vagy esetleg ahol a gyártó a kamera képesség javításai olvashatók (csak példa). Lehet így már sok lenne. Persze addig míg ilyen gyanúsan rossz, de később biztos javul.

[ Szerkesztve ]

(#105) Bog válasza soko70 (#104) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nemigen van erre kapacitásunk sajnos, igazából azt látjuk, hogy olvasottság szempontjából a friss termékek érdeklik a látogatóközönséget. A termékciklus ideje alatt bekövetkező javításokról általában a telefonhoz nyíló fórumtéma szokott támpontot adni a későbbiekben, főleg ha van topikgazda és témaösszefoglaló.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#106) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Ezen valakik nagyon sokat dolgoztak, hogy ilyen szar legyen. Még szerencse, mert amúgy ilyen se lenne :DDD

(#107) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Ez volt már? [link] :))
Ha nálatok a teló, kipróbálnátok?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#108) soko70 válasza Bog (#105) üzenetére


soko70
aktív tag

Köszönöm, egyébként gondoltam, hogy erről van szó. Csak azért kérdeztem, mert tényleg nagyon problémás a készülék, viszont aki elolvassa, nem biztos, hogy kap megfelelő tájékoztatást addig míg a gyártó nem frissíti . Na, jó kicsit sajnálom is.

(#109) ak76 válasza ps2rapo (#75) üzenetére


ak76
senior tag

"Egy mezei 8Mp-es jpeg -et ez is pillanatok alatt elkészít,nem kell várni semmire"

Muhahahahaha..🤣🤣🤣

Remek teljesítmény, 8mpx es felvételt 2019-ben egy pillanat alatt, ezzel kéne reklámozni, mellé a béna ujjlenyomat érzékelést, a tavalyi hardvert ami még lagol is, meg a 2 kilós árcédulát, és így már totál Best Buy... :D

[ Szerkesztve ]

(#110) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Az egy rossz vicc, hogy ezen a vason akad egy vegytiszta Android.
Nagy kár a kameráért is, mert amúgy nagyon szép készülék.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#111) mantequilla válasza ps2rapo (#75) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Van kedved feltolteni nehany fotot? Ha gondolod utalok egy kisebb osszeget ha toltesz fel fotokat.

(#112) apaszka válasza Den Hadnagy (#110) üzenetére


apaszka
veterán

Vártam a megjelenést mert gondoltam a feleségemnek veszek egyet.
De sajnos csalódás lett!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#113) Nimrod


Nimrod
addikt

Nagyon ideje lenne egy telefonváltásnak a felsőbb kategóriába, de a teszt és a kommentek alapján nagyon úgy néz ki, hogy nem maradok a Nokia-nál.
Most egy Nokia 3-ast nyúzok (sajnos nem a 3.1-et), Asszonynak ott a Samsung összehasonlításnak.

Amit Nokia-nál mindig is szerettem az a pure Android. De fotózásilag katasztrófa, ráadásul most hogy már öregebb is a készülék, érezhetően még rosszabb. Persze, budget kategóriától ne várjunk mást, de mondom, összehasonlításként látom milyen a Samsungnál. Meg láttam az iPhone-okat is. És nekem pont az a funkció kellene sokat, hogy gyorsan tudjak fotózni, vagy részletes képet ami nem lehet mosott (mert szöveg), vagy mozgóképet lőnék, de az is sok nekifutással megy csak. Ráadásul azt tapasztalom, hogy softwares oldalon elég nagy bajok vannak, amit a hardware lassúsága csak tetéz.

Az, hogy nincs memóriabővítés engem nem zavar. Pont jól van belőve ennél a típusnál, ésszel használva bőven elég.

De a tesztben lévő képeket megnézve ez hatalmas csalódás, úgyhogy összegezve, én várhatóan el fogom engedni a Nokia nevet ezen a ponton.

(#114) Hallosz


Hallosz
senior tag

Talán a kevesebb, (kamera) több lett volna.?

Mert lakni, muszáj.

