Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blacksmith


Blacksmith
csendes tag

Hasznos írás, bár az invitel kivehető igazándiból a listából, a vodával való szoros parnertsége miatt.

(#2) AMD ehog válasza Blacksmith (#1) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Az invitel Többször is hangúlyozta, hogy a negyedik licenszet megvenné. Ezért került bele a listába, és nem egy kis cégről van szó (Ld. Telekom 4)

(#3) copin


copin
őstag

Van arra lehetőség, hogy 2 szolgáltató érkezzen?

(#4) AMD ehog válasza copin (#3) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Van, igen, most 2 spektrumot írtak ki. Én most csak a jelenlegi 3 szolgáltató potenciális közvetlen konkurenseiről írtam, de emellett most kiírtak egy másik tendert a 450-es sávra. De szerintem valamelyik biztos sikertelen lesz.

(#5) copin válasza AMD ehog (#4) üzenetére


copin
őstag

A 450-es marad GSM, vagy visszajön az NMT? A 450-re miért érdemes pályázni? Azért kérdezem ezt, mert ez a frekvenciát itthon nem használják és így nekem, ez inkább hátránynak tűnik. Lehet egyáltalán ugyanazt az átjátszót használni vele, mint a 900/1800-asnál?. Hol van még Európában olyan szolgáltató, amelyik ilyen helyzetben (késéssel, telített piacra) érkezett és nem ugyanazt a frekvenciát használta, mint a piac addigi résztvevői. Volt ilyen és meg tudott maradni? Egyáltalán, a frekvencia fontosságát jól állítom be?

Még valami, a frekvencia osztásos rendszerben, 1 frekvenciát használhat-e több szolgáltató? Igaz hogy a frekvenciákat nem azonos áron kapják meg?

(#6) AMD ehog válasza copin (#5) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Az NMT a múlté. (Igaz, a 06-60-as előhívó valószínűleg megint előjön) A 450-es frekvencián lehet CDMA-t üzemeltetni, ilyen van Csehországban (u:fon) és Romániában is (zapp) A 450-el kevesebb átjátszóállomással le lehet fedni az országot, mint 900-zal, így ezzel a szolgáltatóval a vidéki települések járnak jól. Ez a hálózat nem kompatibilis a 3ggp (GSM/UMTS) hálózatokkal.

A fent említett u:fon 120 százalékos telítettségnél lépett a Cseh piacra.

Egy frekvenciát használhatnak többen is, pl. belföldi roaminggal.

(#7) szki


szki
őstag

A T-Mobile marad piacvezető, és marad a versenytársaknál drágább. Idén mégis erősen csökkentek a tarifák a versenytársak nyomására.
Szóval van épp elég verseny. A 4. szolgáltatónak sokat kellene befektetnie, ami nem fog hamar megtérülni. Csakis tőkeerős cég tehetné meg, melynek komoly nemzetközi hálózata van (és még kap hitelt a bankoktól). Viszont akkor sem lesz versenyben a nagy volumenű nemzetközi tenderekben, mert a T-Mobile (FreeMove) és a Vodafone a nyerő.
A hazai piacon meg ilyen gazdasági visszaesés mellett nem lehet egy új mobil szolgáltatónak egyhamar nyereségesnek lennie. Mindenki visszafogja most egy jópár évig a kiadásokat!

(#8) AMD ehog válasza AMD ehog (#6) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#9) AMD ehog válasza szki (#7) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

150 000 előfizetőnél már nyereséges lenne Magyarországon egy szolgáltató. A szlovák o2 esetében 400 000 előjelentkezett volt az indulás előtt, és ennek a szolgáltatónak a nyeresége hónapról-hónapra +10%.

[ Szerkesztve ]

(#10) szki válasza AMD ehog (#9) üzenetére


szki
őstag

Szlovákia<>Magyarország!
Ha jön is egy 4. szolgáltató, akkor kezdetben azok fognak átpártolni, akik nagyon árérzékenyek, és havi 1000-2000 Ft-ot költenek mobilra. Hát ebből nem lesz évi 10% profit sehogy.
Ha meg mégis valami komoly céges flotta menne az új szolgáltatóhoz, akkor az meg csak a hűségidő végét várná, hogy megszabaduljon tőle! De komoly (több ezres SIM) flottákat nagyon nehéz akvirálni. Bár a Voda épp mostanában bukott többet is (pl. Posta)

Akinek meg van pénze, és komoly hasznot hoz a szolgáltatónak az képes rá, hogy marad a helyén.
Lásd: 2 éves hűség mellett 16eFt/hó bevállalás iPhone miatt!)

