Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) v.tom válasza Blacksmith (#19) üzenetére


v.tom
őstag

Háát, szerintem abban a faluban olcsóbb a kenyér, ahol nem egy bót van, hanem több. Van verseny. A jelen helyzetben nincs, mert nincsenek rákényszerülve. Akkor van lehetőség a versenyre, ha bejön egy újabb szolgáltató, ami a piacszerzés reményében nyilván aláígér a mostaniaknak, akik már gyakorlatilag egy hallgatólagos megállapodást kötöttek egymással, hogy nem versenyeznek, mert ugy meg tudják tömni a kasszát...Ebből csak előnyünk származhatna.

(#52) Blacksmith válasza v.tom (#51) üzenetére


Blacksmith
csendes tag

Ezt a hallgatólagos megállapodási víziót erősen túlzónak érzem. (Bár csak a ranglétra legalján kullogok az egyik szolgáltatónál, ennyit ezért én is látok.)
De igazándiból mostanában nagyon jó példa volt a hiányolt versenyre: a T kijött az iPhone -hoz kitalált "Ikon" díjcsomagokkal (egybecsomagolt perc, sms és adatforg.), mire a Voda gyorsan kidobta a "Multimédia" tarifáit, amik még a saját tarifáinak is aláment árban.
És azt is cáfolnám, hogy jól meg lehet tömni a kasszát, legalábbis az egyik szolgáltatónál biztos, hogy nem ez van.

(#53) rekid


rekid
addikt

Igen is kell az uj piaci resztvevö. Leetöleg minnel tokeerosebb.. Röhej hogy ha egy atlag percdijas csomagot nezunk akkor k 40 ft per perc... Kicsit nyugatabbra 3-4 ezer forintert netezel telefonalsz az ürbe kimesz meg milliard tvcsatornad van korlatlanul.. Vicc. Csakhat mi tipikusan az az orszag vagyunk ahol az n+1. bört is lehuzzak a parasztrol.
TOkeletes pelda erre az internet. Emlekszem kb 7 eve mikor bejott az Axelero vmi 12zret fizettunk havonta es akkora vigyor volt a szamom mikor 60K val jöt a cucc mint allat...azota minden even emelnek egy picit a savszelessegen... a gerinc halozat megvolt akor is.. csakhat megkell fejni a parasztot. :D Swedeknel 5 eve Megak repkedtek...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#54) Blacksmith válasza rekid (#53) üzenetére


Blacksmith
csendes tag

Ennek nagyon egyszerű az oka: jelenleg idehaza 35 Ft a hívásvégződtetési díj. Vagyis ha idegen hálózatot hívsz, akkor a szolgáltatód ennyit fizet percenként a hívott fél szolgáltatójának, amiért kvázi rendelkezésre áll a vonalával.
Tehát kb. 5 Ft haszna van a szolgáltatódnak a hívásodon percenként.
Nos, még mindig drága?

[ Szerkesztve ]

(#55) Sas madár


Sas madár
őstag

Akkor erre a 35 ft-ra is majd esetleg törvénnyel lehet elérni csökkentést.... ;]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#56) ollie válasza Blacksmith (#54) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És akkor az hogy lehet, hogy nekem 30 Ft a percdíjam, minden hálózatba, sőt van 17Ft percdíjas csomag is?

rekid: 40 egy kicsit túlzás, Pannonnál a legmagasabb percdíj 33Ft. A svédek meg rohadtul nem érdekelnek, itt élünk nem ott, és nem lesz jobb, ha sopánkodsz. Különben is, náluk nem volt kommunizmus.

[ Szerkesztve ]

***

(#57) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

jah, jöhetne az a 4. szolgáltató...
képzeljétek, 5éve vagyok Vodafone-os, gondoltam kapok valami kedvezményt, csak számit valamit az az 5év...a francokat számít, nem kapok semmi kedvezményt, semmit!!!....sok összetevője van hogy erre jogosúlt legyek, jah, sok, nincs nagyobb számlám mint 5-8K akkor én nem is vagyok nekik "ügyfél"? no mindegy
váltok is át kártyás csomagra,LOL!

(#58) megyeri


megyeri
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek AMD ehog, ha kissé OFF leszek, de azért azt leszögezném, hogy szépen összeszedted ezt a kis szösszenetet. Látszik, hogy benne vagy a témában, és már csak azért is drukkolok, hogy legyen sikeres pályázó, mert látom neked nagyon izgalmasnak ígérkezik a dolog! ;)

Nos én viszont nem látom ilyen sötéten a jövőt (mármint a hozzászólások alapján), akár lesz 4. szolgáltató, akár nem... Igazából a versenyt én a hívásvégződtetési díj letörésében látom, ami 4. szolgáltató nélkül is bekövetkezik.