(#115) Magnat válasza kakuk.tamas (#107) üzenetére


Magnat
veterán

Tudom, h más kultúra meg off is, de komolyan a hányinger kerülget amilyen karmokat tudnak ezek növeszteni :U

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#116) apaszka válasza Nimrod (#113) üzenetére


apaszka
veterán

Vegyél egy Note9 et. Nem fogsz csalódni benne.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#117) mirci18 válasza janeszgol (#90) üzenetére


mirci18
addikt

Arra a Nokia szellemiségre gondolok ami annó az N szériát vagy a WP-s telefonok jó részét uralta.
Imádtam őket nagyon jó kamerával megáldott telefonokat dobtak a piacra relatíve olcsón mivel gyengébb volt a hardver.
Manapság már nehéz újat mutatni.
Fejleszteni kell nyomni a reklámot youtubereseket kell megvenni.
Sajnos a Nokia jelenleg egy gyártó a sok közül s ezen már nem fog változtatni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#118) <Lacy85> válasza mirci18 (#117) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ahogy elnézem, jelenleg csak a Nokia névből akarnak profitálni, mert ezt már ismerik az emberek, meg régen jó volt.
Összelapátolnak pár random hardvert, rátolnak egy Android One-t, mert így legalább a szoftverrel sem kell foglalkozni, kap egy Nokia logo-t, aztán mehet a boltokba.
A 9-es kb. az első telefon, aminél látszott némi igyekezet a fejlesztés irányába is, de a végeredmény nagyon azt sugallja, hogy nem igazán tudnak felnőni a feladathoz.

(#119) mirci18 válasza <Lacy85> (#118) üzenetére


mirci18
addikt

Mióta a Huawei ennyire tolja a szekeret meg a Xiaomi is nehezebb az nagy gyártók dolga a középkategóriában meg a felső kategóriában.
Alsó kategóriában meg van milliomezer gyártó ott nem nagyon fog venni egy név miatt az ember drágább telefont ha van 100 gyártó olcsóbban.

Szerintem a Nokia brandnek ez a hajó elúszott.

Annó a 2010 tájékán nagyon mentek az N szériával.
Nekem is volt egy N95 8gb-om.
Viszonylag későn kezdte el az igazi okostelefonos brandépítést.
Sajnos mivel nem androiddal készültek a telefonok nagyon sokan elfordultak tőle.
Bár szerintem az emberek túlnyomó többségének megfelelt volna ez a minimalista dizájn.
Főleg úgy hogy abban az időben a lumia széria olcsó volt mégis sok telefonon már akkor aod volt ami nem égett be soha plusz egy használható kamera.
Nekem is volt Lumia 800-am,830-am. Asszonynak 640 amit kemény 20 e ft-ért vettünk. Ingyen volt ennyiért egy fullos okostelefon.
Én imádtam ezt a korszakot de sajnos nem fejlesztették a szoftvert. Külsős alkalmazások nem érkeztek hozzá.
Ha akkor már eleve androiddal kezd ki tudja hol lenne ma.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#120) LasseFriden


LasseFriden
csendes tag

Vettem egyet, ajándék Bluetooth fülessel (úgy számolva 200 alatt volt). Vannak hibái, de nem bántam meg.

A kijelző alatti ujllenyomat olvasó a frissítés után is használhatatlan, inkább beállítottam biztonságos eszköznek a Bluetooth órám, akkor nem kéri. Iszonyatosan hiányzik a külön szenzor és a normális, kijelző alatti gombok.

A kamerája tényleg felemás. Lassú, de a háttérben elketyeg, nem blokkol mást a fotók összerakása, általában pedig bőven megéri kivárni a képeket, én nagyon meg vagyok vele elégedve (bár tény, hogy néha túlélesít JPG-ben). Videózásnál is az előző telefonom (Nokia 8) folyamatosan mozgó autófókuszához képest megváltás, amit tud, és a legdurvább metálkoncerteket is bírja a hangfelvétel része. A kamera miatt vettem, nekem bejön.