(#11) Wise


Wise
tag

Remélem az O2 jön :) bár ez nálam érzelmi indíttatású mintsem logikai :)
Az Arsenal miatt :)

(#12) total90


total90
veterán

A VIP mobile Vodafone egyik kis ága....

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) AMD ehog válasza total90 (#12) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

a VIP csak partnerhálózat, a Vodafone-nak nincs tulajdonrésze benne.

(#14) copin válasza total90 (#12) üzenetére


copin
őstag

Én úgy emlékszem, a horvátoknál a Vodafone bevásárolta magát a Vip-be, de erre utal az írás is. A kettő nem ugyanaz, legalábbis nem emlékszem ilyesmire.

(#15) Lenry


Lenry
félisten

a Pannont, ami akkor az egyetlen olyan cég volt, ami nem volt nemzetközi. - tudtommal a Pannon a norvég Telenor tulajdona és leányvállalata

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) AMD ehog válasza Lenry (#15) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Nemzetközi Brand - lehagytam a második szót, ezt kijavítottam. akkoriban a nevén kívül még az arculata sem volt nemzetközi, és a GSM végződés is amolyan gagyi hatást keltett. A szolgáltató csak a Telenor-arculat felvétele után indult meg a fejlődésnek.

Akkor jött rá a Telenor, hogy egységesíteni kell a márkát, és ezt sikerrel meg is tették.

(#17) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Volt már tender korábban is.

Senki sem nyert.

Tartok tőle, hogy most is így lesz, de ne legyen igazam. Ráférne a piacra egy kis vérfrissítés, de:
1. Ez egy 117%-os piac. Elég nehéz lenne új ügyfeleket nagy számban behúzni.
2. Ki kell építeni egy hálózatot. Ez egyrészt nem olcsó móka (mondjuk egy majdnem fullos 3G hálóhoz úgy 1500 torony kell, darabja alsóhangon 20 misi), másrészt nem kevés idő a tervezés-engedélyeztetés-építés-üzembehelyezés műsor.
3. A szakembergárda. A hazai mobilos szakemberek száma véges. A három nagy szolgáltató között így is igen csinos átjárás van emberállomány szempontjából, kérdés az, hogy egy negyedik magához tudja-e majd csábítani a legjobbakat.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Na tökre jó lenne egy negyedik mobilszolgáltató. Bár lehet, hogy felesleges lenne a fentebb leírtak miatt, de ha jó áraik lennének és tényleg nagy cég lenne akkor lehet, hogy lenne esélye itthon.

(#19) Blacksmith


Blacksmith
csendes tag

Azért lássunk tisztán: mitől tudna egy negyedik cég olcsóbban szolgáltatni mint a mostaniak - mondjuk ugyan akkora lefedettséggel, üzletekkel és alkalmazottal?
Hogy az első években padlóra nyomják az árakat, előnytelen szerződésbe hajszolják a váltani kívánó ügyfeleket, aztán addig emelnek, amíg nem szégyellik.

Azzal sem értek egyet, hogy a nagy versenyben a jelenlegi szolgáltatóknak is lépniük kell. Mert ugyan reagálnának ha nagy a nyomás, színes-szagos akciók meg minden, de az ügyfelek megtartására foganatosított befektetéseket akkor is az ügyfelek fogják megfizetni.

Szóval hosszútávon úgy látom, a kisemberek mindenkép veszítenének az üzleten.

(#20) DarkByte


DarkByte
addikt

A 450Mhz -es tartomány felszabadítását úgy tudom már jó ideje igénylik a jelenlegi szolgáltatók is. Az biztos hogy ebben a sávban a mobil internet lefedettségét jelentősen lehetne növelni. Nem volna rossz ha egy független csak mobilinternet orientált szolgáltató lépne piacra (mint ahogy az a cikk alapján a Three esetében teljesülne), ezzel tovább bolygatván a most megint leült netes állóvizet. A 3G, LTE hálózatok véleményem szerint azok ahol rövid idő alatt még nagy hasznot lehetne húzni, hangszolgáltatás alapon maximum egy nagyon agresszív árképzés (főleg prepaid fronton) tudná ezt megváltoztatni.