Tehát ha az NHH oldala alapján azt veszem alapul, hogy ma nagyjából nettó 20 Ft-ot tejel a szolgáltatóm, ha más mobilt hívok, akkor nem lepődök meg, ha más mobilba bruttó 24 Ft a percdíj (ez kvázi null pont). Most akkor gondoljunk bele, hogy más mobilba ma nem érhetőek el ezek a 24 Ft körüli percdíjak? Szerintem közelítjük, sőt mindhárom szolgáltatónál van arra lehetőség, hogy lemenjünk ezalá az ár alá (ez már neki ráfizetés, de majd behozza máshol). Példának hoznám az ikon 400 csomagot (bár nem beszélek ennyit, és iPhone sem kell), ahol 9900 Ft-ért 400 perc jár, így egy perc 24,75 Ft is lehet (és akkor ingyen volt a net és pár SMS). Erre lehet mondani, hogy de mi van, ha nem beszélek le csak 300-at vagy hogy mi van a hálón belüli percekkel, stb... Most azt akarom érzékeltetni, hogy szerintem igen is jó úton halladunk! Szerintem...

Véleményem szerint a versenyre gyors és erős hatást leginkább a hívásvégződtetési díj jelentene, ráadásul ez már be van tervezve! Alig 2 hónap, és bő 4 Ft-tal csökken! Értem én, hogy attól, mert kevesebbet fizetnek majd egymásnak, még nem csökkentik az árat, hanem lenyelik a végződtetési díj csőkkenést, de szerintem igenis lesz áresés! Csak éppen úgy, hogy új csomagokat vezetnek be, így a birka magyar, aki nem elég tudatos, marad a régi csomagjában... De ez legyen az ő baja! Én figyelek, és amikor érdemes, tarifát váltok.

De mivel az írás inkább a negyedik szolgáltatóról szól, és hogy kicsit ON is legyek :DDD , én az Invitelre teszem a voksom. No nem azt mondom, hogy neki drukkolok, de szerintem neki van elegendő hátszele (értsd pénz) és ráadásul itt van az országban, készen van, be van jegyezve, van már valamennyi (ha nem is országos) infrastruktúrája, ügyfélszolgálata, szoftverei...

Egyébként miért is menjek át egy új szolgáltatóhoz? Csak azért mert új? Letöri az árakat? Nekem erről az jut eszembe, hogy ilyen csak a mesékben van... De ha le is töri az árakat, akkor is ott a kérdés, hogy miért váltsak? Hiszen le lettek törve az árak, azaz a saját szolgáltatóm már csökkentett. Ráadásul beindul az ügyfélmegtartó gépezet, azaz több kedvezményt kaphatok, és a régi szolgáltató mögött ott van az évtizedes kiépített és minőségi hálózat... Most megint jöjjön az az időszak, hogy nem érnek el, mert "még" nincs térerőm?

Szummázva a csapongásaimat. Én nem hiszem, hogy szükség van 4. szolgáltatóra, de ha mégis lesz, akkor bízom benne, hogy közvetve sok előnyöm lesz belőle. Azért csak közvetve, mert most megtaláltam azt a szolgáltatót, amivel teljesen ki tudok egyezni, megfelel az ár/érték arány. Aztán persze ki tudja! :D

megyeri

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#59) Sas madár válasza megyeri (#58) üzenetére


Sas madár
őstag

Szerintem túl optimistán áltok ehez a kérdéshez.

Letörik az árakat.....
Akkor a saját szolgáltatóm is olcsóbb lessz.....
Ügyfél megtartó gépezet.....
Még több kedvezmény......

Ugyan márMi szükségük van a "szolgáltatóknak"erre.
Nekik nagyon megfelel így ahogy van.
Az elmúlt hetekben többük árat emelt!! Fetűnt valakinek? ;]

Ja .......és a pontok végére illik több féle írásjel!! :F
De szerintem elég ha csak kérdőjelet teszünk és nem is gondoljuk tovább.Miért is tennék meg bármelyiket ?Ezkből nem élnek meg.!