Ismerve a gyártót, még legalább 2 javítócsomag fog jönni rá, amik teljesen nem fogják javítani a hibáit, de bőven élhetővé teszik.

(#121) DraXoN válasza LasseFriden (#120) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem tudom ... 200ért én nem örülnék ha az ujjlenyomatolvasó használhatatlan lenne, és a kamera sebessége is "izézne" ... 50 körül "jobbat" kapni ezen tulajdonságokban...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#122) lugosi válasza LasseFriden (#120) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ne már, 200k és használhatatlan ujjlenyomat-olvasó, lassú kamera?
Ennek így szerintem nincs helye a piacon.

(#123) mirci18 válasza LasseFriden (#120) üzenetére


mirci18
addikt

vajon egy hirtelen 40-50 képből álló sorozatképpel vagy egy gyors portré sorozattal mit kezdene a telefon?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#124) apaszka válasza mirci18 (#119) üzenetére


apaszka
veterán

így igaz!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#125) #16820480 válasza mirci18 (#123) üzenetére


#16820480
törölt tag

Muti már légyszi egy telefont, ami simán viszi a 60 megapixeles kompozit képekből álló 40-50 képes sorozatokat. És ha már felmerült, akkor kerüljön 60 ezerbe, hiszen már abban a kategóriában is elfogadhatatlan, ha lassú.

(#126) KFORboy


KFORboy
senior tag

Miért nem lepődök meg... :U

Csak a márkát akarják meglovagolni megint, bazári flancos küllemmel aminek semmi értelme...
Újjabb környezett szennyezés Nokia néven, semmi több...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#127) petymeg


petymeg
addikt

Elég sz@r lett. Mikor elkezdtek a fotók kijönni, nagyon tetszett. Külsőre nem is csúnya, de nem bírtam kivárni és beszereztem egy Note-ot, amit minimum 2 évig tervezek használni. Nem bántam meg, hogy nem vártam meg ezt a Nokiát.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#128) LasseFriden válasza mirci18 (#123) üzenetére


LasseFriden
csendes tag

Én eléggé oldschool vagyok, egy jó képet akarok, nem egy 40-50 képből álló szeméthalmot. Előtte-utána is hajlandó vagyok szöszölni a beállításokkal, majd beállítani egy visszaszámlálót is, hogy még véletlenül se mozduljon be semmi.

(#129) #79715584 válasza LasseFriden (#128) üzenetére


#79715584
törölt tag

Én a helyedben elállnék a vásárlástól, mert 230k-ért (bt füles ide vagy oda) rendes mobilt is adnak... De ahogy gondolod. :)

(#130) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Hát többet vártam énis a kamerától.Nemhiába a mostani 2-3,meg több kamerás telók gagyi olajfestmény képeket csinálnak.Elég lenen 1 kamera,de az csináljon jó képet.Összehasolitásnál a bencmark pontozásnál nem tudom az ifos xs mit kever ott.Androidos az is vagy mi???Mert baromság 5androidos telot meg egy ájfon os oprendszerrel összehasolitani.Ég és föld a külömbség.Persze nem os javára.Lényeg az,nagyobb volt a felhajtás ez elött is,mint amit produkált.Hüvely p20 pro,p30 pro 3 meg 4 kamerával úgyanúgy fos képeket csinál,mint ahogy ez a nokia is.Ez se a 808,se az 1020 kamerájával nem veszi fel a versenyt.Nemhiába..nokia se a régi már.

(#131) ak76


ak76
senior tag

Itt volt nálam a cimborám, most vette meg odakint a bécsi MM-ban, össze is hasonlítottam a M20Pro-val, és kb azt tapasztaltam mint itt a tesztelő, a kamera működése egy idegőrlő vicc, csak vársz, csak vársz, és a végeredmény ugyan nem rossz, de ugyanezt a minőséget a M20P egy pillanat alatt összehozza, az ujjlenyomatszenzor teljesen szar, 10-ből 4-5 alkalommal nyitotta a képernyőt, a rendszer pedig érthetetlen módon meg megröccen, miközben semmi nincs nyitva a háttérben.
A kijelző nagyon szép, dehát majd mindegyik Amoled az, az összeépítés korrekt, csúszik a telefon mint egy vizes szappan, de ez elmondható az én telómról is, tok nélkül kalandos használni.