(#21) csibor


csibor
őstag

Már amennyire ismerős vagyok az Invitel nagyon akar saját mobil hálózatot.A gerinchálózata éppen megvan hozzá.

(#22) dew28


dew28
aktív tag

namost akkor en jol gondolom, hogy a 450MHz-es frekivel nem kompatibilisek a mostani telok?

[ Szerkesztve ]

(#23) E-Maxx válasza DarkByte (#20) üzenetére


E-Maxx
tag

Mo-n nem élne meg csak mobilnetet szolgáltató cég.
Itt, ahol a legtöbb embernek a telefonszámlája maximum 3ezer ft, ebből is előfizu díj, emg egy-két sms van benne, a lakosság kb 4-5%-a használná a mobilnetet.De még annyi sem valószínű.Ha lenne rá igény, már rég ki lenne építve, de se igény nincs, se kultúra, se pénz rá.
Mivel egy kis 2-2.4"-os kijelzőn semmit nem lehet elérni, egy drágább telefon is kell a mobilnethez, pl egy htc, iphone, stb, de n95 pl már nem elég.
Na most egy ilyen telefon alaphangon is a szolgáltatónál 80.000 lenne, plusz előfizu, ami megint nem kevés.Erre nem sok ember van berendezkedve...
Komolyabb telefonoknak a nagyobb része úgyis sötétebb bőrű, vagy épp' bőrfejű embereknél van, aki telefonáláson kívül semmire nem használja, mert az értelmi színvonala kevés ahhoz hogy pl. egy weboldalt bepötyögjön, és ott elolvasgasson. Újságírók, meg egy-két üzletember aki fogékony lenne a dologra(meg persze a divat emberek, akik pl divatból vesznek iphone-t...).Nah ebből nem élne meg egy mobilszolgáltató.

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#24) commanDOS


commanDOS
senior tag

Szerintem meg annyira szaporodnak a sziphonok, hogy lecsap az ATn'T :DD
("and" jelet nem komálja a billencsem)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#25) DarkByte válasza E-Maxx (#23) üzenetére


DarkByte
addikt

Gondolj vidékre ahol közel sem mindenütt van vezetékes internetre lehetőség, a műholdas internet drága, a WiFi kiépítése a szolgáltatónak nem megtérülő, a WiMAX pedig még sehol sem tart. Az ilyen helyeken keresnék ezeket a szolgáltatásokat ha azt jó árazásban lehetne igénybe venni. (márpedig a 450 Mhz -es sáv elég nagy területek lefedését tenné lehetővé hogy az még megtérüljön) Bár nem árulnak el adatokat a szolgáltatók, de az elmúlt időszak hírei alapján a mobilnet igenis sikeres próbálkozás volt, különben nem fáradoznának ilyen agresszíven a hálózat építéssel (a többszöri adatkorlát emelést nem is említve). Valószínűleg az általam képzeltnél is többen választották olyanok a mobilnet -et akinek egyébként lehetne otthoni vezetékes elérhetőségük, de vagy laptoppal rendelkeznek vagy egyébként sem töltögetnek szinte semmit (vagy alternatív módon megoldják) és így kényelmesebb az egészet kezelniük. Aztán a T csoport is most reklámozza a vezetékes net + mobilnet kombó opcióját, ez is mutat valamit.

Én immáron 1,5 éve mobilnetet használok itthon, mert egyrészt rá vagy kényszerülve, másrészt leszámítva az adatkorlátot (5GB) teljesen korrekt elérést biztosít, a régi albérletemben a WiFi sokkal rosszabb volt mind rendelkezésre állásban, mind sebességben. Ha nem töltögetek vele nagyobb dolgokat (pl. film), és nem nézek/hallgatok nonstop streaming tartalmat, bőven elegendő egész hónapban.

Szóval szerintem egy okos üzleti konstrukcióban igenis megvolna a helye.