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#60) Blacksmith válasza ollie (#56) üzenetére


Blacksmith
csendes tag

Hát úgy, hogy mondjuk hálón belül tiszta a haszon, ha meg téged hívnak, az is tiszta a haszon, így simán megérni.
De ettől függetlenül vannak olyanan ügyfelek, akik csak veszteséget termelnek a szolgáltatónak - mondjuk egy flottás aki folyton csak hálón kívül telefonál...

(#61) f.begbie válasza E-Maxx (#23) üzenetére


f.begbie
tag

Mondjuk a mobilnethez mióta kell 2 colos telefon?? A laptopomon is vígan elmegy...

(#62) f.begbie válasza Sas madár (#59) üzenetére


f.begbie
tag

Az új szolgáltató azért lehet jó mert fokozza a versenyt. Mint ahogy már többen leírták, az általad is említett állóvizet kavarná egy kicsit fel.

Persze amikor még azt sem tudjuk, hogy lesz-e egyáltalán pályázó, akkor egy picit korai még arról beszélni beszélni, hogy mennyi lesz a percdíj...

(#63) Siera


Siera
senior tag

orange az tudomásom szerint nem csak romániában van
érdekes írás 1ébként

[ Szerkesztve ]

(#64) BiP


BiP
nagyúr

kis korrekció: nem Hutchinson, hanem Hutchison

(#65) Sas madár válasza f.begbie (#62) üzenetére


Sas madár
őstag

Sajnos én az elmúlt sok-sok évben egyetlen 1ilyen szólgáltatóról hallotam.
A DIGI aki letörte az árat de nem követi a többi....
Ennyi a választás nála olcsóbb a többi pedig amíg tud lehúzz. :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#66) ollie válasza Siera (#63) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, pl: Szlovákiában, Svájcban, Franciaországban, Izraelben... most hirtelen ennyi ország jutott eszembe, de van még legalább ennyi.

***

(#67) Sas madár válasza ollie (#66) üzenetére


Sas madár
őstag

Az osztrákoknál is van ......legalábbis annak a csoportnak a tagja.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#68) rekid válasza ollie (#56) üzenetére


rekid
addikt

Pl:

T-com domino nap halon kivul 39 ft.

De ok legyen 34.. Nagyobb ceges flottaval pl vodanal 20 ft.. akarmikor... :) csakhat ez nem a hetkoznapi parasztnak van..

Nemkell swedorszagig menni hogy jobb netet talalj olcsobban..
A meagyar mentalitas meg nem csak a kommunizmusnak tudhato be... utana is szulettek emberek es azok is ugyan olyanok mint a tobbi..
Nem sopankodok csak sz.r h az ilyen felfogasu emberek / (szolgaltatok ) miatt kulfoldon ferde szemmel neznek ha elsutom h magyar vagyok...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#69) cizoe


cizoe
őstag

Az Externet is indul az új mobilfrekvenciáért (itcafé)

"Az NHH által meghirdetett új mobilfrekvencia megszerzéséért az Externet Nyrt. a Telekom 4 Magyarország Zrt.-vel karöltve száll ringbe. A távközlési cégek DreamCom Kft. néven közös vállalatot hoznak létre a negyedik mobilszolgáltatói GSM/UMTS-licenc esetleges megpályázására – közölték ma a felek."

(#70) 1010


1010
őstag

sztem lesz ami lesz a 3g igy is draga marad es adatforgalomhoz kotott

[ Szerkesztve ]

(#71) ttower


ttower
aktív tag

szilgáltató -> szolgáltató
orange bekezdés

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#72) dddd4


dddd4
tag

TDC mobil? Azt írtad az is pályázott régebben.

(#73) copin


copin
őstag

[link] Ennyit a listáról. Egész más társaság jött össze mint vártatok.

(#74) Flashcash válasza copin (#73) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

"A Pannon, a T-Mobile és a Vodafone jobban járna egy gyengébb versenytárssal, mint egy piaci erőben hozzájuk mérhető céggel. Különösen jól járnának, ha az egész tender megbukna, és a jövőben rávethetnék magukat a negyedik szolgáltatónak fenntartott 900 megahertzes frekvenciára, amellyel olcsóbban nyújthatnak gyors netszolgáltatást. "

Ezzel nem számoltak a tippelgetők. Az EU már vizsgálja is az NHH-t a verseny korlátozása miatt, és reméljük megbüntetik őket. Az sem véletlen, hogy prepaid vonalon éppen most hajtott végre apróbb áremeléseket a Pannon és a Vodafone is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.