A sw mintha valami béta cucc lenne, amit elfelejtettek lemeózni, mielőtt az üzletekbe küldték volna, a tavalyi Mi8-asom oda vissza szanaszét verné, ha itt lenne mellettem, így csak a M20 próval hasonlítgattam, de elfogulatlanul mondhatom, abszolút inkorrekt az összevetés...

(#132) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Èn vennèm, persze nem ennyièrt.

(#133) foreverNokia


foreverNokia
csendes újonc

A Nokia azt állítja, hogy egy nagy szoftverfrissítésen dolgozik, hogy megszüntesse egy csomó problémát ezzel
a telefonnal. :W Késett és még így sem tudták jól megcsinálni :W

Nokia7 plus-t használok és ezt érdekes, jól megcsinálták :C

[ Szerkesztve ]

Tégy minden jót, amire képes vagy, és tedd olyan csendben, ahogyan csak lehetséges. (Charles Dickens)

(#134) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Szerintem az ujjlenyomat-olvasot nem fogjak tudni szoftveresen megoldani. Egy erdekes cikk a biztonsagarol: [link]

(#135) Z2 Tulaj


Z2 Tulaj
újonc

Az ujjlenyomat olvasóval kapcsolatban a hivatalos álláspont: küldenek egy linket, ahol érdeklődhetsz. Belépve ez fogad: Sajnos az általad keresett oldal nem található

(#136) Z2 Tulaj


Z2 Tulaj
újonc

A rágógumis próba kétes értékű, mert ha az arc felismerés be van kapcsolva, szaloncukorral is nyitható a telefon. A kamerát letakarva már nem nyit, csak az ujjlenyomat olvasó sikítozik: Nyomja erősebben, 3 próba után zárol :))

(#137) mirci18 válasza #16820480 (#125) üzenetére


mirci18
addikt

Attól mert összeadod a kamerákat azzal jobb minőségű fotód nem lesz.
Nem pixeleket kéne mérni hanem valódi jó minőségű fotókat készíteni.
Egyébként normális sorozatképet jó minőségben tud már mindegyik 200 e ft feletti telefon.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#138) mirci18 válasza LasseFriden (#128) üzenetére


mirci18
addikt

A sorozatkép nem akkor jó hanem ha valami mozgalmas családi eseményt akarsz megörökíteni.
Futás stb ahol a legjobb pillanatokat akarom elkapni.
Minden másra ott egy beállított kép. Kivéve ha gyereked van.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#139) e-newsee válasza mirci18 (#137) üzenetére


e-newsee
addikt

Ahogy ő írta, úgy valóban nem lesz jobb képed, de itt nem is úgy kellene összeadni a pixeleket, hogy egymás mellé teszed, hanem az általuk rögzített adatokat összegezni. Úgy viszont lehet jobb képed egy 5 kamerás rendszerrel.
Tegyük fel, hogy minden pixel képes 1 egységnyi fényt rögzíteni szivárgás nélkül (ne legyen zajos a kép).
Ha egy ilyen szenzorod van, akkor az pixelenként 1 egységnyi fény, ami mondjuk egy holdfotó esetében (mert a tesztben is az volt) semmire nem elég. Ellenben, ha van 5 lencséd, ami ugyanazt a tárgyat rögzíti kvázi ugyanabból a nézőpontból, akkor az máris 5x annyi fény ugyanarról a tárgyról. Olyan, mintha csinálnál egy 5 képből álló sorozatot, amit aztán utólag összegzel. Csak itt az 5 kép egy időpillanatban készül el. Onnantól már "csak" egy jól megírt algoritmus kérdése, hogy legyen egy nagyon jó fotód. A módszer hasonló, mint a HDR fotóknál, csak itt nem feltétlenül kell különböző "világosságú" fotókat csinálni. Ezt az algoritmust viszont nem jól oldották meg. Javítható ez optimalizálással, de minél pontosabban szeretnéd megvalósítani, annál nagyobb erőforrást (ergo utófeldolgozási időt) igényel. Én arra tippelnék, hogy jött egy jó ötlet, beharangozták, hogy elinduljon a hájp vonat, aztán rájöttek, hogy nem lesz az olyan egyszerű, viszont már nem léphettek vissza. Ezért kiadtak egy optimalizálatlan szoftvert.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#140) dz1989