[ Szerkesztve ]

(#26) dddd4


dddd4
tag

(#27) dddd4


dddd4
tag

Gondoljunk csak bele, mi történt amikor megjelent a Voda. A Westel 900-al drágán lehetett telefonálni, ezért még sokan a Westel 0660-at használták. Sokan használták még a vezetékest is. De a Voda olcsóbb lett, mint a 0660. Ezért a Westel 900 elkezdte csökkenteni az árait. Ekkor a 0660 elkezdte rohamosan veszteni az ügyfeleket. A vezetékes hálózatok is veszítettek, egyre több mobil. 2002-ben abbahagyta a 0660 a készülékforgalmazást. 2003 június 30-án végleg kikapcsolták. Azóta folyamatosan csökkennek a vezetékes előfizetők, és egyre több mobil van. Ha most jönne egy új, akkor valszeg még olcsóbb lesz a telefonálás, és a kábeles internetet lehagyná szép lassan a mobil. Ez különösebben akkor lenne veszélyes a kábelnetre, ha a 3 jönne, vagy lenne 450 MHz-s net.

(#28) azdie


azdie
csendes tag

Nagyon hasznos írás.

(#29) joghurtoskan


joghurtoskan
csendes tag

jó írás, ez a téma nekem is felkeltette az érdeklődésemet, remélem bejön valami nagy hal és felkavarja az állóvizet.

joghurtoskanál lennék elméletileg, csak túl hosszú lett a nevem és kérdezés nélkül levágta :) de így sem értelmetlen...

(#30) tothm


tothm
őstag

Szerintem O2 vagy/és Orange lesz!!! Egyébként nem tudjátok milyen lesz a hívószám, csak érdekességként!? Jah és kb. milyen induló árak lesznek szerintetek?

(#31) AMD ehog válasza tothm (#30) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Valószínűleg 0660 újra fel lesz használva:)

(#32) tothm válasza AMD ehog (#31) üzenetére


tothm
őstag

Az jó...

(#33) AMD ehog válasza tothm (#30) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Az árak: Az egyik meg nem nevezett jelenlegi szolgáltató prepaid csomagjában lévő 90 forintos csúcsidejű hálózaton kívüli percdíjánál biztos olcsóbb lesz (elsősorban a Prepaid ügyfeleket szívja majd el.)

[ Szerkesztve ]

(#34) tothm válasza AMD ehog (#33) üzenetére


tothm
őstag

Talán majd én is átlépek, mert a mostani p.nnon elég drága! Egy perc 39 ft...

(#35) AMD ehog válasza tothm (#34) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

a legelején lesz érdemes :))

(#36) tothm válasza AMD ehog (#35) üzenetére


tothm
őstag

Kb. mikor jönnek?

(#37) AMD ehog válasza tothm (#36) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Ha egyáltalán pályázik valaki, ez még nem biztos, most a gazdasági válság miatt ez nem 100%.
-Decemberben kiderül, hogy ki a győztes, de a válság ezt átteheti január végére.
-2 éven belül kell elindulni, de ez marhaság, mert ennyit ki várna?
-Meg kell egyezniük, hogy ki legyen a belföldi roaming partner, ki legyen a hálózati beszállító, ezután ki kell alakítani a kezdő hálózatot.
-Ez körülbelül a régióban 3-5 hónap volt, tavasszal vagy nyár elején indíthatják a szolgáltatást.

(#38) tothm válasza AMD ehog (#37) üzenetére


tothm
őstag

Az nem holnap lesz... Köszi! :R :R :R

(#39) rekid


rekid
addikt

Hmm. Jo iras.
EMlekeztek, mikor bejott a voda inditott egy rock'n'Roll elofizut amivel hetkoznap este 8 utan es hetvegen ingyer beszeltel halozaton belul....
Na az ilyen elofizus kartyak aranyat ernek most. :) Ezert lesz erdemes az elejen megcsipni egy hasonlo akciot.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#40) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én azt nem értem, hogy kezdet kezdetén volt a 450 mhz, és ezután lett a 900 meg 1800, viszont ha lehetne használni a 450 et, akkor miért hagyták teljesen a szolgáltatók?Meg tudtommal a mai telefonok már nem igazán képesek a 450 mhz es tartományban működni.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#41) rekid válasza Jégkokó (#40) üzenetére


rekid
addikt

Azert mert a 450 Az NMT
900 Mhztol GSM.
Mas technika.
Tömör proffeszor. Köszönöm. :D

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#42) AMD ehog válasza rekid (#41) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Most már a 450 az nem NMT hanem CDMA lesz (valószínűleg)

(#43) rekid válasza AMD ehog (#42) üzenetére


rekid
addikt

persze, mobil internet lesz rajta.

Apropo!

Lenne otthon egy 2110 es nokiam mukodik is meg minden csak epp simem nincs hozza. (ujaknak mar mas fesz kell) Asszem a regieg meg 5 voltrol mentek ezaltal a simememmel nemtudom hasznalni pedig nagyon szeretnem. :)) Nincs valakinek regi sime? MEgvennem. :)))
Egyebkent van nokia 440em is az meg 450 en ment :)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#44) Jégkokó válasza dddd4 (#27) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én nem kiabálnám el, hol van még az , amikor mobil net eléri a vezetékes internet sebességét? Egyelőrre még csak a 7.2 megabites maximális letöltés érhető el vele, az is csak néhány helyen, a legtöbb településen 512-5 megabit körül mozog a sebesség, ami bizony sok mindentől függ.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#45) rekid válasza Jégkokó (#44) üzenetére


rekid
addikt

A 7.2 elmeleti sebesseg gyakorlatban nyugodtan felezd. :) barhol :) ugyhogy total igazad van nagyon sokara lesz meg mire az eterbol jovo net kivaltja a foldbol jovot. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#46) DarkByte válasza Jégkokó (#44) üzenetére


DarkByte
addikt

[14,4 Mbps-t tesztelt a Vodafone]
[21 megabites eHSPA hálózat készül]

Egy-két év és itt lesz az országban a technológia szerintem. A 3G is nagyon korán bejött hozzánk, a HSPA pedig még a HSPA+ technológiával (ami ugyanabban más mint a 802.11n -es WiFi a 802.11b -hez képest: több antennát használ) tovább javítható 42Mbit/s -ig. [Wikipedia: Evolved HSPA] Egy új szolgáltatónak szerintem érdemes új technológia kiépítését megfontolnia mert igaz kezdetekben nagyobb a költsége de utána az átépítést megspórolhatja. (ugyanezt teszi most a maga kategóriájában az Antenna Hungária az MPEG-4/AVC formátumú DVB-T sugárzással)

(#47) Jégkokó válasza DarkByte (#46) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nagyon szépek ezek a számok, csak éppen sok esetben közel sincsen a valós értékekhez. A mulltkor olvastam az index mobil net cikjét, ahol 2 ember körbejárta az országot és lemérték a mobil net sebességét, és csak néhány helyen volt elfogadható a sebesség, mig a legtöbbnél nagyon gyér volt.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#48) DarkByte válasza Jégkokó (#47) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez természetesen igaz. Az elméleti maximum azt jelenti hogy annak átlagban a felét tudja teljesíteni (sőt inkább maximum). Az említett cikket olvastam; én mobil környezetben nem használtam a modememet, de telepítve, jó jelerősséggel 3.6Mbps -os módban a sebesség felét az esetek 90% -ban hozza. Az újabb formátumok azért csak javítanak a sebességen, mégha akkor is csak az elméleti maximum felét tudják biztosítani legjobb esetben (sőt ez biztosan így is van).

(#49) Sas madár válasza Jégkokó (#47) üzenetére


Sas madár
őstag

Nem olvastam még a mobilosok net csomagjában mit írnak az apró betűben de ott szokták a "kutyát elásni" ugyanis nemrég véletlen beleolvastam a upc mellékleteibe és döbbenten tapasztaltam amiért fizetsz annak a sávnak csak az 1!4ét garantálja a többi csak "lehet" ha szerencséd van.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#50) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Mi történt itt? Mobilinternet-gyorsasági fórummá vált a negyedik szolgáltató fóruma?

(#51) v.tom válasza Blacksmith (#19) üzenetére


v.tom
őstag

Háát, szerintem abban a faluban olcsóbb a kenyér, ahol nem egy bót van, hanem több. Van verseny. A jelen helyzetben nincs, mert nincsenek rákényszerülve. Akkor van lehetőség a versenyre, ha bejön egy újabb szolgáltató, ami a piacszerzés reményében nyilván aláígér a mostaniaknak, akik már gyakorlatilag egy hallgatólagos megállapodást kötöttek egymással, hogy nem versenyeznek, mert ugy meg tudják tömni a kasszát...Ebből csak előnyünk származhatna.