dz1989
senior tag

Szeritem egy késöbbi nagy szotver frissítést érdemes lenne megvárni és úgy csinálni még egy kamara tesztet. Akár úgy is hogy össze vetni a P30-ró val is.
Igen, sajnos vannak gázosdolgok: Melegedés, Hosszú mentési idő, nincs manuális fókusz és fehér egyensúly. :O
De szerintem sokk potenciál van benne. :))
Az últraszéleslátószögü kamera hiánya nem értem gondnak.
Az hosszú gyújtótávolságú kamerát hát már illet volna. :U

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#141) foreverNokia


foreverNokia
csendes újonc

Ilyen lassú a kamera funkciók váltása?????? :W

Ez szoftveres hiba, nincs jó optimizálva :W

https://www.youtube.com/watch?v=VShECboIYVg

[ Szerkesztve ]

Tégy minden jót, amire képes vagy, és tedd olyan csendben, ahogyan csak lehetséges. (Charles Dickens)

(#142) Cathulhu


Cathulhu
addikt

P30p vs N9
[link]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#143) DraXoN válasza Cathulhu (#142) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem vagyok benne biztos, hogy teljesen "független" a dolog.. eleve máig mosolygok a videókba berakott "kameraminőség" teszteken..
de visszatérve, már a feltöltő neve is gyanús... máshol fura mód nem ennyire életlenek a huawei képei mint itt szinte minden "fotón" (állóképen). bár az igaz, a nokia színvilága jobb.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#144) foreverNokia válasza INGJOKE (#38) üzenetére


foreverNokia
csendes újonc

Szerintem a Nokia7 pluszt jól sikerült, ezt a vonalat kellett volna tovább :C

Tégy minden jót, amire képes vagy, és tedd olyan csendben, ahogyan csak lehetséges. (Charles Dickens)

(#145) foreverNokia


foreverNokia
csendes újonc

https://www.youtube.com/watch?v=g0zA7WMTZNg&feature=youtu.be

Ez itt egyértelmű :C

Tégy minden jót, amire képes vagy, és tedd olyan csendben, ahogyan csak lehetséges. (Charles Dickens)

(#147) nicu71 válasza #32839680 (#146) üzenetére


nicu71
addikt

nem igazán mondanám csapnivalónak.Van aki panaszkodik rá és minden nyűg előjön,nekem és többeknek semmi problémánk vele .Az viszont tény hogy az Android One program kezdeti lelkesedése jócskán alábbhagyott,a havi frissitések a hónap utolsó napján jönnek/eleinte már hónap közepén megvoltak vele.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#148) foreverNokia


foreverNokia
csendes újonc

For some reason I can't reproduce the FP issue. Not sure it's batch spesific or it's just a defective unit..but there are a list of things need to be corrected.
1. Lowlight/no light image need to be improved.
2. Video need better stabilization for 1080p, and it's good to have it for 4K.
3 .Need optimization so switching mode in camera is faster.
4. Processing time and algorithm need to be changed. If u take 10 pix in a row,the processing makes the entire performance sluggish.
5. Allow background processing if screen switched off. I noticed RAW files still processing after an hour.
6. Inefficient algorithm leads to battery drain. 4 hours and 5gb worth of image data later,battery almost depleted.
The good thing is under adequate light,it produces brilliant images with the most natural looking ambience and color.

Tégy minden jót, amire képes vagy, és tedd olyan csendben, ahogyan csak lehetséges. (Charles Dickens)

(#150) Cathulhu


Cathulhu
addikt

XS vs N9 (+L16)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.