(#52) Blacksmith válasza v.tom (#51) üzenetére


Blacksmith
csendes tag

Ezt a hallgatólagos megállapodási víziót erősen túlzónak érzem. (Bár csak a ranglétra legalján kullogok az egyik szolgáltatónál, ennyit ezért én is látok.)
De igazándiból mostanában nagyon jó példa volt a hiányolt versenyre: a T kijött az iPhone -hoz kitalált "Ikon" díjcsomagokkal (egybecsomagolt perc, sms és adatforg.), mire a Voda gyorsan kidobta a "Multimédia" tarifáit, amik még a saját tarifáinak is aláment árban.
És azt is cáfolnám, hogy jól meg lehet tömni a kasszát, legalábbis az egyik szolgáltatónál biztos, hogy nem ez van.

(#53) rekid


rekid
addikt

Igen is kell az uj piaci resztvevö. Leetöleg minnel tokeerosebb.. Röhej hogy ha egy atlag percdijas csomagot nezunk akkor k 40 ft per perc... Kicsit nyugatabbra 3-4 ezer forintert netezel telefonalsz az ürbe kimesz meg milliard tvcsatornad van korlatlanul.. Vicc. Csakhat mi tipikusan az az orszag vagyunk ahol az n+1. bört is lehuzzak a parasztrol.
TOkeletes pelda erre az internet. Emlekszem kb 7 eve mikor bejott az Axelero vmi 12zret fizettunk havonta es akkora vigyor volt a szamom mikor 60K val jöt a cucc mint allat...azota minden even emelnek egy picit a savszelessegen... a gerinc halozat megvolt akor is.. csakhat megkell fejni a parasztot. :D Swedeknel 5 eve Megak repkedtek...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#54) Blacksmith válasza rekid (#53) üzenetére


Blacksmith
csendes tag

Ennek nagyon egyszerű az oka: jelenleg idehaza 35 Ft a hívásvégződtetési díj. Vagyis ha idegen hálózatot hívsz, akkor a szolgáltatód ennyit fizet percenként a hívott fél szolgáltatójának, amiért kvázi rendelkezésre áll a vonalával.
Tehát kb. 5 Ft haszna van a szolgáltatódnak a hívásodon percenként.
Nos, még mindig drága?

[ Szerkesztve ]

(#55) Sas madár


Sas madár
őstag

Akkor erre a 35 ft-ra is majd esetleg törvénnyel lehet elérni csökkentést.... ;]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#56) ollie válasza Blacksmith (#54) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És akkor az hogy lehet, hogy nekem 30 Ft a percdíjam, minden hálózatba, sőt van 17Ft percdíjas csomag is?

rekid: 40 egy kicsit túlzás, Pannonnál a legmagasabb percdíj 33Ft. A svédek meg rohadtul nem érdekelnek, itt élünk nem ott, és nem lesz jobb, ha sopánkodsz. Különben is, náluk nem volt kommunizmus.

[ Szerkesztve ]

***

(#57) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

jah, jöhetne az a 4. szolgáltató...
képzeljétek, 5éve vagyok Vodafone-os, gondoltam kapok valami kedvezményt, csak számit valamit az az 5év...a francokat számít, nem kapok semmi kedvezményt, semmit!!!....sok összetevője van hogy erre jogosúlt legyek, jah, sok, nincs nagyobb számlám mint 5-8K akkor én nem is vagyok nekik "ügyfél"? no mindegy
váltok is át kártyás csomagra,LOL!

(#58) megyeri


megyeri
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek AMD ehog, ha kissé OFF leszek, de azért azt leszögezném, hogy szépen összeszedted ezt a kis szösszenetet. Látszik, hogy benne vagy a témában, és már csak azért is drukkolok, hogy legyen sikeres pályázó, mert látom neked nagyon izgalmasnak ígérkezik a dolog! ;)

Nos én viszont nem látom ilyen sötéten a jövőt (mármint a hozzászólások alapján), akár lesz 4. szolgáltató, akár nem... Igazából a versenyt én a hívásvégződtetési díj letörésében látom, ami 4. szolgáltató nélkül is bekövetkezik.

Tehát ha az NHH oldala alapján azt veszem alapul, hogy ma nagyjából nettó 20 Ft-ot tejel a szolgáltatóm, ha más mobilt hívok, akkor nem lepődök meg, ha más mobilba bruttó 24 Ft a percdíj (ez kvázi null pont). Most akkor gondoljunk bele, hogy más mobilba ma nem érhetőek el ezek a 24 Ft körüli percdíjak? Szerintem közelítjük, sőt mindhárom szolgáltatónál van arra lehetőség, hogy lemenjünk ezalá az ár alá (ez már neki ráfizetés, de majd behozza máshol). Példának hoznám az ikon 400 csomagot (bár nem beszélek ennyit, és iPhone sem kell), ahol 9900 Ft-ért 400 perc jár, így egy perc 24,75 Ft is lehet (és akkor ingyen volt a net és pár SMS). Erre lehet mondani, hogy de mi van, ha nem beszélek le csak 300-at vagy hogy mi van a hálón belüli percekkel, stb... Most azt akarom érzékeltetni, hogy szerintem igen is jó úton halladunk! Szerintem...

Véleményem szerint a versenyre gyors és erős hatást leginkább a hívásvégződtetési díj jelentene, ráadásul ez már be van tervezve! Alig 2 hónap, és bő 4 Ft-tal csökken! Értem én, hogy attól, mert kevesebbet fizetnek majd egymásnak, még nem csökkentik az árat, hanem lenyelik a végződtetési díj csőkkenést, de szerintem igenis lesz áresés! Csak éppen úgy, hogy új csomagokat vezetnek be, így a birka magyar, aki nem elég tudatos, marad a régi csomagjában... De ez legyen az ő baja! Én figyelek, és amikor érdemes, tarifát váltok.

De mivel az írás inkább a negyedik szolgáltatóról szól, és hogy kicsit ON is legyek :DDD , én az Invitelre teszem a voksom. No nem azt mondom, hogy neki drukkolok, de szerintem neki van elegendő hátszele (értsd pénz) és ráadásul itt van az országban, készen van, be van jegyezve, van már valamennyi (ha nem is országos) infrastruktúrája, ügyfélszolgálata, szoftverei...

Egyébként miért is menjek át egy új szolgáltatóhoz? Csak azért mert új? Letöri az árakat? Nekem erről az jut eszembe, hogy ilyen csak a mesékben van... De ha le is töri az árakat, akkor is ott a kérdés, hogy miért váltsak? Hiszen le lettek törve az árak, azaz a saját szolgáltatóm már csökkentett. Ráadásul beindul az ügyfélmegtartó gépezet, azaz több kedvezményt kaphatok, és a régi szolgáltató mögött ott van az évtizedes kiépített és minőségi hálózat... Most megint jöjjön az az időszak, hogy nem érnek el, mert "még" nincs térerőm?

Szummázva a csapongásaimat. Én nem hiszem, hogy szükség van 4. szolgáltatóra, de ha mégis lesz, akkor bízom benne, hogy közvetve sok előnyöm lesz belőle. Azért csak közvetve, mert most megtaláltam azt a szolgáltatót, amivel teljesen ki tudok egyezni, megfelel az ár/érték arány. Aztán persze ki tudja! :D

megyeri

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#59) Sas madár válasza megyeri (#58) üzenetére


Sas madár
őstag

Szerintem túl optimistán áltok ehez a kérdéshez.

Letörik az árakat.....
Akkor a saját szolgáltatóm is olcsóbb lessz.....
Ügyfél megtartó gépezet.....
Még több kedvezmény......

Ugyan márMi szükségük van a "szolgáltatóknak"erre.
Nekik nagyon megfelel így ahogy van.
Az elmúlt hetekben többük árat emelt!! Fetűnt valakinek? ;]

Ja .......és a pontok végére illik több féle írásjel!! :F
De szerintem elég ha csak kérdőjelet teszünk és nem is gondoljuk tovább.Miért is tennék meg bármelyiket ?Ezkből nem élnek meg.!

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#60) Blacksmith válasza ollie (#56) üzenetére


Blacksmith
csendes tag

Hát úgy, hogy mondjuk hálón belül tiszta a haszon, ha meg téged hívnak, az is tiszta a haszon, így simán megérni.
De ettől függetlenül vannak olyanan ügyfelek, akik csak veszteséget termelnek a szolgáltatónak - mondjuk egy flottás aki folyton csak hálón kívül telefonál...

(#61) f.begbie válasza E-Maxx (#23) üzenetére


f.begbie
tag

Mondjuk a mobilnethez mióta kell 2 colos telefon?? A laptopomon is vígan elmegy...

(#62) f.begbie válasza Sas madár (#59) üzenetére


f.begbie
tag

Az új szolgáltató azért lehet jó mert fokozza a versenyt. Mint ahogy már többen leírták, az általad is említett állóvizet kavarná egy kicsit fel.

Persze amikor még azt sem tudjuk, hogy lesz-e egyáltalán pályázó, akkor egy picit korai még arról beszélni beszélni, hogy mennyi lesz a percdíj...

(#63) Siera


Siera
senior tag

orange az tudomásom szerint nem csak romániában van
érdekes írás 1ébként

[ Szerkesztve ]

(#64) BiP


BiP
nagyúr

kis korrekció: nem Hutchinson, hanem Hutchison

(#65) Sas madár válasza f.begbie (#62) üzenetére


Sas madár
őstag

Sajnos én az elmúlt sok-sok évben egyetlen 1ilyen szólgáltatóról hallotam.
A DIGI aki letörte az árat de nem követi a többi....
Ennyi a választás nála olcsóbb a többi pedig amíg tud lehúzz. :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#66) ollie válasza Siera (#63) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, pl: Szlovákiában, Svájcban, Franciaországban, Izraelben... most hirtelen ennyi ország jutott eszembe, de van még legalább ennyi.

***

(#67) Sas madár válasza ollie (#66) üzenetére


Sas madár
őstag

Az osztrákoknál is van ......legalábbis annak a csoportnak a tagja.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#68) rekid válasza ollie (#56) üzenetére


rekid
addikt

Pl:

T-com domino nap halon kivul 39 ft.

De ok legyen 34.. Nagyobb ceges flottaval pl vodanal 20 ft.. akarmikor... :) csakhat ez nem a hetkoznapi parasztnak van..

Nemkell swedorszagig menni hogy jobb netet talalj olcsobban..
A meagyar mentalitas meg nem csak a kommunizmusnak tudhato be... utana is szulettek emberek es azok is ugyan olyanok mint a tobbi..
Nem sopankodok csak sz.r h az ilyen felfogasu emberek / (szolgaltatok ) miatt kulfoldon ferde szemmel neznek ha elsutom h magyar vagyok...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#69) cizoe


cizoe
őstag

Az Externet is indul az új mobilfrekvenciáért (itcafé)

"Az NHH által meghirdetett új mobilfrekvencia megszerzéséért az Externet Nyrt. a Telekom 4 Magyarország Zrt.-vel karöltve száll ringbe. A távközlési cégek DreamCom Kft. néven közös vállalatot hoznak létre a negyedik mobilszolgáltatói GSM/UMTS-licenc esetleges megpályázására – közölték ma a felek."

(#70) 1010


1010
őstag

sztem lesz ami lesz a 3g igy is draga marad es adatforgalomhoz kotott

[ Szerkesztve ]

(#71) ttower


ttower
aktív tag

szilgáltató -> szolgáltató
orange bekezdés

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#72) dddd4


dddd4
tag

TDC mobil? Azt írtad az is pályázott régebben.

(#73) copin


copin
őstag

[link] Ennyit a listáról. Egész más társaság jött össze mint vártatok.

(#74) Flashcash válasza copin (#73) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

"A Pannon, a T-Mobile és a Vodafone jobban járna egy gyengébb versenytárssal, mint egy piaci erőben hozzájuk mérhető céggel. Különösen jól járnának, ha az egész tender megbukna, és a jövőben rávethetnék magukat a negyedik szolgáltatónak fenntartott 900 megahertzes frekvenciára, amellyel olcsóbban nyújthatnak gyors netszolgáltatást. "

Ezzel nem számoltak a tippelgetők. Az EU már vizsgálja is az NHH-t a verseny korlátozása miatt, és reméljük megbüntetik őket. Az sem véletlen, hogy prepaid vonalon éppen most hajtott végre apróbb áremeléseket a Pannon és a Vodafone is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.